Jump to content

אני חייב להבין משהו

Recommended Posts

יש לכך סיבה מאוד פשוטה, ושאותה 99% מהקהל הבין ואתה לא - אין הבדל בין מכבי כדורסל למכבי כדורגל למכבי כדורעף למכבי כדוריד למכבי ריצה קלה למכבי הרמת משקולות למכבי דוקים לזוגות. הכל קשור בהכל, הכל מחובר להכל, הכל זה מכבי. הצבע, הסמל (גם אם בעבר הלא רחוק מאחר והספורט עבר מודרניזציה עקומה), ההיסטוריה, ההווה והעתיד. אף אחד לא מתנשא מעליך - אנשים שמים לך את המראה בפנים. כן, הייתי שמח לוותר על אוהדים כמוך בדיוק כמו שאני שמח לוותר על אוהדי מכבי חיפה ברגל שהולכים לעודד את מכבי בסל.

מצורפת תמונה של שחקן בית (סמיילי משתחווה לב לב סמיילי משתחווה) של הכדורעף, עם חולצת אליפות של הכדורגל בחגיגות זכיה בראשון בלילה של קבוצת הכדורסל. כל קשר בין הקבוצות כמובן מקרי בהחלט ומעיד ללא ספק על שחצנות, יוהרה ולפיך עודד...על מביכות. כן, הוא מביך.

10257748_476705539127655_464553857299508

כבן לאוהד הפועל בכדורגל ומכבי בכדורסל וזה תמיד היה לי מוזר :/ , אני יכול להגיד לך שאני אוהד מכבי גם ב'אבן נייר ומספריים',

ואפילו אם יהיה נציג שלנו ב'זוג או פרט' אני בעדו וגם ב'משלוש יוצא אחד'...

הפועל רגל ומכבי סל זה מוזר אבל די שכיח, בטח אנשים מהתקופה של טרם השנאה ב15 שנה האחרונות..

הפוך אני לא מכיר ואני לא מאמין שיכול להיות חיה כזאת..

אין שום סיבה שמישהו יגלה סימפטיה להפועל כדורסל , קבוצה פתטית שכבר נסגרה פעמיים , שהמציאה ספורט חדש שבו אין שאיפה למצוינות, הפכה את 'הכמעט' 'הבינוניות' וה'כמו אליפות' לסמל, יצרה תקדים כשחגגה אליפות במקום עליית ליגה , שכל מטרתה ביקום זה לנצח את מכבי גם אם זה קורה 1 ל20, אין לה שאיפות או מטרות מלבד זה..

רק אנטי מכבי..

למה מישהו ירצה לאהוד דבר כזה, בטח אם הוא אוהד מכבי כדורגל, אין יותר ניגודיות מזה..

ורק כדי לסגור את הפינה המגוכחת הזאת סופית:

אם בלקסיקון שלך מותר לאהוד את מכבי ת"א בכדורגל ואת הפועל ת"א בכדורסל (כי אין קשר הרי בין הדברים) - אז אתה המבולבל. ולא, אין הבדל בין הפועל ת"א להפועל חולון ברמת העיקרון לפי הטיעונים התלושים שלכם, כי אם מכבי היא לא אותה מכבי, אז גם הפועל היא לא אותה הפועל.

יש דברים שפשוט לא הולכים ביחד, מכבי והפועל תל אביב זה אחד מהם.

תאמין לי כשאני אומר לך, לא תשמע אותי שר "הפועל עולה", לא תראה אותי לובש אדום (גם לא הבנות זוג שהיו לי לאורך השנים).

תתפלאו לשמוע שאוהדי חולון יותר קרובים בגישה שלהם אלינו מאשר להפועל תל אביב.

אולי יהיה קשה להסביר את זה, ולכן יהיה קשה להבין את זה, אבל עצם זה שבחולון אין קבוצת כדורגל ראויה יצר מצב שבו רוב אוהדי חולון למדו לעשות הפרדה בין ענפי הספורט.

אני יכול להעלות סירטונים של חולון שיגרמו לאנשים לחשוב שזו קבוצת בת של מכבי תל אביב.

אז תשאלו את סוויר איזה אוהד אני .

כי גם אותי הוא מכיר אישית והוא יגיד לך אוהד מכבי מכביסט.

אתה מדבר כדורסל טוען שקופץ ושר נגד מכבי?

מישהו אמר שאני מקלל?

אתם סתם מביאים טיעונים מפגרים .

וששרים תשיר לכל מקום שאת צועדת כמו אהבה עיוורת כל החיים אני אוהב את את מי את חולון עד המוות.

אז אוהדי ביתק והפועל לא ישירו כי זה שיר של מכבי בכדורגל שהפכו אותו חולון בכדורסל?

אותי מה לעשות לא מעניין הכדורסל אני נהנה לראות את העיר שלי מצליחה.

ואם אני בתור אחד שהולך למשחקי הקבוצה מהליגה ה 3 אז סליחה באמת שעלינו ליגות.

אין שום דבר מוזר פה.

70 אחוז מיושבי בלומפילד לא מגיעים למשחקים של מכבי בכדורסל.

ותאמת חבל שלא ראית שהיה משחק ובאותו יום דרבי בכדורסל לא ראיתי אנשים בבלומפילד מתעצבנים או משתוללים.

והפסדתם בדרבי כדורסל.

לכל אחד יש את הדעה שלו אין מה לעשות.

אבל בין זה לבין אתה לא אוהד חחחחח

מתערב עם כולכם שאני מינימום 10 שנים יותר במגרשים בכדורגל ממכם לכל משחק בארץ מגיע.

ואין מה לעשות שלא מעניין ענפים אחרים .

וששרים תשיר לכל מקום שאת צועדת כמו אהבה עיוורת כל החיים אני אוהב את את מי את חולון עד המוות .

מתי שמעת את חולון שרים את זה???

מתערב עם כולכם שאני מינימום 10 שנים יותר במגרשים בכדורגל ממכם לכל משחק בארץ מגיע.

אתה יכול להיות גם 30 שנה יותר במגרשים. יעקב שחר נמצא במכבי חיפה יותר שנים ממה שאתה במכבי, הוא שם כסף, השקיע ובנה פי כמה ממה שאתה במכבי.

ומה לעשות, שחר הוא לא מכבי חיפה בלא מובן המילה. רק חיפה כדורגל.

לא צריך להתעניין בענפים אחרים כדי להבין שלהיות נגד מכבי בענף כזה או אחר זה קצת מעוות.

בכל מקרה, מצב אוהדי מכבי בתחום הזה טוב יותר פי כמה ממה שהיה בשנים שעברו.

אני זוכר דיונים לפני 11 שנה והמצב היה יותר גרוע לגבי הכדורסל.

ההגעה לענפי הכדורעף-כדוריד השרישה אצל הדור הצעיר יותר שמכבי זה בהכל, והתקשורת הנוכחית שמקשרת, ובצדק בין הענpים השונים, רק תעשה עוד יותר את העבודה.

אבל בין זה לבין אתה לא אוהד חחחחח

קודם כל, אני חייב להגיד שהגישה שלך מתלהמת נורא יחסית לבן אדם שמצפה שיכבדו תדעה שלו, וזה לאו דווקא בהודעה הזאת. + רמת ניסוח של ילד בן 14.

ולגופו של עניין, אין שום בעיה - להערכתי עם אוהד שלא מתחבר לספורט כלשהו, אפילו אם יש מכבי שם.

הבעיה היא שכשיש מכבי, שאוהד מכבי, שעומד כיסא לידי משער 11, מעדיף בענף מסוים קבוצה אחרת - שמתמודדת מול מכבי - זה כבר משהו שקשה לקבל.

שחקני מכבי רגל, סל, עף ויד באים וחוגגים ומתארחים אצל הקבוצות המקבילות במקצועות הספורט השונים, סתם? אין קשר?

שמעון מזרחי לא מפסיד משחק של מכבי בבלומפילד, אין קשר? במסיבה של הפנאטיקס הגיע איש יקר מהכדוריד, וביקש להגיע ולתמוך, למה הוא בא בעצם? הרי אין קשר, זה הכל פיקציה.

אנחנו ילדים. שמעון ילד. הבחור מהכדורעף ילד, והשחקנים של מכבי רגל שבאו לפיינל פור - אמא של הילדים.

אתה גבר, גבר חכם אפילו.

KAZALE, אתה מנסה לערער כאן את אחת מהנקודות הכי חזקות שיש למותג מכבי תל אביב, אני אנסה רגע להסביר למה אני מתכוון..

כולם מבינים, גם אוהדי היריבות, שהקהל הגרעיני נמצא בענף הפופולרי - המסורתי ,בישראל זה הכדורגל.

ולכן לנו זה ממש לא צריך להפריע שיש אוהדי קבוצות כדורגל אחרות שאוהדים את מכבי -סל, העובדה שמכבי היא היחידה בישראל שמתנהג כמו משהו שמזכיר תרבות ספורט, תרבות בה אוהד מזדהה עם סמל, צבע, אגודה, היסטוריה, מיתוס וערכים מסויימים-מכביזם.

במעצמות ספורט בעולם, החלוקה והיריבות נעשות ע"י הבדלים מדידים ברורים, כמו גאוגרפיה , או פוליטיקה, בישראל ההבדל הפוליטי הלך והתמסמס והיום יש אוהדי בית"ר שמאלנים, ויש אוהדי הפועל ימניים (ראשי 'אם -תרצו' רובם אוהדי הפועל), לכן מדינה כמו ישראל שאין בה יריבות ותרבות ספורט פנימית, נשאר לה רק התחרות החיצונית, מדינה בלי תרבות ספורט אמיתית לא יכולה לייצר יותר מקבוצת ספורט אחת לגטימית שתוכל להתמודד בצורה מכובדת בכל ענף ספורט, קבוצה שבעצם מייצגת את המדינה כולה (רובה), זאת קבוצה שחייבת להיות ממוקמת במטרופולין ת"א \גוש דן כדי שהיא תוכל לייצר התעניינות ותוכל למלא איצטדיונים ואולמות- מה שמאפשר מעגל כלכלי מתרחב .

עושים 1+1 ומגלים שבישראל יש מועדון אחד נורמלי וכל השאר תפאורה שיכולה להפריע מידי פעם, אבל בחיים היא לא יכולה להוות תחליף.

אין דבר כזה 'בית"ריזם' או 'הפועליזם', וגם אם יש ניסיון ליצור תדמית כמו 'אני אדום' או 'אני בית"ר' בטח אין לזה משמעות ספורטיבית כלשהי, ואם יש , אז היא בטח לא חיובית.

זה רק סמלי שהמותג מכבי תל אביב מנצח את שלושת היריבות שלו בכל פרמטר 'מותגי' שיש עליו כביכול מחלוקת

כשאומרים מכבי למי מתכוונים?

כשאומרים 'תל אביב (עולה באש)' למי מתכוונים?

כשאומרים 'הצהובים' למי מתכוונים?

עכשיו אתה בא לגמד את כל העניין, ומנסה לשכנע שמכבי - כדורגל היא כמו חיפה, בית"ר או הפועל..

אבל מה לעשות שהמציאות מספרת לנו אחרת, לא במקרה אתה 0.001 מכלל אוהדי מכבי שאוהדים את המותג 'מכבי תל אביב', ואם אין את המותג הזה, אז הענף כולו פחות מעניין.

זה כאילו ש'מותר' לאוהד מכבי לאהוד רק מכבי בכל ענף שיבחר, או שלא יבחר כלום, אין אפשרות אחרת..ובטח אי אפשר לקרוא לזה 'אוהד מכבי' \'מכביסט'- זה פרדוקס

-עריכה- קבל תיקון קטן, "מותר"\ יש הרבה אוהדים שאוהבים עוד קבוצות, עד שזה מגיע לאיזשהי סתירה בין הקבוצה השנייה למכבי, ושם זה נחתך

שחקני מכבי רגל, סל, עף ויד באים וחוגגים ומתארחים אצל הקבוצות המקבילות במקצועות הספורט השונים, סתם? אין קשר?

שמעון מזרחי לא מפסיד משחק של מכבי בבלומפילד, אין קשר? במסיבה של הפנאטיקס הגיע איש יקר מהכדוריד, וביקש להגיע ולתמוך, למה הוא בא בעצם?

עזוב אותך משכנוע עצמי...זה פיקציה שסוזה וקרויף באו לכדוריד ולכדורסל (ויש מצב שגם לסדרת גמר בעף, לא בטוח אם כן או לא). מה להם ולתרבות ספורט? הם הלכו סתם כי זה היה להם קרוב לבית....שום מחשבה מאחורי זה שמכבי בכדוריד שוות ערך למכבי בכדורגל ברמת המועדון.

אתה עושה השוואות עם שמעון מזרחי

אתה מבין.

אם היית נותן תשובה רצינית אז הייתי מקבל את זה.

שמעון מזרחי בעלים של מכבי כדורסל. ואוהד מכבי כדורגל שנים זה ידוע.

אני אוהד מכבי כדורגל זה מה שאני מכיר.

וגדלתי עם חולוניה ביציע מלפני 10 שנים כבר אפילו יותר מליגה 3 .

לכן ההשוואה שלכם פשוט פשוט לא נכונה.

מצטער שאין לי זיקה למכבי כדורסל זה לא מרגש אותי.

להגיד לך שאני בכל משחק של חולון אני יענה לך .

בשנתיים האחרונות לא הייתי במשחק אחש כי זה לא מתאפשר לי.

אבל שחולון מנצחים אני מתרגש . יש לי חיוך בלב מותר.

ולגבי השיר בכל משחק חולון שרים אותו.

בכל משחק?

טעות שלי

לא הייתי מפוקס

לגבי הנושא העיקרי... כמו ששמתם לב,יש מספר אוהדים של הכדורגל שלוקחים ללב באותה מידה כמוכם כל מה שקורה בקבוצה, ולבטל את האהדה שלהם לכדורגל כי הם לא מחזיקים באותה דעה כמוכם לגבי שאר המחלקות של האגודה זה לא צודק.

הבעיה המרכזית היא שאתה שר שירי הלל לקבוצה שהיא ״הפועל״...

וכן אם אתה לא אוהד את מכבי גם בגלגיליות וכדורמים, אתה המבולבל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מנהלים ראשיים

מי שלא גדל בעיר, באיזור ושלא גדל בבית שלהורים שלו לא אוהדי מכבי ולא יכולים להוציא סכומים ולקחת אותו למשחקים אז אין לו זכות דיבור.

תבינו קודם את המקום ואז תבינו את האנשים.

אני לדוגמא לא הולך למשחקים של הקבוצה מאז 2008 אבל עדיין יש לי זיקה אליהם.

למרות שבאמת זה הכי לא הגיוני לאהוד קבוצה אחרת בשום דבר ולי אישית כמובן שאין את זה, האמת היא שמי שמכיר היטב יודע שבמקרה של חולון הוא בעייתי וקצת אחרת, יש להם ים של אוהדים בעיר והם באמת קהל רציני עם מסורת והכל, עדיין מוזר ובלתי נתפס, אבל תופעה של מה בכך בעיר (אני לא משם אבל גרתי צמוד הרבה שנים ומלא חברים משם+ לא מעט אוהדי מכבי שהלכו/הולכים למשחקים שלהם), האם זה אוכל? אני עדיין מאמין שלא, אבל באמת ששם זה קצת אחרת...

לא, זה לא נתפס. לא אוכל שום אופציה שמישהו אוהד קבוצה ובמשחקים מסויימים רוצה שמכבי תפסיד. לצאת נגד המשפחה והחברים זה בעיה? אהלן, אבא שלי ואח שלי הבכור אוהדי הפועל.

אני אוהד מכבי כדורגל בלבד. כל השאר לא מעניין אותי. וגם אם מכבי כדורסל תקח גביע אירופה וגם היא תרד ליגה אני ירגיש אותו דבר. אני לא צבוע שרק כשמגיעים לפיינל פור מתחיל לעקוב. אם היה לי מתאפשר כן הייתי הולך לגמרים של הכדוריד/עף וכו' רק לכיף כי יהיה שם אנשים מהכדורגל עוד הזדמנות לשיר את השירים שמתנגנים לי כל היום בראש.

אוהדי מכבי כדורגל וחולון בכדורסל זה עוד איכשהו בסדר כי אין חולון בליגת העל או אפילו לאומית. זה עדיף בהרבה מאשר חיפה בכדורגל ומכבי בכדורסל אבל אני לא מתפלא כשהבעלים שבזכותו אנחנו מכירים את מכבי חיפה, את שיר המשבר בעל פה ! הוא אוהד מסור של מכבי סל.

90% מאיתנו פנאטים של הכדורגל וכל השאר אצלנו (בענפים אחרים) זה בגדר שמחה בלבד כשיש הצלחה וסוג של אדישות כשיש אכזבות. ככה זה.

לא מתבייש להגיד שעד אמצע העונה לא הכרתי את השחקנים בכדורסל, לעומת חברים אוהדי קבוצות אחרות שכן הכירו, אבל ברגע שהייתה הצלחה למכבי השמחה שלי הייתה גדולה פי כמה וכמה מהם.

תחושת גאווה עצומה לשמוע על אליפות של קבוצת מכבי בענף אחר, למרות שאנחנו לא בעניינים של השחקנים וכל זה. פשוט כי זה מכבי וזה אנחנו.

אוהדי מכבי כדורגל וחולון בכדורסל זה עוד איכשהו בסדר כי אין חולון בליגת העל או אפילו לאומית. זה עדיף בהרבה מאשר חיפה בכדורגל ומכבי בכדורסל אבל אני לא מתפלא כשהבעלים שבזכותו אנחנו מכירים את מכבי חיפה, את שיר המשבר בעל פה ! הוא אוהד מסור של מכבי סל.

רגע מה?