Jump to content

סאגת סוזה וצנציפר | שיא שלילי חדש בתקשורת הספורט

Sawyer

Recommended Posts

הוריד לך ממי אחי? זה בטח כמה חבר'ה מאחורי היוזר הזה ולא בא להם שידעו מי הם אז אם הם עושים את השירות הזה למען אוהדי הספורט ולא למענם אז אני לא חושב שצריך להתעסק בשטויות כמו קרדיט, בתכלס הנושא שגל פתח חשוב מאוד וגם הפוסט שהם העלו. זה העיקר והלוואי שמכבי תתבע לו תתחת על הדבר הזה

הוריד לך ממי אחי? זה בטח כמה חבר'ה מאחורי היוזר הזה ולא בא להם שידעו מי הם אז אם הם עושים את השירות הזה למען אוהדי הספורט ולא למענם אז אני לא חושב שצריך להתעסק בשטויות כמו קרדיט, בתכלס הנושא שגל פתח חשוב מאוד וגם הפוסט שהם העלו. זה העיקר והלוואי שמכבי תתבע לו תתחת על הדבר הזה

אבל למה לערוך אותי?

או שיעלה כמו שזה, או שיכתוב בעצמו על בסיס מה שקרא..

פלג, אני נוגע במשהו שהוא בצד מהדיון הפרטני הזה על צנציפח או מכבי. העמוד הזה הוא עמוד סופר חשוב ואני מאוד מעריך כמעט כל פוסט שעולה שם ואני שמח על התפוצה הרחבה יחסית שיש לו.........אבל אם מפעילי העמוד לא דאגו לבקש אישור להעלות את הכיתוב במלואו בלי קרדיט, אלא יצרו תחושה שהם כתבו אותו בעצמם - זה פסול בעיניי. אני עדיין אקרא את העמוד, אבל זה לא ערכי בעיניי בדיוק כמו לחרטט את התחת במסווה של עיתונאות. ההודעה של גל סופר חשובה וחייבת להיות בתפוצה ארצית, אבל זה לא הנקודה שהתייחסתי אליה.

אני לא חושב שיש פה כלכך קייס לתביעה..

ספציפית התביעה נגד פרימו היתה על פגיעה בשם טוב (קרויף ושטיפת הרכב, זיו וראדי)

כאן מדובר בפרסום מלפפונים לגיטימי לכאורה, לא מקצועית בשיט, גרוטסקית לחלוטין, ממש עצובה ואומללה ומה שלא תגידו, אבל לא נראה לי שיש כאן פגיעה בשם טוב..

ואני יותר אוהב לוציפר מצנציפח

לא יודע מי מפעיל את העמוד הזה ואם הם נותנים קרדיטים בדרך כלל אבל דווקא אני מאוד מבסוט על זה שזה בלי קרדיט. ולגבי זה שזה מעשה לא מוסרי? ואללה בסוף זה עמוד פיקטיבי 'מחתרתי' שמבקר את התקשורת בישראל, אין להם כל כך מחוייבות למרות שסבבה מקבל.

יש פה פגיעה אחושרמוטה, אבל התובע (בחסות מכבי) צריך להיות סוזה. בתקופה רגישה בה המועדון ממתיך לאישורו של המאמן שהוא ממשיך, לפרסם ידיעה שהוא מועמד למועדונים באופן שקרי זה פגיעה בשמו הטוב. כמובן שאם הוא מפרסם הודעה שהוא מועמד למועדון כלשהו אין דרך באמת להוכיח, אבל לפרסם מודעה על שהוא מועמד למועדון שהחתים מאמן יום קודם? עילה מבחינתי לכל דבר.

יש פה פגיעה אחושרמוטה, אבל התובע (בחסות מכבי) צריך להיות סוזה. בתקופה רגישה בה המועדון ממתיך לאישורו של המאמן שהוא ממשיך, לפרסם ידיעה שהוא מועמד למועדונים באופן שקרי זה פגיעה בשמו הטוב. כמובן שאם הוא מפרסם הודעה שהוא מועמד למועדון כלשהו אין דרך באמת להוכיח, אבל לפרסם מודעה על שהוא מועמד למועדון שהחתים מאמן יום קודם? עילה מבחינתי לכל דבר.

כן אבל במקרה הזה מה ההבדל בפגיעה בשם טוב בין הודעה על סוזה שמועמד לסלטה ויגו מול הודעה על טיבי שמועמד לסלטיק.. כאילו אתה מתכוון להוכחה שיש כאן שלוציפר שיקר?

לא אשכח את הכתבה מלפני תחילת העונה.2 עמודים כל כמה סוזה חרא,בונקריסט,נוטה לריב עם כולם,חמום מוח או במילים אחרות ״נר שני של חנוכה הוא לא פה״.תמשיכו לנבוח,אבל על הדרך תשתחוו.

התגובה של העמוד בפרטי:

אני לא יכול להעלות כתבות מהפורום של השחקן ה-12 ולשמור על האמירה האובייקטיבית. צר לי שאתה לא מבין את זה. וביג דיל. אין פה איזו תגלית מרעישה. אנשים שולחים עשרות כאלו ביום.

https://www.facebook.com/MoshePrimoOfficial/posts/574335286015976

זה הגיעה לפרימו 3!

עריכה

הקדמתם אותי.

בכל מקרה אין לי מה להגיד כבר, אין לי איך לתאר או להסביר את ההתנהגות הזו. בלתי נסבל.

לא מבין מה ייתן לבנאדם לשקר ולהפיץ שמועות. בחיי, הבמה שנותנים לאנשים כאלה היא גרועה לא פחות מהמעשים.

הרי ברור שידעו על זה לפני שהוא פירסם את זה.

מאוד מפתיע בהתחשב בעובדה שמי שמפעיל את העמוד הזה זה יוזרים פה....

עשית מזה כאילו זה הגיע לניו יורק טיימס

התגובה של העמוד כפי שכריס הביא אותה פה היא מגוחכת. מגוחכת ומיתממת. הוא לא יכול לשמור על "אמירה אובייקטיבית" בציטוט מפורום אוהדים, אבל לכתוב משהו כאילו הוא עלה על זה (קרי, לגנוב) זו כן אמירה אובייקטיבית? אם כבר זה הרבה פחות אובייקטיבי. דברים כאלה די מוציאים אותי מדעתי. זה כל כך אירוני - עמוד שמבקר את תקשורת הספורט בישראל עושה זאת תו"כ חטא תקשורתי משלו. זו בדיוק אותה רמה של צנציפר.

אגב (1), שאלות ההרעשה של התגלית הזו כמו גם כמות ההודעות שהוא מקבל כאלה ביום אינן רלוונטיות. זה פשוט לא קשור. ציטטת? תן קרדיט. זה א' ב'. צר לי שהוא לא מבין את זה.

אגב (2), מה מפריע לו לספר, ומה צריך להפריע לקוראיו אם היה מספר, שהוא ציטט את זה מאתר אוהדים? זה יהפוך את זה לפחות נכון? לפחות רלוונטי? ואם היו עולים על זה בשדים לגבי פיגורה שלהם, זה לא היה מעניין גם את אוהדי מכבי? זה לא עניין שהוא גלובלי לתקשורת הספורט בארץ? לא היינו מגיעים לאותם מסקנות בדיוק?

הוא יצא ממש קטן פה. באמת. לא ציפיתי לזה.

תראו, צריך גם להגיד את הצד השני.

בדיוק כמו שגל החליט שצנציפר העלה ידיעה והעורך שינה אותה זה יכול גם להיות ההפך

בסוף כתבים לרוב מעבירים ידיעה לדסק בפלאפון ולפעמים יש אי הבנות - אתה מעביר ידיעה ומי שמקבל אותה לא מבין נכון ואז היא עולה ויורדת כאשר בכתב רואה אותה וקולט תטעות.

נגיד "סוזה כרגע בליסבון לקראת גמר גביע האלופות שיערך במגרשה של ספורטינג לסבון ומועמד לקבוצות מספרד...."

לא שאני אומר שזה מה שקרה, סתם מעלה פה עוד אפשרות...

מה שכן, הרבה פעמים צנציפר מזיין תמוח על מכבי ואומר שטויות,

מצד שני הרבה פעמים דווקא הוא זה שפוגע הכי טוב. בניגוד לאחרים שלא מצליחים לחשוף שום דבר ממכבי.

לא יודע...תזהרו שלא אתם תצאו הדבילים בסוף כי צנציפר מקבל תדברים שלו מכמה מקורות. וגם אם הם לא מדויקים ברמת הקבוצה (שזה כנראה הוא לא באמת יודע) יש מצב שברמה הקצת יותר עקרונית באמת קורה משהועם סוזה. אני מעריך שכן.

ועוד קצת מהעמוד:

ברגע ששולחים לי את זה, זו לא גניבה. מקווה שאתה מבין שיש הבדל משמעותי. אתם רציתם שאפרסם את זה. בשיקולי עלות פרסום מול קללות על היותי מכביסט אני בוחר בפרסום.

העניין הוא שאתם שם בפורום חושבים שאני עובד אצלכם. אני לא. מישהו מכם שלח לי וביקש שאפרסם. אתם ביקשתם ממני. לא רוצים? אל תשלחו יותר. או לחלופין תשלחן ותבקשו קרדיט.

ויש משמעות ענקית לאם אני מפרסם משהו של השחקן ה12. אם הייתי מפרסם משהו מפורום של הפועל היו מתפוצצים עליי בעמוד. ואתם יודעים את זה.

גבריאל.....צנציפח טועה ב-9/10 מהידיעות שלו בנוגע למכבי. שאר הדברים שהוא כותב לא מעניינים אותי ולכן אני לא יודע מה רמת האמינות שלהם, אבל אני נוטה להאמין שלא גבוהה בהרבה. הוא פח בדיוק כמו מרבית הכתבים היום בעיתונות הספורט בארץ.

ועוד קצת מהעמוד:

קיצר, מפעיל העמוד יצא קטן בדיוק כמו מרבית העיתונאים שהוא מבקר. אתה לא גונב משהו שמישהו אחר כתב. זה פשוט לא עובד ככה.

זה פאקינג עמוד בפייסבוק !!!

עכשיו כאילו אתם באים בתלונות שהוא לא שומר על אתיקה עיתונאית ? מה נסגר איתכם ?

ומי ישמע בטח איזה גאון מנהל תדף הזה. חצי מהפרסומים שם זה דברים מהפורום הזה שהוא לוקח...עשיתם אותו לכלב הנושך ששומר על העיתונאות הישראלית.

כולה כמה אוהדי כדורגל שמפעילים דף פייסבוק שהוא גם ככה בדיחה על פרימו.

אין לי מושג מה אתם רוצים ממנו.

בטח כשמשהו פה שלח לו את זה.

ובטח ובטח כשזה סך הכל עמוד סאטירי בפייסבוק.

כנראה התרגלתם יותר מידי ל"שבת ביציע"

מפעיל העמוד כותב פה בפורום, וגם ככה כותבים עליו שהעמוד הוא כמעט אך ורק של אוהדי מכבי ויורדים עליו בגלל שהוא משלנו.

בהתחלה העמוד התחיל כבדיחה אבל עכשיו הוא צבר מספר גבוה יחסית של עוקבים ובאמת מנסה להשפיע ולהעביר ביקורת על אמצעי התקשורת בארץ.

אם הוא פשוט היה מעתיק את זה, הייתי מבין את הכעס. אבל אם פלג שלח לו את זה ולא דיבר איתו בכלל על קרדיט, אני לא מבין מה אתם רוצים.