Jump to content

דיוויד בלאט ב Nba , מתאים לדעתכם ?

הצבר

Recommended Posts

נכון שלא שואלים אותנו

אבל בדיוק בשביל זה יש פורום, שאנשים שלא שואלים אותם יכולו לכתוב את דעתם.

מעניין אותו אם לדעתם דיוויד מתאים ל NBA, או אולי צריך לשאול ההפך האם ה NBA מתאים לדיוויד.

אני רחוק מלהיות מומחה NBA אבל ברור ששם המשחק הוא הרבה פחות קבוצתי, הרבה פחות מתוחכם ובנוי בעיקר על הכוכבים והאגו שלהם.

למרות שלכאורה שם מעמד ה"קאוץ" הוא נכס צאן ברזל כולם יודעים שאם הכוכב ממורמר המאמן הולך הביתה.

יוצאים מהכלל הם מקרים כמו פיל ג'קסון או פט ריילי ששם המאמן הוא הכוכב והוא מדבר עין בעין עם השחקנים.

אבל אפילו אז, פיל ג'קסון היה צריך לשכנע וללמד את מייקל ג'ורדן לוותר על הכדור, הוא היה צריך את ההסכמה מרצון של מייקל להביא רכז כדי שיעביר את הכדור את החצי.

אפילו הוא פיל ג'קסון לא יכל להביא רכז ולהגיד לכוכב שלו עכשיו את תהיה בעמדה מס' 2.

האם זה מקום שמתאים למאמן שזורק שחקנים לספסל על כל זיוף בהגנה ?

האם זה המקום למאמן שהעביר סדרות חינוך גם לכוכבים הגדולים ביותר ?

או שפשוט דיוויד יהיה בורג בתוך צוות האימון הוא ילמד כדורסל הוא יעזור לבנות אבל לא הוא זה שיהיה האיש בפרונט מול השחקנים ?

שום מאמן, לא פיל ג'קסון ולא ריילי ולא פופוביץ' יכולים לשכנע את ג'ורדן או בראיינט לוותר על הכדור אם הם לא רוצים לעשות את זה. בנ.ב.א הכוכבים הם אלו שמכניסים כסף ולכן הם אלו שנותנים את הטון.

מצד שני בגולדן סטייט אין קובי או ג'ורדן.

בנ.ב.א הסגנון שונה לגמרי ויקשה על דיוויד. אחד היתרונות של דיוויד הוא ההכנה המצויינת והסקאוט לפני המשחקים. בנ.ב.א אתה לא יכול לעשות את זה עד הפלייאוף. חוץ מזה הטקטיות וריבוי התרגילים ושדיוויד הנחיל במכבי לא בהכרח מתאימים לנ.ב.א.

אני חושב שהוא יעשה בשכל אם יתחיל כעוזר מאמן לשנתיים שיבין איפה הוא נמצא כי דיוויד הנוכחי במהדורה האירופית יתקשה להצליח בנ.ב.א. אחרי שיסתגל יוכל בהחלט לאמן.

אם מסינה מתאים, אז בטח שדיוויד.

דיוויד גם שינה גישה לאחרונה, הרבה יותר פתוח ופרגמטי ופחות עקשן.

להתחיל כעוזר זה צעד טוב. גם אין עליך לחץ של זמן ללמוד הכל, וגם אם אתה מתחיל כמאמן ראשי ונכשל אתה נשרף.

קראתי כמה דעות שהוא צריך להיות עוזר מאמן קודם כדי ללמוד את הליגה, וגם דיעות על כך שקליבלנד זה מועדון כושל שיכשיל אותו

לדעתי אם הוא באמת קיבל הצעה משם כמאמן ראשי הוא חייב לקחת את זה בשתי ידיים, כי לכו תדעו מתי ואם תגיע הצעה נוספת כזאת. ועם כל הדיבורים על קליבלנד כמועדון כושל, יהיה לו צ'אנס לאמן את אחד הגארדים הכי מוכשרים בליגה + בחירה מספר 1 בדראפט. זאת תהיה חוויה של פעם בחיים מבחינתו, אסור לוותר על דבר כזה.

נ.ב.

ויש גם את הצ'אנס האפסי הזה שאולי לברון יחזור לקליבלנד.

נראה שאנחנו בדרך לאחד ההישגים הספורטיבים הגדולים ביותר שהיו כאן בארץ הקודש. אם אכן הפירסומים נכונים, זה הישג בלתי נתפס.

בלאט מאמן מוכשר מאוד, אירופה קטנה עליו כבר בכמה מידות. אם הוא הצליח להביא את היורוליג עם סגל כ"כ בינוני כמו של מכבי, אפשר רק לתאר מה הוא יכול לעשות עם הסגל המוכשר של הקאבלירס.

זו משימה קשה אך מאתגרת, ולדעתי אין מתאים יותר מבלאט להצעיד את הקאבלירס לפלייאוף.

פשוט מדהים. הלוואי ויצליח.

Jeremy Pargo

One hell of a move by The #CAVS on signing a Great Coach and an even greater person!

Big Congratulations to Coach David Blatt! #WellDeserved

איזה אח ג'רמי.

קודם כל - יייייייייייייייששששששששששששששש!!!

הרבה יותר מרגש אותי מכספי שהגיע לליגה. הישג חסר תקדים.

למי שקצת פחות בעניינים, דייויד מגיע למועדון חסר מזל, עם עתיד שנראה מבטיח שיש בידיהם את הבחירה מספר 1 בדראפט הקרוב(מדהים שדייויד יהיה האיש שייבחר את אותו בחור). הכוכב הגדול הוא קיירי אירווינג, שהוא אחד הפרוספקטים הגדולים בליגה, אבל הוא מסוכסך עם שלקן בכיר אחר נוסף, דבר היוצר סיטואציה לא פשוטה.

בנוגע לדייויד עצמו, זה יהיה סופר מעניין לראות.

האן בי אי שונה בתכלית מאירופה. הכוכבים נותנים אתהטון לרוב יותר מהמאמנים, הלוז צפוף מאוד עד בלתי אפשרי ודייויד צריך להתרגל לכך שאת האימון הוא יעשה בקדם עונה, ובמהלכה הוא גם ייאלץ להיות חצי פסיכולוג, כי זה מה שעושה מאמנים מטובים לגדולים בליגה הזאת.

כל מאמן אירופאי אחר, הייתי אומר שייכשל, כי זו באמת מנטליות שונה. אבל אסור לשכוח שדייויד אמריקאי. הוא גדל שם ומכיר בגדול את העסק.

קודם כל - יייייייייייייייששששששששששששששש!!!

הרבה יותר מרגש אותי מכספי שהגיע לליגה. הישג חסר תקדים.

למי שקצת פחות בעניינים, דייויד מגיע למועדון חסר מזל, עם עתיד שנראה מבטיח שיש בידיהם את הבחירה מספר 1 בדראפט הקרוב(מדהים שדייויד יהיה האיש שייבחר את אותו בחור). הכוכב הגדול הוא קיירי אירווינג, שהוא אחד הפרוספקטים הגדולים בליגה, אבל הוא מסוכסך עם שלקן בכיר אחר נוסף, דבר היוצר סיטואציה לא פשוטה.

בנוגע לדייויד עצמו, זה יהיה סופר מעניין לראות.

האן בי אי שונה בתכלית מאירופה. הכוכבים נותנים אתהטון לרוב יותר מהמאמנים, הלוז צפוף מאוד עד בלתי אפשרי ודייויד צריך להתרגל לכך שאת האימון הוא יעשה בקדם עונה, ובמהלכה הוא גם ייאלץ להיות חצי פסיכולוג, כי זה מה שעושה מאמנים מטובים לגדולים בליגה הזאת.

כל מאמן אירופאי אחר, הייתי אומר שייכשל, כי זו באמת מנטליות שונה. אבל אסור לשכוח שדייויד אמריקאי. הוא גדל שם ומכיר בגדול את העסק.

בגדול הGM בוחר את השחקן, לא המאמן. אבל תאר לך שהם בוחרים את וויגינס נגיד, והוא יזכה בתואר רוקי השנה (למרות שהדיבור הוא על ג'בארי פארקר שיותר מוכן כרגע)? או שהוא יזכה מתישהו בMVP? בלאט ייזכר כמאמן שאימן אותו לראשונה בNBA.

המחשבה הראשונית היא, שאם יש מאמן אירופאי (אם אפשר לקרוא לבלאט כך) שמתאים ל-NBA, זה דיוויד בלאט, שגדל בבוסטון ולמד באוניברסיטת פרינסטון היוקרתית.

לדעתי, לאחר שנים רבות בכדורסל האירופאי, יהיה לבלאט קשה מאוד להסתגל. קבוצות ב-NBA שמות את יהבן על פרנצ'אייז פלייר שסביבו בנויה כל הקבוצה - בקליבלנד, מדובר בקיירי ארווינג. בכל שנותיו כמאמן בלאט הקפיד להרכיב קבוצה מאוזנת, נטולת אגו ו"כוכבים" (למעט שנת ג'ורדן פארמר). ברוב המקרים, היה מדובר בקבוצת פוורדים, שאפשרה לו לשמור מאצ'אפזון ולבצע חילופים אוטומטיים - לא מסוג הדברים שתראו בקבוצות NBA.

אני מניח, שלזכייה של סאן אנטוניו באליפות העונה, תוך הצגת כדורסל שובה עין, הייתה השפעה גדולה על הנהלת הקאבלירס בהחלטתם על זהות המאמן. בקליבלנד מקוום שבלאט יהיה ה"פופוביץ'" שלהם - מאמן שונה, שישים דגש אל הנעת הכדור ויבנה קבוצה שלא תהיה תלויה בכוכב אחד או שנים.

מקווה מאוד שיצליח,

דיוויד בלאט :wubyellow3:

אגב, אוהדי קליבלנד מתלהבים מאוד מההחתמה -

http://www.realcavsfans.com/showthread.php?44277-Grade-the-David-Blatt-Hiring

אני הייתי מאלו שחשבו שהוא צריך להתחיל כעוזר אבל וואלה לא. בסכומים האלה צריך להיות פגום אמיתי בשביל לא להסכים. הוא זכה בלוטו. מסודר לכל החיים.

הבנאדם אשכרה עלה בשכר ב-600-700 אחוז.

יכול להפוך לאגדה הרבה יותר גדולה.

קשה להשוות בין מאמנים ב-NBA לעומת אירופה, אבל אני חושב שהוא יהיה אחד הגדולים גם שם. פוטנציאל לזכות בתואר מאמן העונה מתישהו אם יתחבר לו כמו שהוא יודע.

היום אני אומר, ספק בהגזמה, שמדובר באחד מחמשת המאמנים הטובים בעולם, הלוואי שיוכיח שאני צודק.

אני חושב שיש עכשיו ציפיות שהוא יביא כדורסל קבוציתי נהדר ושפתאום קליבלנד תשחק כמו סן אנטוניו.

אלא אם כן הוא יחזיק שם מעמד כמה שנים, זה פשוט לא יקרה, וגם אז, הסיכוי די נמוך, אבל הלווואי שיצליח שם.

העובדה שהוא נולד שם עזרה לו מאוד כי אני בספק אם מאמן אירופאי שלא נולד שם ולא מכיר את המנטליות/ חוקים/ שיטות משחק וכו' היה נבחר. תוסיפו את הטרנד של המשחק הקבוצתי והאירופי שתפס בסן אנטוניו אז זה גם תרם לכך ובנוסף ההישגים שלו באירופה ועם נבחרת רוסיה צדו את עיניהם. המכביסט ה3 בקליבלנד אחרי פארקר וכספי

מקצועית, אם הם יהיו בפלייאוף זה יהיה הישג.

המאמנים בעלי השכר הגבוה ביותר ב NBA (לעונה):

1. דוק ריברס (קליפרס) - 7 מיליון

1. סטן ואן גנדי (דטרויט) - 7 מיליון

3. גרג פופוביץ' (סן אנטוניו) - 6 מיליון

4. דיוויד בלאט (קליבלנד) - 5 מיליון

4. סטיב קר (גולדן סטייט) - 5 מיליון

4. דרק פישר (ניקס) - 5 מיליון

7. ריק קרלייל (דאלאס) - 4.6 מיליון

טבלה מלאה כאן:

http://www.otherleague.com/contracts/nba-head-coach-contracts-salaries/

שתבינו את ההערכה הרבה כלפי בלאט בעצם זה שנותנים לו חוזה כל כך גדול.

תחשבו כמה פעמים המשפט

"David blatt, maccabi tel aviv former coach", ישתרבב בתקשורת האמריקאית

איזה חשיפה זה ייתן למכבי בnba, אפילו רדנקים ממרכז ארה"ב יכירו את השם מכבי, מטורף, הכי מגיע לבלאט בעולם