Jump to content

סאגת סוזה וצנציפר | שיא שלילי חדש בתקשורת הספורט

Sawyer

Recommended Posts

זה פאקינג עמוד בפייסבוק !!!

עכשיו כאילו אתם באים בתלונות שהוא לא שומר על אתיקה עיתונאית ? מה נסגר איתכם ?

ומי ישמע בטח איזה גאון מנהל תדף הזה. חצי מהפרסומים שם זה דברים מהפורום הזה שהוא לוקח...עשיתם אותו לכלב הנושך ששומר על העיתונאות הישראלית.

כולה כמה אוהדי כדורגל שמפעילים דף פייסבוק שהוא גם ככה בדיחה על פרימו.

סליחה, אני לא עשיתי אותו כלום. הוא, או הם, עשו את זה. אם אתה רוצה שייתחסו אליך ברצינות, תתייחס אתה לקוראיך ברצינות. אם כל מה שיש בעמוד הזה זה פלאברה, אז אחלה, אבל זה לא המצב. זה גם כנראה לא היה באמת מושך ואש ועניין. בחרת להתעסק במשהו? בחרת להטיף מוסר? לכל הפחות תעמוד בסטנדרטים שאתה מטיף אליהם.

ברור גם לי שמדובר בסערה בכס מים, עניין קטן, שאין לו שום השפעה על כמעט שום דבר. אבל אני הייתי מתעצבן אם מישהו היה מפרסם משהו שאני כתבתי, שולי ואיזוטרי ככל שיהיה, כאילו היה שלו.

תגובה אחרונה שהוא ביקש להעביר לכאן:

לחצתי על הלינק עכשיו וקראתי את כלללל ההתכתבות. יש שם ביקורות שקשה לי איתן, אבל בגדול, להבא, אם מישהו רוצה שאפרסם משהו עם קרדיט - שיגיד לי.

יש שם טענות שאני באופן שיטתי גונב דברים מהפורום הזה - באמת שזה פשוט לא נכון.
יש גם טענות שאני כותב בפורום הזה - זה גם לא נכון. בחיי שלא.

אני לא חלק מהפורום. הייתה פעם אחת שפרסמתי משהו ששלחו לי מהשחקן, וזה היה האסמס של גרסיה - ואז ביקשו ממני במפורש לא לתת קרדיט כדי לא להסתכן בתביעה מפרימו האמיתי. אשמח אם תפרסם את התגובה הזו שם, אין לי יוזר ולכן אני לא יכול להגיב.

נראה לי שאנשים כאן מתבלבלים בין "משה פרימו ציון 3", שאני לא יודע מי אחראי עליו, לבין "פי 1000 יותר משה פרימו", שאותו אכן מנהל משתמש מהפורום.

חבל שאנשים מחפשים אויבים בכח, כאילו שאין לנו מספיק.

תכל'ס את כולנו (כאוהדי מכבי) הרבה פחות מעניינת הביקורת המקצועית נטו בתקשורת הכללית , (העין השביעית).

הרבה יותר מעניין אותנו שיש מפת אינטרסים שעומדת מאחורי הפרסומים השונים כשזה קשור למכבי.

חלק שונאים מכבי בדם בלי קשר לעובדה שיש להם מיקרופון ביד (קופמן, שמאי, רצון, הללי) ויש כמה שממורמרים שמכבי לא פרוצה כמו פעם לעיתונאים מחרחרי ריב (אופירה, צנציפר, פרימו).

ברוב המקרים השנאה או ניסיונות הנקם חוצים את האתיקה העיתונאית מה שאנחנו קוראים לו חובבנות, לגיטימי שאנחנו כאוהדים ננצל כל הזדמנות על מנת לחשוף את פרצופם של מי שמנסה לפגוע במכבי.

נכון שגם באופן כללי אנחנו מלינים על חוסר תרבות הספורט שהערוצים והאתרים השונים מטפחים בישראל.

'משה פרימו ציון 3' הוא לא כלי תקשורת רשמי, ובטח אין לו מניעים לפגוע במכבי, כולה דף פייסבוק שבא להסתלבט על פרימו, לאחר שזה צבר תאוצה הוא ניצל את המומנטום כדי לחשוף עוד כמה 'בדיחות' בתקשורת הספורט.

תרדו ממנו..

שוב, באמת שלא כזה אכפת לי שהוא "גנב" את זה.

אבל מה אתם מוציאים אותו בסדר.

הוא יוצא פה בן אדם ממש אפס.

"אתם שלחתם לי" - מי ששלח לו הרשה לו לערוך את זה? לפרסם בלי קרדיט?

הוא מוחק תגובות בעמוד של אנשים שאומרים שזה לא בסדר.

אם זה היה הפוך וואן/ספורט5 היו לוקחים ממנו והיו עורכים ומפרסמים איך שבא להם הוא היה מתאבד+-

פרשת נמרודי 2.

סוויר,

אתה מבין שיש הבדל בין וואן/ספורט 5 לבין דף בפייסבוק..?

אתה צודק שהוא לא בדיוק 'בסדר' בכל העניין הזה, אבל זה רק מעיד על ההתנהלות הכללית שלו, שולחים לו כל מיני דברים על אנשי תקשורת בישראל, והוא מעלה את זה אצלו.

בסוף מישהו מהפורום שלח לו.. הוא לא גנב וגם לא "גנב", כנראה שאם הוא היה מודע לעניין, אז או שהוא לא היה מפרסם או שהוא היה נותן קרדיט שבאמת היה גורר תגובות כל מיני אוהדים של קבוצות אחרות שלא היו יודעים לעשות הפרדה בין המקור לבין התוכן.. (לעומת מעל 800 לייקים - מה שחשוב באמת)

קיצר הוא לא אפס שזרק עלייך (על הפורום), הוא פשוט סתם מישהו שיש לו דף בפייסבוק שטיפה מצליח, זה לא אומר שהוא למד אתיקה ותקשורת באוקספורד..

אבל הוא אחד שכן יוצא על אתיקה מקצועית של העיתונות בארץ.

הוא סתר את עצמו פה, וזה שהוא מוחק תגובות אז בכלל יצא קטן.

נו.. ו..?

אנחנו יותר מידי לוקחים אותו ברצינות.

כולה דף פייסבוק שבא לזלזל בפרימו, הוא לא תכנן לבוא ולהחליף את העין השביעית.

חוץ מזה, שרוב האנשים שמעבירים ביקורת על ספורט\פוליטיקה\ כל דבר לא מתיימרים להוות אלטרנטיבה למי שהם מבקרים..ככה זה..

מרחם עליו . הבנאדם בכל הכוח מנסה לדוג ידיעה. תבינו בסך הכול המשכורת שלו בנויה על ידיעות שהוא מעלה. במכבי כבר מזמן נגמרה השכונה בכל הקשור להדלפות וצנציפר סובל . אל תתפלאו אם תראו אותו על הרמזור ליד ביתכם מבקש 10 שקלים בשביל אוטובוס. חבל אם היה יודע לפחות שזה לא בשבילו והקשר בינו לבין עיתונות הוא מקרי לחלוטין היה יכול לנסות משהו אחר. מנגד עם עיתון כזה מפגר שפלופ אחרי פלופ נותנים לך להמשיך אז למה לא לנסות .. גם תרנגול עיוור לפעמים מצליח ללקט משהו. וסליחה לתרנגול שהשוויתי אותו לצנציפר

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

אם על כל מידע שקרי היו תובעים את העיתון אז עיתון " הסאן״ באנגליה היה פושט רגל

תאמינו לי שהמצב פה יחסית לאנגליה הוא עוד בסדר

הבעיה העיקרית בתקשרות שלנו היא שפרימו וצנציפר צריכים להיות רק עיתונאי רכילות ולא לשבת בפאנל של סיכום מחזור או לקראת מחזור

סוייר ודק בקשר לפרימו ציון 3. גם לא ברורה הטענה על אובייקטיביות. זו טענה שיכולה להיות רלוונטית במקרה של דעה אישית, פרשנות וכד׳.

רוב הדברים שסוייר כתב הן עובדות. היה כתוב מומעד לספורטינג - זו עובדה. ספורטינג מינתה כבר מאמן - עובדה. הכתבה תוקנה לסלטה ויגו - עובדה. סלטה גם מינתה מאמן - עובדה. ההשערה היחידה היתה שהעורך תיקן ולמה, וזה דבר לא ממש רלוונטי לדיון.

אז מה זה משנה אם אוהדי מכבי עלו על זה?

מעבר לכך, גם אם לא מצא לנכון לתת קרדיט לסוייר או לפורום, לפחות יכול היה לכתוב שגולש הפנה אתתשומת לבו לעניין הזה. כי כרגע, הרושם הוא שפרימו ציון 3 עשה את העבודה החקירתית הזו בעצמו, וזה פשוט לא נכון.

זה לא הקטע של "פרסום ראשון". זה מ אחד גדול. זאת המהות של להעתיק הודעה שלמה מילה במילה, לערוך אותה קוסמטית (במקום המילה "אתמול" לכתוב "ביום רביעי") ולהעלות אותה כמשהו שאתה כתבת. אף אחד לא מחפש אתיקה עיתונאית כי העמוד הוא לא עיתון אלא עמוד העברת ביקורת/הומור מהטובים כיום, אלא זה משהו עקרוני שמעצבן אותי - ועל אחת כמה וכמה כשהמפעיל של העמוד מטיף השכם והערב על נושא של אתיקה (ובצדק).

וכן, אתם מבלבלים בין פי 1000 משה פרימו לעמוד הזה.

הוא לא כפוף לכללי האתיקה התקשורתית

אמנם לא צנציפר, אבל בוואן כותבים שטיבי מועמד ל-2 קבוצות באי הבריטי ששמן מתחיל באות ס'.

זה בעיה, כמעט כל הקבוצות באנגליה עם ס' בשם.

אמנם לא צנציפר, אבל בוואן כותבים שטיבי מועמד ל-2 קבוצות באי הבריטי ששמן מתחיל באות ס'.

אני חושב שהם שברו פה שיא חדש. טוב שלא כתבו כמה אותיות אהו"י יש שם, או עם מה זה מתחרז. "2 קבוצות שמתחילות באות ס'". גם אתרי חדשות יכולים לזכות פוליצר?

אני חושב שהם שברו פה שיא חדש. טוב שלא כתבו כמה אותיות אהו"י יש שם, או עם מה זה מתחרז. "2 קבוצות שמתחילות באות ס'". גם אתרי חדשות יכולים לזכות פוליצר?

למה הם אמרו בפירוש- סאות׳המפטון וסלטיק

נראה לי שהתכוונו לסנדרלנד, אני לא בטוח שהם יודעים שגלזגו זה בבריטניה.

זו היתה רק תוספת לפרודיה על צנציפר מאת סוייר על כך שהלז בחר בקבוצות ספורטינג וסלטה ויגו כי הן מתחילות באות ס'.