Jump to content

אריק איינשטיין הלך לעולמו. יהי זכרו ברוך.

החתול הצהוב

Recommended Posts

אני שמח שאני יודעים לכבד וכואבים לכתם של סמלים של הצד האדום (למרות שבאמת איחד א.ת כולם).

הם לא יודעים ומוציאים דברים מהפה על מוני ואביל'ה ומני לוי ועוד... שבאמת הקארמה תחזור להם.

אריה ײאריותײ אינשטיין יהי זיכרך ברוך.

מה שמרגיז בכל העניין הוא שהמוות הזה יהפוך לפסטיבל וטרנד. במקום להתמקד בכך שאחד היוצרים הגדולים בתולדות המדינה הזו הלך לעולמו וביצירה שלו, כל פוץ יחליט לדבר עליו כי זה מה שמדברים עליו עכשיו, אבל בעצם לא ידע למה.

כבר עכשיו אפשר לראות את זה בפייסבוק - אנשים שמעולם לא אהבו להאזין לאריק איינשטיין, שמעולם לא כיבדו את האדם או ראו בו דמות מיוחדת, פתאום כותבים משהו בסגנון "בלתי נתפס! זמר גדול!" ומצרפים את השיר הראשון שלו שעולה ביוטיוב. שימוש ציני במותו של אדם כדי לסחוט פופולריות מזויפת ולהיות אחד מכולם (שזה אגב, הדבר האחרון שאריק איינשטיין מייצג).

חבל, אבל זו דרכו של עולם. הדור הענק הזה, הן בארץ והן בחו"ל, הולך ונעלם.

יהי זכרו ברוך.

״איש איש באמונתו יחיה, רק שלא ימות מזה״

הלוואי והאוהדים בארץ יהיה להם את התשוקה ואהבה שלאריק הייתה לקבוצתו .למרות שהוא אדום תמיד כיבדתי את דעותיו .בניגוד לכותבי הטורים האחרים אוהדי הפועל .יום עצוב לי

אני שמח שאני יודעים לכבד וכואבים לכתם של סמלים של הצד האדום (למרות שבאמת איחד א.ת כולם).

הם לא יודעים ומוציאים דברים מהפה על מוני ואביל'ה ומני לוי ועוד... שבאמת הקארמה תחזור להם.

אריה ײאריותײ אינשטיין יהי זיכרך ברוך.

וואלה אחי,לא מתאים לנסות להצחיק.

http://www.shedim.com/bb/viewtopic.php?f=5&t=102068

מישהו יכול להסביר למה אישרו דקת דומייה בכל הליגה במחזור הקרוב וכשהחייל תומר חזן ז"ל נרצח לא אישרו דקת דומייה במשחק של מכבי ? (בוודאות הייתה פניה ולא אישרו)

מישהו יכול להסביר למה אישרו דקת דומייה בכל הליגה במחזור הקרוב וכשהחייל תומר חזן ז"ל נרצח לא אישרו דקת דומייה במשחק של מכבי ? (בוודאות הייתה פניה ולא אישרו)

במקרה הזה זה לא דקת דומייה אלה דקה של מחיאות כפיים, כמו שהיה אחרי שאבי כהן ז"ל נפטר

כנראה מאותה סיבה שיש יום זיכרון ברצח רבין ואין יום זיכרון כש"סתם" אדם רוצח "סתם" אנשים אחרים...

אין שום סיבה לעשות דקה של מחיאות כפיים בכל המגרשים, עם כל הכבוד (ויש) לאריק איינשטיין.
במשחק של הפועל זה הגיוני לחלוטין, כי הוא אוהד שמזוהה מאוד עם המועדון. אבל גם אם הוא יוצר ואמן גדול, הוא בסה״כ יוצר ואמן. הוא לא היה דמות רשמית במדינת ישראל, ולמרות כל הספיישלים תתפלאו אולי לשמוע שבהמון בתים בישראל הוא גם לא היה כזה משמעותי (שוב, המון כבוד).
זו גם לא טרגדיה כזו גדולה, כי אנשים מתים וזו דרכו של עולם.

אתם חושבים שאם ימות עכשיו, סתם לדוגמה, ברוס ספרינגסטין, אז יהיו מחוות בסגנון בכל מגרש ב-NFL/MLB/NBA/NHL/MLS/ANAAREF? ברור שלא. וכך גם בספרד אם תמות דמות תרבותית מרכזית, וגם באנגליה או גרמניה.
אז נכון, ״איש באמונתו יחיה״ כמו שכתבו לי פה. אבל בואו נהיה הגיוניים.

במקרה הזה זה לא דקת דומייה אלה דקה של מחיאות כפיים, כמו שהיה אחרי שאבי כהן ז"ל נפטר

אתה מצליח להבדיל בין אדם שהיה כדורגלן (מהגדולים שידעה מדינתנו, יש לציין)

ויו"ר איגוד השחקנים (לא זוכר אם יו"ר האמת, אבל נשא תפקיד מכובד)

לבין אדם שהיה, מעבר להיותו מוזיקאי ענק (זה פשוט לא קשור למגרשי הכדורגל) אוהד?

כנ"ל תמיר, אתה מצליח להבדיל בין ראש ממשלה שנרצח, לבין אדם שהלך לעולמו (מסיבה בריאותית)? (מוזיקאי גדול ככל שיהיה, אין שום סיבה לדקת דומייה)

כנ"ל תמיר, אתה מצליח להבדיל בין ראש ממשלה שנרצח, לבין אדם שהלך לעולמו (מסיבה בריאותית)? (מוזיקאי גדול ככל שיהיה, אין שום סיבה לדקת דומייה)

אני לא טוען שהיא מוצדקת, אני גם לא טוען שהיא לא מוצדקת, אני רק אומר שאני מצליח להבין למה תהיה כאן דקת דומייה ולא תהיה דקת דומייה במקרה של תומר חזן. ההשוואה הייתה בהקשר השאלה שנשאלה.

נתחיל מזה שההשוואה שלך לא נכונה,

תומר חזן נרצח ולא מת מוות טבעי (לא יודע אם לקרוא לזה מוות טבעי, אני מניח שאתה מבין למה אני מתכוון)

דבר שני,

עם כל הכבוד (ובאמת שיש המון כבוד, אני פשוט באמת לא מצליח להבין בשביל מה צריך דקת דומיה במשחק שלנו) בנושא הזה גם אריק איינשטיין ז"ל הוא "(תכפילו את המרכאות ב100)סתם" אחד, אוהד אדום.

הגיוני מאוד שתהיה דקת דומייה במשחק של הפועל, בטח גם איזה טקס קטן לזכרו.

לא רואה סיבה שבכל מגרש בארץ תהיה דקת דומיה, זה לדעתי אפילו קצת מבזה אותו אבל מי אני שאקבע.

גם לי חורה בעין לראות כל ערס ממוצע או פרחה שאין להם מושג ואפילו חצי מושג מי מה ואיזה שירים יש לאריק,סופד לו כאילו היה גיבור הילדות שלו,בשביל לייק או 2 כי זה מה שכולם עושים עכשיו.

אבל זה לט שווה התייחסות,אם תתייחס לכל תופעת פייסבוק שכזו לא תצא מזה(תקופת מרן הייתה בין החשוכות בעניין).

מה שחשוב באמת זה שיש ויש הרבה אנשים שיזכרו וינציחו באמת את אריק ואת פועלו..

עזוב אחי זה שטויות, אני מבין את הכוונה, אבל לא צריך להכיר את כל הרפרטואר שלו כדי להיות בעל זכות לספוד לו או להגיד עליו מילים טובות.

בתור מאזין מושבע שלו אני רואה את זה בעין טובה, סה״כ נותנים לו כבוד בלכתו וזה מה שחשוב, כי הוא נגע בכולם, במישרין או בעקיפין.

נתחיל מזה שההשוואה שלך לא נכונה,

תומר חזן נרצח ולא מת מוות טבעי (לא יודע אם לקרוא לזה מוות טבעי, אני מניח שאתה מבין למה אני מתכוון)

דבר שני,

אם כל הכבוד (ובאמת שיש המון כבוד, אני פשוט באמת לא מצליח להבין בשביל מה צריך דקת דומיה במשחק שלנו) בנושא הזה גם אריק איינשטיין ז"ל הוא "(תכפילו את המרכאות ב100)סתם" אחד, אוהד אדום.

הגיוני מאוד שתהיה דקת דומייה במשחק של הפועל, בטח גם איזה טקס קטן לזכרו.

לא רואה סיבה שבכל מגרש בארץ תהיה דקת דומיה, זה לדעתי אפילו קצת מבזה אותו אבל מי אני שאקבע.

הכוונה בהשוואה הייתה להראות שדקות דומייה הן, לרוב, עבור אנשים בעלי שיעור קומה מסוים (אבי כהן וכו'). אני לא יודע למה לא נענתה ההתאחדות לבקשת מכבי לדקת דומייה עבור תומר חזן, אם כי אני יכול להניח כמה סיבות ביני לבין עצמי, שהפכו את אירוע תומר חזן לאירוע שאינו "פיגוע קלאסי". בכל אופן, אריק איינשטיין היה דמות לאומית, ובמותו הפך ללאומי עוד יותר (כמו תמיד). הוא לא היה נבחר ציבור, אבל הוא סימל את ה"ישראליות" עבור אנשים רבים, וה"ישראליות" ספגה מכה בלכתו. אני יכול להבין את אלו המתנגדים לו בתור אתוס ה"ישראליות", אני מסכים איתם בלא מעט טענות, אבל המציאות היא שדמותו הייתה יותר מאשר "סתם אוהד". באופן אישי אין לי דעה בעניין הזה (דקת הדומייה), כי אני מסוגל להבין את טענות שני הצדדים.

סתם שאלה:

הרב עובדיה יוסף היה אף הוא "דמות לאומית" שסימלה המון בעיני אנשים (לי אישית לא, אם תהית). לא קיימו דקות דומייה במותו, ובצדק (פרט לבמשחק של בית"ר באופן הזוי ומיותר ביותר). אפילו הייתה פליאה ותרעומת כשרעיון כזה עלה, בקרב הציבור הרחב.

במה אריק איינשטיין שונה, חוץ מזה שהוא הרבה יותר מיינסטרים?

כמו שהייתה תרעומת כשעלה הרעיון במותו של עובדיה יוסף, כך צריכה להיות גם פה. וזה מבלי להתייחס לשום דבר ששניהם הביאו עימם, רק בהתייחסות שטחית לחלקם בחברה בארץ..

סתם שאלה:

הרב עובדיה יוסף היה אף הוא "דמות לאומית" שסימלה המון בעיני אנשים (לי אישית לא, אם תהית). לא קיימו דקות דומייה במותו, ובצדק (פרט לבמשחק של בית"ר באופן הזוי ומיותר ביותר). אפילו הייתה פליאה ותרעומת כשרעיון כזה עלה, בקרב הציבור הרחב.

במה אריק איינשטיין שונה, חוץ מזה שהוא הרבה יותר מיינסטרים?

כמו שהייתה תרעומת כשעלה הרעיון במותו של עובדיה יוסף, כך צריכה להיות גם פה. וזה מבלי להתייחס לשום דבר ששניהם הביאו עימם, רק בהתייחסות שטחית בחלקם לחברה בארץ..

בדיוק הדוגמא שבאתי לתת

ואגב - אני חושב שבמשחק של בית"ר זה לא הזוי. אם הקבוצה ביקשה - נשמע לי הגיוני לקבל את הבקשה (כמו שרשמתי שנשמע לי הרבה מעבר להגיוני שהפועל תקיים דקת דומיה וטקס מסויים)

משה גורלי - ככתב ספורט יצא לי, בתחילת שנות התשעים, לשבת אתו ב"פרלמנט" בבית הקפה של ירדנה אופיר אליו עקר מ"כתר המזרח". ירדנה היתה אשתו של עמנואל אופיר המנוח, עוזרו של אברהם גרנט. גרנט אימן אז את מכבי ת"א שהשפילה את הפועל האהובה של אריק שוב ושוב במשחקי דרבי, שהסתיימו בתבוסות על האפס. עד אותו הדרבי שהפועל כאותו תרנגול עיוור מצאה שער. נכון, היא הפסידה רק 3:1, אבל שחקן בשם חיים בכר הבקיע לזכותה שער כבוד. ואני זוכר את אריק נושא נאום נלהב בשבחו של אותו בכר. איך כסבא, היגג אריק, יספר בכר לנכדיו המשתאים על הגול ההיסטורי הגדול, הבלתי נשכח ההוא.

כולם אוהבים את אריק, גם אוהדי מכבי, כי הוא התסכל על היריבות בינינו כהתמודדות ספורטיבית גרידא. לא הייתה לו שנאה למכבי כלל. להיפך, הוא העריך את העוצמה ואת הקבוצות הגדולות שלה לאורך השנים. בדרבים הוא עצם עיניים בכל פעם שמכבי הייתה עוברת את החצי ומתפלל שלא יהיה גול.

איש נדיר ואדיר.

איזה שטויות?
אריק תרם חלק עצום בתרבות הישראלית, למה שלא נעמוד דקה לזכרו? למה הוא רק שייך להפועל? הוא היה איש ספורט, זה שהוא אהד את הפועל לא אומר שהוא בבעלות הפועל.
אני חושב שלגיטימי לגמרי וגם מאוד ישראלי לקיים דקת דומייה לזכר אדם שהיווה נתח גדול מהתרבות והמוזיקה הישראלית, אני גדלתי על קלטת הילדים של אריק ועל שיריו, רואה בזה זכות לעמוד לזכר אדם גדול כמו אריק...

סלחו לי קצת על הרציונליזציה הרדודה(על אף שהשירים של אריק מלווים אותי מהילדות)-

אבל אריק אינו שונה מאמנים או אישי ציבור שהם נכס צאן ברזל שהלכו לעולמם בשנים שעברו. קשה לי לומר שהוא לא "זכאי" לכבוד שכזה-אך יש סוג של החלטה ממלכתית בעניין. למרות אהבתו והקשר הרצוף עם הספורט והכדורגל הישראלי בפרט, איני רואה סיבה למה להבדיל אותו מהשאר-להפך, אני בטוח שהוא היה מוחה בעצמו על החלטה שכזו.

אין זה אומר שלא צריך להנציח את שמו ופועלו בכל פינת רחוב בחברה הישראלית-אך דקת דומייה לא מכבדת את זכרו ורק מבדילה אותו מאמנים ואישים נהדרים שלא זכו לכבוד שכזה.