Jump to content

בעיני המתבונן || אבי נמני תחילה //אלון עידן, ספורט הארץ

Recommended Posts

דולי גונסון מזמין אותך לראות שידור חוזר ולשים לב שרסקין אומר ״חשוב לציין שאתה הסוכן של הרוש ואתה מייצג אותו״ ונימני אכן מאשר ללא בעיה שזה באמת המצב.

מסכים שזה פעם ראשונה שזה קורה, אבל אולי זו התחלה של משהו...

האמת שלא ראיתי את זה בכלל, משתדלת להימנע מהתוכנית הזו :whistling: ראיתי על זה סטטוס של פרימו ציון 3 או פי אלף שהוא הגן עליהם בשידור אחרי המשחק וזה הצחיק אותי.

אם יתחילו בכל משחק שהוא מפרשן לציין מראש מי השחקנים שהוא מייצג בכל משחק, זאת תהיה התקדמות, אבל זה לא יכשיר את הסירחון של סוכן פרשן (וזה כבר נוגע לכל הנוגעים בתחום הנגועים באינטרסים)

דולי גונסון מזמין אותך לראות שידור חוזר ולשים לב שרסקין אומר ״חשוב לציין שאתה הסוכן של הרוש ואתה מייצג אותו״ ונימני אכן מאשר ללא בעיה שזה באמת המצב.

מסכים שזה פעם ראשונה שזה קורה, אבל אולי זו התחלה של משהו...

חייב לומר משהו בעניין הזה (אלון עידן גם כותב על זה) - ונניח שבכל פעם שמדברים על שחקן שנמני הוא הסוכן שלו, נמני יתחיל בגילוי נאות. זה הופך את זה לבסדר? זה מכשיר את השרץ?

גילוי נאות בתקשורת הוא כלי שאמורים להשתמש בו לעתים נדירות, כשעיתונאי או פרשן נתקלים בעניין מסוים שיש להם איזושהי קרבה אליו. זה לא כלי שאמור לשמש אותם באופן קבוע במטרה לרפא את ניגוד האינטרסים המובנה הקיים בעצם עבודתם כפרשנים / עיתונאים וסיקור מושא עבודתם. אם חצי מהדברים שאתה מדבר עליהם דרושים פתיחה בגילוי נאות, עדיף שלא תעסוק בזה בכלל.

יותר מזה, אמנם האחרון שאני מאמין לו זה דודו דהאן אבל עדיין תרחיש כמו שהוא סיפר נשמע הגיוני. ואנחנו לעולם לא נוכל לדעת את זה.

אני אוהב מאד את אבי נמני, אבל הוא בהחלט הופך לסמל של כל מה שמקולקל בתקשורת הספורט שלנו. נכון, אי אפשר אף פעם לדעת מה האינטרסים הסמויים של פרשן, כל פרשן. גם פרשן שיש לו עסק פרטי שלא קשור לכדורגל יכול לצלוב שחקן כי הוא סירב להגיע לעשות לו פרסומת. ועיתונאי שעןסק רק בעיתונאות יכול לסרוח ולדרוש משהו בתמורה לציון גבוה לשחקן באותה שבת (זה המצב כבר הרבה שנים). אבל אין ספק שניגוד עניינים כלכך בולט לעין הוא הרבה יותר מעצבן, כי אפילו בושה אין כאן.

מצד אחד? מסכים עם כל מילה לגבי נמני. ביזיון שהוא מועסק בתור פרשן ומשתמש בכך בשביל לקדם שחקנים שלו או לחילופין להתנקם בקולגות/שחקנים שסירבו לו.

אין כאן כמובן שום קשר לכל סאגת מכבי-נמני אלא אך ורק לניגוד האינטרסים הברור שנוצר, ולכן כל אלה שבאוטומט מחפשים להגן או לנקות את נמני מכל ביקורת - בחייאת, תפתחו את העיניים לדקה ותהיו אובייקטיבים. אולי בעולם מושלם היה ניתן להעסיק סוכנים בתור פרשני כדורגל והם לא היו משתמשים בכך לטובתם האישית, בפועל? נמני מחפש להתקדם ולהצליח וזה פוגע לו בשיקול הדעת גם אם לפעמים הוא באמת מנסה להסתיר את זה (ולמרות שזה לא ממש נשמע ככה מהפרשנויות שלו).

מצד שני? תקשורת הספורט הייתה רקובה עוד לפני שנמני הגיע לפאנל, ותמשיך להיות רקובה גם אם יעזוב. מדובר בערוץ שמעסיק כלומניק כמו משה פרימו שהקשר שלו לכדורגל או לאינטיליגנציה מקרי בהחלט, קשקשנים סדרתיים כמו צנציפר או פשכצקי או סתם מתלהמים חסרי תרבות כמו איל ברקוביץ'. אפס ניתוחים מקצועיים, תרבותיים ורלוונטיים, הכל שמועות/המצאות/צעקות/ויכוחים/אינטרסים/השלם את החסר. אשכרה ערוץ שמספק לעצמו (במתכוון!) את ההומור בשביל רייטינג בבובה של לילה.

ערוץ הספורט בפרט ותקשורת הספורט בכלל צריכים לעבור חתיכת מהפך כדי שיהיה כאן משהו ברמה שנוכל ליהנות ממנו כמו שצריך.

90% מאנשי תקשורת הספורט אינטרסנטים, לא רק נמני

90% מתחומי וגופי התקשורת בארץ אינטרסנטים ולא אובייקטיביים בעליל, לא רק תקשורת הספורט

מה שכן, המלחמה הקרה בין נמני לדהאן מצחיקה רצח, 2 כרישים מאותו הזן שנלחמים על אותם הדגים, מעניין מה הולך שם בחדרי חדרים

אתם חייבים למצוא חיים ולשחרר תמרדף הפתטי אחרי אבי.

ואם לא מצליחים אז אתם תמיד יכולים להתאבד ולשחרר אותנו מכם

ברור שיש ביקורת נגד התקשורת.

אבי הוא תותח על במקצועו, ויעשה מה שאפשר כדי להיות יותר טוב. הביקורת בכלל לא מופנית אליו, רק למעסיקים שלו.

בכל מקרה, אני ממליץ לכולם לנסות לפתח דעה, לא צריך תמיד למחזר מה שמישהו אחר בטלויזיה.

זה שהוא נמצא בטלויזיה לא הופך אותו ליותר צודק, תנסו לחשוב בעצמכם, תנסו לסנן אינטרסים..

בכל מקרה, דווקא אבי הוא אחד האנשים שאני יותר אוהב לשמוע (גם את דודו דהאן אהבתי לשמוע), הוא באמת נשמע כאילו יש לו מושג מה קורה

ולא כמו הללי, פרימו ושאר כלומים ושום דברים שסתם מנחשים.

תוציאו מהראש שלכם שיש דבר כזה תקשורת אובייקטיבית. הרעיון של תקשורת אובייקטיבית כבר מזמן לא קיים. היום למשל יש לנו עיתונים כמו ישראל היום, ידיעות אחרונות והארץ שכל אחד יודע מה הם העמדות הפוליטיות שלהם.

אבל מה שהולך בתקשורת הספורט כבר לא קשור לאובייקטיביות או לדעות ברורות לפה ולשם. זה כבר גובל בזלזול באינטליגנציה של הצופים שמתחילים לקלוט את הבלוף הגדול שיש מאחורי תקשורת הספורט. אני לא יודע מה לגבי אחרים אני לא מבקש אובייקטיביות אלא מקצוענות.

אם מישהו לדוגמה נגד מכבי אז שיכתוב לנו בצורה מקצועית וברורה למה הוא נגד מכבי ולא יכתוב ג'ורדי הביתה. שהתקשורת תיתן לנו פרשנות קצת מעבר למה שכל ילד מתבגר יכול לתת.

אם הם רוצים להיות לא אובייקטיביים סבבה לגמרה אבל אל תזלזלו באינטליגנציה של הצופים שלכם.

תוציאו מהראש שלכם שיש דבר כזה תקשורת אובייקטיבית. הרעיון של תקשורת אובייקטיבית כבר מזמן לא קיים. היום למשל יש לנו עיתונים כמו ישראל היום, ידיעות אחרונות והארץ שכל אחד יודע מה הם העמדות הפוליטיות שלהם.

אבל מה שהולך בתקשורת הספורט כבר לא קשור לאובייקטיביות או לדעות ברורות לפה ולשם. זה כבר גובל בזלזול באינטליגנציה של הצופים שמתחילים לקלוט את הבלוף הגדול שיש מאחורי תקשורת הספורט. אני לא יודע מה לגבי אחרים אני לא מבקש אובייקטיביות אלא מקצוענות.

אם מישהו לדוגמה נגד מכבי אז שיכתוב לנו בצורה מקצועית וברורה למה הוא נגד מכבי ולא יכתוב ג'ורדי הביתה. שהתקשורת תיתן לנו פרשנות קצת מעבר למה שכל ילד מתבגר יכול לתת.

אם הם רוצים להיות לא אובייקטיביים סבבה לגמרה אבל אל תזלזלו באינטליגנציה של הצופים שלכם.

אחי אתה מתעלם מעובדה סופר חשובה: יש היום מיליון אמצעי תקשורת ומיליארד כתבים, כל אחד מהם צריך להצדיק את הקיום שלו ולהביא רייטינג ועניין, למציאות או לאיזו עיתנונות בועטת או משהו שאתם מחכים לה כבר כמעט אין מקום, לצערנו כמובן...

מצד אחד? מסכים עם כל מילה לגבי נמני. ביזיון שהוא מועסק בתור פרשן ומשתמש בכך בשביל לקדם שחקנים שלו או לחילופין להתנקם בקולגות/שחקנים שסירבו לו.

אין כאן כמובן שום קשר לכל סאגת מכבי-נמני אלא אך ורק לניגוד האינטרסים הברור שנוצר, ולכן כל אלה שבאוטומט מחפשים להגן או לנקות את נמני מכל ביקורת - בחייאת, תפתחו את העיניים לדקה ותהיו אובייקטיבים. אולי בעולם מושלם היה ניתן להעסיק סוכנים בתור פרשני כדורגל והם לא היו משתמשים בכך לטובתם האישית, בפועל? נמני מחפש להתקדם ולהצליח וזה פוגע לו בשיקול הדעת גם אם לפעמים הוא באמת מנסה להסתיר את זה (ולמרות שזה לא ממש נשמע ככה מהפרשנויות שלו).

מצד שני? תקשורת הספורט הייתה רקובה עוד לפני שנמני הגיע לפאנל, ותמשיך להיות רקובה גם אם יעזוב. מדובר בערוץ שמעסיק כלומניק כמו משה פרימו שהקשר שלו לכדורגל או לאינטיליגנציה מקרי בהחלט, קשקשנים סדרתיים כמו צנציפר או פשכצקי או סתם מתלהמים חסרי תרבות כמו איל ברקוביץ'. אפס ניתוחים מקצועיים, תרבותיים ורלוונטיים, הכל שמועות/המצאות/צעקות/ויכוחים/אינטרסים/השלם את החסר. אשכרה ערוץ שמספק לעצמו (במתכוון!) את ההומור בשביל רייטינג בבובה של לילה.

ערוץ הספורט בפרט ותקשורת הספורט בכלל צריכים לעבור חתיכת מהפך כדי שיהיה כאן משהו ברמה שנוכל ליהנות ממנו כמו שצריך.

90% מאנשי תקשורת הספורט אינטרסנטים, לא רק נמני

90% מתחומי וגופי התקשורת בארץ אינטרסנטים ולא אובייקטיביים בעליל, לא רק תקשורת הספורט

מה שכן, המלחמה הקרה בין נמני לדהאן מצחיקה רצח, 2 כרישים מאותו הזן שנלחמים על אותם הדגים, מעניין מה הולך שם בחדרי חדרים

אתם עושים טעות שאתם מתייחסים לפרימו באותו אופן שאתם מתייחסים לנמני. שכן לטעמי, יש הבדל משמעותי מאד בין איש מקצוע גרוע לבין איש מקצוע שיש לו אינטרסים כלשהם שאותם הוא מחדיר לתוך עבודתו לבין איש מקצוע שמלכתחילה פועל מתוך שיקולים זרים לחלוטין לאותו מקצוע.

חלק גדול מהעיתונאים שאנחנו שונאים הם פשוט אנשי מקצוע גרועים - צנציפר, אייל ברקוביץ' עד לאחרונה, עמיר פלג, מליניאק, פשכצקי, שירלי בר דיין וכו'.

אחרים הם אנשי מקצוע גרועים והם גם מכניסים למערך השיקולים שלהם אינטרסים זרים כגון שנאה או אהדה לקבוצה מסוימת או אדם מסוים, אותו הם מסקרים - פרימו והללי (כלפי מכבי ו/או מכבי חיפה), אופירה אסייג (כלפי המקורבים לה) וכו'.

הקבוצה השלישית הם כאלה שעל פניו לפחות, כל ההתנהלות שלהם או חלק גדול ממנה נגוע באינטרסים כלכליים אישיים לחלוטין - זה נמני כשהוא מדבר על כדורגל ישראלי, שלמה שרף כשהוא מדבר על שחקני טוברוק או אלי אוחנה כשהוא מדבר על ההתאחדות.

האנשים בקבוצה הראשונה מהווים נגע רע, אלה שבקבוצה השניה הם כבר ממש בעייה, אבל הנמנים על הקבוצה השלישית הם הגרועים ביותר. אלא שבעוד שאצל אוחנה ושרף זה נעשה בתדירות נמוכה, אצל נמני - כפרשן הבכיר של שבת ביציע שעוסקת בכדורגל הישראלי - זה בולט בצורה בלתי סבירה.

אתם עושים טעות שאתם מתייחסים לפרימו באותו אופן שאתם מתייחסים לנמני. שכן לטעמי, יש הבדל משמעותי מאד בין איש מקצוע גרוע לבין איש מקצוע שיש לו אינטרסים כלשהם שאותם הוא מחדיר לתוך עבודתו לבין איש מקצוע שמלכתחילה פועל מתוך שיקולים זרים לחלוטין לאותו מקצוע.

חלק גדול מהעיתונאים שאנחנו שונאים הם פשוט אנשי מקצוע גרועים - צנציפר, אייל ברקוביץ' עד לאחרונה, עמיר פלג, מליניאק, פשכצקי, שירלי בר דיין וכו'.

אחרים הם אנשי מקצוע גרועים והם גם מכניסים למערך השיקולים שלהם אינטרסים זרים כגון שנאה או אהדה לקבוצה מסוימת או אדם מסוים, אותו הם מסקרים - פרימו והללי (כלפי מכבי ו/או מכבי חיפה), אופירה אסייג (כלפי המקורבים לה) וכו'.

הקבוצה השלישית הם כאלה שעל פניו לפחות, כל ההתנהלות שלהם או חלק גדול ממנה נגוע באינטרסים כלכליים אישיים לחלוטין - זה נמני כשהוא מדבר על כדורגל ישראלי, שלמה שרף כשהוא מדבר על שחקני טוברוק או אלי אוחנה כשהוא מדבר על ההתאחדות.

האנשים בקבוצה הראשונה מהווים נגע רע, אלה שבקבוצה השניה הם כבר ממש בעייה, אבל הנמנים על הקבוצה השלישית הם הגרועים ביותר. אלא שבעוד שאצל אוחנה ושרף זה נעשה בתדירות נמוכה, אצל נמני - כפרשן הבכיר של שבת ביציע שעוסקת בכדורגל הישראלי - זה בולט בצורה בלתי סבירה.

אחי צר לי הניסיון למדר את זה לכמה קבוצות ממש לא ברור, לדעתי הוא נובע מהעובדה שאתה עצמך עיתונאי, אז זהו שזה לא משנה אם עיתונאי הוא טוב או גרוע (ובו נסכים שבכדורגל לא רק שהרוב המכריע הוא גרוע זה כבר גובל בשערורייה), בכל מקרה הוא נגוע באינטרסים, למה של נמני גרועים יותר משל אחר, לא מצליח להשתכנע, הוא פרשן אפור כמוהם ונגוע באינטרסים כמוהם, או בעברית מי שלא מסנן נדפק...

אתם סוטים מהעניין, הרעיון בפתיחת הנושא, לטעמי, היה נמני ולא דיון אמיתי - על ניגודי עניינים, עיתונות צהובה, אינטרסים ושאר החולי של התקשורת בכלל ותקשורת הספורט בפרט!

סתם עוד נושא שנאה לנמני.

אחי צר לי הניסיון למדר את זה לכמה קבוצות ממש לא ברור, לדעתי הוא נובע מהעובדה שאתה עצמך עיתונאי, אז זהו שזה לא משנה אם עיתונאי הוא טוב או גרוע (ובו נסכים שבכדורגל לא רק שהרוב המכריע הוא גרוע זה כבר גובל בשערורייה), בכל מקרה הוא נגוע באינטרסים, למה של נמני גרועים יותר משל אחר, לא מצליח להשתכנע, הוא פרשן אפור כמוהם ונגוע באינטרסים כמוהם, או בעברית מי שלא מסנן נדפק...

עבדתי בעיתונות במשך שנתיים, בין השנים 2007 - 2009 (ועוד כשנה לאחר מכן המשכתי לכתוב טור דעה אישי על מכבי לעכבר העיר). לא חושב שהיום אני עונה על ההגדרה של עיתונאי.

לדעתי, האבחנה שעשיתי מאד חשובה ומאד רלוונטית. כך למשל, אם היה מדובר בשחקן כדורגל, ההבדל בין שחקן גרוע לבין שחקן שמוכר משחק הוא עצום. אם שחקן כובש גול עצמי כי הוא גרוע, זה מבאס אבל אפשר לסבול את זה. אם שחקן כובש גול עצמי כי הוא מכר את המשחק, זה בלתי נסבל.

זו האבחנה שביצעתי למעלה. יש עיתונאים ופרשנים שהם פשוט גרועים, אין להם מושג ירוק מה קורה בקבוצות שהם אמורים לסקר והם גם לא ממש מבינים בכדורגל, אז כל מה שהם אומרים קורה הפוך. ויש כאלה ש"מוכרים" את הפרשנות שלהם בשביל אינטרסים אישיים שלהם במקצוע האחר שלהם. אם אני רואה משחק ודני נוימן אומר שם ששחקן X לא טוב למרות שהוא הכי טוב במגרש, אני לפחות יודע שנוימן פשוט דביל שלא מבין כדורגל. אם נמני יאמר את זה, אני מיד יחשוד שיש לו אינטרסים בקשר עם אותו שחקן (בטח לאחר הסיפור של דודו דהאן).

אני חושב שאפשר לסכם את זה ככה, הנושא (כמו הרבה אחרים) נפתח משנאה לנמני לא משום הצלת מעמד העיתונאות בישראל.

נמני הוא פרשן בינוני ביותר ואינטרסנט כמו רובם המכריע של שאר הכתבים.

נמני בניגוד אליהם, ועל אף התנהגותו המפגרת והטיפשית מאז שהתנתק מאיתנו, הוא עדיין אגדה במכבי ובצדק, ולכן אין לנו סבלנות לשמוע כל היום קטילות עכשיו כשיש מספיק פרימואים לתקוף דרכם את התקשורת ההזויה שיש בארץ ובעולם את האמת...

את כמות הפרשנים הבאמת מקצועיים שבאים תמיד עם שיעורי בית מוכנים, שיש להם ידע אמיתי ושלא עושים קרירה שמבוססת על ניחושים, ליקוקים והמצאות, ניתן למנות על יד אחת. אבי נמני הוא נקודה אחת (לא קטנה) רקובה בתקשורת הספורט בארץ שהיא בעצמה נקודה אחת רקובה בריקבון הכללי בארץ.

זה לא ככה. נמני באמת מגיע למקומות שחובבי ספורט לא רוצה שהוא יגיע בתקשורת, מהסיבה שנמני פשוט לא מתאים.

נמני הוא סוכן שחקנים והתפקיד שלו הוא בדיוק הפוך מלהיות מקצועי והגון חסר-אינטרסים. התפקיד שלו זה לפרשן את המשחק, והוא בדרך כלל משלב את העבודה הזאת ביחד עם העבודה הראשונה שלו.

אני לא מאמין איך התקשורת נותנת במה לכזאת סיטואציה מביכה ששני סוכני שחקנים פשוט מתווכחים אחד נגד השני לעיני כל, וזו הבושה האמיתית.

אני רוצה שיעיפו את נמני מתפקיד הפרשנות שלו, כי זה פשוט לא זה. הוא צריך לבחור דבר אחד - או להיות סוכן שחקנים, או לפרשן משחקים. אי אפשר ביחד - התוצאה לנגד עיניכם.

אני אוהב את נמני ומעריץ אותו והוא אליל שלי בתור שחקן ואני הייתי בעד ששרו לו בדקה 88. אבל חלאס, עד כאן. זה פשוט בושה לתקשורת המגעילה והמביכה הזאת. אני לא רוצה לשבת ולראות משחק ולשמוע אותו משבח את אותם השחקנים הקבועים, ולגמור מכל מסירה פשוטה שלהם. זה פשוט לא לעיניין.

אני רוצה פאנל חסר אינטרסים, שקט, בלי ריבים, ואינעל רבאק שינתחו את המשחקים וידברו על דברי ספורט אקטואליים באופן שחובב ספורט רוצה. מי רוצה לשמוע צעקות ב23 בלילה ולהעיר את כל הבית בגלל ויכוח טיפשי ומיותר?

בחיי זה הפך לריאליטי מה שהולך שם. אני לא חובב ריאליטי אבל אני יכול להישבע שהריבים האלה מתאימים לאח הגדול כמו כפפה ליד.

כשאג'ידה והרוש מפשלים בענק והסוכן שלהם יושב באולפן ומהלל אותם בתור פרשן מבלי לציין שהוא הסוכן שלהם, זה לא ניגוד אינטרסים מספיק בשבילך?

(לא כולם עוקבים מי השחקנים שנימני מייצג)

הבעיה היא לא רק נימני, אלא באמת גם שרף, דהן, אוחנה וברקוביץ, רק שנטפלים בעיקר לנימני לאחרונה כי הוא הפך לסוכן על במהירות ובמקביל לפרשן מוביל (לפניי שהוא הפך לסוכן, הוא בקושי פירשן. שוכרים אותו כפרשן בדיוק בגלל שזה מעורר מחלוקת, בשביל הרייטינג)

והבעיה החמורה עם הפרשן-סוכן נימני היא במשחקים שהוא מפרשן בליגת העל הרבה יותר מהשתתפות ביציע הביזיונית.

למרות שבהתחלה זה עיצבן, כיום זה מצחיק רצח להקשיב לו.

ומי שרשם פה קודם צודק, ברגע שערוץ הספורט ו/או צ'רלטון יוותרו עליו, שנייה אחרי אופירע תחתים אותו.

תקשורת הספורט פה רקובה מהיסוד ומתמקדת בשנים האחרונות בצהוב לשם רייטינג ונימני הסוכן כפרשן זה צהוב ומביא רייטינג.

הבעיה היא לא נימני. הבעיה היא מי שהחליט שנימני יביא לו רייטינג צהוב כסוכן פרשן.

נמני הילל את הרוש ואג'ידה אחרי שעשו פאדיחות? תראה לי בבקשה את הקטע המדובר? אתם זורקים פה חארטות לאוויר יותר מכל הפרשנים.

הסיפור של דודו דהן הזוי "השחקן סיים את המשחק התקשר אליי בוכה" אה כן הוא כבר הספיק לשמוע את הפרשנות במלואה ולבכות ממנה? חרטה אחושרמוטה איך אומר החיקוי של פרימו? סיפור אמיתי המצאתי עכשיו.

לכל הפרשנים יש אינטרסים, לכולם, לשלמה שרף יש את טוברוק, אלי אוחנה עובד מטעם ההתאחדות, זה אוהד את זה, וההוא חבר של ההוא, וההוא מסוכסך עם ההוא. ככה זה בכל מקום.

אתם פשוט פלצנים. אין לכם על מה לבכות.

מעניין איך היו נראות התגובות בנושא הזה אם במקום אבי נימני הכתבה הזאת הייתה מדברת על שמעון גרשון או יניב קטן נניח.

מעניין איך היו נראות התגובות בנושא הזה אם במקום אבי נימני הכתבה הזאת הייתה מדברת על שמעון גרשון או יניב קטן נניח.

זה בדיוק העניין שלא היה פה נושא, כי אנשים פה מחפשים רק חרא ולהגיד "היי צדקנו כשרצינו שנמני יילך ממכבי"

איציק זוהר אומר בשידור חי מה הוא חושב על נמני (דקה 5)

http://www.one.co.il/MSites/Radio/first.aspx?id=1518

בלי לשמוע מה הוא אמר, איציק זוהר יכול להיות אובייקטיבי בעניין של נמני?

לא , אבל זה לא מפריע לך.

מפריע לך רק ש-א-ב-י נ-מ-נ-י לא אובייקטיבי, וכמובן שההפרעה הזאת גורמת להזיות, אבל בסבבה שלך.