Jump to content

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני אמור להתגייס לתפקיד קרבי ב נוב הקרוב (14) עכשיו יש לי התלבטות די גדולה לגבי השיבוץ.

אחת היחידות שמאוד מעניינות אותי להגיע אליהן היא יחידת מורן ששייכת לחיל התותחנים האמנם, הגעה ליחידה הזאת תלויה במעבר גיבוש ובמידה ולא עברת אלצה נשאר בגדודי התותחנים. מצד שני התמיינתי ליחידת ה ל״א של חיל התקשוב וחברה של אמא שלי שנמצאת שם אמרה שהסיכוי שלי לעבור הןא גבוה בגלל הנתונים שלי (55,80) והמקצועות המוגברים שלמדתי בבית ספר. עכשיו השאלה שלי לאנשים שמכירים את אחת או את שני היחידות האלה ויכולים להמליץ לי מה כדאי?

תודה מראש לעוזרים

מורן זו יחידה קטנה עם אנשים איכותיים. יש להם כלי מסווג והערך המוסף שהשירות הקרבי נותן הוא לא יסולא בפז.

הל"א שירות יותר עורפי אבל עם אחריות כבדה. חוטפים אנשים כאלה בחוץ.

-אני הייתי הולך על השירות הקרבי.

גם אני הייתי הולך על מורן,יש לי שתי חברים טובים ששירתו ביחידה,אחד בתור קצין והשני בתור לוחם.

תבדוק את הסיכויים שלך,מה הכושר הגופני שלך והנתונים שלך ומה אתה בדיוק צריך לעשות כדי להתקבל.. כי אם שירות קרבי,אני פחות הייתי הולך על תותחנים,ואתה צריך להיות מוכן לזה שגם לא תעבור את הגיבוש.

מורן זו יחידה קטנה עם אנשים איכותיים. יש להם כלי מסווג והערך המוסף שהשירות הקרבי נותן הוא לא יסולא בפז.

הל"א שירות יותר עורפי אבל עם אחריות כבדה. חוטפים אנשים כאלה בחוץ.

-אני הייתי הולך על השירות הקרבי.

הל״א שאני מדבר עליו ( של חיל התקשוב) הוא תפקיד קרבי בהגדרה שלו ( משכורת ,רמת פעילות וכו) בשונה מהל״א של חיל האוויר לדוגמא .

מורן מושכת אותי הרבה יותר אבל אני לא יכול לדעת מה רמת הקושי של הגיבוש..,

אני השתחררתי מהתותחנים (גדוד רגיל) אחי לא מזמן.

מורן יכול להיות שירות מעניין מעבר לטירונות פה ושם אתה לא נתקל בהם כל כך במהלך השירות

בגלל זה אני לא יכול להגיד כלום עליהם.

אני רק יכול להגיד לך בתור מישהו שהשתחרר מגדוד רגיל, שבגלל הסיכוי להישאר בחיל בתור לוחם בגדוד

לא הייתי מתקרב לשם.

אני השתחררתי מהתותחנים (גדוד רגיל) אחי לא מזמן.

מורן יכול להיות שירות מעניין מעבר לטירונות פה ושם אתה לא נתקל בהם כל כך במהלך השירות

בגלל זה אני לא יכול להגיד כלום עליהם.

אני רק יכול להגיד לך בתור מישהו שהשתחרר מגדוד רגיל, שבגלל הסיכוי להישאר בחיל בתור לוחם בגדוד

לא הייתי מתקרב לשם.

למה אתה כזה אנטי אחי? מה היה רע בשירות שלך?

תשמע סך הכל זה חיל קרבי וחשוב ואתה מרגיש את זה בשירות שלך.

אבל העבודה עם הכלים עצמם היא מאוד מאוד אפורה וסיזיפית,

זה רחוק מאוד מכל הסיפורים שמספרים על טכנולוגיה מתקדמת וכו'.

כמו שאמרו פה מורן אחלה מקום,אבל אם לא תעבור תגיבוש כל הזין אתה בתותחנים.. לגבי הלוחמה אלקטרונית,אני לא יודע על זה יותר מדי,רק שהגעתי ללמד"ן ואחרי חודש הגיע אליי מפקד שהיה בל"א והוא אמר שזה אחלה מקום,אמנם לא מעניין בצורה מטורפת אם אתה לא אוהב דברים סטטיים,אבל בכל מקרה מקום סבבה לגמרי

גדודי התותחנים זה לא נורא כמו שעושים מזה, בכל מקום קרבי אתה תאכל את אותו חרא. יותר מזה, יש בתותחנים אחלה חבר'ה. ככה שגם אם לא תתקבל למורן אל תתבאס יותר מדי.