Jump to content

קטע מלחיץ בשינה

אקיטה

Recommended Posts

לא חושב שהרוב מכיר דבר כזה, אבל אני סבלתי כשהייתי ילד המון מדימום באף, הייתי יכול סתם ללכת לבית ספר ובדרך מתחיל לטפטף לי דם מהאף, ככה שהיה קורה לי המון שהייתי מרגיש באמצע הלילה שהכרית רטובה ואז הייתי מדליק ת'אור והייתי רואה שכל הכרית אדומה (בעעע) ועוד תמיד היו לי מצעים של מכבי כשהייתי ילד

היה קורה לי המון בקולומביה

הקטע הזה של שיתוק שינה זה אחד הדברים הכי מפחידים שיש פעם זה היה קורה לי הרבה ושהייתי אומר את זה לאנשים לא היו מאמינים לי,ודווקא בימים האחרונים זה קרה לי עוד פעם ואחרי ההודעה הזאתי בטוח שזה יקרה גם היום

• 3 weeks later...

נראה לי היה לי שיתוק שינה.

ידעתי שאני בתוך חלום והרגשתי שאני חצי ישן חצי לא ניסיתי להתעורר ולא הצלחתי.

הדבר ההזוי הוא שרק שחלמתי שאני שותף פנים במקלחת הצלחתי להתעורר (קרה לי היום).

לזה הכוונה?

נראה לי היה לי שיתוק שינה.

ידעתי שאני בתוך חלום והרגשתי שאני חצי ישן חצי לא ניסיתי להתעורר ולא הצלחתי.

הדבר ההזוי הוא שרק שחלמתי שאני שותף פנים במקלחת הצלחתי להתעורר (קרה לי היום).

לזה הכוונה?

שיתוק שינה שאתה ער אבל לא מסוגל לזוז.

מה שהיה לך זה חלום צלול, אתה חולם ואתה יודע את זה. תנסה פעם הבאה לעשות כל מיני דברים בחלום, לעבור דרך דברים לעוף וכ'ו. כמה שזה נשמע מפגר ככה זה אדיר

• 3 years later...

מקפיץ את הנושא בעקבות שיתוק שינה שחוויתי היום בשנ״צ.

חוץ מזה חוויתי לאחרונה כמה חלומות צלולים, הכי מבאס שמרגישים תוך כדי החלום שהגוף מתעורר לאט לאט ואתם מתבאסים כי היה כיף ומנסים להישאר, האמת שזה קשה מאוד אבל מדי פעם אני מצליח אשכרה לחזור ולהמשיך את החלום.

ראיתי שהרבה פה כתבו שהם חלמו שהם נפלו ואז הם קפצו ואנשים שהיו לידם נבהלו

לי זה קורה גם בלי שאני חולם שאני נופל חברה שלי רוצה למות כי אני כל פעם מבהיל אותה

קורה לכם שאתם מרגישים כמו בחלום אחד מתמשך?

חולם חלום, יש עלילה וזה, ואז עובר יום יומיים והחלום ממשיך מאותה נקודה בדיוק...

והקטע הכי הזוי זה שאני נכנס לחלום, קופץ לי הקול של גיא זוארץ ״בפרקים הקודמים של הישרדות...״ ואני נזכר בחלום הקודם...

זה דפוק אני כבר שבועיים חולם על כל מיני סיטואציות שאולי קורות בים, פעם אחת גם עקצה אותי מדוזה ובחלום ההמשך אני רואה שעדיין יש עקיצה באותו מקום...

והקטע הכי הזוי זה שאני נכנס לחלום, קופץ לי הקול של גיא זוארץ ״בפרקים הקודמים של הישרדות...״ ואני נזכר בחלום הקודם...

זה דפוק אני כבר שבועיים חולם על כל מיני סיטואציות שאולי קורות בים, פעם אחת גם עקצה אותי מדוזה ובחלום ההמשך אני רואה שעדיין יש עקיצה באותו מקום...

חחחחחחחחחחחח ריסקת אותי עם גיא זוארץ.

הייתה לי תקופה ארוכה של חלומות כאלה בהמשכים, כמו מציאות מקבילה, בדקתי את זה קצת לעומק וגיליתי שזה די נפוץ.

ואם כבר חלומות מלחיצים, אז כילד הייתי מתחרה בתחרויות איזוריות של קפיצה לגובה וקפיצה לרוחק, וכל הזמן חלמתי שאני קופץ ולא עוצר את הנסיגה למעלה, עד לפני שהחלום מתקרב לסוף ואני מתחיל ליפול מגובה מטורף, והייתי מתעורר ממש מבוהל. זה היה בדיוק אותו חלום שוב חשוב במשך המון זמן, והוא הפסיק בשלב מסוים. בתקופת מבחנים באוניברסיטה פתאום זה חזר לי, חלמתי את אותו חלום בדיוק כמה פעמים (בהפרש של 15 שנה בערך), וכשבדקתי את זה עם פסיכולוג אמר שזה כנראה משקף רצון להגיע להישגים כמה שיותר גבוהים, עד שזה הופך לחשש מנפילה רצינית. אחרי זה התחלתי עם קנביס.

מעניין החרא הזה.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

האמת שאני תמיד מצליח להישתחרר מהשיתוק שינה אחרי כמה שניות בודדות וחוזר לישון אוטומטית. קצת מאכזב.

היה לי חבר בצבא שישן ליד פנקס עם דף ועט ואחרי כל חלום הוא היה מתעורר ורושם הכל כי הוא האמין שככה הוא יכול לשלוט על החלומות שלו או איזשהו שיט אחר.

חחחחחחחחחחחחחחח

וואו זה אדיר

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

האמת שאני תמיד מצליח להישתחרר מהשיתוק שינה אחרי כמה שניות בודדות וחוזר לישון אוטומטית. קצת מאכזב.

היה לי חבר בצבא שישן ליד פנקס עם דף ועט ואחרי כל חלום הוא היה מתעורר ורושם הכל כי הוא האמין שככה הוא יכול לשלוט על החלומות שלו או איזשהו שיט אחר.

שיתוק שינה נמשך רק כמה שניות גם ככה.

בתקופה שזה היה קורה לי המון (כשפתחתי את הנושא) זה היה קורה, משתחרר ואז שאני חוזר לישון אני שוב מרגיש שאני נופל לשיתוק שינה ממש אחרי כמה שניות.

אגב זה קרנ בעיקר כשישנתי על הגב אם אני עובר לצד זה מפסיק בדרך כלל.

היה לי שיתוק שינה פעמיים בחיים שלי, זה היה מזעזע. הייתי בטוח שאני גוסס וזה הטקס מעבר לגיהנום.

לגבי התחושה שאתה נופל זה דווקא די מעניין, כשאתה נרדם אז קצב הלב שלך מאט באופן משמעותי, ואם הוא מאט יותר מדי המוח חושב שאתה גוסס ולכן הוא עושה זרם חשמלי לגוף (כמו ה"קליר" של הרופאים) שנותן את תחושת הנפילה ומעורר אותך.

לא מזמן חלמתי שאני מחליק מצוק עצום ונופל לים, בבוקר עוד זכרתי את החלום הזה ובגלל שזה הטריד אותי בדקתי מה נפילה מצוק מחלום אומרת ומדהים כמה שהפירוש שקראתי לנפילה מצוק רלוונטי לחיים שלי

שיתוק שינה נמשך רק כמה שניות גם ככה.

בתקופה שזה היה קורה לי המון (כשפתחתי את הנושא) זה היה קורה, משתחרר ואז שאני חוזר לישון אני שוב מרגיש שאני נופל לשיתוק שינה ממש אחרי כמה שניות.

אגב זה קרנ בעיקר כשישנתי על הגב אם אני עובר לצד זה מפסיק בדרך כלל.

דווקא שמעתי מאנשים שנשארים ככה דקות ארוכות ולא נעימות בכלל..

קורה לי הרבה בחלום שאני חולם שאני רב מכות או נלחם במישהו ואני לא מצליח לפגוע בו או שהאגרוף שלי חלש או שאני תקוע, הנפילות זה טבעי.

היה לי תקופה גם שהייתי קם כל לילה קבוע ב3:41 ועד היום קורה לי שיש לי משהו חשוב בבוקר שאסור לי לפספס ואני קם בבהלה פשוט לא נורמלית שאיחרתי ואני רואה שהשעה 5-6 בבוקר ויש לי עוד שעתיים לישון, וזה קורה לי כמה פעמים באותו בוקר ממש סובל מזה.

האמת שזה קורה לי פעם ב...
בפעמים הראשונות זה היה מפחיד , כי אתה לא מרגיש רק משותק, אתה מרגיש שיש איזה סכנה, לצורך העניין מישהו בחדר או שאתה שומע רעשים מאיימים שכביכול מגיעים מחוץ לחדר.

אחר כך זה פשוט קורה ואתה לגמרי מבין מה אתה חווה, אני זוכר אפילו פעם שהרגשתי שזה דיי נעים, כמו להתעורר לפני השעון מעורר.

ועד היום קורה לי שיש לי משהו חשוב בבוקר שאסור לי לפספס ואני קם בבהלה פשוט לא נורמלית שאיחרתי ואני רואה שהשעה 5-6 בבוקר ויש לי עוד שעתיים לישון, וזה קורה לי כמה פעמים באותו בוקר ממש סובל מזה.

קורה המון לפני ימים חשובים

קורה לי משהו יותר הזוי, אני חולם לפעמים את אותו חלום בדיוק אחד לאחד בהפרש של כמה שנים/חודשים..קרה לי מספר פעמים בחיים, אחד המלחיצים

קרה לי משהו מאוד מפחיד לפני כמה ימים.

חלמתי שאני חוזר עם חבר לבית שלי ואנחנו נוסעים באוטו.. אחרי כמה רגעים קמתי משינה וכשנרדמתי שוב אחרי שניה, אני שם לב שאנחנו מתקדמים בדרך של הנסיעה. פה הבנתי שאני חולם אבל לא הצלחתי לשלוט על החלום, כאילו אני צופה בחלום שלי. הדבר הזה קרה פעמים שאני קם ונרדם אחרי שניה ורואה התקדמות בדרך הביתה. באיזשהו שלב אמרתי שאני לא יכול לתת לזה לקרות להמשיך כי לא רציתי לדעת מה יקרה בסוף כשאני בחלום אגיע הביתה ואפתח את הדלת של החדר.. אז קמתי שוב משינה ואז שמעתי את הדלת של החדר שלי נפתחת ומהר לקחתי את הטלפון שלי ופתחתי אותו כדי שאני אצא מהמוד של השינה והדלקתי את המנורה שלידי.. התעסקתי בטלפון איזה רבע שעה כדי שהאווירה של השינה הזאת תעבור לי וחזרתי לישון.

קיצר, כמעט פגשתי את עצמי, וזה היה מאוד מפחיד.

החלומות הכי מפחידים שהיו לי זה שהייתי בצבא, בעיקר אחרי המלחמה , שאני מותקל מול מחבל ויש לי מעצור, או שאני סוחט את ההדק בטירוף והוא מגיב כמו ספוג.

לא נעים בכלל.

מה שאנשים כאן הזכירו שיש להם חלום שהם נופלים מגובה,זה נקרא "קפיצת הירדמות"

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A4%D7%99%D7%A6%D7%AA_%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%AA