Jump to content

מילואים 4 חודשים אחרי שיחרור!

Recommended Posts

נושא היותי אנטי ציוני הוא לא קשור ל''שיח'' שמתנהל כאן, ציינתי זאת כהערת אגב בהקשר לאחד הדברים שנאמרו. הנושא הוא הגיוס לצה''ל, והעובדה שאינני תומך בשירות קרבי איננה פועל יוצא מהיותי אנטי ציוני (שזה כשלעצמו לא קשור אגב לעובדה שישראל היא לא מדינת הלכה אבל לא נכנס לזה). אני בניגוד אליך למשל, לפחות בדקתי בעצמי דברים ולא הסתפקתי במה שהאכילו אותי בכפית בבית הספר (זו שטיפת המוח שעליה אני מדבר, די להוציא דברים מהקשרם).

ולגביי עיצותי - אני רק מייעץ, לא כופה, לא מטיף לא כלום. מייעץ. יש אנשים שקיבלו את מה שאמרתי והקשיבו לי, ויש כאלה שלא. לא ציפיתי שכולם יסכימו.

ואני מודה שממש לא הבנתי מה הלכאורה אבסורד הגדול שהצגת, ואני חושב שעשית שם סמטוחה שלמה.

1. נחמד שאתה יודע מי אני ומה אני על סמך שורה וחצי בפורום. אורן זריף יכול ללמוד ממך המון.

2. בית הספר זו דוגמה לא שייכת למה שאתה רוצה להוכיח. בוא נדבר על החברה הישראלית ואז יהיה לך יותר קל להוכיח את הטענה שלך.

3. על אותו המשקל אומר לך שגם החברה שממנה אתה בא ו\או ממנה אתה שואב את הרעיונות לשיח שלך היא חברה שגרמה לך לחשוב כפי שאתה חושב.

4. מעניין שאתה יכול להמליץ לחיוב או לשלילה על שירות קרבי או על שירות מילואים בזמן שלא עשית דקה מזה או מזה.

5. שוב, אין לי שום בעיה עם הדעות שלך. בסופו של דבר זכותך להביע דעה מסוימת גם אם היא לא נראית לי סבירה. מה שכן אתה קורא ליהודים נאצים בזמן שהם עשו פי מיליון יותר ממך כדי להציל חיים, כדי לשמר את היהדות המודרנית וכדי לשמור על חיי היהודים בגולה. אבל כנראה שהושפעת חזק מכל הסרטונים ברשת על הרצל ועל היותו כופר בדת היהודית ועל רצונו לנצר את היהודים. טיפ שלי: תתעמק יותר ותמצא דברים אחרים.

6. הסמטוחה השלמה שלא הבנת היא שמצד אחד אתה שואף למדינת הלכה - שבה להזכירך רק היהודים נלחמו בצבא - ומנגד אתה מעודד השתמטות של יהודים. הגיוני!

1. נחמד שאתה יודע מי אני ומה אני על סמך שורה וחצי בפורום. אורן זריף יכול ללמוד ממך המון.

2. בית הספר זו דוגמה לא שייכת למה שאתה רוצה להוכיח. בוא נדבר על החברה הישראלית ואז יהיה לך יותר קל להוכיח את הטענה שלך.

3. על אותו המשקל אומר לך שגם החברה שממנה אתה בא ו\או ממנה אתה שואב את הרעיונות לשיח שלך היא חברה שגרמה לך לחשוב כפי שאתה חושב.

4. מעניין שאתה יכול להמליץ לחיוב או לשלילה על שירות קרבי או על שירות מילואים בזמן שלא עשית דקה מזה או מזה.

5. שוב, אין לי שום בעיה עם הדעות שלך. בסופו של דבר זכותך להביע דעה מסוימת גם אם היא לא נראית לי סבירה. מה שכן אתה קורא ליהודים נאצים בזמן שהם עשו פי מיליון יותר ממך כדי להציל חיים, כדי לשמר את היהדות המודרנית וכדי לשמור על חיי היהודים בגולה. אבל כנראה שהושפעת חזק מכל הסרטונים ברשת על הרצל ועל היותו כופר בדת היהודית ועל רצונו לנצר את היהודים. טיפ שלי: תתעמק יותר ותמצא דברים אחרים.

6. הסמטוחה השלמה שלא הבנת היא שמצד אחד אתה שואף למדינת הלכה - שבה להזכירך רק היהודים נלחמו בצבא - ומנגד אתה מעודד השתמטות של יהודים. הגיוני!

2. בתי הספר, עובדתית, מאכילים את הנוער במה שהם מעוניינים שידעו. רבים מבני הנוער לא באמת יבדקו מעבר למה שלימדו אותם, כי זה לא מעניין אותם לרוב.

3. החברה שממנה באתי היא ציונית מאוד, שמעריצה את הרצל ובכל אופן ממש לא שאבתי ממנה את דיעותיי.

4. עשיתי שירות קרבי לצערי בחטיבת כפיר לתקופה של שנה.

5. תקרא את דיעותיהם של רבים ממנהיגי הציונות בתחילתה, ותראה שהם אולי לא היו רוצחים כמו הנאצים, אבל מחזיקים בתזות גזעניות שמחלקות יהודים לטובים יותר וטובים פחות. ''טהורים'' ו''מעורבבים''. אני בשום אופן לא יכול לראות עצמי מזדהה עם חלאות כאלה.

ועוד משהו, מבחינה עובדתית הציונים נמנעו מלהציל יהודים בגולה, כשהקו המנחה אותם שאסור לתת לשום דבר לפגום בתכניות הלאומיות שלהם. בן גוריון אמר ''אם הייתי יכול להציל את כל ילדי גרמניה ע''י שליחתם לבריטניה או להציל מחציתם ע''י שליחתם לא"י אני בוחר באפשרות השניה''. יכול להיות שהרבה יראו בכך דבר שהוא לא פסול (וזה גם לא מסוג הדברים שאני מתעכב עליהם) אבל זה די סותר את הטענה שהם דאגו ליהודים בגולה.

שימור היהדות המודרנית - בבקשה תן לי הסבר מה זה ''יהדות מודרנית''. מה זה בכלל יהדות אם לא דת ותו לא? במה אתה שונה מיפני שיחליט להתגייר מחר כדת וכדין?

6. אני לא שואף למדינת הלכה, כבר אמרתי לך קודם. אני מעודד אנשים לשירות קל להבדיל מהשתמטות, זאת לאור העובדה שאני לא חושב שבמצב הנוכחי חוק גיוס חובה הוא הגיוני, שוויוני, ולמעשה מביא לזריקת מיליארדים של שקלים כל שנה, שיכלו ללכת למקומות יעילים יותר, כולל להתייעלות הצבא. תתייחס רק לטענה הזאת, לא לכל מה שכתבתי לעיל, כי זה ויכוח אחר לחלוטין כמו שאמרתי בהודעותיי הקודמות.

2. בתי הספר, עובדתית, מאכילים את הנוער במה שהם מעוניינים שידעו. רבים מבני הנוער לא באמת יבדקו מעבר למה שלימדו אותם, כי זה לא מעניין אותם לרוב.

3. החברה שממנה באתי היא ציונית מאוד, שמעריצה את הרצל ובכל אופן ממש לא שאבתי ממנה את דיעותיי.

4. עשיתי שירות קרבי לצערי בחטיבת כפיר לתקופה של שנה.

5. תקרא את דיעותיהם של רבים ממנהיגי הציונות בתחילתה, ותראה שהם אולי לא היו רוצחים כמו הנאצים, אבל מחזיקים בתזות גזעניות שמחלקות יהודים לטובים יותר וטובים פחות. ''טהורים'' ו''מעורבבים''. אני בשום אופן לא יכול לראות עצמי מזדהה עם חלאות כאלה.

ועוד משהו, מבחינה עובדתית הציונים נמנעו מלהציל יהודים בגולה, כשהקו המנחה אותם שאסור לתת לשום דבר לפגום בתכניות הלאומיות שלהם. בן גוריון אמר ''אם הייתי יכול להציל את כל ילדי גרמניה ע''י שליחתם לבריטניה או להציל מחציתם ע''י שליחתם לא"י אני בוחר באפשרות השניה''. יכול להיות שהרבה יראו בכך דבר שהוא לא פסול (וזה גם לא מסוג הדברים שאני מתעכב עליהם) אבל זה די סותר את הטענה שהם דאגו ליהודים בגולה.

שימור היהדות המודרנית - בבקשה תן לי הסבר מה זה ''יהדות מודרנית''. מה זה בכלל יהדות אם לא דת ותו לא? במה אתה שונה מיפני שיחליט להתגייר מחר כדת וכדין?

6. אני לא שואף למדינת הלכה, כבר אמרתי לך קודם. אני מעודד אנשים לשירות קל להבדיל מהשתמטות, זאת לאור העובדה שאני לא חושב שבמצב הנוכחי חוק גיוס חובה הוא הגיוני, שוויוני, ולמעשה מביא לזריקת מיליארדים של שקלים כל שנה, שיכלו ללכת למקומות יעילים יותר, כולל להתייעלות הצבא. תתייחס רק לטענה הזאת, לא לכל מה שכתבתי לעיל, כי זה ויכוח אחר לחלוטין כמו שאמרתי בהודעותיי הקודמות.

2. בתי הספר הפורמליים לא עובדים בצורה נכונה לדעתי. מסכים איתך. הם מתעסקים בכמות חומר ולא באיכותו. ללא ספק בכלל. עם זאת, זה נובע מחוסר מקצועיות שמגיעה מהדרגות הגבוהות במערכת החינוך ולאו דווקא מאיזו הכוונה זדונית שתצמצם את האופקים של התלמידים.

3. החברה שממנה אתה ניזון, קורא, מסיק ועוד זו לאו דווקא החברה שבה אתה חי או אליה אתה משתייך מבחינה תרבותית. פה אין לי מושג כ"כ לגביך כי ההיכרות היא מאד שטחית, אתה יודע להגיד טוב יותר לאיזה חברה אתה משתייך ולפיה אתה מקבל גם את הפרספקטיבה שלך ואת הדעות שכמובן מחוזקות באמצעות המעטפת הסביבתית שלך.

4. לצערי הרב שנה זה לא פרק זמן מספיק כדי לשפוט את המערכת הצבאית. מה גם שהמערכת הצבאית מחולקת לכל כך הרבה מחלקות, חטיבות ויחידות לכן באופן חד משמעית אי אפשר לשפוט אותה ו\או להכליל. מי שמכליל מערכת כמו המערכת הצבאית הוא באמת הדיוט בתחום. אצלי למשל היה שירות מצוין ואני משרת שירות מילואים מלא, למרות שיש לי הרבה מאד ביקורת על התנהלות ראשי הצבא והמקובעות של חלק מהדרגים הגבוהים. עם זאת אני מכיר גם בחשיבות הצבא. לטוב - כמו הישרדות שלנו כאן. ולרע - כמו השחתה מוסרית.

5. זה הסעיף המהותי עבורי ועבורך. אתה צריך להבין שהמוסר השתנה מהקצה לקצה במאה השנים האחרונות ואנשים "גדולים" לטענתי שהיו אקטיבים ועשו הרבה למען העם היהודי יכלו להיחשב כקטנים עד מאד אם הם היו מחזיקים באותם הדעות כיום. כמו השם "דוד" שנובע מדוד המלך שעשה מעשה לא מוסרי בהחלט עם בת שבע ולמרות זאת הוא גיבור נערץ ואחד שעוד יספרו עליו מעשיות רבות. צריך לעשות את ההתאמות האלו, כדי שלא יוצר לך דיסוננס תרבותי (כן זה לא האידיאל, אבל זה מה יש).

6. אתה בהחלט צודק. חוק הגיוס הנוכחי הוא לא שיוויוני. אבל יש לנו שתי אופציות: הראשונה - להעמיק את חוסר השיוויון והפער החברתי הקיים ו"לזרוק". השנייה - לנסות ולשנות מתוך המערכת עצמה. ואני בוחר בשנייה.

עכשיו אתייחס רק להערה האחרונה:

למה לא לקחת את המיליארדים שמתבזבזים על חיילים חסרי תועלת ( http://www.kan-naim.co.il/artical.asp?id=19969&cid=1 ) באמצעות כך שתבטל את חוק גיוס החובה השרירותי, ופשוט לתגמל חיילים קרביים ותומכי לחימה משמעותיים בשכר ראוי? אי אפשר לתרץ את המשכורות העלובות שלך 350 - 700 ש''ח לחודש בכך ש''אין כסף''. שלא לדבר על עוד מקומות שניתן לקצץ בהם כדי להביא להתייעלות הצבא. לוחמים שמרוויחים שכר ראוי יתמרמרו הרבה פחות ולא ירגישו מנוצלים, וגם סביר להניח שהדבר יביא לכך שכוח האדם יהיה איכותי בהרבה.

אם מדובר על הפן הכספי אז זה כבר נושא אחר כי מדובר על נטו פוליטיקה (למרות שאני מסכים עם מה שכתבת למעלה). אני מעדיף להשאיר את הפוליטיקה המזויינת בצד ולהתעסק בפן של השליחות למרות שבהחלט יש מקום לתגמל את החיילים הקרביים ושאר בעלי התפקידים החשובים בשכר גבוה מאשר ה-750 ש"ח הנוכחיים. עם זאת פרסת כאן טיעונים עמוקים יותר מאשר נתונים כלכליים של חיילי צה"ל משום ששוב אם הטענות שלך מתבססות בסופו של דבר בחוסר שביעות רצון עקב רווח כספי נמוך אז הבנתי את הטענה הכללית שלך ואני בהחלט לא מסכים איתה כי פוליטיקה תהיה שגורה תמיד בצבא. וזה מחזיר אותי למשפט שכתבתי למעלה: אפשר להיות חלק מזה ולנסות לשנות מתוך המערכת ואפשר לצאת ממנה ולקטר ש"זה לא ראוי". תבחר אתה מה נראה לך נכון.

אני חושב שאם חייל יקבל את מה שמגיע לו (שכר ראוי) זה יפצה על השאר - חוסר שוויון, שירות פוליטיקאים מנוולים, חיים במדינה עושקת וכו' - במידה רבה, כי הוא, ובכן, מקבל לפחות תמורה על זה ולא מנוצל, וכך גם האינטרס האישי שלו לשרת עולה, כי הרבה יעדיפו לרכוש ידע צבאי שיתן להם נק' זכות לאחר מכן, ולקבל על זה תשלום נורמלי מאשר ללכת לעבוד במפעל או מלצרות.

יניב מאוד צבוע מצידך להתייחס למה שאמרתי לסמ''ר בבון (MATA) שנאמר בהקשר ישיר למשפט שהוא אמר, בסגנון: ''הייתי שמח שישחטו את המשפחה שלך בזמן שאתה צופה, ואז שישחטו אותך'', אבל העיקר שהסו קולד התנשאות שלי מפריעה לך.

כנראה שהפעם לך יש בעיה בהבנת הנקרא.

לא איחלתי לך לעבור את מה שעבר על העם היהודי לפני 70 שנה,ואני לא מאחל את זה אפילו לשונאים שלי.

נתתי דוגמאות כדי להסביר לך כמה חשוב שיש לנו מדינה וכמה אנשים נלחמו על האדמה הזאת,בשביל שנחייה פה.

כנראה שהפעם לך יש בעיה בהבנת הנקרא.

לא איחלתי לך לעבור את מה שעבר על העם היהודי לפני 70 שנה,ואני לא מאחל את זה אפילו לשונאים שלי.

נתתי דוגמאות כדי להסביר לך כמה חשוב שיש לנו מדינה וכמה אנשים נלחמו על האדמה הזאת,בשביל שנחייה פה.

לא נשמה, הבעיה בהבנת הנקרא במקרה הזה היא נטו שלך, כיוון שלא ייחסתי את המשפט הנ''ל אליך אלא ל-MATA . בבקשה תקרא שוב את מה שכתבתי ותעלה על כך בעצמך.

דיונים על יהדות, ציונות, המדינה, זה סבבה.

אבל רק הבהרה אחת.

בפורום הזה לא יהיו תגובות שמעודדות אנשים לא להיות בצה"ל או לא להיות בקרבי מסיבות לא ראויות, זאת לא דרכה של מכבי ולא דרכו של הפורום הזה.

נראה לי שBlombly ינוח קצת ממחר כמה ימים בחוץ. יש גבול לכינויים שהוא רשם פה.

צריך להיות מאוד דפוק, או סתם בור חסר היסטוריה, כדי לתת לעצמך כאלו תירוצים מפגרים למה לא ללכת לצבא.

מי שרוצה לחזור לאושוויץ שיקים את חזונו של Blombly.

לא נשמה, הבעיה בהבנת הנקרא במקרה הזה היא נטו שלך, כיוון שלא ייחסתי את המשפט הנ''ל אליך אלא ל-MATA . בבקשה תקרא שוב את מה שכתבתי ותעלה על כך בעצמך.

יקירי.

עקב הפער המשמעותי בין הידע לבין הטענות שלך בכל מה שנוגע לתקציב הביטחון, חלוקת הכספים בצה"ל ומהותו של חוק גיוס חובה אני ממליץ שתימנע מלהמליץ על אנשים לשפר את איכות הקריאה, ההבנה או הניסיון להעמיק בדברייך משום שהם חסרים מתוכן. לצערי, הטענה כי ביצעת שירות "קרבי" בכפיר-צר לי לבשר לך כי אתה רחוק מכך. איני מזלזל בשירותך הכולל אך לצערי חוסר ההבנה והידע שלך לגבי מהות, איכות והאפשרויות העומדות בפני מלש"ב בשירות "קרבי" על אינספור התפקידים המוצעים לו והפרוסים לפניו ניכרת בצורה מזעזעת. צר לי לשמוע שאתה ממליץ בחום על שירות "מינימלי"-אך אין בכך כל רע. למעשה-אינך הראשון וכנראה אינך האחרון, אין מה להתרגש מכך. הבעיה המהותית כפי שכתבתי היא קוצר היריעה שלך בניסיון ובידע הכולל והניסיון להאדיר אותו או להביע "עליונות" על הטיפשים מאיתנו שבחרו לבצע שירות קרבי משמעותי(שלא דווקא הולכים יחדיו, לא לזה ולא לזה). בניגוד אליך-רבים מהמגיבים פה מגיעים לאחר שירות קרבי מלא ושירות מילואים ארוך ופעיל. אני לשמחתי ביצעתי את שניהם שבין השאר הופקדתי בתפקידי הסדיר על הכשרת חיילים, לוחמים וביצוע תפקידי לחימה בכלל גזרות הארץ. לטעמי-רוחב היריעה שלי לגבי הכשרת החייל, אופן וסוג השירות והיכולת של החייל למקסם אותו היא רחבה פי כמה מרמת הידע שאתה מציג, ולמעשה גם רבים מאלו שהגיבו נמצאים באותה סירה יחד איתי.

איני מתכוון להגיב או להאריך בדבריי בדבר הציונות, אופן החינוך במדינה משום שאיני מחזיק ידע מספק לטעמי להגיב לנושא וזה גם לא המקום לשוחח על הדבר.

מאחל לך כל טוב.

לאנשים פה יש בעיה קשה בהבנת הנקרא, זה פשוט זועק לשמיים.

(1) מדינת ישראל היא לא מדינה יהודית - היא מדינה ציונית ומדינה ככל מדינות העולם. זה שאנשים כאן בטוחים שהם מרכיבים יחדיו ''לאום יהודי'' זו הטעות המגוחכת ביותר אי פעם. שים לב למה שכתבת ''אפילו בתוך העם שלנו שונאים אחד את השני'', והכוונה היא לא לשנאה פוליטית, או על רקע דעות מסויימות, אלא לשנאה על רקע גזעי - בשניה אחת, שמטתי את הקרקע שעליה ה''לאום'' שלך עומד. תודה רבה שעזרת לי.

(2) לגביי תחושת הביטחון - אני רואה ''יהודים'' רבים שחיים בארצות אחרות ומבסוטים על החיים שלהם - גם חיים בקרב אוכלוסייה איכותית יותר, נחמדה יותר וגם מרוויחים הרבה יותר. תקריות כאלו ואחרות תמיד קורות, גם בתוך מדינת ה''יהודים'' הלא יקרה שלך, ויש לי תחושה שמקרי הגזענות כלפיי יהודים במדינת ישראל לא נופלת מאף מדינה אחרת, זאת לאחר שכבר הייתי במקום אחד או שניים (ואל תהיה דמגוג ותדבר איתי על מדינות מזרח אירופאיות כמו אוקראינה ופולין).

(3) עוד פעם הוכחת את יכולתך לא להבין טקסט פשוט (בחייאת חבר'ה, אני מבין שאתם חמומי מח, אבל תשתו מים לפני שאתם מגיבים זה מביך) - לא אמרתי שמדינת ישראל לא צריכה צבא! אמרתי שבמתכונת הנוכחית, של גיוס חובה לכל אזרח, לא ניתן להמשיך. הבאתי כתבה של אנשים רבים, ביניהם אנשי צבא בכירים ''קצת יותר'' ממך, מר חסוי-שחתום-על-הסכמי-סודיות שכמותך, שמעידים שהנטל בנוצר עקב חוק גיוס חובה הוא עצום, ועולה למשק הישראלי מעל מיליארד ש''ח בשנה. את הכסף הזה אתה יכול לחסוך, בכך שתשחרר אנשים לא רלוונטים לשירות, כמוני וכמו רבים אחרים, או לחילופין לתגמל באמצעותו את הלוחמים הקרביים ותומכי הלחימה הנחוצים, שלפחות יקבלו תמורה בעבור החרא שהם אוכלים.

(4) אני מעולם לא חששתי לשמוע דברים שמנוגדים לדעתי, להפך, מי שמתפחלץ בתוך עצמו בכל הויכוח הנ''ל אלו אתם, אנשי השוק והספארי שמייחלים שישחטו אותי ואת משפחתי, כנאמר ע"י רב בבון MATA. רק מוכיח לי כל פעם כמה אתם חלשים, שלא מסוגלים להתמודד באמצעות הלשון וישר חושפים את חולשותיכם ו''חום'' גופכם. :)

(5) אתה חוזר על הטענה הדמגוגית ביותר אי פעם - ''כל חייל תורם לצבא ולכל ג'ובניק יש תכלית'' - אחריי משפט כזה אתה מצפה ממישהו לקחת אותך ברצינות? מה תגיד על כך שבזמני, שירתו איתי במטבח 60(!!!) טבחים, שלכל אחד יש תורן צמוד שעושה לו מסז' ומגרד לו בגב? או על עשרות עובדי רס''ר שלא עושים כלום, או על ''אחראי כיתות'' ושאר תפקידים מונפצים - מכל מה שאמרתי זועק דבר אחר ''בזבוז כסף בזבוז כסף בזבוז כסף!!!''.

(6) כפיים לך, מר חתום על הסכמי סודיות, על החלטתך להתנדב לשירות המדינה - המדינה תמיד (לא) תהיה שם בשבילך!

(7) כמה טוב לראות שכמה רגעים, אתה אומר שזכותי לדבר ולהשמיע את דעותיי בחברה דמוקרטית, ושניה אחריי זה אתה דורש ממני להתנדף מפה. :) אגב כבר חזרתי על זה מס' פעמים שהדבר שמחזיק אותי במדינה הזאת - מעבר לעובדה שאין לי אזרחות זרה - הוא שלי באופן אישי די טוב (ורק בזכות עצמי ולא בגלל שום דבר שקיבלתי) - אני עוסק בתחום שאני אוהב, מתפרנס יפה, יש לי כאן את החברים הקרובים, המשפחה ו.....(תופתע לשמוע) בת הזוג. את כל אלה השגתי במו ידי ולא בזכות קומבינות או טפילות שמפגינים עובדי ציבור מטונפים כגון עובדי הנמלים, חברת החשמל וכו'.

(8) אני מתקשה להבין את הכעס שלכם, מאחר ולרוב אני מציג את דבריי בצורה מכובדת (עד לרגע שבו הצד השני מתחיל להשתגע) לא הייתם רוצים לקבל תמונת מצב רחבה יותר, אפילו אם היא מנוגדת לשלכם לחלוטין? זה לא שהצהרתי שאני תומך במאבק השהידים, או מייחל ליום שאיראן תפציץ את המדינה. זה מאוד לא מובן לי, כיוון שיצא לי לדבר פנים אל פנים, עם המון אנשים שחושבים אחרת, והם פעמים רבות מצאו את עצמם מבינים את ההיגיון שבדבריי, ובכל אופן מעולם לא בחרו להתעצבן כשהבינו מאיזה מקום אני מדבר.

התלבטתי רבות, אבל החלטתי בכל זאת לענות לך, כי בכל זאת, אידיוט ממוצא שכמוך לא רואים כל יום, רוצה שנדבר בצורה "מכובדת"? אין בעיה.

1. מדינת ישראל היא מדינת היהודים, למדינת ישראל אין חוקה, אבל יש לה את מגילת העצמאות ואת הכנסת כדי לחוקק את החוק שאומר שמדינת ישראל היא המדינה היחידה שנותנת אזרחות לכל אדם שהוא יהודי, מדינת ישראל נוסדה ברובה על ידי שרידי השואה שעלו מאירופה כי לפה חשקה נפשם מהרגע שבו הכריזו על מלחמת העולם השנייה. נכון, גם בקרב העם שלנו אנחנו שונאים האחד את השני, זה לא מעיד דבר וחצי דבר על השנאה הרווחת באירופה ובעולם כלפי היהודים. בכלל, אם היית מביט את המילה "לאום", היית יודע שלאום זו קבוצה של אנשים בעלי זהות משותפת השואפים להגדרה עצמית במסגרת של מדינה ריבונית ובזיקה לטריטוריה מסוימת, ככה שה"לאום" עליו אני עומד הוא שריר וקיים.

2. נכון, במדינת ישראל יש מקרי אלימות כלפי יהודים כמו שיש מקרי אלימות כלפי יהודים בכל העולם, אם אתה חושב שבגלל שראית במקום אחד או שניים בעולם שהחיים יפים, זה לא מעיד בכלום על תחושותיהם של האנשים, אני לא אהיה דמגוג, אל תדאג, אתה עושה את זה בעצמך יופי.

3. תאמין לי שאני לא חמום מח, מטבעי, אני לא בן אדם שקל לעצבן אותו, מבחינתי אתה סתם עוד אידיוט שיכול להתנדף מפה ואני לא ארגיש אותו, אבל מכיוון ואמרת את השטויות האלה כאן, הרגשתי צורך להסביר את דעתי על חוסר ההבנה העמוקה שלך, גם אני לא טענתי שאמרת שהמדינה לא צריכה צבא, אלא אני ניסיתי להסביר לך, כנראה בחוסר הצלחה שלכל אחד יש תפקיד, הבאת כתבה שאנשי צבא בכירים טוענים ש"הנטל שנוצר עקב חוק גיוס חובה הוא עצום ועולה למשק הישראלי מעל מיליארד ש"ח בשנה", אבל זה לא משנה, יש חוק במדינה הזאת, שאם היית קורא אותו טיפה ומבין מר אני-הייתי-לוחם-ואז-עשיתי-יומיות-חמש-תשע-כולל-גירבוץ-ביצים, היית יודע שהחוק אומר שכל מי שמגיע גיל 18 צריך להתייצב לשירות ביטחון, צה"ל הוא בעל זכות הראשונים בתהליך הגיוס ולאחר מכן המוסד והשב"כ, אז לא צריך ישר לקפוץ כמו חמור בראש ולהאמין לכל מה שכותבים בעיתון ולדבר מבלי שאתה יודע, הגירעון הזה הוא תוצאה של ניהול כושל של כספי המדינה ולצערי הוא מגיע גם לצה"ל, אבל מכיוון שזה גולש לפוליטיקה, אעצור פה. ועוד משהו, אלפים כמוך מקבלים פטור, ואלפים גם לא, לא אמרתי שכולם יכולים לשרת, אבל יש חוק וחובה במדינה הזאת (כמו שיש גם זכויות), like it or not.

4. טוב אחי.

5. לא, אני לא מצפה מאף אחד שום דבר, בטח ובטח שלא ממך, אני יודע שלכל חייל יש תפקיד, גם אם הייתה לך מש"קית שכל תפקידה היה לשחק לך בביצים אז כן, גם לה יש תפקיד, אבל מה אני יודע? הרי אתה עשית יומיות חמש עד תשע, היית הקינג של העולם ואני טחנתי מ7 עד 22 בבסיס במרכז, כג'ובניק פשוט ומיותר כדי להביא מידע שיעזור לתושבי הדרום לישון בשקט בלילה, עזוב אותך אחי, אתה היית החייל מספר אחד, אני כלום לעומתך. (אוי כמה שאתה מטומטם).

6. את הכפיים שלך תשמור לעצמך, את התודה שלי אני לא מקבל ממך ברוך השם, ולמדינה אל תדאג, היא כבר נתנה לי יותר ממה שאתה אי פעם תוכל לדמיין.

7. בהחלט זכותך להשמיע את דעותיך בחברה דמוקרטית כמו שלנו וזכותי גם לרצות שתתנדף, הרי אנחנו מדינה דמוקרטית לא? ואף אחד לא אמר שהרווחת את מה שהרווחת בקומבינות, וכולנו מצטערים שאין לך אזרחות זרה ולכולנו חבל שאתה עוד פה, נובל, בזמן שהיית יכול לחיות עם היהודים שחיים בקרב אוכלוסייה איכותית יותר, נחמדה יותר וגם מרוויחים הרבה יותר אי שם מעבר לאוקיינוס, אני מצטער שזוגתך צריכה לראות אותך כל יום ואני מצטער עוד יותר אם היא לא מבינה עד כמה אתה לא מבין דבר וחצי דבר בלהיות שייך, תמסור לה את תנחומיי.

אבל אם יש משהו שאתה צודק, אתה צודק, כל העולם זה קומבינות, כולנו פה בעצם קומבינטורים לא קטנים.

8. כנראה שבחרת במקום לא נכון לומר בו את דעותיך, מכיוון שהשעה מאוחרת ואין לי באמת כוח להגיב לך יותר (אני באמת לא אגיב יותר, אל תדאג, לא תמיד נחוץ לי לומר את המילה האחרונה), אני אסכם ואומר לך כך: מי ייתן ותתחתן עם בחירת לבך, תעברו לגור במקום בו תהיו כמו אותם האנשים שחיים בקרב אוכלוסייה איכותית יותר, נחמדה יותר ושגם מרוויחים הרבה יותר, מי ייתן וילדיך לא ישרתו את המדינה (כנראה ששנינו נעדיף את זה, תאמין לי שאנחנו יותר) ורק בריאות אחי.

לילה טוב.