Jump to content

לא כידונים - יומן עבודה

HumbugMusic

Recommended Posts

רק אני לא הבנתי מה הוא יצר פה? ושמישהו יסביר

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

קאבר לשיר "לא כידונים" של הפאנטיקס. כנס ללינק השני בהודעה הראשית ותלחץ פליי.

מצטער לקטוע את הרצף של התגובות המפרגנות אבל בכל מה שקשור למוזיקה אני חתיכת מניאק אז סליחה...

- איך אתה עובד? עם אדיקטיב? אתה יכול לשפר את התופים בהמון.
- שים לב לתתי חלוקה של הדרבוקה. יכולה להזיז את השיר קדימה בהרבה. כבר בפתיחה שמעתי שזה יכול להיות יותר טוב ואז שנכנס הכל זה ממש הפריע לי.
- הרעיון מגניב אבל תבליט אותו. שים את הגיטרה במרכז אם זה ישאר ככה בלי שירה. יש רגעים שזה נשמע כאילו פלייבק שמחכה לזמר להכנס. תכניס את הגיטרה למרכז ותבליט אותה, לא חייבת להיות כל כך טרבלית ובתוך המיקס.
- אחי סורי על הקטנוניות אבל יש רגעים שממש שומעים שהגיטרות לא מכוונות. אני דיי בטוח שזה הגיטרה של הליווי של הוואנים. תבדוק את העניין.

שוב, סליחה על הקטנוניות אבל יאללה, תעשה את זה בן זונה ולא רק טוב =) דבר איתי בפרטית אם אתה צריך יעוץ או עזרה.

גילוי נאות: יצרתי עם הבן אדם קשר לאחרונה, בעיקר בזכות המוזיקה, וקצת התקרבנו (עד כמה שאפשר להתקרב בפייסבוק ולא דרך החיים האמיתיים).

ולעניין: בתור מוזיקאי חובב אני הרבה יותר ממעריך את מה שעשית פה. זה ברמה מאוד גבוה. למי שלא מתעסק בעניין כחובב אני רק אגיד שמדובר באמת לדעתי בעבודה מקצועית ובהשקעה שלא תקבלו מהרבה חובבים שעושים את זה מזמנם הפנוי.

ולמי שיגיד שזה כישרון: זה באמת כישרון, אבל מניסיון אישי, לעבוד על דברים כאלה, ובסגנון העבודה הזה, זה גם המון זמן והשקעה. זה ממש לא לקחת כמה כלים, ומה שיוצא יוצא, ואז מכניסים למחשב.

זה אדיר ואני יותר מאשמח לקחת חלק בלעזור לפתח את הפרוייקט הזה כבאסיסט, וגם כעורך.

ענק!

תמיד היה לי חלום לקחת תגיטרה ולהתחיל משהו כזה.... איזה יופי

תן קצת יותר פרטים עם מה אתה עובד, הגעת לטאבים לבד בעצמך?

לפי שיטת העבודה שמתקבלת מכאן, ומהקצת שמכיר אותו, זה לא עניין של טאבים באינטרנט. זה נשמע בעיקר לפי שירה ופחות לפי שיר מקורי, קודם כל.

דבר שני, נשמע שהוא עובד לפי אקורדים/סולמות שמשתמש בהם ולא רק בתווי סולו. בנוסף, יש עוד גיטרה.

תשמע את ההתחלה למשל. זה לא קטע ששרים. אבל זה אינטרו מותאם שזורם נהדר. אין לי שמיעה מוזיקלית מספיק טובה כדי לזהות תווים אבסולוטית (בעיקר יחסית), כשאני מנסה לעשות דברים כאלה זה עם מחברת מוזיקה (ממש רושם תווים - ממליץ ללמוד לקרוא/לכתוב), ומנסה למצוא אקורד/סולם שיישב עליו. ומנסה לחשב את המרווחים בנוגע לתווים שמשתמש בהם. וכן, זה יכול להיות די מתמטי (לפחות בשיטה שלי, גם של אמנים כמו ג'ון פרושאנטה אגב שמספר בראיונות שמתייחס לזה בצורה מתמטית). זה ממש לא לקחת גיטרה ולהתחיל סתם, אלא אם אתה ממש מוכשר ואז מסוגל לעשות את הכל בראש שלך.

וכל זה לא סיבה לא לנסות, כמובן.

אם כבר להקליט שיר אז לא הייתי הולך על שיר שהוקלט בעבר.

רוב השעות/העיר ת״א/מכבי אין דבר יותר חשוב ממך יהיו עדיפים בהרבה (הם גם שירים הרבה יותר טובים)

ד"א:

הפתיחה אדירה

להיפך. כל הקטע בקאברים זה עיבוד חדש למשהו שכבר נעשה. לדעתי לפחות.

לא צריך להיות "נגד" הפנאטיקס, וגם לא נגדם. אלא אם הוא יגיד אחרת, אני מקבל את הרושם שהוא בעד משהו יותר אינסטרומנטלי וגם בעד משהו ווקאלי.

ולמה צריך לבחור? להיפך, שיהיה גם וגם.

רוב השעות יכול להיות אתגר רציני, לדעתי, כי זה גם שיר "אמיתי", וגם שיר קהל. אם סהר בעניין אני לוקח על עצמי לנסות להתחיל לעבוד על עיבוד אינסטרומנטלי (ביחד עם הבאס שלי, ועם גיטרות לא מכוונות, שיתנו רעיון כללי). לבד אני בטח לא אעשה את זה.

להיפך. כל הקטע בקאברים זה עיבוד חדש למשהו שכבר נעשה. לדעתי לפחות.

לא צריך להיות "נגד" הפנאטיקס, וגם לא נגדם. אלא אם הוא יגיד אחרת, אני מקבל את הרושם שהוא בעד משהו יותר אינסטרומנטלי וגם בעד משהו ווקאלי.

ולמה צריך לבחור? להיפך, שיהיה גם וגם.

רוב השעות יכול להיות אתגר רציני, לדעתי, כי זה גם שיר "אמיתי", וגם שיר קהל. אם סהר בעניין אני לוקח על עצמי לנסות להתחיל לעבוד על עיבוד אינסטרומנטלי (ביחד עם הבאס שלי, ועם גיטרות לא מכוונות, שיתנו רעיון כללי). לבד אני בטח לא אעשה את זה.

העניין הוא שזה לא שיש לך יותר מדי הקלטות של שירים שלנו, בגלל זה עדיף לגוון.

אני אוהב לנגן סגנון לטיני ככה שאם יהיה פרוייקט על מכבי אין דבר יותר חשוב ממך אני יכול לעזור בכיף.

מצטער לקטוע את הרצף של התגובות המפרגנות אבל בכל מה שקשור למוזיקה אני חתיכת מניאק אז סליחה...

- איך אתה עובד? עם אדיקטיב? אתה יכול לשפר את התופים בהמון.

- שים לב לתתי חלוקה של הדרבוקה. יכולה להזיז את השיר קדימה בהרבה. כבר בפתיחה שמעתי שזה יכול להיות יותר טוב ואז שנכנס הכל זה ממש הפריע לי.

- הרעיון מגניב אבל תבליט אותו. שים את הגיטרה במרכז אם זה ישאר ככה בלי שירה. יש רגעים שזה נשמע כאילו פלייבק שמחכה לזמר להכנס. תכניס את הגיטרה למרכז ותבליט אותה, לא חייבת להיות כל כך טרבלית ובתוך המיקס.

- אחי סורי על הקטנוניות אבל יש רגעים שממש שומעים שהגיטרות לא מכוונות. אני דיי בטוח שזה הגיטרה של הליווי של הוואנים. תבדוק את העניין.

שוב, סליחה על הקטנוניות אבל יאללה, תעשה את זה בן זונה ולא רק טוב =) דבר איתי בפרטית אם אתה צריך יעוץ או עזרה.

זיהית נכון, אכן אדיקטיב.

ואם זיהית זה ברור מאליו שכמעט ולא נגעתי בסאונד, למעט דברים קלים פה ושם,

לא נגעתי בסמפלים באדיקטיב, לא שונה דבר כמעט.

לגבי הפאנינג של הגיטרות, הריף המרכזי ממורכז הגיטרות סולו מצודדות בהארד פאנינג לשמאל וימין בהתאמה בשביל תמונת מיקס נכונה.

יש גיטרה מרכזית ועוד אחת עם מדמה אקוסטית ושניהם ממורכזות, להוסיף עליהם גם את הגיטרןת סולו יצור עכירות.

לגבי הכיוון, וואלה יכול להיות שאתה צודק, להגנתי אומר שלא המון זמן הושקע בסקיצה, אבל אני אעבור שוב ואכוון שיצא לי לשבת על זה שוב.

זה ממש ראף מיקס, ראף מאוד הייתי אומר.

לגבי השירה, ודאי שאמורה להיכנס שירה, בגלל זה הקטע שלאחר הפתיחה נשמע ״פלייבקי״. השירה לא הוקלטה, תוקלט אם וכאשר רק בשלב האחרון.

תודה על התגובה העניינית אחי.