Jump to content

טקס הוקרה לניר קלינגר

קייפטאון

Recommended Posts

אז זו בעיה שלך. אף אחד לא חסין מביקורת, כל אחד פה סבל את הכדורגל המזעזע של מכבי עם קלינגר ב2004-2006 שהיה תחת ניהול כושל ועלוב במערכת חולה, ואת הכישלון של אבי כמנג׳ר ומאמן(ויש לי גם ביקורת על ההתנהלות שלו כסוכן בתקשורת), אך זה לא סותר ואפילו במעט את העובדה ששניהם סמלים גדולים של מכבי ומגיע להם את הכבוד הראוי על כך, מי ששורק בוז ושר קלינגר לא רואה הוא חתיכת אפס מאופס בעל זיכרון קצר ללא עמוד שדרה. אם אתה לא יודע לעשות את ההפרדה, הבעיה נמצאת אצלך.

לא יודע אך אתה משווה ביניהם בכלל

מסכים, יכול להיות מאוד מכובד ויפה לעשות את זה אחרי הטונים הצורמים שבהם קלינגר עזב את מכבי. אמנם הקשר בין מכבי של אז לזאת של עכשיו הוא מקרי בהחלט, אבל עדיין מדובר בצעד חשוב כלפי בן אדם שנתן הכל למועדון, על המגרש ועל הקווים.

ומאמין שהתגובות האלו מאחרות לבוא, אבל פשוט מדהים בעיני עד כמה אנשים יכולים להיות עיוורים כשזה נוגע לנמני, יכולים לשכוח לו או להחליק כל דבר שעשה במהלך הקריירה שלא מתיישר עם האג'נדה שנמני אוהב את מכבי ועשה רק דברים לטובתה, אבל מצד שני לא מסוגלים לשכוח לדמויות כמו קלינגר את הדברים הרעים שהיו.

"אין לכם כבוד לסמלים"

?

ישר קפצת בשביל להכניס פה דיון על נמני אה ?

סתם שתדע שבגדול אני לא הכי בעד השירה לאבי כי במצב הנוכחי זה לא מכבד אותו.

אבל הכי מצחיק שכל התומכים למיניהם בטקסים לקלינגר ,ללוני ולכוסילמלם הם אותם אנשים

שבוכים ושורקים בוז על זה ששרים לנמני 2 דקות במשך עונה שלמה.

פתאום חשוב לכם נורא ההיסטוריה , פתאום זה כבר לא יפריע לשחקנים שעל הדשא..

או בקיצור חלאס עם הבדיחה הזאת ,

קלינגר היה מכביסט ענק , שחקן חשוב וסמל , גם בתור מאמן הוא נתן עונה ראשונה מצויינת.

אבל קלינגר הפך את מכבי שלי לדבר הכי משעמם ואפור שאני זכיתי לראות.

מכבי של גרנט בסוף ה90 היו ברזיל ליד הקבוצה של 2005,

150 כרטיסים נמכרו למשחק בית של מכבי נגד מכבי פ''ת ב2005,

31 שערים ב33 משחקים בליגה והקבוצה הכי מנותקת של מכבי אי פעם מהקהל שלה,

ובגדול הוא אחד האחראים לקרע הכי גדול שהיה פה בין קבוצה לאוהדים שלה..

הנה , ושום מילה על אבי..

ובואו נגיד שאתם נורא אוהבים את קלינגר , ורוצים להוקיר ולכבד אותו

מה נראה לכם שיהיה בטקס בחייאתת..

לא יודע אך אתה משווה ביניהם בכלל

אפשר להשוות ביניהם מבחינת תרומה למכבי, אפילו שאין ספק שנמני תרם יותר כשחקן (אך הרבה פחות כמאמן).

ההבדל המרכזי בין שניהם הוא שנמני גדל במועדון ולמעט מספר עונות בודדות באירופה ובבית"ר הקדיש את קריירת המשחק שלו למכבי.

מבחינת תארים - קלינגר היה במכבי (כשחקן וכמאמן) בכל התארים בהם זכה אבי נמני, למעט הגביעים ב-2001 וב-2002 (אפשר לטעון שזה מתקזז עם הגביע ב-2005 וההופעה בליגת האלופות).

זה בהחלט עצוב לראות שעשרות משתמשים בפורום שיודעים לקפוץ בכל נושא על נמני ולטעון "אין כבוד לסמלי עבר" פתאום שותקים בנושא הזה.

נמני הוא ככל הנראה שחקן העבר הכי גדול שלנו ולבטח אחד הסמלים הכי גדולים שלנו.

זה לא סותר את זה שקלינגר הוא גם כן אחד משחקני העבר הגדולים שלנו ושבמשך שני עשורים הוא היה סמל ענק שלנו (וזה מרשים במיוחד מאחר שהוא גדל בחיפה).

בדיוק כפי שהיה ראוי בזמנו לערוך משחק פרידה מכובד מנמני (בסגנון מה שעושים באנגליה), יש מקום להוקיר את קלינגר. אני מעריך שזה יקרה עוד כמה שנים טובות, כי כרגע "בתור" יש כמה שחקני עבר מבוגרים יותר שראויים לזכות לכבוד לפניו.

עריכה: בהמשך לדברים של דוידי - זה אכן עדיין לא הזמן לערוך טקס הוקרה לקלינגר.

עם זאת, חשוב לי להדגיש (ואני לא שורק בוז לשירים לנמני) - יש הבדל עצום, ענק, בין לשיר לשחקן עבר בדקה ה-88 במשחק אליפות (או בכל משחק לצורך העניין) לבין טקס הוקרה לשחקן עבר לפני המשחק.

לעניין התקופה של קלינגר כמאמן - אין ספק שזאת הייתה תקופה מחורבנת, למרות התארים. מצד שני, אפשר להגיד את אותו הדבר, מינוס התארים, על הקדנציה של נמני כמאמן, ולבטח על ההתנהלות שלו כסוכן. בעיניי שני הדברים לא גורעים מהמעמד שלהם כשחקני עבר גדולים של המועדון.

שנמני מחתים שחקן (במלאנתלאפים כסף) ובדיעבד הוא היה פלופ אז קל לבקר וזה גם בסדר.

שקלינגר מעיף שחקן מוביל כי הבוס אומר לו שהוא לא רוצה לשלם לו אז אני מצפה מבן אדם שיעמוד מאחורי השחקן שלו.

לא מבין אך קשור "מגיע לו פרס אבל זה לא הזמן" או שמגיע לו פרס ואז תמיד מגיע או שלא מגיע בכלל.

עכשיו אל תעשו ממני אידיוט ברור לי שהוא שנוי במחלוקת אבל הטענה שעוד x שנים אנשים קצת ישכחו והטקס יעבור בלי שריקות בוז קצת צורמת לי

עריכה: בהמשך לדברים של דוידי - זה אכן עדיין לא הזמן לערוך טקס הוקרה לקלינגר.

עם זאת, חשוב לי להדגיש (ואני לא שורק בוז לשירים לנמני) - יש הבדל עצום, ענק, בין לשיר לשחקן עבר בדקה ה-88 במשחק אליפות (או בכל משחק לצורך העניין) לבין טקס הוקרה לשחקן עבר לפני המשחק.

לעניין התקופה של קלינגר כמאמן - אין ספק שזאת הייתה תקופה מחורבנת, למרות התארים. מצד שני, אפשר להגיד את אותו הדבר, מינוס התארים, על הקדנציה של נמני כמאמן, ולבטח על ההתנהלות שלו כסוכן. בעיניי שני הדברים לא גורעים מהמעמד שלהם כשחקני עבר גדולים של המועדון.

מעיין , נימני היה כישלון בתור מאמן , אין על זה ספק , (למרות ש2010 במיוחד בחצי הראשון של העונה לפני שאילייב נפצע הייתה סבבה,

שפשוט הסוף המגעיל שלה שלא היה קשור אלינו עשה אותה עונה שחורה)

ומבחינת תארים גם ב2005 סיימנו עם גביע וליגת האלופות.

ועדיין אהדה היא עניין אמוציונלי , יש עונות זבל שלא הולך,

כמו 2009 , 2011 , 2000 וכן הלאה , אבל עונה כמו שהייתה עם קלינגר הייתה סרט אחר לגמרי ,

הייתה אשכרה שנאה בין הקהל לקבוצה , 1000 אוהדים בבלומפילד כל שבוע ,

בליגת האלופות שבמצב רגיל למשחקים נגד יובה ,אייקס ובאיירן אנשים היו הולכים

מכות על כרטיסים ,הגיעו בקושי 20-25 אלף אוהדים.

בגמר גביע מדקה 60 לא עניין כבר המשחק וכל הקהל קרא רק בשם של נמני,

למצב שאני אוהב את המועדון אבל שונא את השחקנים לא הגעתי לעולם ,

רק אצל קלינגר..

קלינגר לקח קבוצה צעירה, שמחה והתקפית אחרי 2 גביעים ועם תשתית מצויינת

של נמני , בנין , ביטון, בן חיים , עובד , ווז'ינסקי ועוד

והשאיר ב2005 קבוצה של 30 שערים בעונה , ועם ישמעאל אדו מלך שערים עם 5 כיבושים.

על 2006 אני לא מאשים אותו כי זה כבר לא הייתה קבוצה שלו אבל על הקרע והגועל נפש

שהוא גרם לקבוצה שלי אני לא אסלח לו בחיים..

כמעט כל המתנגדים לשירה לאבי אומרים שהוא מייצג ''תקופה שחורה בהיסטוריה של המועדון'',

אז מה קלינגר מייצג להם בדיוק ?

הבעיה היא שאם עושים טקס לקלינגר אז צריכים לעשות טקס לנמני (שגם לו מגיע). לצערנו אי אפשר להפריד את האחד מן השני . אני לא חושב שההנהלה רוצה או צריכה להיכנס לכל הקלחת של נמני. אנשים לא יכולים לעשות את ההפרדה בין נמני וקלינגר השחקנים לבין התפקידים שלהם כיום וחבל סתם להתבזות בשריקות בוז ובהעמקת הקרע בין הקהל

שקלינגר מעיף שחקן מוביל כי הבוס אומר לו שהוא לא רוצה לשלם לו אז אני מצפה מבן אדם שיעמוד מאחורי השחקן שלו.

לא מבין אך קשור "מגיע לו פרס אבל זה לא הזמן" או שמגיע לו פרס ואז תמיד מגיע או שלא מגיע בכלל.

עכשיו אל תעשו ממני אידיוט ברור לי שהוא שנוי במחלוקת אבל הטענה שעוד x שנים אנשים קצת ישכחו והטקס יעבור בלי שריקות בוז קצת צורמת לי

עצם זה שיש שריקות בוז מדגיש ומעצים את הדיסוננס בין "כבוד לסמלי עבר" לבין הערצה עיוורת.

מעיין , נימני היה כישלון בתור מאמן , אין על זה ספק , (למרות ש2010 במיוחד בחצי הראשון של העונה לפני שאילייב נפצע הייתה סבבה,

שפשוט הסוף המגעיל שלה שלא היה קשור אלינו עשה אותה עונה שחורה)

ומבחינת תארים גם ב2005 סיימנו עם גביע וליגת האלופות.

ועדיין אהדה היא עניין אמוציונלי , יש עונות זבל שלא הולך,

כמו 2009 , 2011 , 2000 וכן הלאה , אבל עונה כמו שהייתה עם קלינגר הייתה סרט אחר לגמרי ,

הייתה אשכרה שנאה בין הקהל לקבוצה , 1000 אוהדים בבלומפילד כל שבוע ,

בליגת האלופות שבמצב רגיל למשחקים נגד יובה ,אייקס ובאיירן אנשים היו הולכים

מכות על כרטיסים ,הגיעו בקושי 20-25 אלף אוהדים.

בגמר גביע מדקה 60 לא עניין כבר המשחק וכל הקהל קרא רק בשם של נמני,

למצב שאני אוהב את המועדון אבל שונא את השחקנים לא הגעתי לעולם ,

רק אצל קלינגר..

קלינגר לקח קבוצה צעירה, שמחה והתקפית אחרי 2 גביעים ועם תשתית מצויינת

של נמני , בנין , ביטון, בן חיים , עובד , ווז'ינסקי ועוד

והשאיר ב2005 קבוצה של 30 שערים בעונה , ועם ישמעאל אדו מלך שערים עם 5 כיבושים.

על 2006 אני לא מאשים אותו כי זה כבר לא הייתה קבוצה שלו אבל על הקרע והגועל נפש

שהוא גרם לקבוצה שלי אני לא אסלח לו בחיים..

כמעט כל המתנגדים לשירה לאבי אומרים שהוא מייצג ''תקופה שחורה בהיסטוריה של המועדון'',

אז מה קלינגר מייצג להם בדיוק ?

דוידי, שוב, אני מסכים איתך. תקופה חשוכה ביותר. לא רק בגלל קלינגר, אלא גם בגלל ההנהלה.

נמני וקלינגר הם חלק מאותה תקופה, כל אחד והתפקיד שלו בה (לקלינגר תפקיד משמעותי יותר מנמני ב"גועל נפש" שהיה, אבל גם נמני לא נקי כפיים). אם מבקשים להתעלם מהתקופה של נמני כמאמן וממעשיו כסוכן, אז בהחלט יש מקום להתעלם גם מאותן שנתיים נוראיות (ואזכיר, למרות הכדורגל והאווירה הנוראיים שהיו, עדיין היינו באלופות וזכינו בגביע).

השורה התחתונה שלי היא כזאת: קלינגר שחקן עבר ענק ומאמן עבר טוב שהוביל את המועדון, כשחקן וכמאמן, להישגים רבים וגדולים מאוד.

זה מספיק בשביל לערוך עבורו טקס הוקרה. עם זאת, אני חושב שמאחר שקיימים שחקני עבר מבוגרים יותר, הם צריכים להיות לפני קלינגר.

החלוקה של מתי צריך להתעלם מהתנהגות של אדם אחרי שהוא פרש ממשחק, ומתי זה החלק החשוב ביותר ואסור להתעלם ממנו, לא ברורה לי.

לטעמי צריך לעשות טקס לכל שחקן עבר שהשפיע בצורה עמוקה על המועדון, וזה כולל את קלינגר.

אבל כמו שמנג'ר יונייטד ציין, יש הרבה אחרים שמגיע להם טקס ולא היה להם בעבר, וצריך לעשות לכולם.

גם אם הטקס יהיה מחר לא יהיה שריקות בוז... את ה 50 אוהדי נמני לא ישמעו אל מול ה12 אלף אוהדי מכבי שיכבדו...

אני חושב שמאחר שקיימים שחקני עבר מבוגרים יותר, הם צריכים להיות לפני קלינגר.

תן לי שמות אחי אני אכין רשימה וננסה לכתוב למכבי בדרך מכובדת.

תן לי שמות אחי אני אכין רשימה וננסה לכתוב למכבי בדרך מכובדת.

משנות ה-80 וה-90:

מוטי איווניר

ניר קלינגר

גדי ואלון ברומר

איציק זוהר

אלי דריקס

*אישית, לדעתי עדיין לא עבר מספיק זמן בשביל "להוקיר" את השחקנים מהדור הזה.

לעומת זאת, משנים מוקדמות יותר לא חסרים שמות גדולים שיהיה כיף להכיר לקהל הרחב:

ניסים בכר

מיקו בלו הענק (אחד המגנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי)

אברהם בנדורי (שוער הקבוצה במשך כעשור)

חיים לוין (עוד שוער עבר)

משה מרכוס (שוער עבר שפינה את מקומו לבוני גינזבורג בשלהי שנות ה-80. אגב, אוהדים רבים טוענים שאלמלא היה פצוע ונעדר מהמשחק בקרית אליעזר, חיפה לא היו מנצחים בחיים 10:0).

דרור בר נור (חלוץ שכבש מעל 100 שערים במדי הקבוצה)

ישראל חליבנר

רחמים טלבי

וכמובן הגדולים מכולם (לדעת חלק מהקהל) שייע גלזר וגיורא שפיגל.

בני טבק נפסל עקב היותו מנהל הקבוצה אבל עקרונית גם הוא ראוי.

וזה רק ממעבר ראשוני על שחקני העבר באתר הרשמי.

יש שחקנים נוספים שנראה שעשו קריירה מרשימה ולא שמעתי עליהם קודם:

יוסל'ה גולדשטיין

אבי ירושלמי

חיים לוי (קשר שיחק משנות ה-60 עד שנות ה-80)

אולי ותיקי הפורום יוכלו לעזור.

יש גם רשימה באתר השחקן ה-12 http://www.12p.co.il/%D7%9E%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%96%D7%9D_%D7%94%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA

קלינגר השחקן, אחד הדברים הכי טובים שקרו למועדון הזה, הכי משדר מכביזם (ובלי שום קשר, דומה לדייגו סימאונה), הלב והנשמה שלנו במשך שנים, ווינר.

קלינגר המאמן, שימות.

האיש שגרם לפילוג הגדול בקהל. זרק את אבי, זרק את טל בנין, הנזק שהוא עשה למכבי היה כל כך גדול

שהלוזריות נמשכה עשור שלם, מכבי הייתה אפורה ונטולת מוטיבציה, פחדנית, לא אטרקטיבית, הרס קריירה של כל שחקן טכני שהיה במכבי (ראובן עובד ואלי ביטון כדוגמא..)

אני חושבה שהנזק שהוא עשה למכבי כמאמן גדול יותר מהתארים שהוא הביא כשחקן, לצערי, כי הוא גרם לאבולוציה הזאת שבהמשך אנחנו היינו מפחדים

ממשחקי דרבי, לא הצלחנו לנצח את חיפה במשך עשור, לא לקחנו אליפות במשך עשור, אמרו עלינו שממכבי ת"א נשאר רק השם.

כן, כי עד קלינגר היו לנו 6 שנים נהדרות, הוא הסיבה שהחרא נמשך הרבה אחרי שעזב, ובלעדיו ראובן עובד ואלי ביטון היו כרגע בשלהי קריירות מפוארות באירופה.

נ.ב.

אני חושב שהוא מאמן גרוע. אבל חלק מההאשמות הן שטויות מגוחכות.

קלינגר השחקן, אחד הדברים הכי טובים שקרו למועדון הזה, הכי משדר מכביזם (ובלי שום קשר, דומה לדייגו סימאונה), הלב והנשמה שלנו במשך שנים, ווינר.

קלינגר המאמן, שימות.

קלינגר המאמן הביא לך את האליפות היחידה שלך ב 15 שנה, בדיוק כמו שקלינגר השחקן הביא לך אליפות ראשונה אחרי 12 שנה.

קלינגר זרק את אבי ?

אוסף צבועים שכמוכם, אם כל שחקן אחר היה מעיז לעשות למאמן רבע ממה שאבי עשה הייתם אומרים לבעוט אותו ל 1000 עזזל.

שחקן ששם את עצמו מעל ( הרבה מעל ) המועדון והמאמן צריך לעוף.

אפשר לחשוב מה כבר קלינגר עשה, העיז להוריד את הוד מעלתו לספסל ( כשיינו מקום 7 12 או 14 נקודות מהמקום הראשון )....... ואיזה מלחמה נהייתה מזה.

( וכן, קלינגר זרק את בנין.. )

"הצבר"

קלינגר המאמן הביא לך את האליפות היחידה שלך ב 15 שנה, בדיוק כמו שקלינגר השחקן הביא לך אליפות ראשונה אחרי 12 שנה.

קלינגר זרק את אבי ?

אוסף צבועים שכמוכם, אם כל שחקן אחר היה מעיז לעשות למאמן רבע ממה שאבי עשה הייתם אומרים לבעוט אותו ל 1000 עזזל.

אפשר לחשוב מה כבר קלינגר עשה, העיז להוריד את הוד מעלתו לספסל ( כשיינו מקום 7 12 או 14 נקודות מהמקום הראשון )....... ואיזה מלחמה נהייתה מזה.

( ולהגיד שקלינגר זרק את בנין זה כבר באמת שקר גס שאפילו מכם הייתי מצפה לקצת יותר )

"הצבר"

אין לי בעיה ששם אותו בספסל ואפילו שזרק אותו, אם אלו היו שיקולים מקצועים, בסדר

אם זה לא שיקול מקצועי אז זו בעיה

אין לי בעיה ששם אותו בספסל ואפילו שזרק אותו, אם אלו היו שיקולים מקצועים, בסדר

אם זה לא שיקול מקצועי אז זו בעיה

ברור שזה היה מקצועי וזה גם הוכיח את עצמו ( לקחנו אליפות ) אבל זה מעולם לא הפריע לא לאבי ולא לתומכיו לצאת למלחמה נגד כל מי שלא יישר קו עם המלך.

קלינגר זרק את אבי ?

( וכן, קלינגר זרק את בנין.. )

"הצבר"

מדהים לראות, איך כשהשנים עוברות השקרים וההמצאות המגוחכות רק גדלים וגדלים. דעות שפעם אף אחד לא היה מעיד להגיד בכל רם פתאום נראות הגיוניות ולגיטמיות (פעם לא היה בן אדם אחד שהצדיק את הזריקה של אבי). זה פשוט עצוב ברמות אחרות.

בכל מקרה, כל מי שנמצא בפורום הזה יותר מיומיים יודע שכל הודעה שלך מפוצצת באינטרסים (שלא ברור לי מהם, ואני גם לא מעונין לדעת) ולא לוקח אותך ברצינות.

מדהים לראות, איך כשהשנים עוברות השקרים וההמצאות המגוחכות רק גדלים וגדלים. דעות שפעם אף אחד לא היה מעיד להגיד בכל רם פתאום נראות הגיוניות ולגיטמיות (פעם לא היה בן אדם אחד שהצדיק את הזריקה של אבי). זה פשוט עצוב ברמות אחרות.

בכל מקרה, כל מי שנמצא בפורום הזה יותר מיומיים יודע שכל הודעה שלך מפוצצת באינטרסים (שלא ברור לי מהם, ואני גם לא מעונין לדעת) ולא לוקח אותך ברצינות.

כי אני אוהד מכבי ולא עובד אלילים.

עם יד על הלב, הייתה מקבל משחקן אחר שהיה מספר שהוא פצוע והיה טס לאנגליה לראות כדורגל עם מנג'ר של קבוצה אחרת ?

או שחקן שהיה אומר שהוא פצוע, אבל פתאום מבריא למשחק של הנבחרת ?

ברור שזה היה מקצועי וזה גם הוכיח את עצמו ( לקחנו אליפות ) אבל זה מעולם לא הפריע לא לאבי ולא לתומכיו לצאת למלחמה נגד כל מי שלא יישר קו עם המלך.

לא יודע איך לאכול תהודעה הזאת..

לקחנו אליפות איתו ולא בלעדיו והרבה בזכות השלושה משחקים האחרונים שנמני חזר ואם לא היה חוזר לא היה אליפות.

לא יודע מי מחזיר אותך מפיגור 0-2 בטדי אם לא הוא בטח שלא דגו שהיה פצוע.

לא יודע איך לאכול תהודעה הזאת..

לקחנו אליפות איתו לא בלעדיו והרבה בזכות השלושה משחקים האחרונים שנמני חזר ואם לא היה חוזר לא היה אליפות.

לא יודע מי מחזיר אותך מפיגור 0-2 בטדי אם לא הוא בטח שלא דגו שהיה פצועה.

לא מוריד לרגע ממה שנימני עשה בסוף ( בניגוד לאלה שמתעלמים מדגו שסחב את הקבוצה עד לשם ) אבל זה מה שאני מסביר כבר שנים קבוצה זה הדבר שמנצח ולוקח אליפות ולא כוכב כזה או אחר.

אבל את השינוי הביא המאמן בהחלטה הכי אמיצה שראיתי בקבוצה הזאת מעולם, וזה היה להוריד את נימני לספסל למרות שקלינגר ידע שזה יעלה לו ביוקר.

קלינגר ואבי היו חברים, גם הנשים שלהן היו חברות טובות. למעשה אבי הוא זה שסידר לקלינגר את הג'וב במכבי.

קלינגר ידע שאם הוא מוריד את אבי לספסל זאת הכרזת מלחמה ( ומאמנים במכבי עפו על פחות מזה )

למרות זאת קלינגר עשה את מה שהוא ידע שטוב לקבוצה, זה נקרא לקחת אחריות ולשים את הקבוצה לפני עצמך.