Jump to content

אני מתחרט, מתחרט ומתנצל.

iSawyer

Recommended Posts

אני לא חוזר בי מדעתי, אליפות קלה. אין לנו מתחרים.

אבל לא האמנתי שהקהל שלנו יכול להיות ככ שבע יהיר ורע.

אנשים בשוק דרבי כי לא 2-0 דקה 4. אנשים חוגגים מזויף במחצית את נמס ממך וקופאים ברגעי האמת.

צריף להתאפס.

חשבתי שאנחנו מסוגלים לעשות תהפרדה.

ואללה אחי אין לך מה לעשות זה הקהל זה האופי שלהם אתה לא תוכל לשנות אותם. הקפיצת מדרגה שהקהל של מכבי עשה בשנתיים-שלוש האחרונות זה לא נורמלי..

גם מלא תלוי בארגון הקהל של מכבי קשה לו לשיר הרבה זמן את אותו שיר הוא חייב כל פעם משהו אחר לאט לאט אחי אל תדאג. העיקר ניצחנו!

אני מסכים איתך , הייתי בהרבה דרבים ולא זכור לי כזה דבר בהתחשב בבית חוץ, מצבך בליגה, והתוצאה שלך, פעם היית בא ויודע מראש שתחטוף, תראה תזבלים חוגגים ותלך הביתה

דבר כזה? בחלומות לא היה קורה ( אולי אצל היצירתיים)

זה נכון שהקהל היה חלש.

ויכול להיות שמשחק טוב של מכבי היה גורם ליותר עידוד,

אבל בעיקרון עוד לפני הפתיחה השובע כבר הורגש בקהל.

משהו לא ברור היה שם. הקהל הגיע כאילו זה גביע הטוטו.

היתה אווירה שזה משחק לפרוטוקול, הרבה יותר מה4-2 בעונה שעברה, וזה חלחל לכולם. אין מה לעשות, עוד כמה משחקים כאלו ואנשים כבר יהיו מורעבים

טיפ קטן לארגון לפעמים הבאות: אל תשמרו את רוב השעות לדקה 87, אפשר לשיר להיטים קצת יותר מוקדם (דקה 75 פלוס-מינוס)

רציתי לבכות מהקהל היום. שרתי לבד וניסיתי להרים קצת את האווירה אבל איפה? כלום, פשוט כלום.

בשער 7 היו רק הורים ואנשים מבוגרים שאין להם מושג ממכבי ת"א בכלל. היה כל כך עצוב שם.

הקהל מאכזב.

השירים במחצית נהפכו לקאלט חבל שהאנשים לא משקיעים את זה במשחק.

מסכים עם מוריו, צריך שירים יותר מוכרים, יותר קצב אחרת רק חצי שער 11 שר וחבל. יש 12 אלף צהובים באיצטדיון צריך להפעיל אותם וצריך להרגיל ולהכניס אותם למעגל העידוד

וצריך קצת יותר צבע/מראה, לדוגמא: חרישי הוא הלילה... ופתאום ים של צעיפים ים של צהוב צובע את היציעים זה מראה שרבים מהקהל כן רוצים ומשתתפים זה גם בולט לשחקנים במגרש לא פחות משירה.

מ

לא מ בכלל, אני הרגשתי כאילו שבענו, כאילו אנחנו כבר לא באמת רוצים את זה, רק בסוף בחגיגות שמתי לב שפתאום אנשים כן רוצים את זה, אבל במהלך המשחק פשוט אכזבנו.

אני משתדל לא לדבר על הדברים הרעים שאנחנו מנצחים דרבי, צריך להיות חיובי, אבל זה לא יכול לעבור ככה כאילו לא קרה כלום, מבחינת עידוד זה ללא ספק בין המשחקים הגרועים שלנו...

מסכים עם פותח הנושא..

באמת תצוגה סך הכל מאכזבת במהלך המשחק שלנו

אבל לדעתי ה"אשמה" נופלת בעיקר ליושבי שער 11 שהרבה מהם לא משתתפים אפילו בשירים החזקים וברגעים חשובים

תתעוררו כבר!

אתם בשער 11!

הגיע הזמן שתפנימו שהקהל הרחב (ובניהם אני) עובדים לפי מה שקורה במגרש.

על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדרבי והתוצאה נזילה.

ברור שאם מכבי הייתה נכנסת למומנטום לאורך זמן העידוד היה נשמע אחרת.

זה המצב, לא תוכלו לשנות אותו אין סיבה שתנסו.

ובהערת אגב, יש שירים שנמשכים ונמרחים לאורך זמן (במיוחד האני מודה בגירסה הנוכחית שנמתח לאורך יותר מדי דקות).

זה לטעמי בכל אופן.

בתור אחד שיושב בשער 7, אני חושב שאפשר להצביע על הבעיה בקלות.

אם נשים בצד את זה שאנשים במתח (משהו לא מוסבר, מה אתם לחוצים ככה?!) והוא די משתק אותם, אני חושב שהעובדה ששער 10 ושער 2, שמקיפים את שער 11 המעודד, סותמים את הפה כל המשחק, די פוגע גם באיכות העידוד של שאר היציעים באצטדיון.

למשל היום לא שמעתי את שער 11 כמעט לכל אורך המשחק. לא הצלחתי לזהות שירים בכלל, לא שמעתי כלום. קומץ של 50 איש שר במרחק 100 מטר ממני, איך אני אשמע?

מסכים עם פותח הנושא..

באמת תצוגה סך הכל מאכזבת במהלך המשחק שלנו

אבל לדעתי ה"אשמה" נופלת בעיקר ליושבי שער 11 שהרבה מהם לא משתתפים אפילו בשירים החזקים וברגעים חשובים

תתעוררו כבר!

אתם בשער 11!

אני קבוע בשורה הכי עליונה ב11 מעל הגוש וזה לא רק היום.. פשוט נראה שאנשים מסתפקים בלקפוץ/למחוא כפיים ולא פותחים את הפה..

אבא לילדים שישב בשער 7 היום (והחברים שלו)הגיעו למצב שצריכים לתפוס אותם כדי שלא יתחיל ללכת איתי מכות כי רציתי לעמוד ולעודד ולא לשבת ולא להסתיר להם...בושה וחרפה.

אני שנים במגרשים בכל השערים באצטדיון ובחיים לא היה דבר כזה...ועוד בדרבי! מתבייש בקהל שהיה היום ב7

אבא לילדים שישב בשער 7 היום (והחברים שלו)הגיעו למצב שצריכים לתפוס אותם כדי שלא יתחיל ללכת איתי מכות כי רציתי לעמוד ולעודד ולא לשבת ולא להסתיר להם...בושה וחרפה.

אני שנים במגרשים בכל השערים באצטדיון ובחיים לא היה דבר כזה...ועוד בדרבי! מתבייש בקהל שהיה היום ב7

במשחק כזה אני מאחל שילך לאלף עזאזל.

תופעה שיצא לי כבר לראות בדרבי , השחקנים עולים לחימום הקהל באטרף ואין רגע שקט. נראה שהר הגעש כל שניה עומד להתפרץ ואז מתחיל המשחק ו.... שקט.

חייב לציין לטובה את שער 7 , איזה התקדמות. נראה ברגעים מסויימים לא פחות טוב מ11. כל הכבוד !

תופעה שיצא לי כבר לראות בדרבי , השחקנים עולים לחימום הקהל באטרף ואין רגע שקט. נראה שהר הגעש כל שניה עומד להתפרץ ואז מתחיל המשחק ו.... שקט.

חייב לציין לטובה את שער 7 , איזה התקדמות. נראה ברגעים מסויימים לא פחות טוב מ11. כל הכבוד !

היום היה זוועתי בכל המשחק (והמחצית עם סידי בעמדת הדי'גיי לא נחשבת)...הכי גרוע בפער מתחילת העונה

כמה נקודות סותרות:

- העידוד מנסה להשפיע על המשחק, על אף שהוא במהותו מושפע ממנו. לכן, דווקא כשמכבי משחקת חלש באופן יחסי ונלחצת לשערה, היא עשויה להיעזר בדחיפה מנטלית מהקהל שלה. ברור לי שגם אלו שמגדירים את עצמם "הקהל הרחב" וכותבים כאן (כמו שחר שכתב לפני) יודעים את זה. מנגד, ברור שהעידוד מושפע מטיב המשחק. העידוד הוא במהותו פעולה חיובית, שמחה, והמשחק לעיתים סותר את ההרגשה הזו.

- במשחקים רבים נוצר דיסוננס בין ציפיית האוהד הפשוט לבין מה שמתרחש על המגרש. אוהדים רבים הגיעו לדרבי בציפייה להביס בקלות את היריב הלא-קיים, ונאלמו דום כשגילו שהפועל יכולה לחבר יותר משתי מסירות ברצף. השתיקה הזו היא הבעיה, ולא הדיסוננס. אין שום בעיה לכתוב כאן בפורום, וגם להגיע תודעתית למגרש, עם תחושה שהולכים להביס - כל עוד יודעים שאסור לדבר לפגוע ביכולתו של האוהד גם לתרום לקבוצתו (באמצעות עידוד, כאמור) ולא רק ליהנות מפירותיה (שמחת השערים והניצחון). אוהדים שלא מסוגלים לעשות את ההפרדה הזאת, צריכים להנמיך ציפיות (כמו שקוראים כאן בפורום לפני כל משחק חשוב).

- ומאידך, הדרבי הזה לא הרגיש כמו דרבי. הוא לא הרגיש כמו דרבי כי דרבי הוא, מעבר ליוקרתו העירונית והחמקמקה מבחינה הרציונלית, פשוט משחק בין שתי קבוצות טובות, או לכל הפחות באותה הרמה. משחקי דרבי שמוכרעים במשך שנים לטובת צד אחד הופכים לפחות מעניינים עם השנים (למשל, הדרבי במנצ'סטר עד עלייתה של סיטי לגדולה). לעומת זאת, הדרבים המרתקים, הפופולריים, ה"חמים" ביותר - סלטיק-ריינג'רס, בוקה-ריבר או כל דוגמא אחרת שתמצאו - הם משחקים שלא משוחקים במעמד צד אחד. קיימת הרגשה, בכל משחק מחדש, שהיוקרה העירונית is up for grabs. אני לא הרגשתי שה"יוקרה העירונית" בסכנה הערב. הייתי מוכן לגמרי לאפשרות שנפסיד, וגם לאחר המשחק אני מודה שזה יכול היה להתפתח כך. הייתי מוכן לאפשרות כי ידעתי שלמשחק אין חשיבות מעבר לשמחה רגעית, ושאני לא צריך התמודדות ישירה כדי לדעת שאנחנו טובים מהפועל. ידעתי את זה לפני המשחק ואני יודע את זה אחריו. כפי שיואב כתב בנושא אחר - מכבי, בהילוך שני, הגיעה למצבים מסוכנים יותר מאשר הפועל שהגיעה לגמר גביע.

- ירידת קרנו של מעמד הדרבי בעיניי אוהד מכבי ממוצע היא דבר שקשה להילחם בו. מכבי מתקשה להפסיד בשנה האחרונה, בטח בדרבים, וה"גרוע" מכל הוא שגם כאשר אנחנו מפסידים - התרגלנו לבריאותה של המערכת. לכך שהפסד לא מרעיד את אמות הסיפים, אפילו לא הפסד בדרבי. כשההבנה הזו מחלחלת, המועדון בריא יותר, אבל הקהל רגוע יותר, ואולי אפילו אדיש. כשיש הרגשה שאין אתגר, ושגם אם נכנע לאתגר שלא קיים לא יקרה כלום - קשה להאשים את הקהל באדישותו היחסית. זה נראה כאילו האתגר היחיד שנשאר הוא באזל, כי השאר כבר הוכרע מראש בדטרמיניזם משמים. גם אם נפסיד עוד משחקים כאלה ואחרים, וגם אם נפסיד דרבי, ניקח אליפות. וגם אם לא ניקח אליפות, ניקח בשנה שאחריה. התהליך כל כך נכון, והתהליך בשאר הליגה כל כך שגוי, שזה נראה כמעט לא הוגן. אז אנחנו הולכים ומחפשים את המקום בו יעמדו נגדנו כשווים - אירופה. שם נותר אתגר.