Jump to content

ניתוח מסירות ב"משחק העונה"

ronash

Recommended Posts

טוב אז רציתי הפעם לסמן גם את מיקום המסירות, אבל זה לקח לי מלא זמן שלא היה לי, וגם איכות התמונה ביוטיוב הייתה ממש נמוכה. כך שגם בנתונים כאן אני לא בטוח ב-100% (היה קשה לזהות שחקנים, וגם לפעמים צילמו את סוזה משתולל/אוהדות במקום את המגרש).

הפעם שחקני מכבי התמסרו בינהם 403 פעמים, שהתפלגו כך:

o1M3jbW.png

אפשר כנראה להעלות הרבה הסברים לטבלה הזו. שימו לב שלמרות שמדברים על המשחק המעולה של טב"ח, הוא לא בלט בכלל מבחינת המסירות (כמעט כל המסירות היו להגנה או לקישור ההגנתי). תכל'ס גם כשראיתי את המשחק הוא לא בלט כל כך לדעתי, במיוחד אחרי חצי השעה הראשונה. אבל זו רק דעתי.

לעומת זאת, תראו את הנתונים של בן הרוש, שלא הפסיק לגעת בכדור. שימו לב לשיתוף הפעולה בין מיכה לזהבי (שהיה קיים גם במשחק הקודם נגד ב"ש), ובתמיכה ההתקפית של שרן.

הנה מפה עם 11 השחקנים שפתחו, והמסירות ביניהם:

e727E9r.png

כל קו בין שחקן X לשחקן Y נחצה לשניים, החלק שקרוב ל-X מסמל את מספר המסירות ששחקן X מסר לשחקן Y, והחלק שקרוב לשחקן Y מסמל את המסירות של Y ל-X. כך למשל בן הרוש מסר די הרבה לבדש, שלא החזיר לו. ציירתי רק קווים שמסמלים יותר ממסירה אחת.

אחר כך עשיתי את אותה הסימולציה שעשיתי בפעם הקודמת, סימלצתי מיליון פוזישנים של מכבי וספרתי את הנגיעות של השחקנים.

5pwqUK4.png

תראו את הדומיננטיות של בן הרוש (להזכירכם, במשחק הקודם היו בפסגה טיבי וקרלוס). שימו לב גם שהפעם מעט פחות מחמישית מהפוזישנים הסתיימו בבעיטה, בעוד שבמשחק הקודם הנתון היה מעל לרבע.

לסיום ציירתי את מספר המסירות כפונקציה של הזמן:

uuL1XWW.png

לא יכול להסביר למה התמסרנו פחות עד הדקה ה-25, אבל אפשר לחשוב על קשר בין הירידה הדרסטית בכמות המסירות בדקה ה-75 לבין הירידה של בדש לספסל, על אף שהוא לא נגע הרבה בכדור.

שיהיה שבוע טוב ודיון פורה.

הדבר הראשון שהסתכלתי עליו זה המסירות בין מיכה לזהבי

שמח לראות ששוב הם מסרו אחד לשני הכי הרבה פעמים מאשר לשחקנים אחרים. זה מראה על מגמתיות, וככל ששני שחקנים כאלה משתפים יותר פעולה ההתקפה נראית טוב יותר.

הגרף האחרון שהוספת לגבי מסירות לפי הדקה במשחק מאוד מעניין.

לדעתי זה קשור לתוצאה במגרש - עד ה 2-0 ההתקפות שלנו היו קטלניות יותר. השתדלנו להגיע עם הכדור לרחבה כמה שיותר מהר כדי ליצור מצב של גול.

לאחר מכן מכבי הרשתה לעצמה לשמור יותר על הכדור ולהניע אותו בבטחה.

הירידה לקראת הסיום זה כי סוזה הוציא את מיכה, טב"ח ובדש, ובאופן טבעי משחק ההתקפה נפגם מכך.

זאת ההשערה שלי לעניין הזה לפחות.

הדבר הראשון שהסתכלתי עליו זה המסירות בין מיכה לזהבי

שמח לראות ששוב הם מסרו אחד לשני הכי הרבה פעמים מאשר לשחקנים אחרים. זה מראה על מגמתיות, וככל ששני שחקנים כאלה משתפים יותר פעולה ההתקפה נראית טוב יותר.

הגרף האחרון שהוספת לגבי מסירות לפי הדקה במשחק מאוד מעניין.

לדעתי זה קשור לתוצאה במגרש - עד ה 2-0 ההתקפות שלנו היו קטלניות יותר. השתדלנו להגיע עם הכדור לרחבה כמה שיותר מהר כדי ליצור מצב של גול.

לאחר מכן מכבי הרשתה לעצמה לשמור יותר על הכדור ולהניע אותו בבטחה.

הירידה לקראת הסיום זה כי סוזה הוציא את מיכה, טב"ח ובדש, ובאופן טבעי משחק ההתקפה נפגם מכך.

זאת ההשערה שלי לעניין הזה לפחות.

זה ההסבר שעולה לי בראש גם. בהתחלה שיחקנו יותר "תכלס" לשער בלי לשים דגש כל כך על הרגעת המשחק ומשחק מסירות מסודר.

בנוסף, אפשר לשים לב לדוממיננטיות של המגנים במערך הזה, ייני ובן הרוש. המערך הזה די נמנע מהקישור המרכזי ומתרכז באגפים.

מעניין כמה קילומטרים טב"ח עשה במשחק הזה לעומת שחקנים אחרים.

לא חושב שמשהו מיוחד

ההבדל הוא בכמות הספרינטים.

תהיה בטוח שזהבי עשה הכי הרבה.

בגלל זה מעניין אותי לראות מי עשה הכי הרבה קילומטרים. גם אל תשכח שטב"ח הוחלף. הוא פשוט לא הפסיק לרוץ לרגע במשחק הזה. המשחק הכי טוב שלו העונה.

הדבר הראשון שהסתכלתי עליו בגרף של המסירות זה למה לעזאזל אוהד כדורגל שזו לא העבודה שלו מפיק נתונים פי 100 יותר טובים מאלה שזה כן העבודה שלהם?

קראתי גם את הדיון הקודם, אני לומד המון מהנתונים האלה, אתה נכס.

כל הכבוד על ההשקעה!

כמו שאמרו לפניי, עד השני של בדש מכבי לא התמסרו הרבה ונראה מהנתונים ומהתוצאה שזו גם הייתה תוכנית המשחק, לדחוף את הכדור כמה שיותר מהר לרחבה.. כמו שכבר נוכחנו לדעת, כשדן וניקו על המגרש נראה פחות שליטה ומסירות ויותר כדורים מהירים בחלק הקדמי, קבוצה יותר מתנפלת ומגיעה בדרך כלל ליותר מצבים...

בן הרוש לדעתי נגע הרבה בכדור בגלל שב"ש פשוט ויתרה על צד ימין (שמאל שלנו) ויותר התמקדה בלעצור את מיכה ואת מרכז המגרש של מכבי ונראה שסוזה והשחקנים קלטו את זה, לוטם זינו הוא זה שהיה צריך לעצור את בן הרוש והוא לא לחץ אותו אלא חיכה לו בחצי, לעומת בוזגלו שלחץ בצד השני את ייני. אפשר לראות את זה בחופשיות שבה בן הרוש מתנהל עם הכדור קרוב לחצי והקלות שבה הוא פשוט מקפיץ כדורים לטב"ח...

תודה! מאוד מעניין. אני מניח שהתגובות פה מאוד שטחיות כי אנחנו עדיין לא יודעים איך לאכול את זה. מה שיפה לראות זה האחריות שעמב"ה מקבל (הוא מדהים לדעתי).