Jump to content

אושר בקריאה ראשונה: איסור עישון במגרשים

Afrojack

Recommended Posts

לא אל-סם כולה מביע את דעתי

זה מציק שמישהו בא מעשן לתוך הפנים

והעצבים פה זה שאחרי שאני כותב תגובה ישר באים איזה שלוש בד אססים וכותבים כמה הם גברים שהם מעשנים

נשלח ע"י Tapatalk

מצדיק אותך במאה אחוז. אין סיבה שאף אדם יעשן בשטח ציבורי.

למרות זאת, אין סיבה שמעשנים יעברו תהליך של הדרה מכל סוג של שטח ציבורי ללא מקומות מוגדרים לעישון ובצורה מספקת.

לגבי הבעיה שלך עם הריח-יהיה בסדר חביבי.

קסטור צודק

לפני 3 שנים פגשתי בנאדם שמעורבב במשרד הבריאות ואמר לי תזכור את מה שאני אומר לך עוד 50 שנה גג, העישון יהיה מחוץ לחוק

קיצר בלאגן.

תתחילו להתרגל, תוך עשור עישון סיגריות יהפוך לא חוקי.

לא חושב, דווקא נראה שתוך כמה שנים לגליזציה תיהיה פה אז לאסור גם סיגריות? מה ההבדל מבחינת העשן שמפריע לאנשים?

לא חושב, דווקא נראה שתוך כמה שנים לגליזציה תיהיה פה אז לאסור גם סיגריות? מה ההבדל מבחינת העשן שמפריע לאנשים?

יהיה מרגש: האגודה למלחמה בפארש

אני לא מומחה, אבל נדמה לי שעישון סיגריות מזיק במלאאאאא דרכים ביחס לעישון מריחואנה.

אבל זה לא האישו. האישו הוא שאט אט סיגריות מוצאות ומוחרגות מכלל הציבור. סע לאמריקה. אסור לעשן שם בערך באף מקום חוץ מבבית (ובתי קזינו). אפילו במקומות רבים ברחובות.

זה זולג. אולי לא עשור אבל זה בדרך. וחברות הטבק לא יכולות להלחם בכך.

אני לא מומחה, אבל נדמה לי שעישון סיגריות מזיק במלאאאאא דרכים ביחס לעישון מריחואנה.

אבל זה לא האישו. האישו הוא שאט אט סיגריות מוצאות ומוחרגות מכלל הציבור. סע לאמריקה. אסור לעשן שם בערך באף מקום חוץ מבבית (ובתי קזינו). אפילו במקומות רבים ברחובות.

זה זולג. אולי לא עשור אבל זה בדרך. וחברות הטבק לא יכולות להלחם בכך.

כמו שאמרתי אם באמת ציהיה עוד כמה שנים ליגלזיציה אז לא נראה לי יוציאו את הסיגריות מחוץ לחוק. לאנשים תכלס מפריע העשן ומי שיגיד לך שזה החומרים הוא צבוע כי על יום הוא נחשף לחומרים האלה בדרכים שונות.

להוציא מחוץ לחוק פה סיגריות במדינה כזו לחוצה זה נראה לא הגיוני, למרות שמריחאונה יפתור את הסוגייה הזו אבל נראה לי זה בעיקר העשן והריח ויהיו אנשים שהעשן והריח של השאכטות יפריע להם ואז הגלגל מסתובב לו...

כמו שאמרתי אם באמת ציהיה עוד כמה שנים ליגלזיציה אז לא נראה לי יוציאו את הסיגריות מחוץ לחוק. לאנשים תכלס מפריע העשן ומי שיגיד לך שזה החומרים הוא צבוע כי על יום הוא נחשף לחומרים האלה בדרכים שונות.

להוציא מחוץ לחוק פה סיגריות במדינה כזו לחוצה זה נראה לא הגיוני, למרות שמריחאונה יפתור את הסוגייה הזו אבל נראה לי זה בעיקר העשן והריח ויהיו אנשים שהעשן והריח של השאכטות יפריע להם ואז הגלגל מסתובב לו...

יוציאו את הסיגריות מחוץ לחוק לא כי העשן מפריע לאנשים, אלה כי זה לא בריא לאנשים. ולעומתה ברגע שאנשים יפסיקו לזיין תמוח שהיא הסיבה לכל הדברים הרעים בחברה מריחואנה תהפוך לחוקית (כי הרי כולם יודעים שזה לא הורג) .

מה שגם יהפוך לבעיה אחרת מבחינת הפארש אבל זה כבר סיפור אחר.

עוד חוק מרושע אבל כמובן עוד סיבה נוספת לא לעזוב את שער 11 לעולם.

כל מי שחי בסרט שהמדינה תוותר על הכנסות המיסוי מסיגריות חי בללה לנד

זה פשוט מצחיק, לא יודע מי כאן מנוי או בא בכלל למשחקים, אבל אנשים פה מדברים כאילו הם מעולם לא הגיעו לרדיוס של בלומפילד.

אתם רואים סרט שמאבטחים או פקחים או מה שזה לא יהיה יתחילו להסתובב ביציעים? בשער 11? ואז מה יחלקו דוחות? ומה אתם חושבים שיקרה באותו רגע? בלומפילד זה לא מועדון ולא מסעדה.

יש דברים שאפשר לעשות בכל מקום חוץ ממגרש כדורגל.

ומי שתומך בחוקים כאלה (בעיקר אם יושב ב11) הוא נאיבי ומתנהג כמו תייר. מעשנים לידך ומפריע? תזוז, אתה במגרש כדורגל.

די נו, אין מצב שאתה כזה תמים.

השמש לא זורחת מהתחת של שער 11, זאת לא אנרכיה, ולפי מה שאומרים פה (לא חקרתי את הנושא לעומק) זה מיושם בקרבת קהלים קצת יותר מאיימים וחזקים מהקהל שלנו. אפשר לחשוב שאוהדים בבלומפילד לא הוצאו או נעצרו בעבר גם עם כל הבלאגן והמכות וההתנגדות של הקהל. מי שיהיה מוכן לדפוק את עצמו בשביל לעשן סיגריה ולעשות בלאגן מתמשך מול שוטרים/מאבטחים פשוט נדפק על כל השכל. או בקיצור - אם ירצו לאכוף את החוק אז יעשו את זה גם אם זה יגרום להתנגדות מסוימת (ואני מניח שלוקחים את זה בחשבון).

מה יהיה בשער 11? מה יהיה בטדי?!

שמעו נראה כאילו ינסו לעשות את זה בבלומפילד ובאצטדיונים החדשים כדי שיהיה למראית עין אבל מי באמת יאכוף את זה בדוחא ווסרמיל ואשדוד?

כאילו איפה יעשו אזורי עישון במגרשים כאלו שאפילו שירותים נורמלים אין בהם? מי יאכוף את זה בליגות הנמוכות?

עוד חוק מרושע אבל כמובן עוד סיבה נוספת לא לעזוב את שער 11 לעולם.

כל מי שחי בסרט שהמדינה תוותר על הכנסות המיסוי מסיגריות חי בללה לנד

לא ממש מעניין אותי הדיון הזה בכלליותו, אבל זו נקודה שהרבה מעשנים טועים בה. ההכנסה של המדינה ממיסוי וכו' על סיגריות מסתכמת בכמה מיליארדי שקלים בשנה (סדר גודל של 3-4, לא זוכר כרגע, כנראה קצת יותר מהעלאת המיסים האחרונה). ובכל זאת, ההוצאות של המדינה בשנה על טיפול במחלות הקשורות לעישון מוערכת בחצי מיליארד-מיליארד וחצי יותר. ברמה הישירה, שאין יותר מדי ספק לגבי מקור התחלואה, סיגריות תופסות סדר גודל של 10% ממיטות האשפוז במדינה.

אם תלך לרמות עקיפות, למשל בזבוז שעות עבודה ברמת הפסקות סיגריה פר עובד במשק, תגיע לפער גבוה יותר.

למדינה יש אינטרס כלכלי וחברתי מאד חזק לגרום לך להפסיק לעשן.

לא ממש מעניין אותי הדיון הזה בכלליותו, אבל זו נקודה שהרבה מעשנים טועים בה. ההכנסה של המדינה ממיסוי וכו' על סיגריות מסתכמת בכמה מיליארדי שקלים בשנה (סדר גודל של 3-4, לא זוכר כרגע, כנראה קצת יותר מהעלאת המיסים האחרונה). ובכל זאת, ההוצאות של המדינה בשנה על טיפול במחלות הקשורות לעישון מוערכת בחצי מיליארד-מיליארד וחצי יותר. ברמה הישירה, שאין יותר מדי ספק לגבי מקור התחלואה, סיגריות תופסות סדר גודל של 10% ממיטות האשפוז במדינה.

אם תלך לרמות עקיפות, למשל בזבוז שעות עבודה ברמת הפסקות סיגריה פר עובד במשק, תגיע לפער גבוה יותר.

למדינה יש אינטרס כלכלי וחברתי מאד חזק לגרום לך להפסיק לעשן.

ציפיתי לתגובה הזאת.

קודם כל בהתחשב בכך שההוצאה על בריאות בישראל היא כמה אלפי שקלים בשנה מכספי מיסים, קופת חולים וביטוחים פרטיים, אני לא קונה את המספרים של משרד הבריאות כאילו הוא מממן את זה מאיזה תקציב בדיוני...

אם נדמה לך שיש פוליטיקאי שיוותר על הכנסות מיידיות גבוהות מאוד, בשביל תיאוריית קשר שבדיעבד מאה שנה אחרי זה יחסוך עלויות, אתה מאוד מאוד נאיבי...

זה שפוליטיקאי לא רואה מעבר לאף שלו ומעוניין לקצור רק פירות ברמת האינסטנט לא הופך אותו לצודק. עלות אשפוז של מטופל בבי"ח הוא אלפי שקלים ליום, תכפיל את זה בכמות האנשים שמפתחים מחלות בעקבות עישון ואתה מגיע למספרים עצומים. וזה לפני המשך ההוצאות של המדינה על טיפול מחוץ למסגרת בי"ח, סל תרופות וכו'.

יש סיבה מאוד מובהקת שכיום נאבקים להוריד את מספר ימי האשפוז של המטופלים. גם ברמה הבריאותית של המטופל וגם ברמה הכלכלית. אני לא יודע להשוות בין ההכנסות מסיגריות למדינה לעומת ההוצאות על טיפול בנזקי העישון, אבל הרווח (אם בכלל) הוא לא גדול בקיזוז.

אחלה,בואו נוציא את המיקרוגלים מחוץ לחוק חולה **** עולה לנו הרבה כסף,לא מן הנמנע לאסור להסתובב ברחוב שיש שמש

מה הקשר בין מחט לתחת?

אני לא חושב שצריך להוציא סיגריות מחוץ לחוק - כל אחד שרוצה לעשן מוזמן לעשות את זה. אלה החיים שלו והבריאות שלו. אבל אם הוא רוצה לעשן שלא יעשה את זה על אחרים.

וכן, למדינה יש אינטרס להיאבק במחלות ולהתריע מפני סכנות. לא יודע אם שמת לב, אבל מאז שנות ה-90 יש קמפיינים כל קיץ שמזהירים מהסכנות שבחשיפה ארוכה לשמש.

זה שפוליטיקאי לא רואה מעבר לאף שלו ומעוניין לקצור רק פירות ברמת האינסטנט לא הופך אותו לצודק. עלות אשפוז של מטופל בבי"ח הוא אלפי שקלים ליום, תכפיל את זה בכמות האנשים שמפתחים מחלות בעקבות עישון ואתה מגיע למספרים עצומים. וזה לפני המשך ההוצאות של המדינה על טיפול מחוץ למסגרת בי"ח, סל תרופות וכו'.

יש סיבה מאוד מובהקת שכיום נאבקים להוריד את מספר ימי האשפוז של המטופלים. גם ברמה הבריאותית של המטופל וגם ברמה הכלכלית. אני לא יודע להשוות בין ההכנסות מסיגריות למדינה לעומת ההוצאות על טיפול בנזקי העישון, אבל הרווח (אם בכלל) הוא לא גדול בקיזוז.

הצודק או לא, לא מהווה שום פרמטר בהחלטה, הכנסות המדינה ממיסים על סיגריות הם בסכום של מיליוני שקלים ביום!, מה אתם חושבים שמישהו יחליט שהוא מגייס את החרדים בשביל שסיגריות לא יהיו חוקיות?, למה בעיתות משבר כלכלי מיד מעלים את המס על הסיגריות, הרי אתם אומרים שזה עולה להם הרבה יותר כסף, אז מה ההיגיון?, האמת היא שזאת מלחמה צבועה בלי תכלית, אם זה לא חוקי אז גם אלכוהול אמור להיות, חלק נכבד מהמאכלים ועוד ועוד...הדבר היחיד שמוצדק זה על מקומות סגורים שזה מפריע למי שלא מעשן, אבל במקום פתוח מדובר רק בהתעמרות באזרח ותו לא, החלטה מפגרת ופופוליסטית.