Jump to content

דרבים - הרגעים המרגשים

נועם שוהם

Recommended Posts

הרביעי של ראדי... זה לא רק הגול הרביעי גם בצורה שהוא בעט הוא הפציץ כאילו הוא אמר לעצמו ״לאיזה פינה? יאללה כוסאומו!״ והפציץ והשוער של הפועל קופץ כמו ילד בכיתה ג׳ שמפחד מהכדור שמשחקים כדורגל בהפסקה...

ולהתחבק עם אנשים שאתה לא מכיר זו חוויה גדולה (קרה לי ביום חמישי נגד בורדו בגשם , עם המטריות פתאום פנדל ובקושי רואים משהו כי מסתירים לך עם המטריות והכל והכדור נכנס ויששש ואתה קופץ ונרטב ולא אכפת לך,ואנשים מחבקים אותך ואלה אותם אנשים שלפני חמש דקות צעקו עליך להוריד את המטריה... ואז אתה שומע:״ולא מוצא הגיון...״ ואתה קפוא מקור אבל לא מעניין אותך ואתה שר בכל הכח...

(חוויות משער 8))

למען האמת, הדרבי עם השער של ראזיץ' היה די מדכא. אמנם ניצחון יפה, אבל המשחק ההוא הראה שהפועל היו אז 2-3 רמות מעלינו וניצחנו די בנס. מזכיר קצת את הניצחון שלהם בעונה שעברה (יותר מרגש בגלל המהפך, אבל לא ממש מבחינת היכולת). כמכביסט, מעדיף את הרביעיות של העונה שעברה.

היו מעלינו רק על הנייר, וגם זה לא 2-3 רמות. שליטה אופטית זה לא לשחק טוב יותר. מכבי עקצה אותם והיתה יכולה לנצח גם יותר מ-3-1. אם רק רוסו היה מוסר... בסוף השחקנים של הפועל הפסיקו לשחק, פשוט עמדו בלי לנסות בכלל. פספוס היסטורי. היה חייב להיגמר 4 לפחות.

הגולים בדרבי הזה היו מורכב משחקנים לא חשובים בכלל, חוץ מנמני, עומר פרץ משה ביטון שבחונית וזה שנראה כמו גופה מהלכת ראזיץ.

לא להאמין שהדבר הכי חיובי שהסרבי הזה עשה.

למען האמת, הדרבי עם השער של ראזיץ' היה די מדכא. אמנם ניצחון יפה, אבל המשחק ההוא הראה שהפועל היו אז 2-3 רמות מעלינו וניצחנו די בנס. מזכיר קצת את הניצחון שלהם בעונה שעברה (יותר מרגש בגלל המהפך, אבל לא ממש מבחינת היכולת). כמכביסט, מעדיף את הרביעיות של העונה שעברה.

אם אני זוכר נכון סיימנו באותה עונה לפניהם בטבלה למרות שהורידו לנו 4 נקודות.

תאמת עונת 2006/07 היינו יכולים להלחם על אליפות אם לא ה2 נקודות שירדו והחוסר אמונה המוחלט שאנחנו יכולים להאבק עליה. מחזורים אחרונים הפסדנו איזה 4 משחקים על חוסר אמונה!

ללא ספק הדרבי 2-0 ב 4 דקות וה4-0 אלה שתי הדרבים הכי גדולים לדעתי .

מצד שני יש את הדרבי שהם הובילו 3-0 במחצית , זה המשחק היחידי שפשוט לא יכולתי להמשיך לראות ומחצית שלמה ישבתי על המדרגות של שער 11 עם עוד כמה אנשים בוכים ליידי .

tc

באיזה דרבי שרנו. גרשון סע במונית כי החולגנים שרפו לך את המכונית

אבא של גרשון נסע בסוסיתא התהפך והפך לפיתה (נוסטלגיה)

1. 2-0 ב4 דקות ישבתי בשער 8 עוד לא נכנס הראשון, אלימלך כבר הוציא את השני מהרשת.

2. 4-0 איך לא..

אבל הדרבי שהיה הכי קסום מבחינתי היה ה4-2 בעונה שעברה.

אחרי אליפות

אחרי 2-0 מהיר

אוטוטו התפרקות

ידענו לקום מהקרשים ולהפוך ל4-2 מטורף.

זה המכביזם הטהור.

קולאוטי עושה מהפך2-1. טירוף ביציעים, חושבים שאנחנו הולכים לנצח דרבי אחרי המון זמן. בסוף נגמר 2-2.

הדרבי של שבחון. דקה 89, שבחון שם גול ועושה מהפך.

אין לכם מושג.... הולכים רחוק על פארש

מחצית, אנחנו מובילים כולה 1-0 וכל בלומפילד פורץ בשירת נמס ממך חולנית.

הרגע הכי מאושר שלי בבלומפילד אי פעם נראלי

זה כל כך טרוויאלי, אבל אי אפשר להימנע מזה.

יש 2 רגעים שאני לעולם לא אשכח בתור אוהד מכבי:

- הגול הרביעי של ראדי, אני חושב שלקח לי בערך 10 דקות להבין מה קורה איתי עד שחזרתי לשיר (אולי שרתי אבל כנראה שלא הייתי באותו עולם איתנו)

- שארפ קולע שלשה ומעלה את מכבי לפיינלפור ביד אליהו.

והרגע השחור ביותר, לא רק בדרבי אלא בכלל בתור אוהד מכבי היה לראות את דאגלס דה סילבה שם את השלישי בדקה ה30 ורץ לכיוון שער 13 כאילו הוא בכוונה לא רק שם את השלישי גם רץ ומסתכל לי בפרצוף, זה ריסק אותי לחתיכת.

הייתי בהרבה דרבים בחיי (כמו רבים אחרים פה) ואני מאוד מתחבט בין 2 דרבים, ה-1-0 של עטר לפני 2 עונות וה-4-2 בסוף עונה שעברה. הראשון בגלל המשמעות, בגלל הלחימה, בגלל שזאת הייתה זעקת המכבים, אנחנו פה ולא תשברו אותנו אף פעם. שער של הפועל נפסל בדקה הראשונה בגלל נבדל אבל באותה השניה שהכדור נכנס ועד לשריקה של השופט כל המראות השחורים חוזרים משאר הדרבים. זיו עם הקפיצה התיאטרלית הרגילה שלו שהשיגה לנו פנדל. עטר שבעט חזק לפינה שאפילו אדל שקפץ לכיוון הנכון לא הצליח לעצור. חיימוב במשחק חייו עם הצלות מסחררות. והסוף, לראות את שחקני הפועל משתוללים על המגרש, להתענג על הזעם של אוהדי הפועל שזרקו מכל הבא ליד. זה כל כך קל לשבור אותם.

מצד שני הדרבי 4-2. אני חושב שהוא מיוחד בעיקר בפן האישי. לא זכיתי בהגרלה למשחק ונאלצתי להסתנן ליציע של הפועל. מאחר ולא עשיתי את זה אף פעם בעבר ולא היה לי חבר כלשהו אוהד הפועל לקחת ממנו את המנוי הדרך היחידה שחשבתי עליה הייתה להתחפש לאוהד הפועל ולקוות לטוב. אין דבר מגעיל יותר מללבוש חולצה אדומה ולקחת צעיף אדום (היה לי של מנצ'סטר). איך הקופאי בשער 4 כמעט ביטל לי את הכרטיס כשראה את הסטוריית הרכישה שלי, איך הפנאטיקס כמעט עלו עלי כשעברתי לצד של הקופות ב-11 וניסיתי לשכנע אותם שאני אוהד מכבי. איך הצלחתי להוציא את הכרטיס ממש כמה דקות לפני. לשבת כל המשחק ולהתאפק ולא לשמוח בפעולה טובה של מכבי או להתעצבן בשריקה או פאול נגדנו כי המאבטחים הוציאו כל מי שהם רק זיהו שהוא אוהד מכבי. כל האדרנלין הזה, לראות אותם עולים ל-2-0 כאילו כזה נותנים להם פור בשביל להשפיל אותם עוד יותר. ואז, אחרי המהפך, להוריד את הצעיף, להוריד את החולצה, ולזעוק צעקת "ישששש" ענקית כשמסביבי כל אוהדי מכבי כבר מזמן שמו זין על המאבטחים והתחילו לחגוג עם החולצות השחורות-לבנות. לחגוג להם בתוך היציע, לראות את הלבן (או בעצם את האדום, תרתי משמע) בעיניים שלהם אחרי שהם שוב הושפלו. והכי מצחיק, לראות את הבוסית שלי מקבלת הצעת נישואים על הדשא במחצית (כן לצערי היא אוהד הפועל). אמרתי לה אחר כך שמכבי סידרו לה מחצית שמחה כאילו חיכו להצעת נישואים, ואז במחצית השניה דאגו לה למתנה קטנה שלא תשכח מי בכל זאת שולטת בעיר הזאת. עכשיו 5 בבוקר וחשבתי שאני ארדם אבל כולי על קוצים. הדרבי הזה הוא שלנו אין יציאה בלי ניצחון!!! לרמוס לכתוש להביס לפרק להרוג!! יאללה לזיין את הפועל!!!!

איציק זוהר אני אוהב אותך.

המשפט שאמר אתמול, עם כמה שאני אוהב את נימני ואני באמת אוהב הוא צריך ללמוד ממנו.. "אני מכביסט, אני מכביסט ולא מתבייש בזה"

אחד הדרבים שאני זוכר זה דרבי שניצחנו 1-3 מתישהו באמצע שנות האלפים. הגעתי מהצפון שעה וחצי נסיעה עוד לפני כביש שש, היה לי טרמפ חזרה עם אוהד הפועל ידוע באזור שלי. חגגתי לו כל הדרך הביתה. ותכלס אני לא הייתי מכניס את עצמי לאוטו אם הייתי הוא.

המשפט שאמר אתמול, עם כמה שאני אוהב את נימני ואני באמת אוהב הוא צריך ללמוד ממנו.. "אני מכביסט, אני מכביסט ולא מתבייש בזה"

ואז לעבור לבית״ר וחיפה(מרצון)?

יאמר לזכותו שהוא מזכיר הרבה שהוא מצטער על זה

והבדיחה עם קריסטל פאלאס אדירה