Jump to content

אני חייב להבין משהו

Recommended Posts

מה זה עדיין? אני בן 25.. כבר קרוב ל 20 שנה אוהד מכבי, עברתי את השנים הכי גרועות של המועדון בתוך היציע, אני חגגתי בזכיה בכדוריד ובראשון הייתי מהראשונים שקפצו למיזרקה, חגגתי את המכביזם, אני מכבי הרבה לפני חולון, חולון זה תחביב בסל, תחביב להיות שייך לקהל אדיר, חולון זאת העיר שלי אבל העדפה למכבי היא ברורה, כל תואר בכל ענף שמכבי לוקחת נותן לי לישון טוב, אני חיי ונושם מכבי כל שניה בחיים שלי

איך אפשר לאהוד מועדון אחר בכל תחום\ענף? (מאותה מדינה כמובן).

מתי תבינו שמכבי ת"א זה מועדון רוחבי, שמסמל את אותם ערכים ואותן שאיפות בכל ענף וענף?

לא נעים לי להגיד, ואני בטח לא מרגיש יותר "שווה" ממכם, אבל אני מרגיש כלפיכם בדיוק את מה שאני מרגיש לאוהדי הפועל. או חולון, או ביתר. מבחינתי אתם גוף זר ביציע. אין דבר כזה בעיניי לאהוד אגודות שונות, גם אם זה בענפים שונים, מיילא אם האגודה שלך לא קיימת בענף שאתה נורא מתחבר אליו.. ואתה מחפש להזדהות.

מביך נורא בעיניי. - ובטח שזה ממש, אבל ממש לא עונה על ההגדרה "מכביסט"

א.מכל מי שמעביר ביקורת, מי גר בעיר שיש בה קבוצת כדורסל?

שהיא לא תל אביב כמובן.

ב.בחולון,לקהל אין שום זיקה להפועל.

ג.כל אחד מעביר פה ביקורת כאילו היה לו מושג בכלל מה זה "מכביזם" כשהוא התחיל ללכת למשחקים.

מי שלא ירש את האהדה שלו מאח גדול/אבא, התאים את עצמו לסביבה.

חייב לומר שעל פי הסרטון אתם פשוט הכלאה של אוהדי חיפה בית"ר והפועל, פשוט חיקוי של כל הליגה בכדורגל... על פי הקללות-ממש לא מכביסט(כן, מתי ראיתם מכביסט מקלל ככה את מכבי?!)...

https://www.youtube.com/watch?v=w1pBn_s6YLU

מה ההבדל בין זה לבן אדם שגר בחיפה אוהד מכבי חיפה רגל ומכבי כדורסל ?

בושה שראיתי פה כמה פרצופים מ11 ככה מקללים את מכבי ושרים הפועל עולה איזה ביזיון.

חייב לומר שעל פי הסרטון אתם פשוט הכלאה של אוהדי חיפה בית"ר והפועל, פשוט חיקוי של כל הליגה בכדורגל... על פי הקללות-ממש לא מכביסט(כן, מתי ראיתם מכביסט מקלל ככה את מכבי?!)...

צריך להודות בעניין שהקהל מורכב ברובו מאוהדים של קבוצות שונות בכדורגל כמו הפועל, חיפה, ביתר ואפילו מכיר כאלה אוהגי הפועל חיפה ובני יהודה, ישנם גם אוהדים צעירים שאוהדים אך ורק את חולון בכדורסל..

ישנם גם אוהדי מכבי (כמוני) שבחיים לא הוציאו קללה מהפה שלהם למכבי או לשמעון, נא לא להכליל, האהדה לחולון זה רק כלפי העיר אין קשר להפועל

א.מכל מי שמעביר ביקורת, מי גר בעיר שיש בה קבוצת כדורסל?

שהיא לא תל אביב כמובן.

ב.בחולון,לקהל אין שום זיקה להפועל.

ג.כל אחד מעביר פה ביקורת כאילו היה לו מושג בכלל מה זה "מכביזם" כשהוא התחיל ללכת למשחקים.

מי שלא ירש את האהדה שלו מאח גדול/אבא, התאים את עצמו לסביבה.

אני גר בראשון, עיר שיש בה גם כדורסל וגם נחשבת בירת הכדוריד, ועדיין אני אוהד מכבי בשני הענפים הללו כולל הליכה למשחקים נגד ראשון וקללות נגד חברים שלי אוהדי הפועל ראשון.

אם הוא כ"כ אוהב את העיר שיעזוב את בלומפילד ויילך לצפרירים חולון, למה הוא לא אוהד אותם? פתאום נעלמה האהבה לעיר? רק בגלל שמכבי קבוצה גדולה אז אוהבים אותה?

אוהדי הפועל חולון שהם אוהדי מכבי ברגל הם אוהדים סוג ז', הרבה יותר גרועים מאוהדי ההצלחות.

הפועל חולון משחקת בתלבושת צהובה-סגולה שנתרמה במקור על ידי תורם יהודי מארצות הברית אוהד הלוס אנג'לס לייקרס, אשר משחקת בתלבושת דומה. עד אז שיחקה הקבוצה בתלבושת אדומה-לבנה, כמו רוב קבוצות הפועל.

אוהדי הפועל חולון המשחקת באולם ה1 במאי (מי שלא יודע "הפחים" זה רק כינוי) שרים במשחקים נגד מכבי "פאק מכבי" ו"מכבי זונה".

עוד משהו?

אני גר בראשון, עיר שיש בה גם כדורסל וגם נחשבת בירת הכדוריד, ועדיין אני אוהד מכבי בשני הענפים הללו כולל הליכה למשחקים נגד ראשון וקללות נגד חברים שלי אוהדי הפועל ראשון.

אם הוא כ"כ אוהב את העיר שיעזוב את בלומפילד ויילך לצפרירים חולון, למה הוא לא אוהד אותם? פתאום נעלמה האהבה לעיר? רק בגלל שמכבי קבוצה גדולה אז אוהבים אותה?

אוהדי הפועל חולון שהם אוהדי מכבי ברגל הם אוהדים סוג ז', הרבה יותר גרועים מאוהדי ההצלחות.

לא מבין את השורה האחרונה שלך, אתה לא מנסח נכון, אנחנו (לפחות אני ואני מאמין שכולם) קודם כל אוהדי מכבי, האהדה לחולון היא ההפך מאוהד הצלחות, והיא לא על חשבון מכבי..

צריך להודות בעניין שהקהל מורכב ברובו מאוהדים של קבוצות שונות בכדורגל כמו הפועל, חיפה, ביתר ואפילו מכיר כאלה אוהגי הפועל חיפה ובני יהודה, ישנם גם אוהדים צעירים שאוהדים אך ורק את חולון בכדורסל..

ישנם גם אוהדי מכבי (כמוני) שבחיים לא הוציאו קללה מהפה שלהם למכבי או לשמעון, נא לא להכליל, האהדה לחולון זה רק כלפי העיר אין קשר להפועל

מצטער אחי, אני באמת לא מבין איך אפשר להיות ביציע שמקלל את שמעון ואת מכבי, אני בחיים לא הייתי קורא לעצמי "מכביסט" אם הייתי בסיטואציה שלך,

אני חושב שהייתי מספיק כנה עם עצמי כדאי להבין שאני פשוט אוהד מכבירגל.

מבחינתי מכביסט הוא אדם שלא יודע דבר אחר מלבד מכבי, רק מכבי, בדוקים, בסודוקו, בסל, ברגל, ביד, בסנוקר, בכל דבר שקיים, מכביסט זה להסתכל על הסמל הזה, על המגן דוד ולהרגיש פרפרים בבטן בכל פעם מחדש, מכביסט זה לצעוק מכבי ובאמת להתכוון מכל הלב.

לא מבין איך אפשר לאהוב משהו אחד בענף מסויים ומשהו אחר בענף אחר, מבחינתי אם יש ענף שאין בו מכבי ת"א הוא לא באמת קיים...

לא מבין את השורה האחרונה שלך, אתה לא מנסח נכון, אנחנו (לפחות אני ואני מאמין שכולם) קודם כל אוהדי מכבי, האהדה לחולון היא ההפך מאוהד הצלחות, והיא לא על חשבון מכבי..

כנראה שקצת קשה להבין, אם היה לי זמן הייתי מכין הסבר עם תמונות בשבילך, אבל בוא נפשט את זה:

יש פה סרטון שלכם שרים מכבי זונה, זהו אין עוד מה להוסיף.

אתה אוהד קבוצה שהיא לא מכבי ומשחקת נגד מכבי, מבחינתי אתה לא אוהד מכבי, אתה אוהד הפועל חולון.

שווה ערך לאוהדי הפועל/חיפה שאוהדים מכבי סל.

מצטער אחי, אני באמת לא מבין איך אפשר להיות ביציע שמקלל את שמעון ואת מכבי, אני בחיים לא הייתי קורא לעצמי "מכביסט" אם הייתי בסיטואציה שלך,

אני חושב שהייתי מספיק כנה עם עצמי כדאי להבין שאני פשוט אוהד מכבירגל.

מבחינתי מכביסט הוא אדם שלא יודע דבר אחר מלבד מכבי, רק מכבי, בדוקים, בסודוקו, בסל, ברגל, ביד, בסנוקר, בכל דבר שקיים, מכביסט זה להסתכל על הסמל הזה, על המגן דוד ולהרגיש פרפרים בבטן בכל פעם מחדש, מכביסט זה לצעוק מכבי ובאמת להתכוון מכל הלב.

לא מבין איך אפשר לאהוב משהו אחד בענף מסויים ומשהו אחר בענף אחר, מבחינתי אם יש ענף שאין בו מכבי ת"א הוא לא באמת קיים...

אם היית מכיר אותי היית מבין אותי, שיתפתי בפייסבוק שלי פוסט של אחים לסמל שמראה את כל התארים של מכבי בכל ענף בכל תחום גם נשים.. והקדשתי אותו לאוהדי חולון שאוהדים מכבי רגל וקיבלתי שם קריאות כמו "נשמח לראותך אותך בנוקיה ולא בפחים"

אני קודם כל אוהד מכבי בכל תחום בכל ענף, אני שמח בכל תואר שמכבי מביאה, אני אוהב את חולון כי זה העיר שלי, זה לא נוגד, אני התמודדתי עם הקריאות האלה והסברתי להם שאני קודם כל אוהד מכבי בכדורגל (דרך אגב אלה היו אוהדי ביתר וחיפה רגל) הם טוענים שאני מכביסט אתם טוענים שאני לא.. אני מכביסט, בחיים לא קיללתי את שמעון, בחיים לא קיללתי את מכבי, אני מכבי קודם כל, ככה נולדתי וככה חונכתי וככה תמיד אהיה

אם היית יודע מי אני היית מבין אותי, שיתפתי בפייסבוק שלי פוסט של אחים לסמל שמראה את כל התארים של מכבי בכל ענף בכל תחום גם נשים.. והקדשתי אותו לאוהדי חולון שאוהדים מכבי רגל וקיבלתי שם קריאות כמו "נשמח לראותך אותך בנוקיה ולא בפחים"

אני קודם כל אוהד מכבי בכל תחום בכל ענף, אני שמח בכל תואר שמכבי מביאה, אני אוהב את חולון כי זה העיר שלי, זה לא נוגד, אני התמודדתי עם הקריאות האלה והסברתי להם שאני קודם כל אוהד מכבי בכדורגל (דרך אגב אלה היו אוהדי ביתר וחיפה רגל) הם טוענים שאני מכביסט אתם טוענים שאני לא.. אני מכביסט, בחיים לא קיללתי את שמעון, בחיים לא קיללתי את מכבי, אני מכבי קודם כל, ככה נולדתי וככה חונכתי וככה תמיד אהיה

שיתפת פוסט? וואי ואי... איזו פנאטיות!

שיתפת פוסט? וואי ואי... איזו פנאטיות!

מצחיק הציניות שלך..

לא כל אוהד חייב להיות פנאטי.. אני מנוי לשער 8 כבר שנים, עצם זה שנעמדתי מול הקהל של הקבוצה שאני מעודד בכדטרסל ואמרתי שאני מכביסט ואני שמח בכל תואר של מכבי וקיבלתי קריאות שלא מאחל לאף אחד זה אומר הרבה.. קח את זה לאן שאתה רוצה, כל ילד חושב שהוא מנהל את המועדון ועושה סלקציה באוהדים, אף אחד לא יגיד לי את מי אני אוהד ומה אני, אני עברתי בתור מנוי את כל השנים הכי רעות של המועדון ואתה קובע לי אם אני אוהד או לא..

לבריאות פאנטי שלי

מצחיק הציניות שלך..

לא כל אוהד חייב להיות פנאטי.. אני מנוי לשער 8 כבר שנים, עצם זה שנעמדתי מול הקהל של הקבוצה שאני מעודד בכדטרסל ואמרתי שאני מכביסט ואני שמח בכל תואר של מכבי וקיבלתי קריאות שלא מאחל לאף אחד זה אומר הרבה.. קח את זה לאן שאתה רוצה, כל ילד חושב שהוא מנהל את המועדון ועושה סלקציה באוהדים, אף אחד לא יגיד לי את מי אני אוהד ומה אני, אני עברתי בתור מנוי את כל השנים הכי רעות של המועדון ואתה קובע לי אם אני אוהד או לא..

לבריאות פאנטי שלי

אני גרתי בחולון, אני יודע מה זה להרגיש סימפתיה לחולון, אבל ממש לא מעבר לזה, שהפועל חולון לקחו אליפות על מכבי הייתי באבל...

אני גרתי בחולון, אני יודע מה זה להרגיש סימפתיה לחולון, אבל ממש לא מעבר לזה, שהפועל חולון לקחו אליפות על מכבי הייתי באבל...

בדיוק מה שהרגשתי עם גלבוע גליל

אין שום חוק שמחייב אותי לאהוד את מכבי תל אביב בכל ענף, אני אוהד מכבי בכדורגל וחולון בכדורסל...אם לשיטתכם אני לא "מכביסט", אז שיהיה...

אני לא צריך אישור מאף אחד שאני אוהד מכבי, יש לי מספיק שנים מנוי למכבי, נסעתי למשחקי חוץ על חשבון דברים חשובים אחרים בכדי לקרוא לעצמי אוהד מכבי.

אתם באמת חייבים להפסיק עם הביקורת הזאת כלפי אוהדים שאתם לא יודעים בכלל כמה מכבי חשובה להם.

אתם לא מצליחים לעשות הפרדה בין ענפי ספורט? בעיה שלכם...כנראה שחלק לא קטן מאוהדי מכבי כדורסל הם אוהדי הצלחות או הולכים אחרי העדר.

אתם לא מצליחים לעשות הפרדה בין ענפי ספורט?

תעשה מה שאתה רוצה ולא בא לבקר אותך על אהדתך לכדורגל אבל לי זה נראה הזוי.

נראה לך הגיוני שמשהו יהיה אוהד הפועל תל אביב בכדורגל ואוהד מכבי בכדורסל הרי זה לא אותם ענפים?

אין שום חוק שמחייב אותי לאהוד את מכבי תל אביב בכל ענף, אני אוהד מכבי בכדורגל וחולון בכדורסל...אם לשיטתכם אני לא "מכביסט", אז שיהיה...

אני לא צריך אישור מאף אחד שאני אוהד מכבי, יש לי מספיק שנים מנוי למכבי, נסעתי למשחקי חוץ על חשבון דברים חשובים אחרים בכדי לקרוא לעצמי אוהד מכבי.

אתם באמת חייבים להפסיק עם הביקורת הזאת כלפי אוהדים שאתם לא יודעים בכלל כמה מכבי חשובה להם.

ברור שאין שום חוק. אתה יכול להצדיע במועל יד ביציעים של הפועל ולמחרת לבוא לעודד את מכבי ביד אליהו, מישהו יגיד לך משהו? אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.

אבל להיות אוהד מכבי רגל ולהזדהות איתה ואחרי זה לקלל ולעודד נגד הקבוצה שהיא האמ-אמא של המכביזם זה נראה לי הזוי לגמרי.

אתם לא מצליחים לעשות הפרדה בין ענפי ספורט? בעיה שלכם...כנראה שחלק לא קטן מאוהדי מכבי כדורסל הם אוהדי הצלחות או הולכים אחרי העדר.

אתה צריך להבין, באגודות ספורט גדולות(בארץ זה רק מכבי, אין אגודה אחרת שקרובה לזה אפילו) כמו ריאל, ברצלונה, פנאתנייקוס, אולימפיאקוס וכו'... נהוג לאהוד ולהזדהות עם כל הענפים של האגודה.