Jump to content

קטע מלחיץ בשינה

אקיטה

Recommended Posts

איזו תופעה מוזרה

לעוד מישהו קרה שבזמן השינה/ כמה דקות לפני השינה, נהייתה תחושה של נפילה פתאומית כזו? :blush:

כאילו שעולה במדרגות ואז קולטת שלא? מוריד את הלב לתחתונים.

ואם השיתוק שינה חוזר על עצמו הרבה הייתי מנסה לחפש גורמים רפואיים/פסיכולוגיים. לא נעים בכלל.

כאילו שעולה במדרגות ואז קולטת שלא? מוריד את הלב לתחתונים.

לא עם מדרגות, סתם תחושה של נפילה שבאה פתאום, זה קורה לי פעם ברבעון, אבל עדיין מוזר

אין מלחיץ כמו שיתוק שינה. בדרך כלל אני מהפאניקה ישר עוצם עיניים ונרדם חזרה אבל פעם הבאה אני באמת אנסה לזרום עם זה.

איזו תופעה מוזרה

לעוד מישהו קרה שבזמן השינה/ כמה דקות לפני השינה, נהייתה תחושה של נפילה פתאומית כזו? :blush:

כן ואיי אחד ההזויים אני מרגיש כאילו אני נופל וקורה לי ריפלקס מוזר כזה ואם יש לידי אנשים הם מזה נבהלים מזה...הזויי

זה בא לי בגלים. גם לי זה קורה לעיתים ושזה קורה זה בא לי כמה ימים רצוף. בהזיות לא נתקלתי אבל זה מפחיד בקטע דפוק

אני יוצא אחד היצורים אבל אני חייב.

לפני מלא זמן חלמתי שיש משחק של מכבי ומישהו נכנס לנימני ברגל והוא שובר אותה. בשנייה שזה קרה התחילו לי התכווצויות מכאיבות פחד בכף רגל.

פסיכולוגי או צירוף מקרים?

יש תאוריה שאומרת שמה שהגוף שלנו מרגיש באותו הרגע זה מה שאנחנו חולמים בחלום.

חלומות ותת מודע זה דבר מאוד מעניין ומרתק.

אבל קטונו מלהבין את החלומות שלנו.

הנפילה מוכר וקורה לי המון.

התכווצות של התאומים תוך כדי שינה זו תופעה שאין לה הסבר אבל אני מעדיף למות באותו רגע, אין יותר מדכא מאשר להתעורר ב-3 לפנות בוקר בפוזה של גמל שלמה עם התקף אפילפסיה.

אבל החלום האמיתי הוא שיתוק שינה, נשמע לי להיט ואני מקווה עכשיו שיקרה לי.

הנפילה מוכר וקורה לי המון.

התכווצות של התאומים תוך כדי שינה זו תופעה שאין לה הסבר אבל אני מעדיף למות באותו רגע, אין יותר מדכא מאשר להתעורר ב-3 לפנות בוקר בפוזה של גמל שלמה עם התקף אפילפסיה.

אבל החלום האמיתי הוא שיתוק שינה, נשמע לי להיט ואני מקווה עכשיו שיקרה לי.

גם לי לעולם לא קרה את זה. קרו לי הרבה דברים מוזרים אבל לא זה ואחרי הנושא פה ממש בא לי שיקרה לי.

היה לי פעם מקרה בלתי מוסבר שחלמתי על סבא שלי ז"ל הרבה זמן אחרי שהוא נפטר ושהתעוררתי מהחלום פשוט הרגשתי כאילו יש נוכחות של משהו בחדר וממש לא הצלחתי לחזור לישון אחרי זה.

קרה לעוד מישהו?

אם כבר הנושא מקבל כיוון שכזה,תחושה נחמדה לשם שינוי:

לישון בלילה אחרי שביום הייתי בטיסה/שייט,תחושה כזאת שאני צף,הלוואי כל שינה אני ארגיש ככה.

איזו תופעה מוזרה

אני מניח שאצל כל אחד זה תחושה אחרת... כמו שהרבה רשמו פה זה לפעמים בא בצורת מדרגות

נ.ב עומר בניגוד אלייך, אני מרגיש שאני יורד במדרגות ולא עולה כמו שרשמת... ישלי אפילו תיאור מדויק של זה: מסדרון צד וחשוך כזה כמו ירידה למקלט ומלאאאאא מדרגות ואני יורד במדרגות ממש מהר ואז אני נופל מזההה נפילה, ואז אני מתעורר

אם כבר הנושא מקבל כיוון שכזה,תחושה נחמדה לשם שינוי:

לישון בלילה אחרי שביום הייתי בטיסה/שייט,תחושה כזאת שאני צף,הלוואי כל שינה אני ארגיש ככה.

קורה לי משהו דומה בימים שאני הולך לים\בריכה\עושה אמבטיה בבית מלון... מרגיש כאילו אני נרדם בים על המים... אחד הכיפים.

טוב לשמוע שהרבה אנשים חווים הרגשות זהות או דומות.

לאלה שטרם חוו שיתוק שינה ועכשיו מצפים לזה - דעו לכם שאם אתם לא מודעים לזה בזמן שזה קורה, זה אחד הדברים המפחידים, וזה כמעט תמיד מגיע בסוף של סיוט, ברגע הכי מפחיד. אני חושב שיצא לי פעם או פעמיים בעבר להבין את המצב תוך כדי שינה ולנסות לווסת את החלום (אגב, קרה לי בעבר, לא במקרים של שיתוק שינה אלא בסתם חלום, שבמהלכו הבנתי שאני חולם והצלחתי לשלוט בו. זה הכי אדיר שיש. חלמתי שאני סוייר וכותב מלא מלא מלא הודעות בפורום).

למישהו קרה שהוא חלם אותו חלום ב ד י ו ק?! קרה לי 3 פעמים בהפרש של שנה וחצי בערך

קורה לי מלא.

היו לי איזה 2-3 חלומות בנושאים שונים שפשוט חזרו על עצמם. אחד מהם היה במשך כמה ימים כל לילה בידיוק אותו דבר.

למישהו קרה שהוא חלם אותו חלום ב ד י ו ק?! קרה לי 3 פעמים בהפרש של שנה וחצי בערך

קרה וגם קרה לי שחלמתי חלום בהמשכים כמה לילות ממש כאילו זה היה כמו איזה סדרה.

החלום התחיל כל פעם מהקטע שהוא נגמר.

יש גם את החלומות המוזרים האלו שמשלבים אנשים שונים שאתה אומר מה פקיינג הקשר בין האנשים האלו.

לכל מי שממש מחכה לרגע שבו הוא יחווה את השיתוק שינה הזה- לי זה קרה לפני חודשיים בערך אבל זה היה אחד הדברים הכי מלחצים שחוויתי. התעוררתי מתוך קושי לנשום כי שכבתי על הבטן ואיכשהו הפנים שלי היו בתוך הכרית(לא פרופיל אלא פרונט) ואני מנסה בכל הכח לזוז כדיי לנשום יותר בקלות ולא מצליח...זה חוסר אונים ופחד שמרגישים כמו נצח..בטח ובטח שאתה לא מאופס בשיט אלא במצב שינה...

חןחן- בקטע של הנפילות ככה גם אני מרגיש. ואם מדברים על נפילות- בתיכון היה לאחד מהחברים הקרובים חלום ובסופו הוא נופל ממקום גבוהה- הוא פאקינג חווה את ההתרסקות, כולם אמורים לקום שנייה לפני ההתרסקות אבל הוא אשכרה חווה אותה...הבנאדם אכל תסביכים איזה שבוע וממש פחד ללכת לישון..

אני חייב להגיד שהנושא הזה הרס לי את הלילה, הייתי בטוח שאחרי הנושא הזה זה בטוח יקרה לי (עוד לא קרה), רק חיכיתי לשיתוק שינה הזה ולא הצלחתי לישון כמו שצריך :/

טוב לשמוע שהרבה אנשים חווים הרגשות זהות או דומות.

לאלה שטרם חוו שיתוק שינה ועכשיו מצפים לזה - דעו לכם שאם אתם לא מודעים לזה בזמן שזה קורה, זה אחד הדברים המפחידים, וזה כמעט תמיד מגיע בסוף של סיוט, ברגע הכי מפחיד. אני חושב שיצא לי פעם או פעמיים בעבר להבין את המצב תוך כדי שינה ולנסות לווסת את החלום (אגב, קרה לי בעבר, לא במקרים של שיתוק שינה אלא בסתם חלום, שבמהלכו הבנתי שאני חולם והצלחתי לשלוט בו. זה הכי אדיר שיש. חלמתי שאני סוייר וכותב מלא מלא מלא הודעות בפורום).

זה נקרא חלום צלול וזה אדיר.

ואפשר גם להתאמן על זה ולגרום וזה לקרות

http://he.wikipedia.org/wiki/חלימה_מודעת

וואלק לפי הדיבור פה נראה שזה הרבה יותר מפחיד מהקטע עם המדרגות. המדרגות קורה לי יםםםם, לפעמים זה גם כיף.

מה כיף חח זה אחד המלחיצים אני מרגיש כאילו מישהו מפיל אותי מבניין אני שונא את זה

האמת שזה ממש מעניין הנושא אבל הוא בא לי בזמן לא טוב... לא זכור לי שחלמתי חלום כבר קרוב לחצי שנה.. מעניין מה זה אומר על הרגלי השינה שלי.

גם לי קרה כל אחד מהדברים האלה וגם מוטיב שחוזר אצלי הרבה :

אני נוהג בדכ עם משפחה או חברים או אוטו עם מלאאא אנשים ובאיזה שהו שלב אני מאבד שליטה על הרכב בדרך כלל בלמים שלא בולמים (כן מאטים אבל אף פעם לא בלימה מוחלטת) .

וחלום צלול אחד הכיפיים

קרה לי פעם חלומות צלולים בהמשכים בקטע של הרפתקאות וזה

כל כך כיף!