Jump to content

אני חייב להבין משהו

Recommended Posts

נשאלת השאלה

נס ציונה בכדור מים/סל/עף/רגל/יד/דוק נגד מכבי

יש מצב שתיהיה נגד מכבי?

אם התשובה היא כן,

אז לא, אתה לא מכביסט.

הנה אני אומר לך.

אין בעיה שאנשים מחבבים עוד קבוצות, שיש קבוצה שניה או שלישית.

אני יכול להסכים גם ל"אהדה" בענפים שאין בהם מכבי (איזה יש בכלל?)

אבל ברגע שזה בא מול מכבי והולכים נגדה? נגמר.

כדורגל חופים(?)

קובי, אני חותם לך שהרוב המוחץ של אוהדי מכבי , יש להם עדיפות לעוד איזה קבוצה.. אצל חלקם זה מעניין יותר, וחלקם פחות, אבל לכולם יש !

עצם פתיחת הנושא, הביאו לבלבול כאילו יש לך איזה סתירה ("מה דפוק בי ?") שמתברר שאין לך..

קיצר חדש חדש

-עריכה-

מה שמוציא אותך מההודעה הראשונה שרשמתי, ומשאיר את בן דוד שלך לבד כסטיית תקן של התאוריה ההיא על אוהדי מכבי כדורגל שלעולם אוהדים את מכבי בכל ענף אחר :yahoo: ..

לי אין

Sent from my GT-I9500

הבנאדם מנסה להסביר לכם שהוא סך הכל מסמפט את חולון וזה לא בא על חשבון מכבי באף ענף והוא אומר את זה בפירוש, אבל אתם באים בגישה של "אני אוהד יותר טוב ולא משנה מה תגיד אתה לא מכביסט"

הבנאדם מנסה להסביר לכם שהוא סך הכל מסמפט את חולון וזה לא בא על חשבון מכבי באף ענף והוא אומר את זה בפירוש, אבל אתם באים בגישה של "אני אוהד יותר טוב ולא משנה מה תגיד אתה לא מכביסט"

ואחר כאן כתב שהוא מנוי להפועל חולון או שהוא אוהד אותם (כמעט) כמו את מכבי בכדורגל. הדיון הוא לא עליו אלא על התופעה הזאת.

ואחר כאן כתב שהוא מנוי להפועל חולון או שהוא אוהד אותם (כמעט) כמו את מכבי בכדורגל. הדיון הוא לא עליו אלא על התופעה הזאת.

אני לא יודע אם התכוונת אליי, אבל ממני לא יצא שאני מנוי לחולון, דווקא יצא שאני מנוי לשער 8..

וגם אם היה לי מנוי זה לא היה אמור להתנגש אם הדברים שלי שהעדיפות למכבי היא ברורה וחולון עדיין בגדר סימפטיה ..

תראה, אולי אתה לא מתבטא בצורה נכונה, שנינו מסכימים שלאהוד מכבי זה בכל ענף, אני מסכים איתך שיש עדיין אנשים שהסימפטיה שלהם לחולון או לקבוצה אחרת שהיא לא מכבי (בתור אוהד מכבי רגל) לפעמים גדולה יותר והם מסוגלים לשמוח לאיד נגד מכבי, אני גם בז לתפועה הזאת וזאת הייתה מטרת הנושא שאוהד מכבי התבטא כלפי שמעון וכלפי מכבי סל במילים שעדיף לא להגיד, מלכתחילה אמרתי שאני לא בצד הזה, אצלי בכל מקום זה מכבי, אנחנו סך הכל באותו קו מחשבה רק שאולי אתה כנראה לא מסוגל להבין את ה "סימפטיה" לקבוצה מהעיר שלך או לסתם קבוצה שהיא לא מכבי

ושוימר זה מה שניסתי להסביר, שאת בן דוד שלי לימדתי שזה קודם כל מכבי ואף פעם לא בא על חשבון מכבי וכל כך צרם לי לשמוע את הדברים שהוא אומר נגד שמעון שאני בעצמי שאני נגד להגיד למישהו אם הוא אוהד או לא אמרתי לו שמבחנתי הוא לא אוהד מכבי כי הוא לא מבין מה זה מכבי ומי זה שמעון מזרחי

זה מה שקורה לפיקציה, זה תמיד מתפוצץ מתיישהו (בן דוד שלך/מכבי חיפה) , ולאף אחד (אתה/ המציאות) אין יכולת לעצור את זה..

אבבבלל

זה הפועל קודם כל. אני חייב להבין. שיש שירים של חולון והמילה הפועל מוזכרת שם. אתה מעודד?

אם כן. איך אפשר?

דבר שני. משחק מכבי סל נגד חולון. אתה באמת תעדיף שחולון תנצח? באליפות של חולון. היית שמח בלב שלם?

דבר שלישי. ששרים שמעון מזרחי הוא המלך. אתה שורק בוז? שותק? שר?

ועוד משהו. אני גדלתי בראשון ותמיד הייתה לי סימפטיה למכבי ראשון יד. הלכתי גם לכמה משחקים אפילו למשחקים של מכבי ראשון סל.

יש הבדל בין סימפתיה לעיר לבין אהדת קבוצה. לאהוד קבוצה שהיא לא הקבוצה שלך בענף אחר נראה לי קצת מוזר.

יש פה מלא אוהדי ליברפול יונייטד סיטי ארסנל בארסה..אבל ביום שמכבי תיפול למשחק מולם אין מצב שיש כאן אחד שיזכר שיש לו סימפתיה כלשהי לליברפול

מה זה משנה שזה הפועל? מי ששונא את ריאל מדריד צריך גם לשנוא את ריאל בטיס? אני שונא את הפועל ת"א. כמו שאני לא בעד מכבי שהיא לא מכבי ת"א.

אם הבחור רוצה להיות בעד קבוצה של הפועל שהיא לא הפועל ת"א, מה הבעיה פה?

שמע האמת

שהיינו בני 12 עירוני רמת גן הייתה בשיאה, הקבוצה של ליאור ליובין גרין וכל אלה, עם ארז אדלשטיין

ימי שישי היו באים אלינו השחקנים לבית ספר, 500 מטר מהמגרש שלהם, מביאים לנו כרטיסים

הלכנו כמו גדולים ועידדנו, אבל מה, שבאה מכבי? לא הייתי מסוגל ללכת

זה חינוך מהבית חבר

יש מצב שאם עירוני רמת גן הייתה לוקחת בזמנו אליפות, הייתי נתקע עם הקבוצה הזאת עד שהיא הייתה לוקחת אליפות שוב (וזה לא יקרה לעולם בוא נהיה ריאלים)

אז תודה לך שמעון! שלא נתת להם לקחת לי אליפות ולדפוק לי תחיים

שמעון לא הרס כלום, זה כמו שתגיד שמקדונלדס הרסו את ענף ההמבורגרים, או רמי לוי את הצרכנות, או גולן טלקום את התקשורת

אחי, הקליינטורה מדברת, אי אפשר לרמות אותה, אם שמעון הצליח לבנות למכבי את הקהל הכי גדול בארץ (והכי גדול באירופה מבחינת תמיכה על המגרש)

אם אלקטרה מוכנה לשלם, אם ערוץ 10 מוכנים לשלם, 10 אלף מנויים מוכנים לשלם, כנראה שהמוצר שלו טוב

וכל מי שלא מסוגל לייצר מוצר שמסוגל לפחות להתחרות איתו

מתבכיין.....

אז אל תהיה מהתבכיינים, לא הייתי נסחף ואומר לך 'והייתם נר לרגלינו' כי בכל זאת אתה באיזשהו מקום מכבי

אבל כן.....כיף לראות את כולם כנועים ונר לרגלינו מצד אחד

החסרון היחיד זה משבר זהות מאד עמוק (לפחות שלי) עם הקבוצה

מה זה משנה שזה הפועל? מי ששונא את ריאל מדריד צריך גם לשנוא את ריאל בטיס? אני שונא את הפועל ת"א. כמו שאני לא בעד מכבי שהיא לא מכבי ת"א.

אם הבחור רוצה להיות בעד קבוצה של הפועל שהיא לא הפועל ת"א, מה הבעיה פה?

דמיין מצב שאתה במשחק של הפועל חולון אוהד הפועל חולון ומכבי רגל. בדיוק כמו הבחור שפה.

הקהל בטירוף שר יאאלה הפועל.

אתה צועק?

דמיין מצב שאתה במשחק של הפועל חולון אוהד הפועל חולון ומכבי רגל. בדיוק כמו הבחור שפה.

הקהל בטירוף שר יאאלה הפועל.

אתה צועק?

תכלס אפשר לשיר מתוך טירוף, השאלה אם בלב שלם ואם המצפון שלך ייתן לך. לשיר יאללה הפועל רק בשביל לעודד תקבוצה לא שווה אם זה לא בלב שלם ואתה לא נהנה.

אני לא הייתי יכול לשיר בהתלהבות שיר שיש בו הפועל. גם לא ביתר ולא מס ולא אסא.

״אוו... רק מכבי...״

שמעו אתם פשוט אומללים

על הזיין שלי כדוריד מה זה בכלל?

כדורעף עוד יותר לא מעניין

נראה לך שבאמת אכפת לחצי מהאנשים שאוהדי מכבי שבאים כמוני לכל משחק

מענפים אחרים

אז אני יחדש לך

זה מעניין תביצה.

לגבי כדורסל

מכבי בכדורסל זה אהדה רחבה כמו שתיהיה אוהד של ברצלונה בכדורגל ואוהד של מכבי.

מכבי בכדורגל אני אוהד קרוב ל 17 שנה.

קרוב ל 12 שנה לא פספתי כמעט משחק בית וחוץ ולא משנה איפה .

אז אם אני אוהב את חולון בכדורסל זה אומר שאני לא אוהד מכבי

יאללה שבו בלול נשבע לכם אתם מושפעים.

כמובן שאני רק בן 23

ושהייתי הולך למשחקים של חולון הם היו בליגה 3 זה שהם לקחו אליפות ממכבי זה ענק.

תכבדו. תנו כבוד.

יש מלא אוהדי מכבי ביציע גם ב 11 שאוהדי חולון בכדורסל.

קיצר אתם לא מבינים את הפואנטה של אנשים פה וחבל כי היא מאוד מעניינת

יש אנשים מסוימים שמכבי בשבילם זה לא רק קבוצת כדורגל אלא דרך חיים - זה אומר שהם מזדהים עם העקרונות של המועדון, יודעים את ההיסטוריה שלו, מודעים ל'יהדות השרירים', לטלאי הצהוב שבגללו שינינו את צבע המדים וכל אורך חיים הזה של המועדון מלווה אותם יום יום, שעה שעה במהלך החיים. בגלל זה אתה צריך להבין שאם קבוצת הכדוריד\עף\דוקים\כדור מים יקראו לנו לדגל כדי לתמוך בקבוצה אנחנו נגיע. לא בגלל שהענף מזיז למישהו את הביצה אלא בגלל שזה מכבי. עכשיו בינינו? בסוף כל אחד שיגיע מספיק פעמים יתחבר חד משמעית לכל ענף שהוא יתמיד בו וזה מהסיבה הפשוטה שאתה מתחבר רגשית לשחקנים, למאמן, להנהלה, לכרוז, לאולם.

אז זה בסדר גמור שאתה אוהד הפועל חולון, אף אחד לא יגיד לך שום דבר כי אי אפשר לשפוט אותך על זה, אבל נראה לי שלהיות מכבי טוטאלי ולחיות את זה, זה הרבה יותר עוצמתי, לא מבלבל ו'שלם' מאשר להיות מכבי ביום שבת בבלומפילד והפועל ביום ראשון בפחים.

שורה תחתונה אם החיבור שלכם למכבי היה חיבור שמבוסס על עקרונות ודרך חיים נראה לי שלא הייתם יכולים לאהוד אף קבוצה אחרת בשום ענף חוץ ממכבי.

כאילו מה, זה נראה לאנשים צירוף מקרים שיש קבוצות בכמה ענפים שלכולן אותו שם ואותן צבעים?

קיצר אתם לא מבינים את הפואנטה של אנשים פה וחבל כי היא מאוד מעניינת

יש אנשים מסוימים שמכבי בשבילם זה לא רק קבוצת כדורגל אלא דרך חיים - זה אומר שהם מזדהים עם העקרונות של המועדון, יודעים את ההיסטוריה שלו, מודעים ל'יהדות השרירים', לטלאי הצהוב שבגללו שינינו את צבע המדים וכל אורך חיים הזה של המועדון מלווה אותם יום יום, שעה שעה במהלך החיים. בגלל זה אתה צריך להבין שאם קבוצת הכדוריד\עף\דוקים\כדור מים יקראו לנו לדגל כדי לתמוך בקבוצה אנחנו נגיע. לא בגלל שהענף מזיז למישהו את הביצה אלא בגלל שזה מכבי. עכשיו בינינו? בסוף כל אחד שיגיע מספיק פעמים יתחבר חד משמעית לכל ענף שהוא יתמיד בו וזה מהסיבה הפשוטה שאתה מתחבר רגשית לשחקנים, למאמן, להנהלה, לכרוז, לאולם.

אז זה בסדר גמור שאתה אוהד הפועל חולון, אף אחד לא יגיד לך שום דבר כי אי אפשר לשפוט אותך על זה, אבל נראה לי שלהיות מכבי טוטאלי ולחיות את זה, זה הרבה יותר עוצמתי, לא מבלבל ו'שלם' מאשר להיות מכבי ביום שבת בבלומפילד והפועל ביום ראשון בפחים.

שורה תחתונה אם החיבור שלכם למכבי היה חיבור שמבוסס על עקרונות ודרך חיים נראה לי שלא הייתם יכולים לאהוד אף קבוצה אחרת בשום ענף חוץ ממכבי.

תשנן.

ועל הדרך יהיה נחמד אם תהיה בן אדם, מטיף לכבד.. נו.

ביצים שלי.

גם אני אוהד הפועל חולון והסל אליפתשל דיקסון זה אחד הרגעים הכי מאושרים בחיים שלי, אבל בחיים לא קיללתי את מכבי או שמעון ובאירופה אני תמיד רוצה שהם ינצחו.

אני באופן אישי לא חושב שיש בעיה עם זה אבל מבין את מי שמסתכל עלינו קצת עקום

מבחינתי

כדורגל זה מכבי זה החיים.

לא מכיר דבר אחר.

כדורעף לא יודע אפילו חוק אחד.

נראה לך שבאמת אכפת לי מה קורה בענפים שלא מעניינים אותי אז אתה טועה.

גם כדורסל לא מעניין

וכן הייתי מאלה שהלכו לחגיגות אליפות של חולון כי זה לא משהו שרואים כל יום.

אני גאה בעיר שלי.

בכדורסל זה מה שאני רוצה .

הפועל מכבי אם אתה חושב שיש אוהד מכבי שמקלל את מכבי אז אתה טועה ודרך אגב.

חצי מהשירים של חולון בכדורסל מבוססים על שירים של מכבי ואתה יכול לבדוק את זה .

קרוב ל 200 אוהדי חולון יושבים בשער 11.

כולם אוהדים את חולון וכולם יושבים ביציע של חולון גם שיש משחק נגד מכבי.

זה הרבה יותר מרגש מאשר קבוצת מתאזרחים שלאף אחד לא אכפת ממנה.

שאתם באים לבלומפילד אחרי הפסד בדרבי כדורסל עצובים כאילו סוף העולם חרב. זה ממש לא מעניין. למה כי פשוט אנשים אוהבים רק את מכבי בכדורגל.

ולא מעניין אותם מה הולך בכדורסל.

אף אחד שלא יבוא לחנך מה זה מכבי מכביסט וכדומה.

כל אחד שיקח את ההגדרה הזאת לצד שלו ויסתום תפה פשוט.

אני לא מאמין ביוונים ולא באיטלקים ולא ברוסים.

מבחינתי יש רק דבר אחד בחיים מכבי כדורגל. כל השאר זה סתם תחביבים.

לכן זה ממש לא מעניין מה קורה בכדורסל.

אם אתה ביציע שלהם כי זה יותר מרגש מהמועדון שלך (סליחה, בעצם לא שלך) שיש בו מתאזרחים, לך תעודד את הפועל נגד מכבי, יש להם אוהדים בהנהלה, וזה מרגש רצח. זה שזה נגד המועדון שלך? סבבה, אתה כבר מעודד קבוצה אחרת נגד המועדון שלך (שוב, מצטער, לא המועדון שלך, מועדון שאתה תומך באחת המחלקות שלו) בכדורסל.

זה באמת נראה לאנשים הגיוני שהם מעודדים קבוצה אחרת נגד מכבי תל-אביב, ואז כועסים כשאומרים להם שהם לא מכביסטים?

אתם בסה"כ אנשים שבעד מכבי תל-אביב בכדורגל, לא אוהדי מכבי תל-אביב, מצטער.

אתם יכולים לקנות אלף מנויים, ולנסוע לאלף משחקי חוץ, וזה לא ישנה את העובדה שאתם לא אוהדי מכבי תל-אביב.

אין לי בעיה שתבואו לעודד, אבל אתם לא אוהדי מכבי. ואני בחיים לא אחד שקובע מי אוהד ומי לא - חוץ מהמקרה המאוד פשוט הזה. אם אתם בעד מכבי רק בענף אחד, אתם לא אוהדי מכבי. מאוד מאוד פשוט.

יש הבדל עצום בין לא לראות ו/או לא לקחת ללב הפסד בכדורסל לבין לשמוח כשקבוצה אחרת מנצחת את מכבי. עצום.

גם אני אוהב מאוד את העיר שלי וגאה בה. בגלל זה אם מכבי תפסיד אליפות לנתניה אגיד לחברים שלי שאוהדי נתניה שכל הכבוד להם, ואפרגן להם. אבל היום שבו אצא לרחוב לחגוג הפסד של קבוצה בשם מכבי תל-אביב שלובשת צהוב-כחול יהיה היום שבו הפסקתי להיות מכביסט.

גם אני גר בקרית שמונה ומגיע מידי פעם למשחקים של קרית שמונה ביחד עם המשפחה ומפרגן לקבוצה של איזי בכל מקום אפשרי.

אבל כשמכבי באה צפונה? לא משפחה ולא בטיח. אויבים ל-90 דקות.

נכון, לא מדובר באותו ענף מדובר, אבל המקרה עצמו הוא דיי דומה.

אבל למה להגיד שרק בגלל המתאזרחים זה לא מרגש? תאמץ את כל הטענות שמוכיחות שמכבי סל זה לא מרגש: קונים את כל הליגה, אליפויות של כסף, כל הצלחה מביאה איתה מלא טרמפיסטים.

מה לא?

* אם אתה ביציע שלהם כי זה יותר מרגש מהמועדון שלך (סליחה, בעצם לא שלך) שיש בו מתאזרחים, לך תעודד את הפועל נגד מכבי, יש להם אוהדים בהנהלה, וזה מרגש רצח. זה שזה נגד המועדון שלך? סבבה, אתה כבר מעודד קבוצה אחרת נגד המועדון שלך (שוב, מצטער, לא המועדון שלך, מועדון שאתה תומך באחת המחלקות שלו) בכדורסל.

אגודה,לא מועדון.

האגודה "מכבי תל אביב" כוללת בתוכה מועדוני כדורגל/סל/עף/יד...

*זה באמת נראה לאנשים הגיוני שהם מעודדים קבוצה אחרת נגד מכבי תל-אביב, ואז כועסים כשאומרים להם שהם לא מכביסטים?

כן,זה הגיוני...

*אתם בסה"כ אנשים שבעד מכבי תל-אביב בכדורגל, לא אוהדי מכבי תל-אביב, מצטער.

לא לא לא,אני בעד שארלוט ב NBA

בכדורגל הרווחתי את הזכות להקרא אוהד מכבי.

דעתך מכובדת,אבל לא רלוונטית.

*אתם יכולים לקנות אלף מנויים, ולנסוע לאלף משחקי חוץ, וזה לא ישנה את העובדה שאתם לא אוהדי מכבי תל-אביב.

אין לי בעיה שתבואו לעודד, אבל אתם לא אוהדי מכבי. ואני בחיים לא אחד שקובע מי אוהד ומי לא - חוץ מהמקרה המאוד פשוט הזה. אם אתם בעד מכבי רק בענף אחד, אתם לא אוהדי מכבי. מאוד מאוד פשוט.

תסביר לי,איך אתה עושה הקשר בין מכבי כדורגל לכל שאר ענפי הספורט?

יכולות להיות מספר סיבות לבן אדם לאהוד קבוצה כזאת או אחרת בכל ענף.

ומי שלא נולד לבית של "מכביסטים" בוחר לעצמו בגיל 8-16 את מי לאהוד.

*יש הבדל עצום בין לא לראות ו/או לא לקחת ללב הפסד בכדורסל לבין לשמוח כשקבוצה אחרת מנצחת את מכבי. עצום.

גם אני אוהב מאוד את העיר שלי וגאה בה. בגלל זה אם מכבי תפסיד אליפות לנתניה אגיד לחברים שלי שאוהדי נתניה שכל הכבוד להם, ואפרגן להם. אבל היום שבו אצא לרחוב לחגוג הפסד של קבוצה בשם מכבי תל-אביב שלובשת צהוב-כחול יהיה היום שבו הפסקתי להיות מכביסט.

*יש הבדל עצום בין להתחבר לאגודה אחת בכל ענף,בלי לחשוב בכלל אם יש הבדל בין מועדון למועדון,לבין להתחבר למועדון מסיבות אמיתיות.

אתם,עושה רושם,אוהדים את מכבי תל אביב בכל ענף כי התעניינתם במועדון אחד של האגודה ואתם מרגישים צורך לאהוד את כל המועדונים של האגודה.

זה נשמע לכם הגיוני???

בדקתם פעם באמת אם כל המועדונים של האגודה מייצגים את מה שמשך אותכם מלכתחילה את מכבי ברגל/סל/יד/עף?

אתם מבטלים פה אנשים עם אהדה של שנים לקבוצת כדורגל כי הם לא אוהדים אותה בכדורסל???באיזו זכות???

גם אני גר בקרית שמונה ומגיע מידי פעם למשחקים של קרית שמונה ביחד עם המשפחה ומפרגן לקבוצה של איזי בכל מקום אפשרי.

אבל כשמכבי באה צפונה? לא משפחה ולא בטיח. אויבים ל-90 דקות.

נכון, לא מדובר באותו ענף מדובר, אבל המקרה עצמו הוא דיי דומה.

אני אותו מקרה כמו שלך אחי , אני גם מקרית שמונה ובאמת מפרגן לקבוצה אבל שמכבי באים לפה אין פרגונים ואין כלום אני ביציע של מכבי וגם מקלל את הקריה ואני וחברים שלי בוויכוחים עוד משבוע לפני המשחק , והאמת אחרי כל הפסד שלנו להם בשנים האחרונות התבאסתי ממש ולא שינה לי בכלל שהעיר שאני גר בה ניצחה זה אפילו עוד יותר עצבן אותי כי חברים שלי אחרי זה חגגו עליי.

באמת אני לא מבין איך אפשר לאהוד את מכבי רק בענף אחד , מכבי בשבילי זה גם בדוקים כמו שהרבה אמרו פה.