Jump to content

נושא מלפפונים לשנת 2014-2015 ע"ש אדגר דווידס

Liran

Recommended Posts

מסכים עם זה שמעליי.

קבלו זווית הסתכלות קצת שונה על העניין -

אם זהבי יעזוב (חס וחלילה מלח מים), לדעתי התמקדות בהבאה של שחקן "תואם זהבי" מועדת מראש לכישלון.

אם נצפה משחקן שיכנס לנעליים שלו להביא 20 גולים בעונה, מהעמדה הזאת, זה פשוט לא יקרה. גם אם נביא זרתותח ברמת על (ויעלה כמה שיעלה) עדיין הסיכוי אפסי. יותר מזה - לדעתי גם אם זהבי ישאר (אמן) הוא לא ייתן מספרים כמו בעונה הקודמת. מהסיבה הפשוטה - זה פשוט לא התפקיד של קשר שלישי.

המצב השכיח (והנורמלי) בקבוצת כדורגל מאוזנת, בהנחה שמשחקים 4-3-3 כמו רוב הקבוצות בעולם, הוא שרוב הגולים באים מחלוץ השפיץ ומה"סקנד סטרייקר" שמשחק באחד האגפים וחותך כל הזמן לאמצע (עטר סטייל). הקשר באגף השני הוא לרוב קיצוני קלאסי. בקיצור, מה שהיה לנו בעונה הראשונה עם אוסקר. במצב שנוצר במכבי של העונה שעברה, לא היה מי שיתן את הגולים מהעמדות האלה (פריצה בירידה ודור וטב"ח שניהם שחקני קו קלאסיים). בהיעדר סקוררים+ העונה האדירה של זהבי, נוצר מצב שהפליימקר גם נותן את כל הגולים. צריך להגיד את האמת, זה מצב לא מאוזן ופיתחנו תלות מוחלטת בזהבי. נדיר למצוא פליימקר שהוא גם סקורר, ובמידה ויש כזה (ואחרים לא נותנים מספרים) נוצרת בו תלות מוחלטת. ככה היה בזמנו עם אבי, ככה היה בעונה שעברה עם ערן. בגלל זה, לבנות את הקבוצה סביב פליימקר, שלא בטוח שתקבל ממנו כל כך הרבה גולים - זו התאבדות.

אז מה הפתרון? לדעתי, ללכת בכל הכוח על שתי עמדות - חלוץ שפיץ סקורר, ו"סקנד סטרייקר" כקיצוני (סטייל עטר ובן בסט) ולבנות עליהם שיביאו את רוב הגולים. בתופסת בן חיים (ובעזרת השם מרגוליס שיתפתח) על הקו כקיצוני שני סילון, תהיה לנו קבוצה מאוד מאוזנת לדעתי (סטייל עונת האליפות של אוסקר).

אז מי יכנס לעמדת הפליימקר? דור מיכה.

כשחושבים עליו שם כמחליף לערן שצריך להביא מספרים זה נשמע רע. אבל אם נחשוב על העמדה הזאת כעמדה של פליימקר, שצריך לדעת להשתחרר בשטח קטן וצפוף, ולחלק מסירות אומן לשלישיה קדמית מפחידה (בן חיים בתור סילון על הקו, חלוץ שני מהקו שחותך לאמצע, וחלוץ שפיץ) זה תפור על דור!

על כניסות לאמצע ובעיטות מרחוק אפשר לעבוד איתו, אבל באמת שזה אמור להיות רק בונוס משחקן אמצע (כמה גולים מודריץ' מביא שלפניו רונלדו כקיצוני סקורר, בייל כסילון על הקו, ובנזמה כשפיץ סקורר? לא הרבה וזה בסדר. אז ההשוואה הזויה אבל לדעתי זה המודל).

בקיצור אחרי כל החפירה - אם וכאשר (שוב, חס וחלילה..) לדעתי - דור לאמצע, וללכת בכל הכוח על שני סקוררים מפחידים לאגף ולחוד. ככה דור יפרח ויהפוך להיות השחקן הכי חשוב בהרכב, הקבוצה תהיה הרבה יותר מאוזנת מבחינת מספרים, ולא יהיה לאף שחקן את הקוף על הגב של מחליף לערן (כי נשנה סגנון).

במילים אחרות - יותר להתבסס על גולים משחקן כמו עטר, ופחות לחיות בסרט שאפשר להתבסס על שחקן בעמדה של זהבי (כולל זהבי עצמו).

מה אתם אומרים?

* כמובן שכל מה שכתבתי תופס גם במקרה שערן ישאר, כי לקשה להאמין שהוא יחזור על המספרים האלה כמו שכתבתי..

יהיה מעניין לראות את דור באמצע או את אלטמן, שנראה לי יבוא יותר לידי ביטוי בעמדה הזאת.

דור שיחק יותר באמצע בסוף העונה שעברה. לא הרשים מדי, אבל אי אפשר לצפות משחקן להסתגל לתפקיד חדש ב2 משחקים...

זהבי:"לא אלך לבאזל, אך אשקול הצעה טובה יותר"(עפ"י שירלי).

בהנחה שהציטוט מדויק, זה אומר או שזה אכן המצב(וטוב לדעת שלא ילך לשרמוטות), או שהוא כבר סגור במקום טוב יותר אז אין לו בעיה "לפסול" את באזל.

שירלי לא מחדשת (לפחות לי) יותר מדי.

כל הזמן סביבתו של זהבי הבהירה שיש "מספר תנאים" לזה שזהבי יעבור ממכבי

1. שכר כפול ממכבי (אל תתקעו על השקל, אני בטוח שאם יציעו 800 זה מספיק)

2. לשחק. (ז"א, לא לבוא להיות שחקן רוטציה, אלא שחקן שבונים עליו. לא בקטע של סעיף בחוזה אני תמיד משחק)

3. עיר "טובה". קרי, מקום נורמלי מכל הבחינות.

באזל לא עונה על סעיף 3.

וכמה קבוצות כבר עונות על שלושתן?

מעט.

2. לשחק. (ז"א, לא לבוא להיות שחקן רוטציה, אלא שחקן שבונים עליו. לא בקטע של סעיף בחוזה אני תמיד משחק)

באזל לא עונה על סעיף 3.

מעט.

לונדון, ק.פ.ר? האמת אני לא יודע מה מצב הקישור שלהם, אבל נראה לי יתאים לו...

תחשוב על ערים טובות בעולם

באנגליה יש לך רק את לונדון - ומי שם תקח אותו(?)

בספרד יש לך את מדריד וברצלונה - בחיאת

באיטליה יש לך את רומא ומילאנו - ..?

צרפת זאת המדינה הכי מסריחה באירופה. שונא אותה.

גרמניה זה הבעיה, כל עיר שם בצבע. ברלין מינכן המבורג פרנקפורט ואפילו שטוטגארט, מיינץ וקלן.

באזל לא עונה על סעיף 3.

מעט.

אם הוא אכן מתעקש על 3 התנאים האלה, למה אתה כל כך בטוח שהוא עוזב?

אם הוא אכן מתעקש על 3 התנאים האלה, למה אתה כל כך בטוח שהוא עוזב?

איפה התעקשתי על זה שהוא עוזב?

ובעיקר כי אני מפחד שהוא יתפשר על 2 וחצי תנאים.

מי החליט שבאזל עיר לא טובה? חוץ מהמחיר של הבקבוקי קולה.

ספרד זה ממש לא רק מדריד וברצלונה. זה שאלה הערים שאתה מכיר לא אומר שחרא לגור במקום אחר...

מי החליט שבאזל עיר לא טובה? חוץ מהמחיר של הבקבוקי קולה.

ספרד זה ממש לא רק מדריד וברצלונה. זה שאלה הערים שאתה מכיר לא אומר שחרא לגור במקום אחר...

היית בבאזל פעם?

איפה התעקשתי על זה שהוא עוזב?

ובעיקר כי אני מפחד שהוא יתפשר על 2 וחצי תנאים.

אהה לא יודע, אני זכרתי שגם אתה משוכנע שהוא עוזב.

היית בבאזל פעם?

לא, אבל הייתי בכמה ערים גדולות בשוייץ. אף אחת מהן לא נראתה כמו חור, והסטנדרטים נראו די דומים, לפחות מבחוץ.

זה שלא נהניתם ביומיים שנסעתם למשחק כדורגל לא אומר שזאת לא עיר טובה לגור בה.

יש אנשים שנהנים מטיולים לסיציליה, אבל ערן סבל מלגור לשם. לטייל ולגור במקום זה שני דברים שונים לחלוטין.

להבדיל, תיירים מתים על ברלין אבל אנשים שגרים בברלין לא סובלים את ההווי בה בדיוק בגלל התיירים והזרים שבאים.

יש שם הפגנות של "היפסטרים החוצה", ואני רציני לגמרי.

לצערי, אני מאמין שיש הצעה קונקרטית מקבוצה אחרת ולכן הוא התבטא כפי שהוא התבטא. לא שמעבר לבאזל הוא מובן מאליו, אבל בשכר של סדר גודל של מיליון יורו, הוא ישלים עם רוע הגזירה ויתרצה לגור גם בבאזל הנוראית.

לא, אבל הייתי בכמה ערים גדולות בשוייץ. אף אחת מהן לא נראתה כמו חור, והסטנדרטים נראו די דומים, לפחות מבחוץ.

זה שלא נהניתם ביומיים שנסעתם למשחק כדורגל לא אומר שזאת לא עיר טובה לגור בה.

יש אנשים שנהנים מטיולים לסיציליה, אבל ערן סבל מלגור לשם. לטייל ולגור במקום זה שני דברים שונים לחלוטין.

הייתי שם פעמיים שנה שעברה.

זאת עיר תעשייתית. לא עיר בילויים.

הכל (אבל הכל) נסגר שם ב22:00. 23:00 גג. זה כולל מסעדות, פאבים. הכל.

אין שם אטרקציות, אין שם עניין.

והכל ככ יקר.. ואוו.

באמת,

עיר מהנוראיות באירופה.

הייתי שם פעמיים שנה שעברה.

זאת עיר תעשייתית. לא עיר בילויים.

הכל (אבל הכל) נסגר שם ב22:00. 23:00 גג. זה כולל מסעדות, פאבים. הכל.

אין שם אטרקציות, אין שם עניין.

והכל ככ יקר.. ואוו.

באמת,

עיר מהנוראיות באירופה.

איפה אתה מדרג אותה מ-1 עד 10 במדד חיפה?

באזל עיר נוראית, ציריך מדהימה.

בציריך הייתי, עיר יפהפיה לדעתי. יש בה קסם. את השוויצרים שלה אני אוהב.

(אגב ה"לאומיות" שם לפי מה שאומרים היא לפי קנטון ולא לפי שפה)

הרגע הזה שהנושא הופך לחווד של משתמשים על ערים באירופה אתה מבין שעונת המלפפונים יבשה מתמיד..

הצעד הבא הוא פתיחת תת פורום ״המלצות לטיול לאירופה..כי הקיץ כבר כאן..״

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.