Jump to content

קוביקה או פריצה?

נועם שוהם

Recommended Posts

וואלה צודק. מוזר שאף פעם לא התייחסו לזה

אני עדיין זוכר את הראיון ששאלו אותו על זה והוא אמר שבעיקרון זה באמת קוביצה, אבל תכלס הוא מעדיף קוביקה.

האמת שבהתחשב בזה שעברו הרבה שנים מימי קוביקה זה קצת מפתיע לטובה הערכה שהוא מקבל פה

לגבי מי שאומר שפריצה מרגש וכדומה, זה נכון, אבל אנשים שוכחים מה היה קוביקה בשבילנו בשנים האלה.

הוא היה מרגש לא פחות וכוכב לא פחות. בדיוק השחקן שבשבילו אתה קונה כרטיס. אז גם לא היה בדיוק תרבות אהדה כמו היום ששחקנים חוגגים חצי שעה מול הקהל בסיום משחק.

קוביקה היה שחקן שיכול להבקיע מכל מצב, כולל לקחת כדור מאזור הקו בחצי ולדהור עם הכוח שלו מול הגנה דלילה.

מה שכן, אני מסכים שפריצה הרבה יותר דמות בקבוצה ממה שאני זוכר שקוביקה היה.

זה פועל יוצא של זה שפריצה מבוגר ומעניק הרבה דברים מתוקף הניסיון שלו. זה גם עומד לזכותו בקטע המקצועי.

קשה לי מקצועית להשוות שחקן בסוף הקריירה (פריצה) לשחקן שהיה פה באמצע הקריירה (קוביקה.

אני חושב שבמקרה של קוביקה הזמן שעבר רק האדיר אותו וגרם לו להפוך ליותר ממה שהוא. קטע נוסטלגי וזה, בעיקר לאור החלוצים שהיו לנו יותר מעשר שנים אחריו.

פריצה.

קוביקה פרח מעל מעטה הבינוניות שלנו כאשר בעונה הראשונה היה מצויין ובעונה השנייה היה חלש.

אנחנו מדברים על קוביקה של 98/98.

והוא פרח בתקופת השיא של הכדורגל הישראלי, שבליגה יש שחקנים ישראלים וזרים טובים ובית"ר, הפועל וחיפאיות חזקות.

השילוב שלו ושל נמני היה קטלני.

ויובל, הוא כבר אז היה משהו בלתי רגיל, זה לאו דווקא נוסטלגיה.

אולי לא אישיות כמו פריצה, אבל מבחינת מעמד לא פחות לדעתי.

יותר קל להתחבר לפריצה אבל אני חושב שאם שמים את קוביקה בקבוצה של היום הוא מסיים עם מספרים מפחידים!

יותר קל להתחבר לפריצה אבל אני חושב שאם שמים את קוביקה בקבוצה של היום הוא מסיים עם מספרים מפחידים!

אי אפשר לדעת. לעטר היו מספרים מפחידים עד שהביאו את פריצה וזהבי ושראדי עשה קפיצת מדרגה, מאז קצב הכיבושים שלו צנח ולא כי שיחק פחות טוב. במכבי של היום מאמין שאנדז'יי היה כובש פחות.

מה שכן, אחרי שחזר לארץ גם באשדוד היה מעולה ובבית"ר טוב, אבל בקדנציה השנייה איתנו כבר כמעט ולא הורגש. ותודה לתאומים שלא החתים אותו מתוך כבוד ללוני. סיפור אמיתי.

לגבי מי שאומר שפריצה מרגש וכדומה, זה נכון, אבל אנשים שוכחים מה היה קוביקה בשבילנו בשנים האלה.

הוא היה מרגש לא פחות וכוכב לא פחות. בדיוק השחקן שבשבילו אתה קונה כרטיס. אז גם לא היה בדיוק תרבות אהדה כמו היום ששחקנים חוגגים חצי שעה מול הקהל בסיום משחק.

הקהל של מכבי עודד את אנדז'יי וקרא להחזיר את הבן האובד הביתה כששיחק בקבוצות אחרות (לפחות שלט ספריי אחד זכור לי), אני לא חושב שהיה פחות אהוב ממה שפריצה היום. התייחסו אליו כמעט כמו לסמל. החתימה שלו בקיץ אחרי עונת האליפות הרגישה בעיקר טבעית.

זה שההנהלה של הפועל ירדו ממנו מחשש מפגיעה ביחסים עם ההנהלה של מכבי זה פחדני ומטופש, אבל גם מעיד על המעמד שהיה לו אצלנו והזיהוי שנדבק אצלו. את בן לוז הם החתימו, אבל קוביקה נחשב לקו אדום.

קוביקה של 98/99 היה אחד החלוצים הכי טובים ששיחקו בליגת העל. מבחינה מקצועית הוא הרבה הרבה יותר טוב מפריצה של היום.

יש לציין שאני לא אובייקטיבי כי באמת הייתי מאוהב בו.

צריך לתקן פה גם חלק מהאנשים שחושבים שהקבוצה שלנו הייתה חלשה ובינונית - זה לא כל כך נכון. רצנו לאליפות עם הפועל חיפה והסגל שלנו היה לא רע, עם ברומר, אמנלו, נמני, קוביקה, צרפתי, בן דיין, שורה, ורז'ינסקי ועוד. והפועל חיפה הייתה בעונה הזאת סוג של דרים טים ישראלי, וזו הסיבה היחידה שלא לקחנו אליפות. עדיין נעוץ לי בלב הטיל של זיתוני בקריית אליעזר ב 3-2 שלהם :sleep:

בכל מקרה, פריצה חלוץ ענק ומרגש, אבל בשלב הזה של הקריירה שלו, ובהשוואה לקוביקה - אין ספק בכלל. קוביקה היה מפלצת.

347.jpg

קוביקה של 98/99 היה אחד החלוצים הכי טובים ששיחקו בליגת העל. מבחינה מקצועית הוא הרבה הרבה יותר טוב מפריצה של היום.

יש לציין שאני לא אובייקטיבי כי באמת הייתי מאוהב בו.

צריך לתקן פה גם חלק מהאנשים שחושבים שהקבוצה שלנו הייתה חלשה ובינונית - זה לא כל כך נכון. רצנו לאליפות עם הפועל חיפה והסגל שלנו היה לא רע, עם ברומר, אמנלו, נמני, קוביקה, צרפתי, בן דיין, שורה, ורז'ינסקי ועוד. והפועל חיפה הייתה בעונה הזאת סוג של דרים טים ישראלי, וזו הסיבה היחידה שלא לקחנו אליפות. עדיין נעוץ לי בלב הטיל של זיתוני בקריית אליעזר ב 3-2 שלהם :sleep:

בכל מקרה, פריצה חלוץ ענק ומרגש, אבל בשלב הזה של הקריירה שלו, ובהשוואה לקוביקה - אין ספק בכלל. קוביקה היה מפלצת.

347.jpg

דוגמא נהדרת לחשיבה נוסטלגית ומעוותת של ההיסטוריה.

בשום שלב של אותה עונה לא היה סיכוי אמיתי לאליפות. התחלנו את העונה הזו בכמה מחזורים זוועתיים עד ששורה חזר לשער ואמנלו ובלבול הוקפצו מקבוצת הותיקים. עד שנזכרנו לשחק הפועל חיפה, שהייתה קבוצה סבבה אבל רחוקה מאד מדרים טים ישראלי, פתחה פור משמעותי על הליגה.

קוביקה יותר סקורר מפריצה

ועדיין, מאזן השערים של פריצה סביר לחלוטין ביחס למשחקים שהוא משחק. לפני שהגיע למכבי היה לו מאזן של יותר משער ל 2 משחקים ברוזנבורג, ובמכבי המאזן הוא קצת נמוך מזה, אבל עדיין לא רע.

מצד שני יש את הטכניקה והקלאס של פריצה, ואני חושב שבכדורגל של היום זה לא פחות חשוב

בסיכום: פריצה, בנקודות.

פריצה יוכל להחשב גדול יותר מקוביקה רק אם ישלים את השנה וחצי שנותרה לו באותה האיכות. בינתיים, לפחות איך שאני תופס את זה-קוביקה.

דוגמא נהדרת לחשיבה נוסטלגית ומעוותת של ההיסטוריה.

בשום שלב של אותה עונה לא היה סיכוי אמיתי לאליפות. התחלנו את העונה הזו בכמה מחזורים זוועתיים עד ששורה חזר לשער ואמנלו ובלבול הוקפצו מקבוצת הותיקים. עד שנזכרנו לשחק הפועל חיפה, שהייתה קבוצה סבבה אבל רחוקה מאד מדרים טים ישראלי, פתחה פור משמעותי על הליגה.

צודק לגמריי

הפועל חיפה ברחה לליגה מהר מאוד ( היה להם 2 הפסדים אולי בכל אותה עונה וגם 2 מהם בגארבג' טיים אם אני לא טועה לאשדוד והפועל כפ"ס 7-3 מחזור אחרון )

והתחלנו לשחק כדורגל רק אחרי שהפועל חיפה פתחה פער בפסגה

אבל ללא ספק הייתה עונה מרגשת

עם השער הכי יפה של אבי נמני בקריירה

אם אני לא טועה לא נצחנו דרבי באותה עונה היה 1-1 בר"ג (עם השער של אמנאלו ) ועוד אחד בבלומפילד שלא הסתיים בנצחון ממה שזכור לי

קוביקה או פריצה?

קוביקה ביי פאר

הוא פשוט משך את מכבי על הגב שלו כל אותה עונה

הכח פריצה של קוביקה לא היה לאף חלוץ בארץ

וכמובן שמדברים רק על 98/99

רוב מי שהגיב כאן לקוביקה כנראה גדל עליו (גם אני )

זה היה בשנים הראשונות שלי באהדה למכבי אחרי קוביקה ציפיתי שכל שנה יבוא קוביקה חדש

מהו קודרו שבר לי את המיתוס הזה מהר מאוד