Jump to content

נושא סקאוטינג ע"ש קוסמיק

שורה

Recommended Posts

Magnus Eriksson מגנוס אריקסון ( 24 , מאלמו , חלוץ , כנף שמאל, סקנד סטרייקר)
בעונה שעברה עשה במאלמו 12 גולים ו20 בישולים בכל המסגרות. מדובר בשחקן אדיר.
השאלה היא - האם אנחנו נחשבים לקפיצת מדרגה ממאלמו?.

ענק.

דרך אגב , בסרטון של אריקסון בלט לי השחקן האפריקאי Tokelo Rantie , שחקן טכני מדהים. עבר לליגה השניה באנגליה שנה שעברה. פסיכי לגמרי.

http://www.transfermarkt.co.uk/tokelo-rantie/profil/spieler/198495

http://en.wikipedia.org/wiki/Tokelo_Rantie

סרטון פרידה שלו ממאלמו

אי אפשר שלא היה להיתלהב אתמול משחקן ההתקפה של נבחרת אוסטרליה מת׳יו לקי.

הבחור משחק בליגה שניה בגרמניה.

יש סיכוי להביא?

טוב, אז זה ידוע שלג'ורדי יש חיבה מיוחדת לשחקנים סופר מוכשרים שהם גם הד-קייס לא פשוטים.

הוא תמיד אומר שבגלל שגם הוא היה שחקן עם מאפיינים דומים, הוא מרגיש שהוא יודע איך לטפל בהם ולהעלות אותם על המסלול הנכון.

האמת, ראינו ביטוי לתופעה הזו בעיקר ברכש הישראלי (הטיפול ביצחקי/עטר, טל בן חיים).

עם השחקנים הזרים, ג'ורדי דווקא יותר נוטה ללכת על ה"הנחנחים המקצועניים", למרות שגם מראבל וגורי שחקנים שיכולים להכנס לקטגוריית הבעייתיים במרכאות.

בכל אופן, אם יש שחקן בסגנון שהייתי רוצה לראות אצלנו זה Diogo הברזילאי.

רובנו זוכרים בעיקר את הכרטיס האדום שהוא קיבל במפגש מולנו בבלומפילד כששיחק במדי אולימפיאקוס.

כרטיס אדום שביטא בצורה מושלמת את הבעיה שמנעה מהשחקן הזה להפוך למה שהוא היה אמור להיות. ואיזה שחקן הוא היה אמור להיות...

דיוגו היה מתוכנן להפוך לחלוץ בכיר באירופה, כוכב סריה א' במינימום - אבל זה לא קרה. לפני שלוש שנים הקריירה שלו החלה קצת להדרדר

והוא חזר לליגה הברזילאית הראשונה שם הוא הסתובב בין כמה קבוצות. היום הוא בפלמיירס, ופתח את העונה בצורה די טובה.

כשהוא בן 27 ועם עבר יחסית נקי מפציעות, דיוגו הוא בדיוק מה שאנחנו מחפשים בחלוץ תשע - גדול, חזק, גולר, מהיר, משחק ראש נפלא, לוחץ

הגנות כמו זומבי, ובעל ושליטה אדירה בכדור.

שחקן שאם נקלט אצלנו טוב הוא לוקח אותנו על הגב (ויש לו חתיכת גב) לשלב הבתים.

לפני שבע שנים תג המחיר שלו היה באזור ה 8 מיליון יורו. היום אפשר להביא אותו בסביב המיליון לדעתי.

https://www.youtube.com/watch?v=b35Q9pG6twU

בדיוק סוג השחקנים שמכבי צריכה בשביל לעשות את קפיצת המדרגה האירופית. במקרה הרע הוא יבוא לפה וייכשל בגלל בעיות משמעת (קורה גם לשחקנים פחות טובים ממנו, ע״ע מדוניאנין) אבל במקרה הטוב: אחרי שתי עונות בארץ (48 שערים) שכוללות קמפיין אלופות אחד + שמינית/רבע גמר אירופית נמכר לליון ב4 מיליון יורו.

אם מכבי תתחיל להביא שחקנים בקליבר של דיוגו, מעבר לכך שמבחינה מקצועית הם ירימו את הרמה של הקבוצה, קבוצות מאירופה ישמעו על מכבי יותר ואולי הכי חשוב- מכבי תיכנס ללופ הזה של קבוצות טובות מליגות פח ששחקנים באים לשקם תקריירה שלהם במטרה לחזור לבמה המרכזית.

עוד שחקן נהדר שללא ספק גדול על הליגה שלנו אבל עכשיו שהודיעו על הסכם האימוץ עם אדידס- זה הופך אותנו למינימום פאוק סלוניקי: Alanzinho

ווינגר שמאלי שיכול לשחק בשלושת תפקידי הקישור ההתקפי, דריבל מפגר, טכניקה ברמות הכי גבוהות, מהירות מסחררת, מסירה/ראיית משחק מעולה ובעיטה לא רעה בכלל. בצד החולשות יש לו נטייה לאובר דריבל, קבלת החלטות לא טובה ונטייה להיעלמות ממשחקים שלמים. הוא גם לא פיסי במיוחד ומשחק הראש שלו לא קיים. הוא לא שחקן שכובש הרבה אבל כשזה קורה זה גולאסו.

קצת היסטוריה- התחיל את הקריירה בברזיל- ידה ידה ידה, והגיע לאירופה לקבוצה נורווגית קטנה בשם Stabaek ב2005. הוביל את Stabaek בשנת 2008 לאליפות היסטורית והיסטרית (יותר סנסציוני מהאליפות של ק״ש) ונמכר עונה לאחר מכן בסכום בלתי נתפס של 3.5 מיליון פאונד לטרבזון הטורקית, שם שיחק עד העונה. הוא בן 31 ואין לו הרבה לאן לעלות אבל בהחלט יכול להביא פה שתיים שלוש עונות יפות.

שחקן עם סטייל, מהסוג שאתה קונה חולצה שלו. בית וחוץ.

מה שיכול לעניין את מכבי יותר מהכל זה העובדה שהוא חופשי כרגע. לא שיחק מינואר אבל לפי חיפוש בגוגל חדשות בטורקית לא עבר פציעה אז לא הצלחתי להבין מה היתה הבעיה של הזין הזה. הודיע על עזיבה במאי ומאז שחקן חופשי.

https://www.youtube.com/watch?v=6Oxe8bwevNE

אני הגעתי למסקנה ששווה מאוד לעשות בדיקה בליגה הקולומביאנית, רק למראות היום את ההתקפה והקישור שלהם נגנבתי. מאמין שאפשר למצוא לא מעט כשרונות עם פוטנציאל גדול במחירים שלטים, להבדיל מארגנטינה או ברזיל.

הליגה הקולמביאנית זה המקום הכי טוב בעולם למצוא בו שחקני אגף מהירים, חזקים וטכניים בעלויות סבירות.

שחקן אגף ממוצע שם עושה פה שמות.

אני הגעתי למסקנה ששווה מאוד לעשות בדיקה בליגה הקולומביאנית, רק למראות היום את ההתקפה והקישור שלהם נגנבתי. מאמין שאפשר למצוא לא מעט כשרונות עם פוטנציאל גדול במחירים שלטים, להבדיל מארגנטינה או ברזיל.

בהחלט. גם מהליגות באורוגוואי, צ׳ילה ואקוואדור יש לא מעט שחקנים שיכולים לעשות שמות בליגה שלנו. והיתרון הוא שיש למכבי יתרון כלכלי על רוב הקבוצות במהליגות הנ״ל.

שכותבים דרך הטלפון, אתה מגלה כמה פעמים הוא מתקן אותך ורושם כל מיני דברים מוזרים במקום מה שכתבת :mushy:

יש כלכך הרבה שחקנים מאורגווי, מקולומביה, מאקוודור, מקסיקו וכ'ו שאפשר להביא לכאן בעליות שפיות מאוד, אני בטוח שיש...לא רק באפריקה

מדובר בשחקנים סוסים עם כשרון ודריבל בלתי רגיל

שחקנים כמו איברבו וכאלה באו לאירופה בפחות ממליון יורו

מכבי בהחלט יכולה להנחית כאן שחקנים דומים, גם אם יקנו צעירים וישאילו אותם, יש מקום להנחית כאן שחקנים כאלה, השאלה האם יש לנו סקואטר באיזורים האלה..ולדעתי יש, אם אני זוכר הנחתנו איזה שחקן נוער כזה בתחילת השנה או בפגרה? לא זוכר את השם שלו ..

אני מאמין שיש גם שחקנים כאלה בנוער

הבעיה היא שגם בנוער יש הגבלה של זרים שבכלל אסור לשתף, ועם כל הכבוד לישראלים, ויש המון כבוד, יש הרבה מה לשפר בכל מיני יכולות...

אני חושב שכדי שקבוצות התקדמו פה, שיהיה לפחות 3 זרים שמותר לשתף

שכותבים דרך הטלפון, אתה מגלה כמה פעמים הוא מתקן אותך ורושם כל מיני דברים מוזרים במקום מה שכתבת :mushy:

יש כלכך הרבה שחקנים מאורגווי, מקולומביה, מאקוודור, מקסיקו וכ'ו שאפשר להביא לכאן בעליות שפיות מאוד, אני בטוח שיש...לא רק באפריקה

מדובר בשחקנים סוסים עם כשרון ודריבל בלתי רגיל

שחקנים כמו איברבו וכאלה באו לאירופה בפחות ממליון יורו

מכבי בהחלט יכולה להנחית כאן שחקנים דומים, גם אם יקנו צעירים וישאילו אותם, יש מקום להנחית כאן שחקנים כאלה, השאלה האם יש לנו סקואטר באיזורים האלה..ולדעתי יש, אם אני זוכר הנחתנו איזה שחקן נוער כזה בתחילת השנה או בפגרה? לא זוכר את השם שלו ..

אני מאמין שיש גם שחקנים כאלה בנוער

הבעיה היא שגם בנוער יש הגבלה של זרים שבכלל אסור לשתף, ועם כל הכבוד לישראלים, ויש המון כבוד, יש הרבה מה לשפר בכל מיני יכולות...

אני חושב שכדי שקבוצות התקדמו פה, שיהיה לפחות 3 זרים שמותר לשתף

השחקן נוער שהזכרת הוא אייזק שחוח , יהודי ששיחק במכביה. בגלל זה "גילינו" אותו.

אני לא מאמין שאנחנו מחזיקים סקאוטים שעובדים בחו"ל. וחבל שכך.

אנשים פה חיים בסרט.

גם אם נתעלם מהשמות, בערך 8/10 שחקנים דרום אמריקאיים ואפריקאים שהגיעו לישראל נכשלו. קשה להצליח עם שחקנים כאלה. הם לא מתאקלמים לשפה ולמנטליות ובדרך כלל מדובר בחתול בשק. מנגד, כשקבוצות בישראל השקיעו בשחקנים אירופאיים (מערב וגם מזרח אירופה) אחוז ההצלחה גבוה יותר. אילייב, וויצוצביץ', מנגה, קרלוס ופריצה, כמובן לרואה.

שימו לב, שכמעט כל השמות שעלו כאן הם של דרום אמריקאיים / אפריקאים שנכשלו בכל מיני קבוצות בליגות בינוניות. קרלוס ופריצה עשו קריירות יפות בליגות גדולות וטובות מישראל, ורואים את זה. שחקן ברזילאי שלא עשה כלום בטבזונספור, סיכויים גדולים שגם יכשל בישראל. זו ריזיקה גדולה על מאות אלפי יורו.

רוצה דוגמא של שחקנים אפריקאים שהצליחו וגם אם לא, עשו עליהם רווח?

כמו מויאקה, יעקובו, קונאטה, אפא אמברוס ועוד...

השאלה האם אתה מביא שחקן על סמך מבחנים או עוקב אחריו

גם פדרו גלבאן, הייס, גולדברג, רומאלו ועוד כמה דרום אמריקאים שלא עולים לי עכשיו בראש הצליחו.

אם המערכת בריאה, וידעו לטפל בשחקן כמו שצריך - אין סיבה בעולם שלא יצליח.

פריצה עשה את הקריירה שלו בליגות הסקנדינביות, שהן פחות או יותר ברמה של הליגה שלנו.

אלנז׳יניו היה כוכב על באחת מהליגות האלה.

אגב, הניסיון של פריצה לצאת לליגה באמת איכותית (בונדסליג) היה לא מוצלח בלשון המעטה.

טרבזון (הפכה בימים האחרונים לכוכבת הפורום) היא קבוצה עם סגל שחקנים מפלצתי, זה ששחקן x לא הצליח להתאקלם שם לא צריך להוות כזה מדד עבורינו.

אם הוא היה מתאקלם - הוא כנראה לא היה שחקן שאפשר להביא.

יש סיכוי להביא את יוזף קנטה למכבי ?

הוא הלב והנשמה של MTK

אתה לא היית רוצה שייקחו לך את הלב והנשמה נכון?

ובכל מקרה, אין לו ברכיים. קרע את הרצועות איזה שלוש פעמים בקריירה, בשני הצדדים

אנשים פה חיים בסרט.

גם אם נתעלם מהשמות, בערך 8/10 שחקנים דרום אמריקאיים ואפריקאים שהגיעו לישראל נכשלו. קשה להצליח עם שחקנים כאלה. הם לא מתאקלמים לשפה ולמנטליות ובדרך כלל מדובר בחתול בשק. מנגד, כשקבוצות בישראל השקיעו בשחקנים אירופאיים (מערב וגם מזרח אירופה) אחוז ההצלחה גבוה יותר. אילייב, וויצוצביץ', מנגה, קרלוס ופריצה, כמובן לרואה.

שימו לב, שכמעט כל השמות שעלו כאן הם של דרום אמריקאיים / אפריקאים שנכשלו בכל מיני קבוצות בליגות בינוניות. קרלוס ופריצה עשו קריירות יפות בליגות גדולות וטובות מישראל, ורואים את זה. שחקן ברזילאי שלא עשה כלום בטבזונספור, סיכויים גדולים שגם יכשל בישראל. זו ריזיקה גדולה על מאות אלפי יורו.

רוב השחקנים הברזילאים / אפריקאים שבאו לפה לא קיבלו שכר כמו קרלוס פריצה או לרואה , אז צריך להיות גם קשר בין שכר לציפיות .

ועדיין רוב הזרים הכי גדולים פה ב 5 שנים האחרונות הם לא אירופאים ( לא לפי סדר כלשהו ) גאלבן , דה סילבה , אניימה, בוקולי , סולארי ,מנגה (דרכון שלו לא מעניין , הוא אפריקאי ) ולהם אפשר להוסיף את אמברוז , מאיוקה וקונטה שעשו עליהם רווח אדיר ביחס להשקעה (ונאווקמה בקרוב יהיה גם ברשימה הזו )

ואגב שחקן , לא משנה מאיזה מדינה , שנכשל בטרבזון אז זה ריזיקה להשקיע בו .