Jump to content

נושא סקאוטינג ע"ש קוסמיק

שורה

Recommended Posts

מה אתם חושבים על השחקן הזה?

https://www.transfermarkt.com/anthony-mounier/leistungsdatendetails/spieler/57110

לפני שנתיים-שלוש הייתי אומר שאין סיכוי להביא את השחקן, אבל בגלל הגיל (עוד מעט 30) וזה שהוא מסיים חוזה בעונה הבאה תוסיפו לזה שבולוניה שילמו עליו 2 מיליון יורו וכנראה בגלל הגיל הרבה קבוצות יירתעו מלשים עליו סכום גבוה, אז הייתי עושה ניסיון כדי להביא אותו.

https://www.youtube.com/watch?v=31_o05yhC1U

מאיפה לך איך עובדים במכבי?

הישיבה המתוארת היא משהו שקורה בכל מקום, ואן ליובן כאחראי המערך בקשר עם הסקאוטים שתחתיה, זה לא דבר יוצא דופן.

גם אנדרלכט מביאה שחקנים באמצעות סוכנים, כל קבוצה בעולם עושה את זה, ובטח שקבוצות ברמתנו. שוב, זה שבאטוקיו ופריצה ואנערף מי הוצעו על ידי סוכנים לא אומר שלא עשו עליהם עבודת סקאוטינג. אם נראה לך שבכל חלון מחדש מחפשים שחקנים באקראי, אתה טועה.

אתה מייחס את רובן פאקינג מיקאל, ששיחק בקבוצות מאוד מוכרות ובאופן כללי הוא שחקן מוכר מאוד, לסוכנת סוג ז' עם כוס שחוק.

וברור שמאמנים ממליצים להביא שחקנים שהם אוהבים, הם מאמנים את הקבוצה, בחיאת.

אתה יודע להגיד לי בוודאות שיש למכבי סקאוטים שתפקידם לאתר זרים ולהמליץ עליהם?

אני יודע שיש למכבי סקאוטים של קבוצות יריבות ומושאלים, וגם של שחקנים צעירים בארץ. איתם ואן לייבן יושב. אני מדבר ספציפית על איתור זרים.

ושוב סלבה, אני יודע שגם מועדונים אחרים מביאים באמצעות סוכנים וזה בסדר גמור בעיניי, לא אמרתי שזה לא לגיטימי או שלא צריך לעבוד עם סוכנים.

אני כן חושב שברוב הפעמים מחפשים כל חלון שחקנים באקראי, זה כן.

לגבי רובן מיקאל, הכוונה הייתה שהסוכנת פנתה למכבי והציעה לה את השחקן. בלי קשר אם ג'ורדי הכיר אותו או לא.

שים לב שאפילו במכבי כדורסל מודיעים לגבי השחקנים שמחלקת הסקאוטינג איתרה. בכדורגל אני לא זוכר שחקנים שאמרו שמחלקת סקאוטינג איתרה והמליצה עליהם. ברור לי שמאמנים ממליצים על שחקנים שהם אוהבים.

מה שאני ניסיתי לומר הוא ששים לב שלפי הרשימה הזו כל השמות באים למכבי ממקורות חיצוניים שהם לא מחלקת סקאוטינג. אני לא אומר שזה לא בסדר, רק שאתה אומר שיש מחלקת סקאוטינג אבל בפועל זה לא מורגש.

שים לב שאפילו במכבי כדורסל מודיעים לגבי השחקנים שמחלקת הסקאוטינג איתרה. בכדורגל אני לא זוכר שחקנים שאמרו שמחלקת סקאוטינג איתרה והמליצה עליהם. ברור לי שמאמנים ממליצים על שחקנים שהם אוהבים.

מה שאני ניסיתי לומר הוא ששים לב שלפי הרשימה הזו כל השמות באים למכבי ממקורות חיצוניים שהם לא מחלקת סקאוטינג. אני לא אומר שזה לא בסדר, רק שאתה אומר שיש מחלקת סקאוטינג אבל בפועל זה לא מורגש.

ותראה מה הסקאוטינג של הכדורסל הביא בשנים האחרונות...

ותראה מה הסקאוטינג של הכדורסל הביא בשנים האחרונות...

מה קשור? לא דיברתי בכלל על זה. רק על העובדה שכשיש שחקנים שמחלקת הסקאוטינג מאתרת, יודעים על זה.

מי מה מו? תפרט עליו קצת

ווינגר/קשר התקפי שיכול להיות השובר שוויון הזה שמכבי כ"כ צריכה. בעיטה ופס מצוינים (הגבהות, בעיטות חופשיות וקרנות), והכי חשוב מביא מספרים (גולים/אסיסטים). מה שכן, הוא כבר יצא לחו"ל (מיינץ) ונכשל, לא יודע מה הסיבות.

קשר אמצע כשרוני בן 21.5, משחק בנבחרת אורגוואי, בעל השם Nahitan Nández (שם מלא: Nahitan Michel Nández Acosta). מה הסיכוי שהוא יהודי?

שימו לב לשמות העבריים:

Nahitan = נתן?

Michel = מישל/מיכאל

https://www.transfermarkt.com/nahitan-nandez/profil/spieler/315063

נראה ממש מעניין.

הריצה המתמדת לעומק (או בכלל..) מהירות, טכניקה, בעיטה

אבל כבר הבאנו את באטוקיו, איזה הרכב אתה מתכנן?

בכנות אני עדיין לא סגור כי זה מאוד תלוי איזה שחקן מכבי יצליחו להביא לאגף וזאת נראת לי משימה ממש לא קלה, אם הוא לא יהיה מספיק כשרוני לטעמי אני רוצה להתקפה עוד יצירתיות מעמדות אחרות, זה באמת משהו שכרגע מטריד אותי לא פחות מהשאר.

אתה יכול להביא אותו ועוד קיצוני ואז בלם/קשר אחורי לפי מה שאתה חושב שיותר קריטי ולשחק איתו ליד באטוקיו או גולסה באמצע.

אני חייב להוסיף שבאמת שאלתי ברצינות אם הוא יהודי, יש בשם שלו כמה סממנים שמעלים תהייה.

ספר את זה לנתנאל קליין מליברפול, שם של סטודנט בבר אילן

ברור. לא קבעתי כלום בנחרצות כמו ששמת לב. רק העלתי את זה כתהייה.

שחקן הרכב בפניירול, בן 21, בסגל נבחרת אורוגוואי.

יותר סביר שמכבי תחתים את סניידר, איך אתם מגיעים להצעות כאלה?

ואין לו שום דבר שאיכשהו מרמז שהוא יהודי. נחיתן זה שם נדיר מאוד, ולפי מה שמצאתי באינטרנט זה מהשפה הבאסקית. נאנדס זה שם נפוץ במדינות דוברות ספרדית, ואני מעריך שהוא נוצרי.

שחקן הרכב בפניירול, בן 21, בסגל נבחרת אורוגוואי.

יותר סביר שמכבי תחתים את סניידר, איך אתם מגיעים להצעות כאלה?

ואין לו שום דבר שאיכשהו מרמז שהוא יהודי. נחיתן זה שם נדיר מאוד, ולפי מה שמצאתי באינטרנט זה מהשפה הבאסקית. נאנדס זה שם נפוץ במדינות דוברות ספרדית, ואני מעריך שהוא נוצרי.

זה לא שאני לא יודע שהסיכוי שואף לאפס וגם התלבטתי בכלל אם לפרסם כי ידעתי שזה קצת פנטזיונרי, אבל אני לא אחד שמאמין בגבולות ומציאותיות יתר כשזה נוגע להישגיות. ראיתי כבר שחקנים שמגיעים למכבי בשביל 6 משחקים בליגת האלופות, לא הכל תמיד מסתדר לוגית. האמת שקיוותי שיש משהו יהודי, אחרת לא הייתי מפרסם פה בכלל.

ד.א. הבעלים שלהם רוצה עליו 6 מיליון דולר ויש לו כרגע הצעות רק על חצי מהסכום, וידאר הגיע ב-4.

זה לא שאני לא יודע שהסיכוי שואף לאפס וגם התלבטתי בכלל אם לפרסם כי ידעתי שזה קצת פנטזיונרי, אבל אני לא אחד שמאמין בגבולות ומציאותיות יתר כשזה נוגע להישגיות. ראיתי כבר שחקנים שמגיעים למכבי בשביל 6 משחקים בליגת האלופות, לא הכל תמיד מסתדר לוגית. האמת שקיוותי שיש משהו יהודי, אחרת לא הייתי מפרסם פה בכלל.

ד.א. הבעלים שלהם רוצה עליו 6 מיליון דולר ויש לו כרגע הצעות רק על חצי מהסכום, וידאר הגיע ב-4.

גם אם וידאר הגיע ב-4 (ממה שאני יודע זה 3 ו-500/750 הבונוסים), אתה מדבר על העברת השיא של מכבי, שבאה אחרי בוננזה של 8 מיליון דולר הכנסה ממכירת זהבי. 6 מיליון זה בערך 133% מהסכום הזה, זו קפיצה עצומה.

ואני בכלל מתעלם מזה שהוא משחק כרגע, היום, במועדון גדול משמעותית ממכבי. לך השם פניירול לא אומר כלום אולי, אבל זה מועדון ענק.

גם אם וידאר הגיע ב-4 (ממה שאני יודע זה 3 ו-500/750 הבונוסים), אתה מדבר על העברת השיא של מכבי, שבאה אחרי בוננזה של 8 מיליון דולר הכנסה ממכירת זהבי. 6 מיליון זה בערך 133% מהסכום הזה, זו קפיצה עצומה.

ואני בכלל מתעלם מזה שהוא משחק כרגע, היום, במועדון גדול משמעותית ממכבי. לך השם פניירול לא אומר כלום אולי, אבל זה מועדון ענק.

זה שהוא רוצה 6 לא אומר שהוא יקבל 6. וברור לי שזו העברה עצומה, קיוותי שאולי עם המכירה של טב"ח ועלייה לאירופית הקופה קצת תתמלא ותאפשר השקעות. כזכור גם לא כל הכסף של זהבי הלך רק על וידאר.

את פניירול אני ממש לא מתיימר להכיר. ראיתי רק בטרנספרמרקט שנותן מדד יחסי כלשהו שהשווי שחקנים שלהם זה 20 מיליון יורו, לצורך ההשוואה מאלמו עם 18, והנחתי שזו לא איזה אימפריה כלכלית.