Jump to content

סטי"לים-דבורים חיל הים

Recommended Posts

שונה לגמרי מחי"ר, השאלה מה אתה מחפש, לא פשוט לאכול ים 3 שנים.... בעיקר בחורף

אין ספק שהשירות מאתגר ולא פשוט (בעיקר קושי מנטלי לעומת פיזי בחי"ר)

הייתי בדבורים באשדוד השתחררתי לפני 4 שנים בערך....

אם אתה הולך על זה לך לדבורים ולא לסטילים... (יציעות פחות טובות אבל לפחות לא מתאבדים שמה בניגוד לסטילים)

פראנק גם אני באותה שאלה,אני לא בכושר בכלל..שוקל אם ללכת..מצד אחד מאוד רוצה את זה עקב העניין בזה,נראה לי שירות מאתגר ומאמין שאסתגל לים מאשר יותר בחי"ר...

MATIS,השירות מאתגר ומעניין בדבורים? לשם אני מעדיף..צוות יותר קטן והכל..יש פעילות מבצעית? או שרק טוחנים שמירות?

בעיקרון רוב השירות הוא בט"ש.... אני הייתי בזמן עופרת יצוקה אז היתה התקופה הכי מעניינית בשירות שלי (למרות שלא יצאנו הביתה איזה 8 שבועות)

יש מבצעים מידי פעם.. מצד שני אפשר להעביר תקופות ארוכות בלי אקשן אמיתי (חוץ ממה שקשור לשמירה על חוקי השייט מול עזה וכ'ו...)

שירות לא קל, הרבה שיגרה, הרוב מקיאים בהתחלה, אבל מתרגלים לים

בקשר לגיבוש, לא צריך כושר מי יודע מה....

בכלל זה שירות שמצריך כושר גופני, אחרי הכל אתה בספינה קטנה ולא רץ בשטח

שאני התגייסתי כל החברה של הסטלים/דבורים עשו טירונות ביחד עם הכלל צהלי (טירונות שכונה 02 בזיקים)

אבל עכשיו שינו את זה ואני חושב שאתם תעשו טירונות 03 בבהד חיל הים בחיפה ואחר קורס גם בחיפה

דבר אחד שחשוב שתדעו, ברגע שעברתם תגיבוש אתה שייכים לחיל הים אם תרצו או לא

בגיבוש עצמו תצטרכו לבחור אם אתם מעדיפים סטילים או דבורים, אז תבואו עם בחירה... בדרך כלל מתחשבים בכם

טחינת צעירות מטורפת

קורה בכל יחידה קרבית בצבא... וזה נכון הרבה יותר לסטילים שבאמת אונסים תצעירים מאשר בדבורים

כל זאת נאמר שלצעירים בדבורים יש כניראה את היציאות הכי גרועות בצה"ל (11/3, 11/3, 28) עד הסמל

וגם אז זה 11/3 עד המוות

אתם באמת מגזימים.

דבורים זה אחד המקומות הכי משפחתיים בצהל, עם אווירה מדהימה שאין מקום כזה בכל הצבא.

מבחינת טחינת צעירות זה לא קיים. כמו בהרבה מקומות היציאות משתפרות עם הסמל, כל אחד עד הסמל נותן 4-6 פעמים 28 כל השאר 3\11.

אם אתה טוב אתה יוצא לסמדים\ציפים ועושה 4 חודשים חמשושים שזה משהו שלא תמצאו בהרבה יחידות בצבא.

סהכ שירות משפחתי מדהים

גרמתם לי לוותר על הגיבוש

שמע אני יכול להגיד לך בדיעבד יש לי הרבה חוויות, והכרתי אנשים טובים שמה

אבל חלק מהשירות הרגשתי כמו כושי בספינת עבדים :mushy:

יש קטעים שאתה אומר, כוס עמק ערס איזה סבל....

ויש רגעים שאתה מרגיש גאה בחברה ובספינה שאתם שומרים על המדינה....

בקיצור זה לא פיקניק, מי שמחפש בית זונות שלא ילך

אתם באמת מגזימים.

דבורים זה אחד המקומות הכי משפחתיים בצהל, עם אווירה מדהימה שאין מקום כזה בכל הצבא.

מבחינת טחינת צעירות זה לא קיים. כמו בהרבה מקומות היציאות משתפרות עם הסמל, כל אחד עד הסמל נותן 4-6 פעמים 28 כל השאר 3\11.

אם אתה טוב אתה יוצא לסמדים\ציפים ועושה 4 חודשים חמשושים שזה משהו שלא תמצאו בהרבה יחידות בצבא.

סהכ שירות משפחתי מדהים

"כל אחד נותן עד הסמל 4-6 פעמים 28" אתה כותב את זה בטון דיי קליל, לעשות סגירות כאלה זה טירוף ולא תמצא כזה דבר אפילו בחי"ר (אלא אם אתה הכי בעייתי בארץ וחוטף שבת כל שעה).

ומי שכתב פה שוויתר על הגיבוש, עשית בשכל לפי דעתי

שיהיה בהצלחה

מה הכוונה מה עושים במקרה כזה?

מה שאמרת זה עובדה קיימת.

קצונה קרבית זה חובלים כל השאר זה קצונת חוף

כן,פשוט השאלה שלי אם יש אפשרות לצאת לקורס חובלים כדי להיות קצין קרבי ולא קצונת חוף...כי קראתי איפשהו שרק אם חסר קצינים קרביים אז מוציאים לקורס חובלים..זה נכון?

כן,פשוט השאלה שלי אם יש אפשרות לצאת לקורס חובלים כדי להיות קצין קרבי ולא קצונת חוף...כי קראתי איפשהו שרק אם חסר קצינים קרביים אז מוציאים לקורס חובלים..זה נכון?

נדיר מאוד שמישהו יצא באמצע השירות לקורס חובלים, אל תבנה על זה

"כל אחד נותן עד הסמל 4-6 פעמים 28" אתה כותב את זה בטון דיי קליל, לעשות סגירות כאלה זה טירוף ולא תמצא כזה דבר אפילו בחי"ר (אלא אם אתה הכי בעייתי בארץ וחוטף שבת כל שעה).

ומי שכתב פה שוויתר על הגיבוש, עשית בשכל לפי דעתי

שיהיה בהצלחה

"אם אתה לא חלק מזה, אתה לעולם לא תבין".

אוהד מכבי, מכיר נכון?

אי אפשר להבין מבחוץ מה זה הדבורים.

ה28 הזה, נראה לי קטן באמת חסר חשיבות. עבר לי כל כך מהר ובקלות. לא נורא לסגור בדבורים, אולי אפילו כיף.

אני נהנתי ואם הייתי מתגייס מהתחלה הייתי עושה זאת.

נדיר מאוד שמישהו יצא באמצע השירות לקורס חובלים, אל תבנה על זה

אני מאמין שאתה משוחרר כבר. הקטע הזה השתנה מאוד.

מח"י (מפקד חיל הים) הוציא 2 הוראות.

כל מי שרוצה ים יקבל ים (זאת אומרת כל מי שתומך לחימה בחיל הים ורוצה לעבור להיות לוחם יקבל כמובן בתנאי שהוא בריא וכו'..)

מי שרוצה חובלים יקבל חובלים (זאת אומרת כל מי שלוחם חיל הים ורוצה לעבור לחובלים יקבל כמובן בתנאי שהוא בריא וכו'..)

"אם אתה לא חלק מזה, אתה לעולם לא תבין".

אוהד מכבי, מכיר נכון?

אי אפשר להבין מבחוץ מה זה הדבורים.

ה28 הזה, נראה לי קטן באמת חסר חשיבות. עבר לי כל כך מהר ובקלות. לא נורא לסגור בדבורים, אולי אפילו כיף.

אני נהנתי ואם הייתי מתגייס מהתחלה הייתי עושה זאת.

אני מאמין שאתה משוחרר כבר. הקטע הזה השתנה מאוד.

מח"י (מפקד חיל הים) הוציא 2 הוראות.

כל מי שרוצה ים יקבל ים (זאת אומרת כל מי שתומך לחימה בחיל הים ורוצה לעבור להיות לוחם יקבל כמובן בתנאי שהוא בריא וכו'..)

מי שרוצה חובלים יקבל חובלים (זאת אומרת כל מי שלוחם חיל הים ורוצה לעבור לחובלים יקבל כמובן בתנאי שהוא בריא וכו'..)

וואו באמת?

תשמע אחי יש לי גיבוש בעוד שבוע בדיוק..ואני ממש לא בכושר..כושר גרוע עם עודף משקל..אבל עם הרבה מוטיבציה ורצון להוכיח,וגם בפן הפיזי לא אוותר ואפרוש...

מה לעשות? ללכת? אני מאוד רוצה דבורים ולא סטילים ממה שהבנתי..השירות בדבורים באמת נראה לי יותר מעניין ומסקרן עבורי

וואו באמת?

תשמע אחי יש לי גיבוש בעוד שבוע בדיוק..ואני ממש לא בכושר..כושר גרוע עם עודף משקל..אבל עם הרבה מוטיבציה ורצון להוכיח,וגם בפן הפיזי לא אוותר ואפרוש...

מה לעשות? ללכת? אני מאוד רוצה דבורים ולא סטילים ממה שהבנתי..השירות בדבורים באמת נראה לי יותר מעניין ומסקרן עבורי

תלך, זה לא גיבוש צנחנים.... יהיה בסדר