Jump to content

משחק על המקום ה-1

itan17

Recommended Posts

במדינה מתוקנת כל מי שמוציא משפט מהמקלדת נגד דייויד בלאט לא דורך יותר בהיכל.

מאמן נפלא שעושה עבודה נהדרת.

במסגרת הגבלות הליגה והשילוב עם היורוליג, מגבלות תקציב וכו', יש לנו קבוצה מדהימה.

הוא ביקש שיביאו לו פנסיונר במקום ג׳יימס? ההנהלה שלנו בשנתיים-שלוש האחרונות לא מפסיקה לעשות טעויות וזה ימשיך גם כשיהיה כאן מאמן אחר.

ולהגיד על מאמן שהביא לנו 11 תארים (וגמר פיינל פור) בתור מאמן ראשי ועוד 10 בתור עוזר מאמן ש״אסור לו לדרוך יותר בהיכל״ זה תמצית הגועל של תרבות הספורט בישראל, כמה כפיות טובה.

כנראה שהוא לא ביקש את זיזיץ', אני לא יודע. אבל הוא כן זה שהביא את היקמן, רייס, אינגלס, קיינר מדלי וכו'. להגיד שהוא לא בנה את הקבוצה כשהוא המאמן כבר 4 שנים זה מגוחך.

הוא חתום על 3 השפלות עצומות העונה (נגד הפועל, ירושלים וצסק"א) והפסיד את האליפות בשנה שעברה. במכבי לא יתכן הפסד אליפות שנתיים ברציפות. הלו זו מכבי תל אביב לא גליל עליון.

להשאיר את כולם חוץ מתיקונים קלים בלבד- רכז מוביל במקום רייס (מקאלב?), גבוה שלא עושה פאול כל דקה במקום סופו וג'יימס גיסט או אליהו כחיזוק לעמדה 4 ותהיה בובה של קבוצה.

העמדה הכי חשובה תהיה עמדת המאמן כמובן. ההחלטה פשוטה מאוד- אם אין אליפות אז אסור לנו לתת לדיוויד בלאט לדרוך יותר בהיכל.

אתה משאיר את היקמן ואינגלס? סופו החוצה (אתה זוכר מי היה כאן בשנה שעברה נכון?) ?

רייס דווקא נותן יכולת לא רעה לאחרונה...אבל אני לא רוצה שיישאר...

סמית' גם בסימן שאלה אם הפציעה שלו לא תיפתר...

אישית אני הייתי מחליף את כל הזרים למעט סופו ואולי דווין...

אתה משאיר את היקמן ואינגלס? סופו החוצה (אתה זוכר מי היה כאן בשנה שעברה נכון?) ?

רייס דווקא נותן יכולת לא רעה לאחרונה...אבל אני לא רוצה שיישאר...

סמית' גם בסימן שאלה אם הפציעה שלו לא תיפתר...

אישית אני הייתי מחליף את כל הזרים למעט סופו ואולי דווין...

הדבר המרכזי שצריך לעשות זה להחליט מי קובע - הפדרמנים ג'וניור או בלאט. מי מהם שיחליט, צריך לבנות קבוצה בצלמו ובדמותו (כלומר, לא לתת לבלאט לאלתר עם שחקנים שלא מתאימים לתפיסת עולמו). המאמן ושיטת המשחק שהוא מעוניין להביא עימו צריכים להשפיע על הסגל, ולא להיפך (בניגוד למה שקרה בעונות האחרונות).

סופו, סמית' וגם שון ג'יימס זה שחקנים שיכולים להוות את הבסיס, ביחד עם הישראלים המתאימים (פניני, בלו, טיוס, אוחיון ולנדסברג).

צריך להסתכל על כל אחת מהעמדות בנפרד:

גארדים: רייס יכול להיות טוב בשיטה של Run and Gun, אבל לא מתאים למשחק מסודר. אוחיון רכז לגיטימי לרוטציה ויישאר בעיקר מאחר שהוא ישראלי. היקמן טוב אבל לא מספיק טוב ויציב בשביל הרמות הגבוהות (לדעתי). לנדסברג וארד הררי (לא היה שווה לתת לו צ'אנס בליגה?) יישארו גם כן בסגל מאחר שהם ישראלים.

אישית, אני חושב שרכז ושוטינג גארד זה מאסט. מביניהם, רכז שיודע לנהל משחק ולשלוט בקצב נראה כמו משהו דחוף יותר כרגע (בעיקר כי בשוטינג גארד אפשר "למשוך" עם היקמן ואולי גם להציב שם את אינגלס בהרכב של פוינט גארד, ושני פורוורדים מבין פניני/אינגלס/סמית'). בניגוד לדעה הרווחת, אני לא חושב שלנגפורד זה מה שמכבי צריכה. הוא אמנם go to guy אבל כופה מדי את הסגנון שלו על הקבוצה, ולמכבי זה לא טוב.

פורוורדים: סמית' הוא באנקר, למרות חוסר היציבות והפציעה, לפחות כל עוד שבלאט ימשיך כמאמן. פניני זה המכביסט-סל הכי גדול שיש היום וגם על בלו אף אחד לא יוותר.

אינגלס זה סימן שאלה (מאוד איכותי אבל לא ווינר ולא בטוח שמספיק טוב בשביל השאיפות של מכבי). גם כאן, השאלה המרכזית היא השיטה. בשיטה של פורוורד אחד, שלושה שחקנים זה די והותר. בשיטה של שני פורוורדים (בין אם אחד מהם משחק כגבוה, כמו העונה, ובין אם שניים משחקים לצד פוינט גארד אחד, ללא שוטינג גארד) צריך את העומק הנוכחי.

גבוהים (בכוונה לא מפריד בין סנטרים לפורוורדים): סופו, ג'יימס וטיוס. מספיק טוב. מספיק איכותי. מספיק יציב. עדיף לא לגעת בעמדה הזאת, בעיקר לאור השינוי הדרוש בקו האחורי.

שורה תחתונה - גיבוש שיטת משחק (בדגש על החלטה לגבי תפקוד הפורוורדים) ישפיע על הסגל. אין ספק שחייבים להתחזק בגארד (פוינט או שוטינג) שיתפקד כ-go to guy.

אינגלס לא רוצה להשאר במכבי אז זה לא כל כך משנה, אבל בתאוריה אני משאיר אותו ואת היקמן. היקמן בשל ההמשכיות ובשל חסד נעורים ולא בגלל היכולת הנוכחית.

סופו מקבל סכומי עתק בשביל לרדת לספסל אחרי 4 דקות עם 2 פאולים. הוא שחקן משלים ולא שחקן מוביל. הוא צריך לעלות מהספסל כרול פלייר ולא לפתוח בחמישיה בקבוצה שרוצה טופ אירופאי. הגבוה המוביל של מכבי צריך להיות שחקן של 30 דקות לא של 17. ובנוסף הוא נוטה להפצע ומסוכן לבנות עליו.

אבל הבעיה הגדולה של מכבי היא בעמדת הרכז. לא הגיוני שכבר 3 שנים יוגב אוחיון הרכז הראשון של מכבי ופה האחריות היא אך ורק של בלאט. 2 שחקנים בשנים האחרונות עשו לנו נזק תודעתי גדול: הראשון הוא ארויו שקיבל שכר פסיכי ולא הצדיק אותו והשאיר טראומה, והשני זה פארגו שהגיע משום מקום והדהים את כל אירופה שגרם לתפיסה שגויה לפיה שחקנים יכולים לקפוץ 2-3 רמות על ימין ועל שמאל.

הבעיה היא שמכבי ממשיכה לחפש קיצורי דרך, שזה אומר שחקנים זולים שמביאים אותם תוך ציפייה שיקפצו 2 רמות- מרמה של שחקני יורופליג או ליגה ישראלית מובילים לשחקני יורוליג מובילים תוך שנה. זו שיטה עם אחוזי הצלחה לא כל כך גבוהים כמו שאנחנו מגלים בשנים האחרונות וגם כשזה כבר מצליח אנחנו לא מצליחים לשמור עליהם במכבי.

האסטרטגיה הכי מוצלחת של מכבי בשנים האחרונות עם הרכז היתה יותר שמרנית- לקחנו שחקני יורוליג מנוסים ומוכחים, לא כוכבים, והבאנו אותם בזמן מצויין- ממש לפני הקפיצה הגדולה שלהם לכוכבות. ככה מקדונלד, וויל סולומון ואפילו שאראס הגיעו למכבי וזאת השיטה שלדעתי צריכים ליישם כאן בשנה הבאה.

סופו לא מקבל סכומי עתק. סנטרים אחרים באירופה מקבלים פי 2 ו 3 ממנו. אז הוא משחק פחות, ויש לו חסרונות, אבל גם הרבה יתרונות.

אין ספק שצריך להשאיר אותו.

DoW צודק לגבי סופו.

ravid צודק עקרונית לגבי הרכז. מצד שני, צריך לזכור שהיו גם נפילות עם רכזי יורוליג "מוכחים" כגון פאפלוקאס (כישלון של בלאט), קאמינגס ואפילו בנו אודריך.

סופו לא מקבל סכומי עתק. סנטרים אחרים באירופה מקבלים פי 2 ו 3 ממנו. אז הוא משחק פחות, ויש לו חסרונות, אבל גם הרבה יתרונות.

אין ספק שצריך להשאיר אותו.

סופו הוא השחקן הכי יקר במכבי.

אני מסכים שיש לו יתרונות אבל לדעתי הפציעות הן עקב אכילס די משמעותי במקרה שלו.

DoW צודק לגבי סופו.

ravid צודק עקרונית לגבי הרכז. מצד שני, צריך לזכור שהיו גם נפילות עם רכזי יורוליג "מוכחים" כגון פאפלוקאס (כישלון של בלאט), קאמינגס ואפילו בנו אודריך.

פאפאלוקאס לא עונה לקטגוריה שהתייחסתי אליה של שחקן לפני הפריצה הגדולה שלו. פאפאלוקאס כבר היה כוכב על ובירידה גדולה כשהגיע למכבי.

בנו אודריך שחקן מעולה שהטעות איתו היתה שהביאו אותו בגיל 20 וציפו ממנו להוביל את הקבוצה. זו טעות שאפשר ללמוד ממנה ולא לחזור עליה.

הלוואי דונטה סמית' במכבי, שחקן על בליגה, בטוח שיצליח ביורוליג. לרעתו זו ההתנהגות המוזרה.

מכבי פיספסה לא מעט שחקני ליגה מצויינים בשנים האחרונות, נקווה שלא יפשלו הפעם במיוחד שיש השנה לא מעט איכות בליגה.

עוד שני שחקנים מהליגה שאני אוהב זה ג'וש דאנקן וטיילר האניקוט.

בכלל אם מביאים את שלושתם זו עליונות פיזית ואתלטית שכל כך חסרה לנו.

עד כמה שאני יודע הוא מרוויח בערך 600-700 אלף דולר במכבי, זה כלום במונחים אירופיים. תראה מה הוא עשה מול קרסטיץ', שחקן שמרוויח בערך 3 מיליון יורו בעונה.

היום כל אחד בגובה 2.10 מרוויח מיליון יורו, וכל אחד בגובה 2.10 שיודע להקפיץ כדור וללעוס מסטיק תוך כדי מקבל מיליון וחצי יורו.

סופו, דווין וריקי חייבים להישאר. רייס גם מראה ניצוצות ובהחלט יכול להשתפר משנה לשנה.
מאיפה המחשבה לשחרר את סופו? בין הסנטרים הטובים באירופה, כל דקה שהוא על המגרש זה ברכה, במיוחד שיש לו חיבור נהדר עם מכבי.

עד כמה שאני יודע הוא מרוויח בערך 600-700 אלף דולר במכבי, זה כלום במונחים אירופיים. תראה מה הוא עשה מול קרסטיץ', שחקן שמרוויח בערך 3 מיליון יורו בעונה.

היום כל אחד בגובה 2.10 מרוויח מיליון יורו, וכל אחד בגובה 2.10 שיודע להקפיץ כדור וללעוס מסטיק תוך כדי מקבל מיליון וחצי יורו.

הסכומים האלה נכונים אם אתה בבארסה, ריאל או צסק"א. אני לא בטוח לגבי מקומות אחרים. אני בספק גדול אם סמרדו סמואלס ממילאנו או אג'ינקה מנשטרסבורג מרוויחים סכומים כאלה והם שחקנים מצויינים. גם שון ג'יימס גבוה טוב ולא מתקרב לאזורים האלה.

הסכומים האלה נכונים אם אתה בבארסה, ריאל או צסק"א. אני לא בטוח לגבי מקומות אחרים. אני בספק גדול אם סמרדו סמואלס ממילאנו או אג'ינקה מנשטרסבורג מרוויחים סכומים כאלה והם שחקנים מצויינים. גם שון ג'יימס גבוה טוב ולא מתקרב לאזורים האלה.

אה?

שון ג'ימס מרוויח יותר מסופו בוודאות... (יש לו גם מס של ישראלי...)

מאיפה הבאת את זה? סמית׳ בוודאות יותר יקר ממנו ואם אני לא טועה גם ג׳יימס

מאיפה הבאתם את זה ששון ג'יימס השחקן הכי יקר בסגל? דווין סמית' וסופו הכי יקרים, שניהם באזור ה-800-850 אלף דולר לשנה.

תראו לי איזושהי אסמכתא לשכר של שון ג'יימס.