Jump to content

אני חייב להבין משהו

Recommended Posts

תעשה מה שאתה רוצה ולא בא לבקר אותך על אהדתך לכדורגל אבל לי זה נראה הזוי.

נראה לך הגיוני שמשהו יהיה אוהד הפועל תל אביב בכדורגל ואוהד מכבי בכדורסל הרי זה לא אותם ענפים?

הדוגמה שנתת היא קיצונית ולא עומדת במבחן המציאות.

אני שונא כל מה שקשור להפועל תל אביב, לא לובש אדום בשום צורה (לא מחפש טפיחה על השכם) ומאחל רק רע לאגודה הזאת.

זה לא מונע ממני לאהוד את חולון בכדורסל(כמעט) כמו את מכבי בכדורגל.

אתם לא מצליחים לעשות הפרדה בין ענפי ספורט? בעיה שלכם...כנראה שחלק לא קטן מאוהדי מכבי כדורסל הם אוהדי הצלחות או הולכים אחרי העדר.

מסתבר שגם בכדורגל

אתה לא שונה מאוהדי חיפה/בית״ר בכדורגל שאוהדים את מכבי בכדורסל.

אין שום חוק שמחייב אותי לאהוד את מכבי תל אביב בכל ענף, אני אוהד מכבי בכדורגל וחולון בכדורסל...אם לשיטתכם אני לא "מכביסט", אז שיהיה...

אני לא צריך אישור מאף אחד שאני אוהד מכבי, יש לי מספיק שנים מנוי למכבי, נסעתי למשחקי חוץ על חשבון דברים חשובים אחרים בכדי לקרוא לעצמי אוהד מכבי.

אתם באמת חייבים להפסיק עם הביקורת הזאת כלפי אוהדים שאתם לא יודעים בכלל כמה מכבי חשובה להם.

אתם לא מצליחים לעשות הפרדה בין ענפי ספורט? בעיה שלכם...כנראה שחלק לא קטן מאוהדי מכבי כדורסל הם אוהדי הצלחות או הולכים אחרי העדר.

אתה יכול לזרזר כמה שבא לך שאתה ככה או ככה, אתה לא חייב לקחת את הפסיקות שלי כמובן מאליו או בכלל להתייחס אליהן, אבל אני אומר לך שאתה לא אוהד מכבי בכל רמ"ח אבריך, וכן יש מדד לאוהדים (לפחות מבחינתי), כל מי שטוען שאין כזה דבר לדעתי כנראה יודע שהוא עצמו לא האוהד הכי טוב (לא סותר את זה שהוא אוהד, כל אחד אוהד גם אוהדים שרואים מכבי בטלוויזיה).

הבעיה שלי? לא, לא באמת מזיז לי אם אתה רואה את עצמך בצורה כזאת או אחרת, מבחינתי תחשוב לעצמך שאתה זה שהמצאת את המכביזם, ממש לא מעניין אותי איך אתה רואה את זה, מבחינתי אתה לא מכביסט, מבחינתי אדם שנמצא עם קהל שקורא מכבי זונה ומקלל את שמעון לא מגיע לו שייחשב כמכביסט, יותר מזה, זאת צביעות...

אני מנוי למכבי כבר 6 שנים והולך למשחקים של חולון

לא רואה בזה בעיה ותאמת זה לא כל כך משנה לי מה אתם אני לא מבין למה הוא מנסה לשכנע אותכם

מה אתה מנסה לשכנע אותם ? תהיה בריא בחירות שלך.. מי שלא גר בתל אביב יכול להבין אותו באיזשהו מקום.. גם לי יש סימפטיה לנס ציונה בכדורסל ואפילו בכדורגל.. ואחרי 12 שנה בשער 11 תוך כדי שמירת שבת והגעות למשחקים בדקה 40 בתקופות שזה היה בידיוק הדקה שהיינו סופגים את השלישי , שיבוא לפה מישהו ויגיד לי שאני לא מכביסט

הוא לא אמר שיש לו סימפטיה לחולון, הוא מעודד ביציע עם אנשים שיורקים על ספסל של שחקנים לבושים בצהוב-כחול ומשחקים בקבוצה שנקראת ״מכבי תל אביב״

אין כאן מה להבין ולהסביר, מכביסט הוא לא.

מה אתה מנסה לשכנע אותם ? תהיה בריא בחירות שלך.. מי שלא גר בתל אביב יכול להבין אותו באיזשהו מקום.. גם לי יש סימפטיה לנס ציונה בכדורסל ואפילו בכדורגל.. ואחרי 12 שנה בשער 11 תוך כדי שמירת שבת והגעות למשחקים בדקה 40 בתקופות שזה היה בידיוק הדקה שהיינו סופגים את השלישי , שיבוא לפה מישהו ויגיד לי שאני לא מכביסט

אני מרגיש בדיוק כמוך רק עם האהבה לחולון, הייתי מנוי שנים רבות והייתי בא ברגל מחולון בימי שבת בגלל שאני שומר שבת (יוצא ברגל 4 שעות לפני) הייתי רואה כל כך הרבה חרא וחוזר כל הדרך חזרה ברגל !! (כי אסור לגעת בכסף בשבת ככה שגם מונית לא אפשרי) ואנשים שופטים אנשים אחרים אם הם אוהדים או לא בלי שום היכרות

הוא לא אמר שיש לו סימפטיה לחולון, הוא מעודד ביציע עם אנשים שיורקים על ספסל של שחקנים לבושים בצהוב-כחול ומשחקים בקבוצה שנקראת ״מכבי תל אביב״

אין כאן מה להבין ולהסביר, מכביסט הוא לא.

למה אתה מכניס מילים למקלדת? אני אוהד את חולון, אף פעם לא קיללתי את מכבי או את שמעון ואני שייך ליציע ישיבה שלא מעודד בכלל

למה אתה מכניס מילים למקלדת? אני אוהד את חולון, אף פעם לא קיללתי את מכבי או את שמעון ואני שייך ליציע ישיבה שלא מעודד בכלל

הוא לא הכניס מילים זה אתה שמכניס מילים, הוא אמר שאתה נמצא ביציע כזה (הכוונה לאצטדיון), אתה תעדיף תואר של הפועל חולון על תואר של מכבי תל אביב זה מספיק.

יש הבדל גדול בין סימפתיה לקבוצה מסוימת לבין ממש לאהוד, אדם שחש סימפתיה לא הולך לראות את משחקי הקבוצה, הוא סתם שמח בכללי שהקבוצה מצליחה. (לדוגמה, שחולון עלתה אני הייתי שמח על המאורע, אבל בחיים לא אעדיף תואר של חולון)

ונכון ארדיטי צודק, שוב פעם, אתה לא חייב לי כלום, אבל פתחת נושא ואני מביע את דעתי...

כתושב חולון יש לי סימפתיה ברורה לחולון וללכת פה ושם למשחקים וכאוהד מכבי כדרוגל יש סימפתיה ברורה למכבי בכול שאר ענפיה,האמת היא שבמשחק אליפות של חולון נגד מכבי לא היה משנה לי מי תיקח :blink:

הוא לא הכניס מילים זה אתה שמכניס מילים, הוא אמר שאתה נמצא ביציע כזה (הכוונה לאצטדיון), אתה תעדיף תואר של הפועל חולון על תואר של מכבי תל אביב זה מספיק.

יש הבדל גדול בין סימפתיה לקבוצה מסוימת לבין ממש לאהוד, אדם שחש סימפתיה לא הולך לראות את משחקי הקבוצה, הוא סתם שמח בכללי שהקבוצה מצליחה. (לדוגמה, שחולון עלתה אני הייתי שמח על המאורע, אבל בחיים לא אעדיף תואר של חולון)

ונכון ארדיטי צודק, שוב פעם, אתה לא חייב לי כלום, אבל פתחת נושא ואני מביע את דעתי...

ארדיטי צודק, הוא אמר דברים נכונים, ואני מעריך את הדעה שלך, אני פחות מעריך אנשים שקובעים סטנדרטים מסויימים לאוהד מן המניין.. איפה אמר שאני מקלל את מכבי? איפה אמרתי שאני שמח מניצחון על מכבי, יש הבדל כמו שאמרו פה, כשיש מכבי או חולון (בכדורסל בלבד) אני לא יהיה מאוכזב מידי שחולון עקחו תואר פעם בהרבה שנים..

אבל הזכרתי פה שאני בעד מכבי בכל ענף כל כך הרבה פעמים ואנשים מעדיפים להתעלם, השנה ראיתי כדוריד כמו שלא ראיתי כל החיים שלי.. ההבדל הוא ואני לא מתבייש להודות, שבכדוריד או בכל ענף אחר שהוא לא כדורגל או כדורסל אני סוג של אוהד הצלחות כי עד השנה לא ראיתי בכלל כדוריד רק פה ושם, וכל "המכביסטים" מי שיגיד אני הולך לכל משחק של מכבי בכל ענף בכל מצב הוא שקרן..

מצד אחד אותם אוהדים קוראים למי שבא למשחקים גדולים טרמפיסטים, מצד שני הם אומרים שהם מכבי בכל ענף אבל רק שבאה הצלחה בכדוריד כולם פתחו לראות את סדרת הגמר, לא להיות צבועים

התופעה של לאהוד קבוצת כדורגל מסוימת ובמקביל לאהוד את אחת היריבות שלה בכדורסל קיימת רק בישראל כמיטב ידיעתי, בטח לא במעצמות ספורט עם תרבות ומסורת בנושא.

מכיוון שישראל היא לא בדיוק כזאת, אתה יכול לנחש איפה זה שם אותך על הגרף שהקצוות שלו הם תרבות ספורט מצד אחד ופיקציה מצד שני.

למזלנו מועדון מכבי - כדורגל (כדורגל הוא הענף הפופולרי בישראל בפער) הוא המועדון היחידי בישראל שמהווה גרעין תרבותי נורמלי כנהוג במדינות עם תרבות ספורט, כל אוהדי מכבי כדורגל (חוץ ממך ובן דוד שלך ואולי עוד כמה מוזרים - בודדים מאוד), אוהדים את מכבי ת"א בכל ענף ספורט בצורה אוטומטית, כמובן שזה הרבה בזכות שיש 'מכבי' גם בקפיצה לגובה, ואם מכבי חלשה כמו שהיה בכדוריד, אז אין נהירה לקבוצה אחרת (בניגוד להפועל מטה -אשר , כדור-עף), מה שקורה במצב כזה, הספורט (הענף) כולו הופך להיות לא מעניין.

לעומתנו , אתה תוכל למצוא מאות ואלפים שאוהדים מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל ת"א (פחות, יאמר לזכותם) בכדורגל, שאוהדים את מכבי כדורסל.

בשנים האחרונות, אוהדי הפועל הבינו את גודל המחדל (חיפה כמובן אחריה), והתחילה תופעה של לכנוס חזרה ולנסות לייצר מועדוני ספורט אלטרנטיבים למותג מכבי ת"א.

הפועל די מצליחה, חיפה הרבה פחות (בטח כשהבעלים שלה הוא האוהד מספר 1 של היריבה הכי שנואה בקהל שלו- רק בישראל!), בית"ר- אין מה לדבר..

ארדיטי צודק, הוא אמר דברים נכונים, ואני מעריך את הדעה שלך, אני פחות מעריך אנשים שקובעים סטנדרטים מסויימים לאוהד מן המניין.. איפה אמר שאני מקלל את מכבי? איפה אמרתי שאני שמח מניצחון על מכבי, יש הבדל כמו שאמרו פה, כשיש מכבי או חולון (בכדורסל בלבד) אני לא יהיה מאוכזב מידי שחולון עקחו תואר פעם בהרבה שנים..

אבל הזכרתי פה שאני בעד מכבי בכל ענף כל כך הרבה פעמים ואנשים מעדיפים להתעלם, השנה ראיתי כדוריד כמו שלא ראיתי כל החיים שלי.. ההבדל הוא ואני לא מתבייש להודות, שבכדוריד או בכל ענף אחר שהוא לא כדורגל או כדורסל אני סוג של אוהד הצלחות כי עד השנה לא ראיתי בכלל כדוריד רק פה ושם, וכל "המכביסטים" מי שיגיד אני הולך לכל משחק של מכבי בכל ענף בכל מצב הוא שקרן..

מצד אחד אותם אוהדים קוראים למי שבא למשחקים גדולים טרמפיסטים, מצד שני הם אומרים שהם מכבי בכל ענף אבל רק שבאה הצלחה בכדוריד כולם פתחו לראות את סדרת הגמר, לא להיות צבועים

אי-אפשר לקבוע כמה אוהד הוא טוב, רוב האנשים לא יכולים להגיע לכל הענפים האפשריים בכל שבוע מחדש, לכן קשה להגדיר לדוגמה בכדור-יד אם אוהד הוא טרמפיסט, כי אם הוא הולך לכל המשחקים ברגל ואין לו זמן לשאר הענפים יש לזה הסבר מן הסתם אדם לא יכול לפצל את עצמו, אבל מספיק לי שהוא יתרגש בתואר של מכבי בכל ענף (וחס ושלום בתואר של קבוצה אחרת מאותה ליגה).

אבל ברגע שאתה בא ומודיע שאתה אוהד הפועל חולון, אז לא נותרו ספקות, אני לא רואה איך אפשר להיות אוהד חולון וליהנות לאהוד אותה ומצד שני להגיד "אני מכביסט", ובכלל אתה מסבך את כל העניין שאתה מדבר על הרגשות שלך עוד יותר, שאתה אומר שאתה לא תאהב ניצחון על מכבי או שאתה אומר מצד שני שלא תהיה מאוכזב שחולון יקחו פעם בכמה שנים, זה נשמע לי כמו סטייה מסויימת, מוזר מאוד כל הגישה הזאת.

אייל ההסבר שלך מאוד מובן ויפה יחסית לאחרים, אבל שוב אחרי שרשמת בכל ענף זה היה נראה לי כמו בלה בלה בלה, אני מכבי בכל ענף!! אני חש סיפטיה לחולון ואהדה אבל לא על חשבון מכבי וגם רשמתי את זה בתחילת הנושא !

אנשים פה לא באמת קוראים , אנשים לא יודעים לנהל דיון, אנשים באים להגיד את העמדה שלהם, יציאה צינית אחת, לצאת מכביסט מהולל בקרב קוראי הפורום

אי-אפשר לקבוע כמה אוהד הוא טוב, רוב האנשים לא יכולים להגיע לכל הענפים האפשריים בכל שבוע מחדש, לכן קשה להגדיר לדוגמה בכדור-יד אם אוהד הוא טרמפיסט, כי אם הוא הולך לכל המשחקים ברגל ואין לו זמן לשאר הענפים יש לזה הסבר מן הסתם אדם לא יכול לפצל את עצמו, אבל מספיק לי שהוא יתרגש בתואר של מכבי בכל ענף (וחס ושלום בתואר של קבוצה אחרת מאותה ליגה).

אבל ברגע שאתה בא ומודיע שאתה אוהד הפועל חולון, אז לא נותרו ספקות, אני לא רואה איך אפשר להיות אוהד חולון וליהנות לאהוד אותה ומצד שני להגיד "אני מכביסט", ובכלל אתה מסבך את כל העניין שאתה מדבר על הרגשות שלך עוד יותר, שאתה אומר שאתה לא תאהב ניצחון על מכבי או שאתה אומר מצד שני שלא תהיה מאוכזב שחולון יקחו פעם בכמה שנים, זה נשמע לי כמו סטייה מסויימת, מוזר מאוד כל הגישה הזאת.

זה משהו שלא ניתן להסביר, אני יודע מה אני, אתה יודע מה אתה, אצל אחד ההגדרה למכביס היא כזה ואצל אחר אחרת, אני חושב כמו כולם, אני פשוט לוקח דברים קצת בפרופורציות.. לא אמרת לעצמך פעם "אם מכבי לא לוקחת את האליפות אז שביתר תיקח, או חיפה(בעונת הדאבל של הפועל)" זה ההרגשה,שאם מכבי לא תיקח תואר אז שזה יבוא לחולון ולא למגדל או הפועל..

בכלל איבדנו כיוון לנושא המטרה הייתה אחרת וזה כמו דיון פוליטי, זה יכול להמשך לעולם, אז שיה לכולם אחלה עונת מלפפונים וניפגש בליגת האלופות ;-)

בשנים האחרונות, אוהדי הפועל הבינו את גודל המחדל (חיפה כמובן אחריה), והתחילה תופעה של לכנוס חזרה ולנסות לייצר מועדוני ספורט אלטרנטיבים למותג מכבי ת"א.

הפועל די מצליחה, חיפה הרבה פחות (בטח כשהבעלים שלה הוא האוהד מספר 1 של היריבה הכי שנואה בקהל שלו- רק בישראל!), בית"ר- אין מה לדבר..

גם היו״ר והבעלים של מכבי חיפה בכדורסל נסעו עם מכבי לפיינל פור כשהקבוצה שלהם באמצע סדרת רבע הגמר.

קובי,

בסופו של דבר, שאלת "מה דפוק בי?"

רוב המגיבים ענו לך "שזה דפוק לאהוד קבוצה שהיא יריבה של מכבי בכדורסל"

אני נתתי לך פרספקטיבה על איך זה בעולם..

מה אתה רוצה?

אם כל העניין זה בגלל שיש לך סימפטיה לחולון אחרי מכבי, ככה גם לרוב האוהדים יש סימפתיה לקבוצה ב' (אצלי זאת הכח ר"ג- כדורגל), כל זמן שזה לא על חשבון מכבי בשום צורה אז סבבה, אם יש התנגשות, מתקיימת פיקציה, זה הכל!

אוהדי הפועל חולון המשחקת באולם ה1 במאי (מי שלא יודע "הפחים" זה רק כינוי) שרים במשחקים נגד מכבי "פאק מכבי" ו"מכבי זונה".

עוד משהו?

1 במאי זה הרחוב של האולם יאהבל

ומשהו קטן להגיד ,

אני יליד חולון מגיל 7 במגרשים הולך למשחקים של מכבי כבר 10 שנים שברובם ראיתי רק חרא ובתור ילד אין דבר יותר קשה לאהוד קבוצה שרק מפסידה ונכשלת

אני תמיד מאחל למכבי לנצח בכל ענף ספורט שקיים

אבל עדיין בכל זאת יש לי סימפטיה להפועל חולון ומאחל לה להצליח,אף אחד פה לא יכול להטיל ספק באהדה של בן אדם פה ולא לקבוע אם הוא מכביסט אוהד או כל דבר אחר

מי שלא מחולון לא יבין את זה

כנראה שלא כולם כמוכם וכמו ברזי,"מכביסטים מלידה", יש גם כמוני,שהחליטו שהם אוהדי מכבי בגיל 10 כי הם ראו אותה לוקחת אליפות ודאבל ב95/6/7.

ועשו מנוי רק בגיל 15...

וליציע של חולון התגלגלו כשהיא היתה בליגה ה3 והיה משעמם, אז הולכים עם חברים לראות משחק אמצע שבוע, ואז עולים ליגה...מתחילים להתרגש מהקבוצה, מאוהדים שבאים נטו מאהבה לקבוצה (אין טרמפיסטים/אוהדי הצלחות) סה"כ בין 50 ל150 אוהדים...וזה ממש לא מתנגש עם מכבי, כדורגל בסופ"ש וכדורסל ביום שלישי...ועולים ליגה,לליגת העל, ומבינים שאין ברירה, חייבים לעשות הפרדה בין מכבי לחולון...כשהגיע הזמן לבחור בין הכדורגל לכדורסל לא היה ספק...מכבי זה מעל הכל, מעל חולון, מעל הלימודים, מעל החברה.

לסיום,קוראים לי עודד, אני בן 28, גדלתי בחולון וכיום גר משהו כמו 160 ק"מ מבלומפילד, לא מפספס משחק בית, משתדל מאוד להגיע לכל משחק חוץ.

ואני לא "מכביסט"...רק שם את מכבי(בכדורגל) מעל הכל, אבל הכל...

קודם כל אף אחד חוץ ממך לא ענה בצורה עניינית חוץ מלהגיד אתה מכביסט או לא קהל חרא או אחלה קהל לא אמרו פה כלום..

כדי להבהיר עניינים אני אוהד את מכבי סל !! אני רואה עם ההורים שלי כל משחק בליגה ובאירופה ביחד, שמח מכל סל, אמרתי כל כך הרבה פעמים שהאהדה לחולון זה סימפטיה בדיוק כמו שאתה אומר שלך יש את הכח רג, גם אצלי זה לא בא על חשבון מכבי, הדבר היחידי שאמרתי זה שאם מכבי סל לא לוקחת תואר אז שרק חולון תיקח , ברור שתמיד אעדיף שמכבי תיקח כל שנה כל חיי ואחריי כל אליפות וכל גביע

קודם כל אף אחד חוץ ממך לא ענה בצורה עניינית חוץ מלהגיד אתה מכביסט או לא קהל חרא או אחלה קהל לא אמרו פה כלום..

כדי להבהיר עניינים אני אוהד את מכבי סל !! אני רואה עם ההורים שלי כל משחק בליגה ובאירופה ביחד, שמח מכל סל, אמרתי כל כך הרבה פעמים שהאהדה לחולון זה סימפטיה בדיוק כמו שאתה אומר שלך יש את הכח רג, גם אצלי זה לא בא על חשבון מכבי, הדבר היחידי שאמרתי זה שאם מכבי סל לא לוקחת תואר אז שרק חולון תיקח , ברור שתמיד אעדיף שמכבי תיקח כל שנה כל חיי ואחריי כל אליפות וכל גביע

קובי, אני חותם לך שהרוב המוחץ של אוהדי מכבי , יש להם עדיפות לעוד איזה קבוצה.. אצל חלקם זה מעניין יותר, וחלקם פחות, אבל לכולם יש !

עצם פתיחת הנושא, הביאו לבלבול כאילו יש לך איזה סתירה ("מה דפוק בי ?") שמתברר שאין לך..

קיצר חדש חדש

-עריכה-

מה שמוציא אותך מההודעה הראשונה שרשמתי, ומשאיר את בן דוד שלך לבד כסטיית תקן של התאוריה ההיא על אוהדי מכבי כדורגל שלעולם אוהדים את מכבי בכל ענף אחר :yahoo: ..

נשאלת השאלה

נס ציונה בכדור מים/סל/עף/רגל/יד/דוק נגד מכבי

יש מצב שתיהיה נגד מכבי?

אם התשובה היא כן,

אז לא, אתה לא מכביסט.

הנה אני אומר לך.

אין בעיה שאנשים מחבבים עוד קבוצות, שיש קבוצה שניה או שלישית.

אני יכול להסכים גם ל"אהדה" בענפים שאין בהם מכבי (איזה יש בכלל?)

אבל ברגע שזה בא מול מכבי והולכים נגדה? נגמר.

תהרגו אותי אני בחיים לא אבין את זה. מילא תקראו לעצמכם אוהדי חולון עם סימפטיה למכבי, זה כבר יהיה יותר הגיוני, כי לפחות לא קורה שאתם רוצים שאיזושהי הפועל חולון שלובשת סגול וצהוב בכדורגל תפסיד.

נתניה הקבוצה השנייה שלי, הייתי במשחקים שלהם בקופסא, נסעתי לגמר בר"ג, ולא זכור לי פעם אחת שאפילו ריחמתי עליהם כשכבשנו נגדם.

כמו שאני לא מרחם שמכבי מנצחת את חולון

אני מסכים עם מה שסוייר רשם, אני מחבב את חולון, אפשר לקרוא לזה אהדה אם אתם רוצים כי אני הולך לפעמים למשחקים, אבל זה לא על חשבון מכבי בחיים בשום ענף, גם בכדורגל אני עם צפרירים חולון ( שחבר דרך אגב מאמן אותם) גם בליגה ב' אבל גם אם חולון בליגת העל ויש מכבי-חולון בחיים אני לא אהיה בעד חולון ואם חולון תנצח אני אהיה בשבוע באסה כמו הפסד לסכנין

ושוימר זה מה שניסתי להסביר, שאת בן דוד שלי לימדתי שזה קודם כל מכבי ואף פעם לא בא על חשבון מכבי וכל כך צרם לי לשמוע את הדברים שהוא אומר נגד שמעון שאני בעצמי שאני נגד להגיד למישהו אם הוא אוהד או לא אמרתי לו שמבחנתי הוא לא אוהד מכבי כי הוא לא מבין מה זה מכבי ומי זה שמעון מזרחי