Jump to content

עונת המלפפונים בכדורסל - לקראת עונת 14/15

Adir12

Recommended Posts

עדיין

מעדיף שלא ישחקו במפעל אירופי חשוב, שלא יעשו שם כסף

שלא יהיה להם תהילה שבאים אליהם שחקנים

שלא יקראו תיגר

שלא יהיה להם אפילו הזדמנות לנצח משחק אחד מתוך 1000

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

* בשביל להראות כמה שהם צבועים בסוגיית האלופה ומפעל היורוליג

* מבחינתי לפחות, השנאה אליהם היא שנאה ספורטיבית בלבד, לא חושבת שאי פעם היה פה "נושא ציטוטים מצ'ה"

* זה טוב לנו שעוד קבוצה מישראל תשחק ביורוליג

* הם קוקסינלים, שנים על גבי שנים הם ניסו לקחת אליפות, ובסוף באות קבוצות כמו הפועל חולון שלוקחות אליפות בקלות

* הכי חשוב, עוד מסגרת שבה נוכל לפתוח להם ת'תחת

אני מעריץ אותך

ננאד קרסיץ עבר לאפס אנדולו

בהמשך לעזיבתו של מסינה את צסקא.

חיזוק ראשון עבור צסקא

עודד קטש ככל הנראה יהיה מאמן הפועל ת"א.

למרות שלא חתם רשמית, לא רואה אופציה אחרת. פרנקו בירושלים, רמי הדר בחיפה, דן שמיר באילת ...

לפצע ההוא מסלוניקי 2000 שכבר הספיק להגליד יתווסף אחד חדש. יהיה לי קשה לראות אותו אצלם.

מכבי הולכים להביא עוד גארד בנוסף. אי אפשר להסתדר עם רייס, היקמן ואוחיון בלבד. היו מספיק משחקים שהיקמן שיחק 38 דקות בגלל הבעיה הזו.

יש יותר סיכויים שהיקמן יעזוב מאשר שרייס יעזוב (כמובן שייתכן גם ששניהם יעזבו)

מכבי הולכים להביא עוד גארד בנוסף. אי אפשר להסתדר עם רייס, היקמן ואוחיון בלבד. היו מספיק משחקים שהיקמן שיחק 38 דקות בגלל הבעיה הזו.

היקמן 90% עוזב. ויש מצב שגם רייס (צריך להודיע למכבי בימים הקרובים אם נשאר או משלם פיצוי למכבי והולך) בתסריט כזה יביאו 2 גארדים חדשים.

אני לא מבין גדול בכדורסל. במיוחד לא בNBA אבל מישהו יכול להסביר לי איך נוצר מצב שלברון וייד ובוש שחקנים חופשיים? הרי בחיים לא היה קורה שצ'אבי אינייסטה ומסי יהיו קיץ אחד שחקנים חופשיים. זה כל החוקים ההזוים של הNBA או שהתנהלות כושלת?

אני לא מבין גדול בכדורסל. במיוחד לא בNBA אבל מישהו יכול להסביר לי איך נוצר מצב שלברון וייד ובוש שחקנים חופשיים? הרי בחיים לא היה קורה שצ'אבי אינייסטה ומסי יהיו קיץ אחד שחקנים חופשיים. זה כל החוקים ההזוים של הNBA או שהתנהלות כושלת?

אלה החוזים ב NBA

אבל ממש לא מדובר בהתנהלות כושלת. פט ריילי הוא המנג'ר של מיאמי, ומדובר בשועל ותיק וחכם.

הם חתמו מראש ל 4 שנים עם אופציה לשנתיים נוספות. השכר ב NBA הוא ברוב המקרים עולה בקצב הדרגתי ולא קבוע בכל שנה. במצב שנוצר, להחזיק שלושה שחקנים כמו וויד, בוש ולברון בחוזים שלהם יעלה לקבוצה כ 60-62 מיליון דולר אם הם היו מממשים את האופציה שלהם. זה כמעט כל תקרת השכר, מה שאומר שכמעט ולא יהיה כסף להחתים שחקנים אחרים, שלא לדבר על לחזק את הקבוצה.

במצב כזה ששלושתם יוצאים מהחוזה שלהם (ולא רק הם, גם יודוינס האסלם למשל הודיע שהוא יוצא מהחוזה, וכנראה שגם ריי אלן), הם יכולים לחתום עכשיו על חוזים ארוכים יותר עם פריסה של השכר למשך התקופה (נגיד במקום להרוויח 40 מיליון בשנתיים, הם יקבלו 40 מיליון ב 4 שנים), ואז יישאר לקבוצה מספיק מקום בתקרת השכר כדי להביא חיזוק נוסף מהשוק החופשי (למשל כרמלו אנתוני, קייל לאורי)

באופן אישי אני לא אוהב את זה. הם מוותרים על כסף בשביל לנסות להשיג אליפות, אפשר להעריך את זה, אבל אני הייתי מעריך יותר רצון לתחרותיות. סתם בתור דוגמה - הלייקרס בחרו בדראפט האחרון בג'וליוס רנדל - רוקי צעיר עם פה גדול (מיד איך שנבחר שאלו אותו אם הוא חושב שהיה צריך להיבחר מוקדם יותר. הוא אמר "כן. הקבוצות האחרות יצטערו על כך שלא בחרו בי"). הוא אמר שהוא מעדיף לשחק נגד לברון ולא איתו, כי הוא מעדיף לנצח את הטובים ביותר מאשר לשחק יחד איתם.

אפשר להסתכל על זה כפליטת פה של שחקן צעיר שהשתן עלה לו לראש, אבל זה בדיוק יצר התחרותיות שה NBA צריך. הלוואי שהיו יותר שחקנים בגישה הזאת שלו.

אבל הם לא יכלו באיזהשהו שלב למכור אותם בהמון כסף?? כמו שרונאלדו אמר ליונייטד שהוא לא רוצה להשאר אז לא החזיקו אותו עד סוף החוזה ושיחררו אותו אלא מכרו אותו בהרבה כסף... זאת לא התנהלות כושלת ש3 סופרסטארים עוזבים ללא תמורה?

אבל הם לא יכלו באיזהשהו שלב למכור אותם בהמון כסף?? כמו שרונאלדו אמר ליונייטד שהוא לא רוצה להשאר אז לא החזיקו אותו עד סוף החוזה ושיחררו אותו אלא מכרו אותו בהרבה כסף... זאת לא התנהלות כושלת ש3 סופרסטארים עוזבים ללא תמורה?

ב NBA לא מוכרים שחקנים, זה לא קיים.

ושוב, 95% שהם לא עוזבים, אלא פשוט יוצאים מהחוזה כדי לחתום על חוזה נמוך יותר, שיאפשר לקבוצה להביא עוד כוכבים. אני רק מקווה שבמקרה של לברון הוא יבחר לעזוב לקבוצה אחרת, אבל הסיכוי הזה די קלוש.

מה עובר בראש של שחקן שבמקום להגיע לאלופת אירופה,או לפחות להשאר במקום שהוא נמצא בו,הוא הולך לקבוצה בגרמניה,בפחות כסף(תקנו אותו אם אני טועה) ובלי מפעל אירופי,לעולם לא אבין את זה

מה עובר בראש של שחקן שבמקום להגיע לאלופת אירופה,או לפחות להשאר במקום שהוא נמצא בו,הוא הולך לקבוצה בגרמניה,בפחות כסף(תקנו אותו אם אני טועה) ובלי מפעל אירופי,לעולם לא אבין את זה

הבנתי שדאנקן קיבל שם הצעה גבוהה ממה שמכבי וירושלים הציעו, טוב שלא חתם אצלנו.

אם הפרסומים על רייס נכונים זה רע מאוד, שימכרו את הקבוצה אם הם לא מסוגלים להשאיר שחקן מצליח ליותר מעונה אחת. הנהלה מאוסה.

הבנתי שדאנקן קיבל שם הצעה גבוהה ממה שמכבי וירושלים הציעו, טוב שלא חתם אצלנו.

אם הפרסומים על רייס נכונים זה רע מאוד, שימכרו את הקבוצה אם הם לא מסוגלים להשאיר שחקן מצליח ליותר מעונה אחת. הנהלה מאוסה.

צריך לנסות להשאיר שחקנים גדולים, אבל מצד שני יש גם גבול... רייס לא שווה למכבי 1.7 מיליון דולר. זה לא שחקן שהוא רמה מעל אירופה. הוא ווינר עצום אבל יש לו גם המון חסרונות.

בכל מקרה אני עדיין מקווה שהוא ישאר.

זו מכבי השאננה ביותר בעונת המלפפונים שיצא לי לראות ב-19 השנים האחרונות.

פרנקו, דונטה סמית', דאנקן ורייס. את כולם מכבי רצתה, את כולם מכבי פספסה.

המצב מדאיג.

עמדה 5 - מכבי לא תוכל להעביר עונה נוספת עם ציוות של סופו-טיוס. אין ספק שגבוה נוסף יגיע. מצד שני, נראה כי לא אמור להגיע גבוה משמעותי, אלא כזה שישלים דקות (ככל הנראה פישר). עמדה 4 - אולי העמדה החשובה והבעייתית ביותר. בלו עזב, דאנקן (המחליף הטבעי) ברח. קשה מאוד יהיה למכבי למצוא 4 עם קליעה טובה מבחוץ במגבלות השכר שלה.

עמדה 3 - מסתמנת עונה נוספת עם סמית', שמצבו הבריאותי לא ברור. חבל. עמדות הגארדים - רייס והיקמן נוטשים לטובת הכסף הגדול. גם אם פארגו חוזר (מה שקשה לי מאוד להאמין שיקרה), עדין מדובר בשחקן שמיעט לשחק ולהרשים בעונה האחרונה. מקווה מאוד שמכבי תצליח לסגור עם קרלון בראון לפני שהוא ינסה את מזלו ב-NBA.

היקמן ורייס עוזבים, בלו פורש, דונטה סמית בירושלים, דאנקן בגרמניה ועכשיו בראון לאולימפיאקוס, את מי רוצים להביא? דאור פישר נו באמת.

מכבי ישנים

וואלה לא מאשים אותו, כי היום בכדורסל המודרני שחקנים מסריחים מכסף ולא מזעה, לפני חצי שנה הוא התחנן לקבל עוד צ'אנס והיום הוא נכנס לרשימה יחד עם עוד שחקנים כמו פארגו ואחרים, אבל שוב לא מאשים אותו...