Jump to content

Itanar בוא לפה

DoW

Recommended Posts

שלא תחשוב ששכחתי

משחק ענק של דווין סמית' אתמול. היה נהדר גם בהגנה וגם בהתקפה

יש לו מניות גדולות מאוד באליפות אירופה שלנו

משחק טוב לסמית אבל לא הייתי אומר ענק.

הגנה פנטסטית, את זה אי אפשר לקחת ממנו, אבל התקפה די בינונית בהתחשב בכמות הדקות שקיבל.

משחק טוב לסמית אבל לא הייתי אומר ענק.

הגנה פנטסטית, את זה אי אפשר לקחת ממנו, אבל התקפה די בינונית בהתחשב בכמות הדקות שקיבל.

אני די בטוח שזה מצריך תיוג, אבל אני אוותר לך הפעם

הוא קלע 15 נק'. עד שהגיעו רייס והיקמן והשתלטו על המשחק הוא היה הקלע הבולט של מכבי, והחזיק אותנו במשחק ברוב חלקיו. גם במאני טיים הוא היה שם עם כמה נקודות חשובות מאוד.

ויחד עם התרומה בהתקפה, עזר הרבה בריבאונד, הגנה, וגם הוסיף בלוק מטורף בהתחלה.

אני די בטוח שזה מצריך תיוג, אבל אני אוותר לך הפעם

הוא קלע 15 נק'. עד שהגיעו רייס והיקמן והשתלטו על המשחק הוא היה הקלע הבולט של מכבי, והחזיק אותנו במשחק ברוב חלקיו. גם במאני טיים הוא היה שם עם כמה נקודות חשובות מאוד.

ויחד עם התרומה בהתקפה, עזר הרבה בריבאונד, הגנה, וגם הוסיף בלוק מטורף בהתחלה.

תקרא שוב את התגובה שלי ותראה למה יצאת דביל

תקרא שוב את התגובה שלי ותראה למה יצאת דביל

"משחק טוב אבל לא ענק"

"אבל התקפה די בינונית בהתחשב בכמות הדקות שקיבל"

:|

אתה כל כך מחפש להכניס לי בכוח עד שאתה פשוט כותב שטויות שמוציאות אותך מטומטם.

סמית נתן 12 מדד ב-41 דקות. לא פחות מ-7 שחקנים נתנו מספרים יותר טובים משלו וכולם עשו את זה בפחות דקות משחק. לפחות 3-4 שחקנים היו טובים ממנו כשמתעלמים לחלוטין מהמספרים. אבל לא, משחק ענק שלו.

וחוץ מזה הסיבה שיצאת דביל היא שאני כותב לך שהוא נתן הגנה פנטסטית ואז אתה בא ומסביר לי שהוא היה מצויין בהגנה. עזוב העיקר תהיה בריא

דבר ראשון, נקודות מדד זה בולשיט אחד גדול. המספרים האלה זה דבר יפה והכל, אבל הם לא מספרים כלום על המשחק.

נקודות + אסיסטים + ריבאונדים + חסימות + חטיפות + משיכת עבירות

מינוס

החטאות + איבודים + חסימות שעשו עליך + עבירות

וואו. איזה מדד גאוני. ויקטור חרייפה רשם 19 נק' מדד בחצי הגמר והפסיד לצסק"א את המשחק.

יש כאן התעלמות מוחלטת מהגנה רגילה, בוקס אאוט, מסירה למוסר, תנועה חכמה (בכלל אינטיליגנציית משחק - עבירה חכמה שעוצרת מתפרצת - מינוס נקודה. פחחחחח), הקושי של הזריקות, החשיבות של הזריקות, מנהיגות, ויש חשיבות גדולה מדי לסחיטת עבירות (נו בחייאת, 10 עבירות על רייס ו 7 על היקמן. כמה מתוכן היו בכוונה?). בכלל, יש חשיבות גדולה מדי לריבאונדים, ולא יכול להיות שריבאונד פשוט בהגנה שווה לאסיסט בהתקפה. אין שום היגיון במדד הזה.

אני מניח שדיוויד בלאט מבין כדורסל קצת יותר ממך, וכנראה שיש סיבה לכך שהוא נתן לסמית' הכי הרבה דקות, כי הוא, בניגוד אליך, יודע שכדורסל זה לא רק מספרים.

עכשיו לאחר שהסברתי לך קצת על המדד הדבילי הזה, לדווין סמית' היה משחק ענק בגמר, ואם אתה חושב שלא אז אתה פשוט עיוור ולא מבין בכדורסל.

לגבי ההערה על ההגנה - זה בין השאר ההבדל בין משחק "טוב" למשחק "ענק". אז יפה שציינת שהוא נתן הגנה פנטסטית, אבל אני מדבר על המכלול. הגנה + התקפה הוא היה מעולה.

חחחחחחחח

אבאלה, מה שאני שכחתי על כדורסל אתה לא למדת וגם לא תלמד ואתה מוזמן לצטט את זה.

כבר בפתיחה שלך שקבעת שנקודות מדד זה בולשיט אחד גדול ניתן להבין כמה שאין לך מושג. נכון שזאת לא שיטה מושלמת (בין היתר כי אין דבר כזה שיטה מושלמת) אבל מפה ועד לקבוע שזה בולשיט אחד גדול יש "קצת" מרחק

מעניין איזה משחק רייס וטיוס נתנו להגדרתך אם סמית נתן משחק ענק.

בקיצור אנחנו מתווכחים על משהו סובייקטיבי אז בוא נפסיק את זה פה.

גם טיוס ורייס נתנו משחק ענק, כל אחד מהם תרם בדרך שלו. לא טענתי שסמית' הוא ה MVP. זה אפשרי שיותר משחקן אחד יתן משחק ענק :|

חחחחחחחח

אבאלה, מה שאני שכחתי על כדורסל אתה לא למדת וגם לא תלמד ואתה מוזמן לצטט את זה.

כבר בפתיחה שלך שקבעת שנקודות מדד זה בולשיט אחד גדול ניתן להבין כמה שאין לך מושג. נכון שזאת לא שיטה מושלמת (בין היתר כי אין דבר כזה שיטה מושלמת) אבל מפה ועד לקבוע שזה בולשיט אחד גדול יש "קצת" מרחק

מעניין איזה משחק רייס וטיוס נתנו להגדרתך אם סמית נתן משחק ענק.

בקיצור אנחנו מתווכחים על משהו סובייקטיבי אז בוא נפסיק את זה פה.

זה סובייקטיבי כי אתה לא מנסה אפילו להיות אובייקטיבי ומחפש בנרות מה סמית' לא עשה טוב.

קודם כל, אתה מסלף עובדות כי במכבי היו רק שלושה שחקנים (טיוס, בלו ורייס) עם נקודות מדד גבוהות יותר, להכניס למשוואה הזאת את ארבעת השחקנים של ריאל שהיו עם ניקוד גבוה יותר סתם מוציא אותך פתטי כי זה לא קשור לכלום. אתה מאלה שבאופן שיטתי תתעלם במשחק נתון מ-4 שלשות שסמית' יקלע ותתמקד בהחטאה אחת שלו ברבע האחרון.

עובדתית, סמית' נתן משחק נהדר בשני צדי המגרש. אז הוא לא היה השחקן המצטיין (קצת קשה כשיש את רייס וטיוס ביום פסיכי) אבל זה לא גורע כלום מהיכולת שלו ומהתרומה האדירה שלו לגביע. אם דיוויד בלאט, אלוף אירופה הטרי, וכזה שבכיף מעיף שחקן לספסל אחרי חצי טעות, בוחר לשחק איתו 40 דקות במשחק כזה, ובעצם כמעט בכל משחק חשוב העונה, אז כנראה שהוא מבין את ההשפעה והתרומה של דווין לקבוצה.

זה סובייקטיבי כי אתה לא מנסה אפילו להיות אובייקטיבי ומחפש בנרות מה סמית' לא עשה טוב.

קודם כל, אתה מסלף עובדות כי במכבי היו רק שלושה שחקנים (טיוס, בלו ורייס) עם נקודות מדד גבוהות יותר, להכניס למשוואה הזאת את ארבעת השחקנים של ריאל שהיו עם ניקוד גבוה יותר סתם מוציא אותך פתטי כי זה לא קשור לכלום. אתה מאלה שבאופן שיטתי תתעלם במשחק נתון מ-4 שלשות שסמית' יקלע ותתמקד בהחטאה אחת שלו ברבע האחרון.

עובדתית, סמית' נתן משחק נהדר בשני צדי המגרש. אז הוא לא היה השחקן המצטיין (קצת קשה כשיש את רייס וטיוס ביום פסיכי) אבל זה לא גורע כלום מהיכולת שלו ומהתרומה האדירה שלו לגביע. אם דיוויד בלאט, אלוף אירופה הטרי, וכזה שבכיף מעיף שחקן לספסל אחרי חצי טעות, בוחר לשחק איתו 40 דקות במשחק כזה, ובעצם כמעט בכל משחק חשוב העונה, אז כנראה שהוא מבין את ההשפעה והתרומה של דווין לקבוצה.

עוד חכמולוג

תראה לי פעם אחת בפורום הזה שכתבתי מילה רעה אחת על דווין סמית. אחת.

וכן עדיין לדעתי היכולת של סמית בגמר היתה טובה אבל לא מדהימה וכן זה סובייקטיבי ואתה לא יכול להגיד שאני טועה.

וכמובן שכחתם לציין ששאר השחקנים בעמדה שלו או פצועים או לא הגיעו לפיינל פור בקשר לכמות הדקות שהוא קיבל.

אתה בן אדם הזייה.

התקפה די בינונית

בינונית!! הוא סיים עם 15 נק' באחוזים לא רעים, לא הכריח זריקות, וקלע סלים חשובים לכל אורך המשחק. אבל העיקר שהתקפית הוא היה בינוני.

נ.ב.

שאר השחקנים בעמדה שלו היו פצועים? אתה שם לב למה שאתה כותב?

דווין סמית' נתן משחק ענק בגמר, הגנתית והתקפית (וקיבלת לייק על זה).

הפתיע במיוחד אחרי שהוא השתנק בחצי מול צסק"א, חוץ מהסל מול תאודוסיץ' בסוף.

זה לא סותר את זה שהייתה לו עונה חלשה.

אני עדיין מעדיף את דונטה סמית' של חיפה בהרבה (שחקן טופ יורוליג מתחת לידיים שלנו).

כשגם טיילר האניקוט שחקן יורוליג לגיטמי.

טוב DOW שכנעת אותי סופית שאתה בנאדם תלוש מהמציאות

41% מהשדה זה אחוזים לא רעים? 0 אסיסטים ב-41 דקות זה משחק התקפי מצויין? 12 מדד זה משחק מצויין? לא אומר שהיה גרוע אבל יחסית לכמות הדקות שהוא קיבל ממש לא היה לו משחק התקפי מצויין אלא סביר ולא מעבר.

אם תנרמל את הדקות של סמית לקבוצה שלמה יצא שהיא קולעת 73-74 נקודות במשחק שלם שמה לעשות זה די בינוני.

וכן כל השחקנים על העמדה של סמית' או פצועים (לנדסברג) או לא הגיעו לפיינל פור (פניני ואינגלס)

news flash, לקלוע 73-74 נק' מול ריאל זה אחלה של דבר, והיי, זה בדיוק מה שעשינו ב 40 דקות אגב, וזה די הצליח לנו.

הוא קלע באותם אחוזים כמו של כל הקבוצה, וזה כולל שחקני פנים שקולעים מתחת לסל באחוזים גבוהים יותר מאשר שחקני חוץ - סופו וטיוס עם 60% משותפים, רייס והיקמן עם 35%.

אגב, איך אתה בכוונה מחפש להוריד לסמית' - 5/12 זה 41.667, ככה שאם אתה רוצה לעגל, מעגלים למעלה ולא למטה, אבל ניחא. יותר נכון האמת יהיה לבדוק אחוז משוכלל, ואז תגלה שסמית' קלע ב 54% מהשדה, שזה מעולה (ומעל האחוז הקבוצתי)

שוב אתה מביא לי את המדד הזה? אני אומר לך שהוא לא אומר כלום. כלום. שחקן עושה עבירה חכמה כדי לעצור מתפרצת, ובמקום לקבל נק' בונוס במדד על כך שעצר 2 נק' קלות, הוא מקבל -1 בגלל העבירה. זה פשוט מגוחך. המדד הזה נותן בונוס גדול מדי לשחקני התקפה וממעיט בערך של שחקני הגנה, ושוב כפי שציינתי בהודעה הקודמת, הוא מתעלם לחלוטי מאינטיליגנציית משחק של שחקנים.

לנדסברג לא פצוע, ופניני ואינגלס לא הגיעו לפיינל פור? איך בדיוק זה ממעיט מהמשחק הענק של סמית'? שהוא כן הופיע למאני טיים והם לא? :/

נ.ב.

מלבד קליעה, לפניני היה משחק לא רע.

לקלוע 73-74 מול ריאל זה ממש לא אחלה דבר, זה סביר ולא מעבר. גם לקלוע באותם אחוזים כמו הקבוצה זה מראה בדיוק על מה שאמרתי- משחק התקפה סביר ולא איזו התעלות או כישלון.

אם אתה טוען שהמדד לא אומר כלום אז פשוט אין לך מושג מהחיים כי המדד אומר אחושרמוטה אומר.

ואם לנדסברג לא פצוע למה ארד הררי נרשם במקומו לחצי גמר? בחייאת תפסיק לבלבל לנו ת'מוח עם השטויות שלך.

נ.ב- מה זה אחוז משוכלל?

http://www.stat.wisc.edu/~wardrop/articles/3point_html

זה בעצם הרעיון שקליעה מ 3 שווה יותר מקליעה ל 2.

אז וואלה, כן, לקלוע 15 נק' באחוזים טובים זה יופי של דבר, ו all in all, היה לסמית' משחק ענק.

ושוב, המדד הזה הוא אוברייטד לחלוטין, ואם מקדשים אותו, אז דמארקוס קאזינס השחקן החמישי בטיבו ב NBA והסנטר הטוב ביותר, וזה רחוק מאוד מהמציאות.

לפי המדד הזה שלך, לניקולה מירוטיץ' היה משחק יותר טוב מסמית' (פי 1.5 נק' מדד, לא פחות). זה נראה לך הגיוני?

http://thesaucereport.wordpress.com/2009/04/28/adjusted-field-goal-percentage/

זה בעצם הרעיון שקליעה מ 3 שווה יותר מקליעה ל 2.

אז וואלה, כן, לקלוע 15 נק' באחוזים טובים זה יופי של דבר, ו all in all, היה לסמית' משחק ענק.

ושוב, המדד הזה הוא אוברייטד לחלוטין, ואם מקדשים אותו, אז דמארקוס קאזינס השחקן החמישי בטיבו ב NBA והסנטר הטוב ביותר, וזה רחוק מאוד מהמציאות.

לפי המדד הזה שלך, לניקולה מירוטיץ' היה משחק יותר טוב מסמית' (פי 1.5 נק' מדד, לא פחות). זה נראה לך הגיוני?

אתה מסתכל על דמרקוס קאזינס ואומר שלפי מדד הוא חמישי בנ.ב.א. רק תזכיר לי מי 4 אלו שמדורגים מעליו? גם הם לא שייכים לשם?

זה גם בערך הרלוונטיות של המדד: 80-90%. ברור שפה ושם יש דברים שלא מופיעים במדד או סטיות אבל בסך הכל המדד משקף די טוב את ביצועי השחקנים.

אתה יכול להסביר קצת איך עובד החישוב הזה? בחיים של שמעתי על זה

3. קווין לאב - לא, הוא לא השחקן השלישי בטיבו ב NBA

4. אנטוני דיוויס - לא, הוא לא השחקן הרביעי בטיבו ב NBA

5. דמארקוס קאזינס - לא, הוא לא השחקן החמישי בטיבו ב NBA

אז וואלה, שני הראשונים הם פשוט ברמה משל עצמם, אז די הגיוני שיהיו ראשונים, אבל זה לא אומר הרבה.

המדד הרגיל של אחוזים מהשדה מתייחס באופן שווה לכל הזריקות, בין אם הן ל 2 ובין אם הן ל 3. ADJ FG נותן חשיבות רבה יותר לקליעות מ 3 מהסיבה הפשוטה שהן שוות יותר, פי 1.5 יותר.

הנה דוגמה מתוך הלינק ששמתי:

שאקיל זורק 5 פעמים מהשדה, וכל הזריקות שלו הן של 2 נק'. הוא קולע 3 פעמים, כלומר 60%.

ריי אלן זורק 5 פעמים מהשדה, וכל הזריקות שלו הן של 3 נק'. הוא קולע 2 פעמים, ולכאורה יש לו 40%, נכון? אלא מה? שניהם קלעו 6 נק' מתוך ה 5 זריקות שהם לקחו, ולכן מחשבים את זה כך: [ סך הכל סלים מהשדה + (סך הכל שלשות שקלעת לחלק ל 2) ] לחלק לכמות הזריקות שזרקת מהשדה. לפי שיטת החישוב הזאת, יוצא ששניהם קלעו ב 60% משוקללים, וזה בעצם נותן לך מדד מדוייק יותר של הזריקות שלהם.

מדד עוד יותר מדוייק הוא ה True Shooting - בדומה ל ADJ FG, לוקחים בחשבון שיש דברים נוספים מלבד זריקות מהשדה, וכאן בודקים גם את הקליעות מהעונשין. הרי אם יעשו על שחקן עבירה, והוא יעשה 0/2 מהקו, לכאורה אין כאן שום פגיעה באחוזים שלו מהשדה, נכון? אבל למעשה התבזבזה לך התקפה מבלי שהקבוצה קלעה.

מחשבים את זה כך:

(סך הנקודות של השחקן כפול 50) לחלק ב [סך זריקות מהשדה + (סך זריקות מהעונשין כפול 0.44)]

(אל תשאל למה זה דווקא 50, או למה דווקא 0.44, מי שהמציא את זה כנראה הגיע למספרים האלה מסיבה כלשהי)