Jump to content

נסיון להבין את צעדי ההנהלה

הילד בן 30

Recommended Posts

בימים האחרונים אופפת אותי התחושה שלא משנה כמה הולך טוב מקצועית, בתור קבוצת היהודים, תמיד יהיו רעשי רקע.

חשוב לי להבהיר שהמטרה פה היא לא "לזכות" את ההנהלה או לחלופין להאשים את הארגון בכל מה שקורה, אלא לרגע לנסות להבין את הסיטואציה מכיוון ההנהלה.

ראשית, ברור שההנהלה מאוד לא מרוצה מכמה שהיא חוטפת על התנהגות אוהדים, ובצדק.

אם נסכום את המשמעות הכספית בלבד של קנסות והפסדי הכנסות.בשנים האחרונות נגיע לנזק של מליוני שקלים.

נכון, ראוי להסתכל על האיפה ואיפה של בית הדין, אבל מבחינת מכבי, ובצדק, אם האוהדים היו נוהגים באיפוק רוב העונשים היו מתבטלים.

תחשבו למשל שבשכונה שלכם יש שוטר שמחפש אנשים שעוברים עבירות תנועה זוטרות באופן קבוע, ועדיין כל פעם מישהו מהמשפחה יקבל קנס. נכון, אפשר להתעצבן על השוטר, אבל כל אחד מכם היה בא בטענות כלפי אי למידת הלקח.

אני חושב, שהאכזבה של ההנהלה מוצדקת, מצפים מאיתנו לא להגיב לפרובוקטור במרפסת, לא לחכות לשופט ובטח ובטח שלא לזרוק חפצים למגרש או לקרוא קריאות גזעניות.

כן, ניתן לבקר את משפט השדה של ההנהלה, את חוסר הגיבוי שלה לאחים לסמל, את ההרגשה של חוסר שיתוף הפעולה.

אבל! חייבת לבוא פה ביקורת עצמית.

אנחנו כקהל חייבים להשתפר, ואני חש שההנהלה מאוכזבת בין היתר מהארגון שלא עושה מספיק לטענתה כדי להשפיע על הקהל בתחום הזה, (ודנו מספיק אם זה מתפקידו של הארגון או לא, אני חושב שהתשובה איפשהו באמצע- הארגון צריך לנקוט עמדה ולהבהיר אותה לאוהדים ותו לא).

אני רק מוסיף שאנחנו חייבים להיות אגרוף אחד מאחורי הארגון,לדעתי לפחות.

ועוד דבר,לדעתי צריך להניח לזה עד מחר בלילה,

להתעסק במשחק מחר שיכול להיות גורלי.

אם היית טיפה יותר מעורב היית מבין שהחלטות לא כאלה תמימות כמו שאתה חושב. אתה ניזון מהלך הרוח של הפורום והתקשורת ומופשע מזה ( שלא באשמתך ) לא הכל ורוד בהנהלה שלנו וישנם צעדים שהם נטו משחקי כוח וניסיון לפגוע ישירות בפנאטיקס וחבריה.

אגיב פה לפני שהנושא הזה יהפוך לנושא ניגוח כמו כל נושא דומה אחר שהיה לפניו

אין ספק שיש מקום להבין את צעדי ההנהלה ולנסות לרדת לעובי הקורה מאיפה ההחלטות מגיעות. לא רק שיש מקום, אלא אפילו חובתנו לנסות להבין

למה חובה? כי לצערי מערכת היחסים בין המועדון לאירגון מתנהלת יותר מידי סביב יחסי עוצמה ופחות מידי סביב שיתופי פעולה ואינטרסים הדדיים שיקדמו את שני הצדדים.

האם זה אומר שצריך להגיד אמן לכל צעד של ההנהלה? ממש לא. ההנהלה עושה טעויות רבות במרחב הזה שנקרא יחסי קהל-מועדון. חשוב לציין - הנהלה זה לא רק גולדהאר ואנגלידיס. יש עוד המון אנשים בקלחת ועוד המון אינטריגות.

הכשל הרציני ביותר של ההנהלה, מבחינתי, הוא הניתוק מתרבות העידוד שהתפתחה בישראל מאז שנת 2000. לא, אני לא מצפה מההנהלה לגבות את תרבות האולטראס על כל מה שמשתמע מכך. גם את צעדי האירגון אני, בתור קהל רחב, מבקר ובוחן כל צעד לגופו. אבל אני מצפה שבסופו של דבר הנחת היסוד ליחסי העבודה האלה תהיה - העידוד חשוב, התפאורה חשובה, האירגון חשוב. יש הרגשה שההנהלה לא מבינה את זה.

אני לא אומר שההנהלה שמה לה מטרה למגר את הארגון ולהפוך את בלומפילד לנוקיה. אני פשוט חושב שזה לא מעניין אותם עד הרגע שהם נפגעים. כשזה לא מעניין אותם אז הכל יתנהל בסטטוס קוו מסויים שייראה כלפי חוץ תקין ונורמלי, אבל ברגע שיהיה פיצוץ הפער יתגלה במלוא הדרו. וצעד מוזר כמו איסור הכנסת אביזרי עידוד יכול לצאת לפועל.

לצערי, אני לא מוצא מקום לקהל הרחב לכוון את מערכת היחסים הזו לאנשהו - למרות שהוא הרוב שעל פיו, לבסוף, יישק דבר. פשוט כי לקהל הרחב אין כוח והוא אינו מאוחד מספיק כדי לעשות זאת. הדבר הזה ייפתר, או שלא ייפתר, בין האירגון להנהלה בלבד. הלוואי שראשי ההנהלה יידעו לזהות את התפוחים הרקובים אצלם וליצור ממשק חדש להתקשרות הזו, תוך הכרה בחשיבות האירגון והעידוד. מנגד, האירגון צריך להכיר בקווים האדומים שההנהלה מציבה, לזהות את התפוחים הרקובים אצלו ולפעול מתוך שיתוף פעולה עם המועדון ולא מתוך תחושת רדיפה תמידית והתעקשות על עקרונות שאינם מתאימים לאף אחד חוץ מלאירגון עצמו.

ולבסוף, בנוגע ליחסי אירגון-קהל. אני די בטוח שהתגובות עכשיו יהיו בסגנון "תראו כמה כוח יש לקהל כאשר מתאחדים מאחורי האירגון מול ההנהלה". זה נכון, אבל יש פה טעות - אף אחד לא מול אף אחד. האירגון בעצמו צריך לזהות את העוצמה שבגיוס הקהל הרחב, אולם לשם הגיוס הזה הוא צריך להתפשר על עקרונות ששאר הקהל מסרב להכיר בהם בתוקף ולאחד את הקהל מאחוריו סביב עקרונות משותפים וברורים. אותם עקרונות משותפים יהיו כאלה שההנהלה צריכה להכיר בהם ולרצות בהם בעצמה.

סליחה על החפירה.

אני רק רציתי להזכיר לכם שאנחנו נימצאים בתקופה הכי יפה של מכבי (אוהד מכבי יותר מ 30 שנה)כדורגל מדהים,קהל ניפלא,כיף לי לבוא לבלומפילד.

בואו ננסה להנות מהרגע,כי מנסיון שלי, הוא לא נימשך הרבה זמן,במיוחד בכדורגל.

אם היית טיפה יותר מעורב היית מבין שהחלטות לא כאלה תמימות כמו שאתה חושב. אתה ניזון מהלך הרוח של הפורום והתקשורת ומופשע מזה ( שלא באשמתך ) לא הכל ורוד בהנהלה שלנו וישנם צעדים שהם נטו משחקי כוח וניסיון לפגוע ישירות בפנאטיקס וחבריה.

וזה בעייתי מאוד

אני כאחד מהקהל הרחב שלא מעורב

עד ששמעתי מאחד שמעורב על הנעשה בפנים חשבתי שהאירגון הוא האשם ובסך הכל מחפש תשומת לב

וחבל לי על כך כי זה לא נכון וקל לצודד בעמדה הזאת כי זה נשמע הרבה יותר אמין בלי שאר העובדות

יש ניסיון לדכא אוהדים זה מתחיל בארגון וימשיך לשאר הקהל

אני רק מוסיף שאנחנו חייבים להיות אגרוף אחד מאחורי הארגון,לדעתי לפחות.

ועוד דבר,לדעתי צריך להניח לזה עד מחר בלילה,

להתעסק במשחק מחר שיכול להיות גורלי.

כל אחד מהצדדים - ההנהלה והארגון, צריכים להשתפר בהתנהלות שלהם. לא יודע מי יותר ומי פחות, אבל צריך להבין שאף אחד לא מתנהל בצורה תקינה לחלוטין.

אני אישית חושב שיש כאן בעיה שאף אחד מהצדדים לא מיישר קו עם השני - ההנהלה כנראה לא מבינה איך לפעול מול ארגון אוהדים וזה דיי בולט, והארגון עצמו גם קצת מסרב לבוא לקראת ההנהלה. הם פשוט צריכים להיפגש באמצע והכל יהיה טוב.

ההנהלה צריכה קודם כל לגבות את הקהל שלה ולהילחם בשחיתות בהתאחדות, ואחרי זה לעסוק פרטנית בהרחקת ה"עשבים השוטים".

הפנאטיקס הם חלק מהסיבה לקנות כרטיס ולבוא לבלומפילד ולמרבה הצער ההנהלה לא מבינה את זה.

בעיניי, אם ההנהלה תתעסק באיתור של הזורקים והמתפרעים (קרי, כל מי שעושה משהו שמוביל לקנסות ולהעמדה לדין של מכבי) יהיה לה גיבוי מלא, בתקווה כולל מהפנאטיקס.

+כל מה שיובל בוסה כתב.

וזה בעייתי מאוד

אני כאחד מהקהל הרחב שלא מעורב

עד ששמעתי מאחד שמעורב על הנעשה בפנים חשבתי שהאירגון הוא האשם ובסך הכל מחפש תשומת לב

וחבל לי על כך כי זה לא נכון וקל לצודד בעמדה הזאת כי זה נשמע הרבה יותר אמין בלי שאר העובדות

יש ניסיון לדכא אוהדים זה מתחיל בארגון וימשיך לשאר הקהל

אני מבין את הבעתיות שעומדת מאחורי הנתק הזה בין הקהל הרחב לארגון . תאמין לי שיש דרכים כמו לבוא ולהראות ולדבר בשער 11 , לשלוח הודעות פרטיות!! למשתמשים שמזוהים כחברי ארגון . באמת שאפשר לגשר על זה וליצור הבנה אצל כולם

אני מבין את הבעתיות שעומדת מאחורי הנתק הזה בין הקהל הרחב לארגון . תאמין לי שיש דרכים כמו לבוא ולהראות ולדבר בשער 11 , לשלוח הודעות פרטיות!! למשתמשים שמזוהים כחברי ארגון . באמת שאפשר לגשר על זה וליצור הבנה אצל כולם

עד לתקרית האחרונה לא ידעתי בכלל על איזה בעיה עם ההנהלה

חשבתי שהכל מתנהל סבבה

אני מאוד מעריך את הארגון אבל אני מעדיף לשבת בצד ויותר לראות משחק מלעודד ולהתערבב עם שאר האוהדים

אני מאמין שלאנשים כמוני אין מושג מה קורה בין האירגון להנהלה

ומנקודת מבט חיצונית בלי לשמוע על מה שקורה באמת אלה לראות רק את נקודת הפיצוץ

הרבה יותר קל והגיוני להאשים את האירגון

וזה נטו מחוסר ידע לא מטמטום

חבל לי עליכם כאוהדי מכבי שנותנים מעצמם כל כך הרבה ובשניה קל להוציא אתכם הרעים

שזה ממש לא ככה

והקטע שאתם יכולים בקלות ובצדק לקבל את תמיכת הקהל הרחב

בסך הכל אתם צריכים לשתף אותם בשביל זה שיהיו מודעים לתמונה השלמה

האירוע האחרון הראה לארגון שכן יש לו תמיכה מאנשים בקהל הרחב וכן מוכרים ומעריכים את הפעולות שלהם וכנראה הארגון לא קיבל את מרבית התמיכה במחאה שעשו על האוהד באשדוד נטו בגלל חוסר הבנה של אנשים שנבעה מהסברה לא טובה..

אני רק מקווה שכמו שלקח זמן עד שההנהלה הבינה איך מתנהלים מקצועית בצורה נכונה הם גם יבינו איך מתנהלים עם האוהדים ושגם הארגון ימצא את הדרך להתנהל בצורה נכונה אל מול ההנהלה החדשה.

ההנהלה צריכה קודם כל לגבות את הקהל שלה ולהילחם בשחיתות בהתאחדות, ואחרי זה לעסוק פרטנית בהרחקת ה"עשבים השוטים".

הפנאטיקס הם חלק מהסיבה לקנות כרטיס ולבוא לבלומפילד ולמרבה הצער ההנהלה לא מבינה את זה.

בעיניי, אם ההנהלה תתעסק באיתור של הזורקים והמתפרעים (קרי, כל מי שעושה משהו שמוביל לקנסות ולהעמדה לדין של מכבי) יהיה לה גיבוי מלא, בתקווה כולל מהפנאטיקס.

+כל מה שיובל בוסה כתב.

1.ההנהלה צריכה להילחם בשחיתות שבהתאחדות ובעשבים השוטים במקביל

2.ההנהלה צריכה לגבות את הקהל ככלל ולהוקיע את העשבים השוטים גם אם הם חלק מהאירגון (ואם אתה שואל אותי אז בעיקר אם הם חלק מהאירגון כי הם "תחת שליטה" שבאה במגע ישיר עם ההנהלה).

3.אם אני לא טועה ההנהלה מתעסקת באיתור הפורעים ולכן גם שללה מהם את המנוי (וזה לא משנה אם אותו אוהד נעצר על זריקת מוט או כל התנהגות שהובילה להעמדה לדין)

4.הארגון לצערי למרות הרמה הגבוהה שיש בו מאז הקמתו בנושא העידוד: דגלי פריסה, שירים, תפאורה ובעיקר מקוריות ועוצמה שהוא מביא במשחקים , הוא לא ידע להוקיע או לפחות לגנות את המעשים האלו שגורמים במקרה הטוב לקנסות ורדיוסים ובמקרה הגרוע לכך שצריך לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מביאים את הילדים שלנו למגרשים.

וכמו שהרוב פה אומר שכולם ירדו לקרקע ושיבינו שמצד אחד אין קבוצה בלי אוהדים ומנגד האוהדים פה בגלל הקבוצה (אם משהו חבר בארגון למרות מכבי שיחפש לו כת אחרת)

נעשו טעויות רבות משני הצדדים... וכרגע אנחנו לא הולכים למקום טוב יותר בעיקר בגלל שכל צד לא מוכן להודות בטעויות שלו.

במשחק הזה אין מנצחים כולם מפסידים...

שני הצדדים לא שווים כלום בלי הצד השני...

מקווה שהכל יסתדר אבל לא רואה את זה בקרוב קורה..

כשרשמתי לכם בנושא על ההוא שהורחק שמנסים לדכא סוג אוהדים מסויים, חשבתם שאני מפגר והיה אחד שטען שבגלל אנשים עם סוג חשיבה כמו שלי, המדינה שלנו נראית כמו שהיא נראית או משהו כזה חחחח... שבוע עבר, ופתאום כולם מגיעים לאותן מסקנות.. סטייקים

לא בקטע של לזלזל במה שרשמת, בסופו של דבר יש אוהד אחד שלא קורא את כל המגילות בפורום, אותו אוהד שמערכת החינוך וההורים שלו לא הצליחו לחנך פתאם מחליט לזרוק את הכוס קולה/מצית/משהו ברגע של עצבים.

אין לך איך למנוע דבר שכזה, אח"כ הקבוצה נקנסת , ההנהלה חסרת אונים, אנחנו ממשיכים לחפור על חשבונות נפש (חוץ מההוא שזרק וההוא שיזרוק) ובית הדין ממשיך בשלו וככה הכל כמו גלגל.

השלמנו ואני מדבר על כל הקהל בארץ ,שהגיוני לקבל רדיוס בגלל שאחד זרק מצית גם אם אותו אחד נתפס, במקום להלחם בבעיה שהיא בית דין מופרע שנהנה מתקשורת שכונתית שאין לה שום ביקורת וניסיון להגן על הצרכנים והמפרנסים של הספורט (אנחנו).

במקום להלחם בבעיה אנחנו מאשימים את עצמנו ואת ההנהלה ומחפשים רעיונות הזויים לעצור את העוול שעושים וימשיכו לעשות לנו עד שנתעורר.

אתה לא באמת מצפה שהנהלת מכבי והארגון יצליחו לפתור את כל הבעיות בחברה הישראלית עד אחרון האוהדים.

אפילו בצבא שהוא גוף שזז לאט כבר הבינו שעונש קולקטיבי כבר לא אפקטיבי, בטח כשאין לך היכולת לשלוט על טמטום שיכול להתפרץ בכל רגע נתון אצל יותר מ10,000 אנשים.

1.ההנהלה צריכה להילחם בשחיתות שבהתאחדות ובעשבים השוטים במקביל

2.ההנהלה צריכה לגבות את הקהל ככלל ולהוקיע את העשבים השוטים גם אם הם חלק מהאירגון (ואם אתה שואל אותי אז בעיקר אם הם חלק מהאירגון כי הם "תחת שליטה" שבאה במגע ישיר עם ההנהלה).

3.אם אני לא טועה ההנהלה מתעסקת באיתור הפורעים ולכן גם שללה מהם את המנוי (וזה לא משנה אם אותו אוהד נעצר על זריקת מוט או כל התנהגות שהובילה להעמדה לדין)

4.הארגון לצערי למרות הרמה הגבוהה שיש בו מאז הקמתו בנושא העידוד: דגלי פריסה, שירים, תפאורה ובעיקר מקוריות ועוצמה שהוא מביא במשחקים , הוא לא ידע להוקיע או לפחות לגנות את המעשים האלו שגורמים במקרה הטוב לקנסות ורדיוסים ובמקרה הגרוע לכך שצריך לחשוב פעמיים לפני שאנחנו מביאים את הילדים שלנו למגרשים.

וכמו שהרוב פה אומר שכולם ירדו לקרקע ושיבינו שמצד אחד אין קבוצה בלי אוהדים ומנגד האוהדים פה בגלל הקבוצה (אם משהו חבר בארגון למרות מכבי שיחפש לו כת אחרת)

1. מסכים ולא ציינתי אחרת.

2. הטיפול (קרי, הרחקת אוהד שייתפס זורק משהו למגרש) צריך להיות אחיד בין כל אוהדי מכבי, בין אם הם חברים בפנאטיקס ובין אם מנויי כבוד בשער הכסף.

3. ההנהלה שללה את המנוי מאוהד ללא הוכחות (לפי מה ששמעתי והבנתי מהנושא בפורום). יש חשיבות אדירה לכך שההנהלה תשלול מנויים רק מאותם אוהדים שיש ראיות לכך שביצעו פעולות שפגעו במכבי, כי אחרת זה מצב מסוכן מאוד בו יכולים לשלול סתם כך מנויים.

4. כתבתי בנושא שהיה כאן בשבוע שעבר שלדעתי הארגון צריך להוציא הודעה חד משמעית שהוא מתנגד לכל פעולה שפוגעת במכבי ובפרט השלכת חפצים למגרש.

היו גם חילוקי דעות ביני לבין אנשים שהם חברים בארגון לעניין השיר "מעורר המחלוקת", אבל אפשר לחיות עם זה.

אני חושב שלכולם ברור שכל הצדדים פה קשורים ותלויים אחד בשני, ורוצים בטובת מכבי, ולכן צריכים להגיע להסכמות.

כשרשמתי לכם בנושא על ההוא שהורחק שמנסים לדכא סוג אוהדים מסויים, חשבתם שאני מפגר והיה אחד שטען שבגלל אנשים עם סוג חשיבה כמו שלי, המדינה שלנו נראית כמו שהיא נראית או משהו כזה חחחח... שבוע עבר, ופתאום כולם מגיעים לאותן מסקנות.. סטייקים

אני עד עשיו נמנעתי מלקחת צד בגלל חוסר ידע

שאתה בא ואומר בנאדם מורחק שלא בצדק בלי לתת איזה הוכחה למה הוא לא אשם אין מה לעשות זה לא נשמע כל כך אמין

אז אני העדפתי להימנע מלהגיב ולצפות מהצד אחרים מעדיפים ישר לתת תדעה שלהם ועקב כך גם לקבל הסברים מהר יותר למה יכול להיות שהם טועים

שיחה עם אוהד שקצת מכיר ולא שייך לאירגון הבהירה לי הרבה על דברים שקורים בפנים

אני חושב שאם האירגון היה יוצא בהודעת הסבר ברורה על כל מה שנעשה מאחורי הקלעים

הוא היה מקבל את תמיכת רוב הקהל ודברים היו זזים בצורה הרבה יותר פשוטה

בלי לתת הסבר למה הוא לא אשם? S:

כתבו שהבנאדם שנתפס חף מפשע בלי לתת הסבר למה הם טוענים ככה

הרי על פי ההיגיון אין סיבה שההנהלה סתם תרחיק אוהד

(מה שלא באמת נכון)