Jump to content

נושא סקאוטינג ע"ש קוסמיק

שורה

Recommended Posts

אני בכנות לא חשבתי על פוטבול מנג'ר כשכתבתי את ההודעה הזאת.

יותר על מודל דומה שקראתי על באזל, ועל מודל שהמנהל המקצועי מונצ'י דיבר עליו שעטף אותו בסביליה (קצת שונה ויותר רחב כמובן)

לגבי הסיטואציה אי תם, זה אחד הדברים שהסקאוטים צריכים להיות אחראים עליהם ולדעת. הכי חשוב הוא שלקראת כל חלון (ובעיקר קיץ) יש שמות מוכנים של מועמדים בשלל עמדות.

המעטפת הזו קיימת פחות או יותר גם במכבי, כמובן ברמה פחות טובה, זה פשוט לא מה שאתה חושב.

גם שם העבודה עם סוכנים, וסביליה לא מגלה שחקנים משום מקום, כולם מוכרים, כולם ידועים, רק שאחד כמו מונצ'י מומחה בחיבור מעולה של הפאזל ויודע מי לבחור מבין המאגר הענק הזה.

אתה גם מתעלם מהעובדה שיש כאן הרבה פחות זרים, וכל אחד קריטי יותר, אז העבודה קשה יותר.

המעטפת הזו קיימת פחות או יותר גם במכבי, כמובן ברמה פחות טובה, זה פשוט לא מה שאתה חושב.

גם שם העבודה עם סוכנים, וסביליה לא מגלה שחקנים משום מקום, כולם מוכרים, כולם ידועים, רק שאחד כמו מונצ'י מומחה בחיבור מעולה של הפאזל ויודע מי לבחור מבין המאגר הענק הזה.

אתה גם מתעלם מהעובדה שיש כאן הרבה פחות זרים, וכל אחד קריטי יותר, אז העבודה קשה יותר.

מה קיים במכבי? יש אצלנו סקאוטינג של קבוצות יריבות ושל מושאלים, אני לא ראיתי שיש אנשים שתפקידם לעקוב אחר זרים בליגות אחרות.

אני לא אומר שבמקומות אחרים יש אפס עבודה עם סוכנים, פשוט אני מאמין שרוב השחקנים מגיעים, נניח לקבוצה שמונצ'י עובד בה, אחרי שהוא רוצה אותם ופונה אליהם, ולא כי סוכן הציע לו אותם.

אני גם לא חושב שכולם עד כדי כך ידועים ומוכרים. אני מניח שג'ורדי לא מכיר מספיק טוב את הליגה הרוסית או הטורקית או הסרבית ויודע מי השחקנים שם שהוא יכול להביא.

ברור שכאן דרושה עבודה שונה, אבל נראה שאין בכלל. עדיין צריך סקאוטים במשרה מלאה שיעקבו אחר זרים, ואין לנו כאלה.

מה קיים במכבי? יש אצלנו סקאוטינג של קבוצות יריבות ושל מושאלים, אני לא ראיתי שיש אנשים שתפקידם לעקוב אחר זרים בליגות אחרות.

אני לא אומר שבמקומות אחרים יש אפס עבודה עם סוכנים, פשוט אני מאמין שרוב השחקנים מגיעים, נניח לקבוצה שמונצ'י עובד בה, אחרי שהוא רוצה אותם ופונה אליהם, ולא כי סוכן הציע לו אותם.

אני גם לא חושב שכולם עד כדי כך ידועים ומוכרים. אני מניח שג'ורדי לא מכיר מספיק טוב את הליגה הרוסית או הטורקית או הסרבית ויודע מי השחקנים שם שהוא יכול להביא.

ברור שכאן דרושה עבודה שונה, אבל נראה שאין בכלל. עדיין צריך סקאוטים במשרה מלאה שיעקבו אחר זרים, ואין לנו כאלה.

זה שאתה לא מכיר, לא אומר שאין. במכבי יש חמישה-שישה סקאוטים ממה שאני יודע, שעובדים תחת ואן ליובן. הם עוקבים אחרי שחקנים בישראל, אבל גם אחרי שחקנים בחו"ל, שעליהם ניתן להשיג אינפורמציה גם דרך סקאוטים חיצוניים, סתם שתדע.

כדאי שנדע את מקומנו. להשוות אותנו לסביליה זה פשוט לא נכון. זה מועדון שמביא כישרונות גדולים ממדינות כדורגל מצוינות. זה לא קשור אלייך בכלל.

גם לחשוב שאנחנו צריכים לפזול לליגה הטורקית והרוסית לרכש זה פשוט לא מחובר למציאות (אם מביאים שחקן משם, אז הוא בירידה, לא לזה צריך לשאוף), כאשר הליגה הסרבית זה עוד יותר ריאלי, אבל גם שם הבאמת טובים יקרים מאוד ולא יגיעו לכאן בדרך כלל (ראיקו זה יוצא מן הכלל).

זה שאתה לא מכיר, לא אומר שאין. במכבי יש חמישה-שישה סקאוטים ממה שאני יודע, שעובדים תחת ואן ליובן. הם עוקבים אחרי שחקנים בישראל, אבל גם אחרי שחקנים בחו"ל, שעליהם ניתן להשיג אינפורמציה גם דרך סקאוטים חיצוניים, סתם שתדע.

כדאי שנדע את מקומנו. להשוות אותנו לסביליה זה פשוט לא נכון. זה מועדון שמביא כישרונות גדולים ממדינות כדורגל מצוינות. זה לא קשור אלייך בכלל.

גם לחשוב שאנחנו צריכים לפזול לליגה הטורקית והרוסית לרכש זה פשוט לא מחובר למציאות (אם מביאים שחקן משם, אז הוא בירידה, לא לזה צריך לשאוף), כאשר הליגה הסרבית זה עוד יותר ריאלי, אבל גם שם הבאמת טובים יקרים מאוד ולא יגיעו לכאן בדרך כלל (ראיקו זה יוצא מן הכלל).

לא יצא לי לשמוע על דבר כזה של סקאוטים שעהודים תחת ואן לייבן. ובטח שלא ידעתי שהם עוקבים אחר שחקנים מחו"ל.

נתתי את הליגה הרוסית בתור דוגמא כי משם נפלט לדוגמא לליגה הסרבית הקיצוני ההוא של פרטיזן.

ברור שלא צריך להיות כמו סביליה, אבל המודל לחיקוי שלנו כן צריך להיות באזל, אנדרלכט וכו'

jo inge berget , ווינגר שמאל, נורבגי, 26, זקן.

משחק במאלמו, קבוצה שכבר יש לנו איתה קשרים.

מובילה את הליגה שם. עם 3 שערים ב 11 משחקים.

רגל חזקה ימין אבל שולט טוב בשתיהן.

אה, ומכיר את וידאר. אחולבלועה יתרון.

קחו אוכלי נבלות

https://www.transfermarkt.com/jo-inge-berget/profil/spieler/73323

קחו אוכלי נבלות

כיכב בנושא הזה בעבר.

תפור עלינו הנורבגי הזה. חייב להגיע. מסיים חוזה עוד חצי שנה ב 31.12.17!

אם הם רוצים להרוויח עליו - עכשיו זה הזמן. יאללה מאנספורד.

באדשטובר שחקן חופשי ועם ערך בריצפה! יאללה להחתים! :crazy:

https://www.transfermarkt.com/holger-badstuber/profil/spieler/54659

תתקשר לג'ורדי תגיד לו לזרוק את כל המיליונים עליו ;)

שנה אחרונה לחוזה. 4.5 מיליון יורו והוא פה.

https://www.transfermarkt.com/vura/profil/spieler/214346

גול1 3 אסיסטים ו4.5 מ אירו?

תתקשר לג'ורדי תגיד לו לזרוק את כל המיליונים עליו ;)

גול1 3 אסיסטים ו4.5 מ אירו?

אמת.

תראה מה כתבתי למעלה.

אם כבר שחקנים ממלאמו --

שחקן נבחרת נורבגיה, קשר אמצע שיכול לשחק גם אחורי שבעונה שעברה היו לו 15 בישולים !! כמעט כולם היו לוידאר (אחלה שיתוף פעולה יש להם)

מסיים חוזה בעוד כמה חודשים

https://www.transfermarkt.com/magnus-wolff-eikrem/profil/spieler/54775

לא יצא לי לשמוע על דבר כזה של סקאוטים שעהודים תחת ואן לייבן. ובטח שלא ידעתי שהם עוקבים אחר שחקנים מחו"ל.

נתתי את הליגה הרוסית בתור דוגמא כי משם נפלט לדוגמא לליגה הסרבית הקיצוני ההוא של פרטיזן.

ברור שלא צריך להיות כמו סביליה, אבל המודל לחיקוי שלנו כן צריך להיות באזל, אנדרלכט וכו'

אז תתפלא, יש. אחד אפילו בפורום.

מה עושות באזל ואנדרלכט (גם לא הלבל שלנו) שונה מאיתנו?

אז תתפלא, יש. אחד אפילו בפורום.

מה עושות באזל ואנדרלכט (גם לא הלבל שלנו) שונה מאיתנו?

סקאוט שתפקידו לאתר זרים למכבי וגם פה בפורום? מי הבחור? אשמח אם הוא יענה לנו יותר לעומק על איך הדברים עובדים במכבי מהבחינה הזאת.

באזל ואנדרלכט ממש לא הלבל שלנו אבל הן כן מודל לחיקוי ומה שאנחנו צריכים לשאוף אליו מבחינת סקאוטינג והתנהלות של המועדון לטווח ארוך.

תקרא קצת על באזל:

https://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3608802,00.html

מצאתי ציטוטים על הסקאוטינג גם בכתבות אחרות אבל הן פחות מרחיבות על הנושא. בכל מקרה מודגש שיש לה מערך סקאוטינג מדהים שמחפש שחקנים באירופה ודרום אמריקה וכמובן מצרים.

לגבי אנדרלכט, הנה לדוגמא כתבה על הפעילות שלה באפריקה:

https://sports.walla.co.il/item/3072785

סקאוט שתפקידו לאתר זרים למכבי וגם פה בפורום? מי הבחור? אשמח אם הוא יענה לנו יותר לעומק על איך הדברים עובדים במכבי מהבחינה הזאת.

באזל ואנדרלכט ממש לא הלבל שלנו אבל הן כן מודל לחיקוי ומה שאנחנו צריכים לשאוף אליו מבחינת סקאוטינג והתנהלות של המועדון לטווח ארוך.

תקרא קצת על באזל:

מצאתי ציטוטים על הסקאוטינג גם בכתבות אחרות אבל הן פחות מרחיבות על הנושא. בכל מקרה מודגש שיש לה מערך סקאוטינג מדהים שמחפש שחקנים באירופה ודרום אמריקה וכמובן מצרים.

לגבי מצרים- ממה שזכור לי הם נתקלו בסאלח וחברו דיי במקרה במהלך משחק אימון.

תקרא קצת על באזל:

סקאוטים בוחנים שחקנים באופן כללי, גם זרים, את השוק תהיה בטוח שמכירים ברמה לא רעה בכלל.

לגבי ההשוואה לבאזל לפי הכתבה - הגיל הממוצע של שחקני הרכש הזרים בחלונות האחרונים במועד הקנייה הוא סביב 25, הרגע החתמנו שחקן בן 25 די מפתיע מהליגה הצרפתית השניינ, בינואר נוסה השוק הדרום אמריקאי. את מערך הסקאוטינג המדהים של באזל הם הקימו תוך כדי תנועה, והוא הפך לכזה כשהם היו מועדון בעל שם, לא ברמה שלנו, ומה שיותר חשוב הוא משהו שלנו אין - אקדמיה איכותית.

אתה, ולא רק, לוקחים משפט כמו "הסוכן הציע לעוד קבוצות" ועושים מזה הרבה יותר ממה שזה. סוכנים מציעים שחקנים לקבוצות, זו העבודה שלהם, ועושים את זה גם לאנדרלכט ובאזל זה לא אומר שלפני כן לא שמעו על השחקן הנתון ולא מכירים אותו.

לכתבה על אנדרלכט אני אפילו לא נכנסתי, כי זה פשוט לא רלוונטי אלינו. 70% בערך מהאפריקאים הללו נחשבים מקומיים בבלגיה.

קחו אוכלי נבלות

מביא אותו למכבי אבל בכפוף לסעיף זקן :

* כל סנטימטר של קיזוז זקן = קנס

* גילוח מלא = ביטול חוזה

* כל סנטימטר נוסף = בונוס.

תקרא קצת על באזל:

מכיר את המשפט "צעד אחד לפני כולם" ? אז זה רלוונטי לנושא הזה, ועוד הרבה אחרים, אז למה אתה מוכרח לדעת איך זה עובד?

סקאוטים בוחנים שחקנים באופן כללי, גם זרים, את השוק תהיה בטוח שמכירים ברמה לא רעה בכלל.

לגבי ההשוואה לבאזל לפי הכתבה - הגיל הממוצע של שחקני הרכש הזרים בחלונות האחרונים במועד הקנייה הוא סביב 25, הרגע החתמנו שחקן בן 25 די מפתיע מהליגה הצרפתית השניינ, בינואר נוסה השוק הדרום אמריקאי. את מערך הסקאוטינג המדהים של באזל הם הקימו תוך כדי תנועה, והוא הפך לכזה כשהם היו מועדון בעל שם, לא ברמה שלנו, ומה שיותר חשוב הוא משהו שלנו אין - אקדמיה איכותית.

אתה, ולא רק, לוקחים משפט כמו "הסוכן הציע לעוד קבוצות" ועושים מזה הרבה יותר ממה שזה. סוכנים מציעים שחקנים לקבוצות, זו העבודה שלהם, ועושים את זה גם לאנדרלכט ובאזל זה לא אומר שלפני כן לא שמעו על השחקן הנתון ולא מכירים אותו.

לכתבה על אנדרלכט אני אפילו לא נכנסתי, כי זה פשוט לא רלוונטי אלינו. 70% בערך מהאפריקאים הללו נחשבים מקומיים בבלגיה.

אני לא אומר שהדברים האלה הם מהיום למחר. הנקודה היא ששם יש דרך ומדיניות ברורה. כאן מרגיש שהכל ספונטני וזורם לפי חיפוש שחקן ספציפי בכל פעם מחדש. לא יודע כמה באמת מכירים את השוק לעומק.

לגבי הגיל, אתה מדבר על באטוקיו ועל שני הברזילאים. בינואר הגיע גם רובן מיקאל (30), ובקיץ הקודם הגיע אוסקר סקאריונה (31).

אני לא אומר שצריך לעשות הכל בדיוק כמו באזל וכל דבר שהוא הפוך מהם הוא לא נכון.

רק שאין לנו באמת מחלקת סקאוטינג שמנסה לחקות וללמוד ממועדונים כמו באזל מדרכי העבודה שלהם ושל אחרים. אני לגמרי מבין שסוכנים יכולים להציע לנו שחקנים וזה לגיטימי לגמרי, אבל שים לב כמה מהזרים שג'ורדי מביא הם מסוכנים או הצעות של מכרים (או שיחקו בארץ):

ראיקו - סלאבישה המליץ

סקאריונה ויש האומרים גם וידאר - שוטא המליץ

פריצה - שורה כתב היום שסוכן המליץ לנו וגם לבית"ר

באטוקיו - סוכן

מדו, נוסא, אניימה - שיחקו בארץ

ברזילאים - רצות פה שמועות שסוכן הביא או ואן לייבן, מודה שבאופן אישי אני לא יודע

מיקאל - ויקי ואקנין

אין לי כוח לנסות להיזכר בעוד אבל אני באמת לא יודע כמה, אם בכלל, ג'ורדי מחפש לבד שחקנים או נעזר במחלקת סקאוטינג, ואני חושב שאנחנו מועדון מספיק גדול כדי להתנהל בצורה טובה יותר בתחום הזה.

הנה רק ציטוט רלוונטי מהכתבה על אנדרלכט, על דפוסי עבודה רציניים (על קצה המזלג), ואני לא יודע אם מדובר פה רק על מה שהם עושים באפריקה. באזל אגב, עובדים באותה צורה פחות או יותר:

קצת רקע. אנדרלכט היא אחד הסמלים המוכרים באירופה למערך סקאוטינג איכותי. היא מעסיקה שישה סקאוטים במשרה מלאה, ועוד כעשרה במשרה חלקית לפי שווקים ייעודיים. כל העבודה מתבצעת במיילים על מנת שהמידע לא יאבד, ואחת לחצי שנה, יושב כל סקאוט לתת דין וחשבון על השחקנים שהציע. הוא ומתאם הסקאוטינג (Scouting Coordinator) עוברים שחקן-שחקן, בין אם נרכש על ידי המועדון או לא, רואים כיצד הוא התפתח והאם ברטרוספקטיבה הוא היה המלצה טובה או לא. אלו שלא עומדים ברף הצלחה מספר פעמים – מפוטרים מהמועדון, ומוחלפים בדם חדש. בחישוב קל, אלברט - שמשנת 2005 נמצא במערך הסקאוטינג של המועדון - שרד כבר 24 ישיבות כאלו. והיד עוד נטויה.

אגב, הכתבה עצמה מרתקת ומומלצת בלי קשר.

פשוט מי שכתב את הכתבה (בהתייחס לציטוט ששמת) רשם בשפה גבוהה יחסית והכתיבה עניינית וברמה..אין פה המצאה מרחיקת לכת ואין לי ולך שום ידע שיכול להשוות בין איכות המערך סקאוטינג של הקבוצה שבכתבה לקבוצה אחרת למשל מכבי.

בקיצור מציע לך להמשיך להתעניין בנושא כי זה אדיר וכיף, ובמידה מסויימת גם משפיע, אבל לא לזלזל ולהניח הנחות או לחפש תשובות שלא חשופות..

אני לא רוצה שההנהלה תייצר 100 אחוז שקיפות, זה לא כמו ממשל. אנחנו נאבד ככה את היתרון אל מול יריבות מבחינת התנהלויות שונות. יש אנשי מקצוע שמפעילים את הכישורים שלהם ולשמחתי הם מקצוענים ולא חאפרים.

אני לא אומר שהדברים האלה הם מהיום למחר. הנקודה היא ששם יש דרך ומדיניות ברורה. כאן מרגיש שהכל ספונטני וזורם לפי חיפוש שחקן ספציפי בכל פעם מחדש. לא יודע כמה באמת מכירים את השוק לעומק.

לגבי הגיל, אתה מדבר על באטוקיו ועל שני הברזילאים. בינואר הגיע גם רובן מיקאל (30), ובקיץ הקודם הגיע אוסקר סקאריונה (31).

אני לא אומר שצריך לעשות הכל בדיוק כמו באזל וכל דבר שהוא הפוך מהם הוא לא נכון.

רק שאין לנו באמת מחלקת סקאוטינג שמנסה לחקות וללמוד ממועדונים כמו באזל מדרכי העבודה שלהם ושל אחרים. אני לגמרי מבין שסוכנים יכולים להציע לנו שחקנים וזה לגיטימי לגמרי, אבל שים לב כמה מהזרים שג'ורדי מביא הם מסוכנים או הצעות של מכרים (או שיחקו בארץ):

ראיקו - סלאבישה המליץ

סקאריונה ויש האומרים גם וידאר - שוטא המליץ

פריצה - שורה כתב היום שסוכן המליץ לנו וגם לבית"ר

באטוקיו - סוכן

מדו, נוסא, אניימה - שיחקו בארץ

ברזילאים - רצות פה שמועות שסוכן הביא או ואן לייבן, מודה שבאופן אישי אני לא יודע

מיקאל - ויקי ואקנין

אין לי כוח לנסות להיזכר בעוד אבל אני באמת לא יודע כמה, אם בכלל, ג'ורדי מחפש לבד שחקנים או נעזר במחלקת סקאוטינג, ואני חושב שאנחנו מועדון מספיק גדול כדי להתנהל בצורה טובה יותר בתחום הזה.

הנה רק ציטוט רלוונטי מהכתבה על אנדרלכט, על דפוסי עבודה רציניים (על קצה המזלג), ואני לא יודע אם מדובר פה רק על מה שהם עושים באפריקה. באזל אגב, עובדים באותה צורה פחות או יותר:

אגב, הכתבה עצמה מרתקת ומומלצת בלי קשר.

מאיפה לך איך עובדים במכבי?

הישיבה המתוארת היא משהו שקורה בכל מקום, ואן ליובן כאחראי המערך בקשר עם הסקאוטים שתחתיה, זה לא דבר יוצא דופן.

גם אנדרלכט מביאה שחקנים באמצעות סוכנים, כל קבוצה בעולם עושה את זה, ובטח שקבוצות ברמתנו. שוב, זה שבאטוקיו ופריצה ואנערף מי הוצעו על ידי סוכנים לא אומר שלא עשו עליהם עבודת סקאוטינג. אם נראה לך שבכל חלון מחדש מחפשים שחקנים באקראי, אתה טועה.

אתה מייחס את רובן פאקינג מיקאל, ששיחק בקבוצות מאוד מוכרות ובאופן כללי הוא שחקן מוכר מאוד, לסוכנת סוג ז' עם כוס שחוק.

וברור שמאמנים ממליצים להביא שחקנים שהם אוהבים, הם מאמנים את הקבוצה, בחיאת.