Jump to content

סיווג בטחוני אזרחי.

Recommended Posts

שלום

רציתי לדעת, עד כמה שאפשר לכתוב פה מה זה אומר סיווג בטחוני 5-6?

אני מועמד למשרת אבטחה במקום שהוא מתקן ממשלתי (בוא נגיד משרד הרישוי)

מה זה אומר סיווג בטחוני 5-6?מה בודקים בדיוק?

אם הבנתי נכון מה ששאלת,אז הסיווגים מתחלקים ע"פ מספרים(ולעוד כמה תתי קטגוריות שאני כמובן לא יכול לכתוב פה),אם אני לא טועה יש מ1 עד 6,שאחד זה הכי גבוה ו6 זה הכי נמוך,אני למשל בתפקיד שלי בצבא סיווג 2,וע"פ מה שהבנתי גם באזרחי הסיווג הזה "נשמר" לי,אז ככה שאני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר.

אם הבנתי נכון מה ששאלת,אז הסיווגים מתחלקים ע"פ מספרים(ולעוד כמה תתי קטגוריות שאני כמובן לא יכול לכתוב פה),אם אני לא טועה יש מ1 עד 6,שאחד זה הכי גבוה ו6 זה הכי נמוך,אני למשל בתפקיד שלי בצבא סיווג 2,וע"פ מה שהבנתי גם באזרחי הסיווג הזה "נשמר" לי,אז ככה שאני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר.

זה לא סוד בעיקרון ואכן סיווג ביטחוני אזרחי הוא זהה בתהליך שלו ובמשמעות שלנו לתהליך הצבאי.

רמה 5-6 היא הרמה הנמוכה ביותר, בדר"כ רק בודקים שאתה לא עבריין, אם שירתת בצה"ל, אם אתה עושה מילואים, לא עשית עבירות מחשב וכד'.

בעיקרון זה נטו מילוי פרטים, חתימה על הסכמים של ויתור סודיות רפואית, של הסכם לפוליגרף, חתימה על הצהרות שלא השתמשת בסמים ושלא עשית עבירות מחשב.

זה לא ידרוש ממך יותר מכמה דקות למילוי שאלון, אבל בעיקרון זה תהליך שקורה על ידי הגוף הביטחוני שאליו אתה מתמיין, הם אלה שמבצעים את ההליך.

ד"א, תביא איתך תעודת זהות, הם צריכים לצלם אותה משני הצדדים.

בהצלחה.