Jump to content

מכבי - באירן

DoW

Recommended Posts

משחק פשוט הפוך על הפוך

מבחינה מקצועית - משחק גרוע מאוד של מכבי:

אפשרנו להם כדורים חוזרים בהתקפה, איבדנו המון כדורים שהגיעו מחטיפות ונקודות קלות במתפרצות, ופשוט לא שיחקנו חכם

אם נוסיף לזה את הפציעות של סופו ושל טיוס נקבל שבלאט נאלץ לעבור לשחק בהרכב פואורדים בלית ברירה.

מאוד אהבתי איך שהשחקנים שיחקו ככה. כל אחד הרגיש שאנחנו בחיסרון, והוא צריך לתת אקסטרה בהגנה ולחפות אחד על השני, וזה היה פשוט יפהפה לצפייה. מבחינה התקפית המשחק עדיין היה תקוע משום מה, למרות שעל הנייר כל אחד יכול לקלוע ולחדור.

אמהמה? בלאט נתקע עם אותה חמישייה מעל 10 דקות. היה חייב לעשות מדי פעם חילופים כדי לרענן. למשל אוחיון במקום היקמן שלא הפסיק לאבד, ואז לנסות לשחק ככה עם חילוף כל כמה דקות כדי לשמור על השחקנים רעננים.

אבל טעות גדולה יותר הייתה בהכנסה של רייס. לא ברור לי מה בלאט אמר לו בפסק זמן, אבל אני די בטוח שהוא לא ביקש ממנו ללכת לבד פעמיים ברצף.

ומכאן אנחנו מגיעים לטעות הכי גדולה של בלאט במשחק: אתה מגיע לאחר פסק זמן לכדור אחרון שאמור לסדר לך את הניצחון במשחק. מה אתה מחליט? רייס יוציא כדור, בתקווה להיקמן (שהרגע עשה 1 מ 2 מהקו). מה ההיגיון בזה? רייס נמוך, והיה צפוי שיאבד. למה לא לשים שם את פניני, המוסר הכי טוב בקבוצה, ולנסות לארגן מסירה ללנדסברג שהיה בזון וצלף 5 מ 5 מהקו? שום היגיון, הרבה מזל.

נ.ב.

איך שכחתי... למשתמש itanar - סמית' שוב היה מהבולטים במכבי. סחב אותנו לגמרי לבדו בתחילת הרבע השלישי כאשר כל השאר רק הזיקו. נקודות, ריבאונד (גם בהגנה וגם בהתקפה), הגנה. סבל קצת מהבלאגן בהרכב הפואורדים, אבל באופן כללי היה נהדר.

אתה חייב להבין אבל שדווקא זה שאין גבוה זה מקשה מאוד על ההתקפה כי אין מישהו דומיננטי כמו סופו שמרכז את ההגנה סביבו בצבע ונותן חופש לגארדים. אני מהמשחק עצמו מאוד נהניתי. ראיתי הרבה יורוליג השנה וזה ללא ספק המשחק הכי חכם שראיתי בין שני מאמנים מבריקים. דיוויד כנראה הלך עם התחושות שלו ונתן להיקמן ורייס להמשיך ולאוחיון לא. מה שכן מגיע לדיוויד קרדיט על זה שהוא הרוויח את לנדסברג שהוא שחקן יורוליג לגיטימי להמשך העונה ונראה כי כל שחקן מבין את מקומו בקבוצה.. אולי חוץ מאינגלס שהוא מעולה אבל פחות יציב לאחרונה..

לנדסברג מוכיח שוב שכשנותנים לו צ'אנס הוא מוכיח את עצמו,אז לא מובן לי למה הרבה פעמים הוא מתייבש על הספסל.

דווקא בשבוע שעבר הוא הוכיח את עצמו ומאז הוא מקבל דקות.

נראה לי שמאז שפורסם שהפועל ירושלים רוצה אותו לעונה הבאה הוא התחיל לשחק.

אתה חייב להבין אבל שדווקא זה שאין גבוה זה מקשה מאוד על ההתקפה כי אין מישהו דומיננטי כמו סופו שמרכז את ההגנה סביבו בצבע ונותן חופש לגארדים. אני מהמשחק עצמו מאוד נהניתי. ראיתי הרבה יורוליג השנה וזה ללא ספק המשחק הכי חכם שראיתי בין שני מאמנים מבריקים. דיוויד כנראה הלך עם התחושות שלו ונתן להיקמן ורייס להמשיך ולאוחיון לא. מה שכן מגיע לדיוויד קרדיט על זה שהוא הרוויח את לנדסברג שהוא שחקן יורוליג לגיטימי להמשך העונה ונראה כי כל שחקן מבין את מקומו בקבוצה.. אולי חוץ מאינגלס שהוא מעולה אבל פחות יציב לאחרונה..

במחצית הראשונה באמת הרגשתי שזה משחק טוב עם שני מאמנים שחושבים ומנסים לעבוד על היריב, אבל הפציעה של סופו וטיוס טרפה את הקלפים.

זה לא שבלאט הביא הברקה עם ההרכב הזה, הרי לא הייתה לו ברירה, ואילו המאמן של באירן פשוט לא ידע מה לעשות. שוב, מאוד נהניתי לראות את החמישייה שלנו שומרת עם חיפוי אחד על השני ועזרה בריבאונד, אבל הגרמנים פשוט לא ידעו מה לעשות, וזאת הנפילה של המאמן שלהם, שפשוט איבד את המשחק לדעתי.

ושוב, לא ברור לי על מה הקרדיט המוגזם להיקמן ורייס. היקמן עוד מילא, הייתה לו יופי של מחצית ראשונה, אבל בשנייה הוא איבד כדורים, ורייס בכלל לא היה בעניינים. לנדסברג? כן, אפשר לתת לבלאט קרדיט, או שאפשר לשאול למה הוא החביא אותו במשך כל כך הרבה זמן.

הוא לא החביא. הקבוצה רצה יפה מאוד גם בלעדיו, אבל רואים שהוא נותן למכבי עוד מימד בהתקפה . בלאט אמר אחרי הגמר גביע שזו התקופה שהוא רצה להכניס יותר את לנדסברג לעניינים והוא יודע למה. לגבי המשחק של הגרמנים זו ההגנה הכי טובה שראיתי שנה ביורוליג( חוץ מל מכבי וריאל) ושזה בא משחקנים כאלה זה מאוד מרשים. בהתקפה זה יותר בעיה כי השחקנים שלהם פשוט לא איכותיים ולא סתם הם לא הלכו לפוסט אפ שמכבי הייתה בלי גבוה, הסנטר שלהם פשוט לא מסוגל לעשות סל. אגב, המטרה של מכבי הייתה לספוג פחות מ71 נק, ועמדנו בה מצוין

די נו, מעולם לא כתבתי שסמית' שחקן לא טוב.

הוא היה טוב היום בדיוק כמו שבלו שיחק טוב ברבע הראשון, היקמן בשני ולנדסברג בשלישי.

הוא לא שחקן של מאני טיים זה הכל.

אבל גם היום במחצית ראשונה הוא היה חלש בהתקפה ובעיקר בהגנה.

שבוע הבא הפסד בטוח מול צסק"א, אין לנו מה למכור מולם.

אגב, לא ברור מה עבר על דני פדרמן שהביא את רייס שהוא גרסא פחות טובה של היקמן.

די נו, מעולם לא כתבתי שסמית' שחקן לא טוב.

הוא היה טוב היום בדיוק כמו שבלו שיחק טוב ברבע הראשון, היקמן בשני ולנדסברג בשלישי.

הוא לא שחקן של מאני טיים זה הכל.

אבל גם היום במחצית ראשונה הוא היה חלש בהתקפה ובעיקר בהגנה.

שבוע הבא הפסד בטוח מול צסק"א, אין לנו מה למכור מולם.

אגב, לא ברור מה עבר על דני פדרמן שהביא את רייס שהוא גרסא פחות טובה של היקמן.

שמע...לא נעים לי אבל אם זה באמת מה שאתה חושב אתה לא מבין בכדורסל

הוא לא החביא. הקבוצה רצה יפה מאוד גם בלעדיו, אבל רואים שהוא נותן למכבי עוד מימד בהתקפה . בלאט אמר אחרי הגמר גביע שזו התקופה שהוא רצה להכניס יותר את לנדסברג לעניינים והוא יודע למה. לגבי המשחק של הגרמנים זו ההגנה הכי טובה שראיתי שנה ביורוליג( חוץ מל מכבי וריאל) ושזה בא משחקנים כאלה זה מאוד מרשים. בהתקפה זה יותר בעיה כי השחקנים שלהם פשוט לא איכותיים ולא סתם הם לא הלכו לפוסט אפ שמכבי הייתה בלי גבוה, הסנטר שלהם פשוט לא מסוגל לעשות סל. אגב, המטרה של מכבי הייתה לספוג פחות מ71 נק, ועמדנו בה מצוין

אז מה שאתה אומר לי זה שבלאט ייבש את לנדסברג על הספסל במשך שנה וחצי כי הוא ידע מתי להכניס אותו לעניינים?

אז מה שאתה אומר לי זה שבלאט ייבש את לנדסברג על הספסל במשך שנה וחצי כי הוא ידע מתי להכניס אותו לעניינים?

ייבש שנה וחצי? בחייאת, תבדוק את עצמך לפני שאתה מנפיץ כאלה דברים, אנשים עוד עלולים להאמין לך. שנה שעברה סילבן שיחק יותר מ16 דקות בממצוצע בליגה- ויותר מ-10 ביורוליג.(שחקן בשנה הראשונה במכבי כן?) השנה הוא מגיע לשיא בדיוק בזמן הנכון. לא הייתי קורא לזה "להתייבש"

הם שיחקו מהר ואפילו אני התעייפתי מלראות את זה, לא יעזור, תמיד כשמכבי במשבר פניני הוא אחד היחידים שבא מהספסל ועם כמה נשיכות ולחימה הוא מחזיר אותנו, בדקה האחרונה הייתה קומדיה של טעויות, רייס עם הוצאת הכדור הלא אחראית שלו ואז רעדו לי הביצים שמא הם ילכו לשחקן הכדורסל הכי טוב מבין שחקני הקולנוע ואז היה פוגע אנושות בסיכוי שלנו לסיים במקום 2. שבוע הבא אם לא ננצח ההפרש אולי זה הדבר הכי חשוב העונה, המשחק בשישי ככה שנוכל לראות גם באזל וגם צסק"א אחרי הקידוש.