Jump to content

קרויף

שולח מיייל

Recommended Posts

יש תמיד זלזול מצד אוהדים כאן לגבי שחקנים מקבוצות אחרות

קרויף מוכיח לנו פעם אחר פעם שיש שחקנים טובים בליגה שמשחקים בקבוצות שהן לא מכבי תל אביב

לא מסכים עם ההשוואה לחיפה.

יש להם אחלה סגל. בוא נגיד שהפערים בינינו קטנים מהפערים בין הקבוצות ב2003 ובכל זאת גנבנו להם אליפות.

על הנייר כולנו לפני תחילת העונה חשבנו שהם יהיו טובים יותר.

מבחינת חלוצים- יש להם חלוצים לא רעים:אבוחצירא עמאשה תורגמן אנדלובו. והיה להם ביד גם את אזולאי.

בקיצור פוטנציאל יש שם. אבל הם מאד מזכירים בנושא הזה את מכבי בשנים שבין קוביקה לעטר. יכלנו להביא אחלה חלוצים אבל אף אחד מהם לא היה פוגע.

ופה בדיוק הקרדיט לגורדי.שוער וחלוץ הם 2 העמדות במגרש שהכי צריכות את השקט הנפשי

תורג'מן גם עוד 20 שנה לא ישים 18 גולים(אני מדבר על תקופה של 20 שנה בטח לא על עונה)

אבל יש לו פוטנציאל להיות חלוץ מפחיד בליגה א', אולי אם הוא ממש ישתפר הוא יכול לתת עונה טובה של 4 שערים במכבי יבנה.

תורג'מן גם עוד 20 שנה לא ישים 18 גולים(אני מדבר על תקופה של 20 שנה בטח לא על עונה)

אבל יש לו פוטנציאל להיות חלוץ מפחיד בליגה א', אולי אם הוא ממש ישתפר הוא יכול לתת עונה טובה של 4 שערים במכבי יבנה.

מגזים.

שחקן ליגת על לגיטימי. לא שווה 18 גולים בעונה אבל שחקן לא רע שעדיין בתחילת הדרך.

מה עשה אבוקרט שאתה משווה אותו לשחקן כמו אייבינדר שלקח תואר? והיה בורג משמעותי בזכייה?

עזוב נו, יש פה אנשים שגומרים משחקנים שלא שווים ספסל בנערים אצלנו

מה עשה אבוקרט שאתה משווה אותו לשחקן כמו אייבינדר שלקח תואר? והיה בורג משמעותי בזכייה?

איזה תואר בדיוק איינבינדר לקח?

חלאס לזלזל בכל שחקן שלא משחק במכבי.

אני בטוח שאם גולסה יגיע אלינו שנה הבאה אז פתאום משחקן אפס ואוברייטד הוא יהפוך אצל האוהדים כאן לכישרון הגדול ביותר בארץ

בדיוק כמו שאף אחד כאן לא החזיק מבן הרוש אחד המגנים הטובים בליגה, או מטיבי בזמנו בלם גדול (למרות שכבר היה חלק מסגל הנבחרת), או ראדי, ואפילו זהבי נחשב לסתם שחקן בינוני שהיה לו פוקס בהפועל (אני מדבר רק מבחינה מקצועית, ללא קשר לתגובות על העבר שלו בהפועל. היו אנשים לא אהבו את ההחתמה שלו מסיבות מקצועיות נטו)

עזוב נו, יש פה אנשים שגומרים משחקנים שלא שווים ספסל בנערים אצלנו

חייב לציין שרוב התכנים בהודעות שלך לא ממש מתיישרים עם הכיתוב שמעל תמונת הפרופיל שלך.

Humble אתה לא.

תורג'מן הולך לסיים את העונה הנוכחית עם 11-13 שערים ככל הנראה.

מי שחושב שהדרך משם לעונה של 18 שערים, עבור שחקן בן 22, היא מטאורית/לא ריאלית, פשוט טועה.

שוב, אף אחד לא אמר שהוא נמצא במקום הזה כרגע.

חייב לציין שרוב התכנים בהודעות שלך לא ממש מתיישרים עם הכיתוב שמעל תמונת הפרופיל שלך.

Humble אתה לא.

תורג'מן הולך לסיים את העונה הנוכחית עם 11-13 שערים ככל הנראה.

מי שחושב שהדרך משם לעונה של 18 שערים, עבור שחקן בן 22, היא מטאורית/לא ריאלית, פשוט טועה.

ברור שמה שכתוב מעל האווטר מתייחס לסוזה, וזה ממש לא קשור לצניעות. לדעתי הוא זבל של שחקן.

יש לך קטע של העצמת שחקני מכבי חיפה, לא ברור לי מאיפה זה מגיע,.

לא חושב שאני מעצים אותם בשום צורה.
אני פשוט נותן להם קרדיט על מה שהם שווים, ולא מחפש לקטול ולהפוך אותם לאפסים (הם לא) רק בגלל שהם משחקים בקבוצה שהיא לא הקבוצה שאני אוהב.

ג'ורדי קרויף עומד במנהרת השחקנים ב-GSP, לוחץ ידיים לכולם, אין אחד שלא מכיר אותו. על החותם שהותיר בקפריסין למדנו מהאנשים שעבדו איתו, אבל כשאתה רואה את זה במציאות, המילים מתחילות לתפוס צורה.

המנהל המקצועי ששינה את מכבי תל אביב תוך 18 חודשים והפך אותה ממועדון שמתרסק לרוב בנובמבר, למועדון שיכול בסוף החודש לעלות לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, נשמע מרוצה וכמו תמיד, שומר על צניעות.

"אני גאה מאוד ושמח מאיך שהקבוצה הציגה את עצמה בליגה האירופית, מהתוצאות ולא פחות חשוב מהעובדה שבמשחק החמישי אנחנו נמצאים במצב טוב", הוא מספר בראיון מיוחד ל-ONE לקראת אפואל ניקוסיה ב-22:05. "הצגנו כדורגל טוב, התקפנו, באנו בכל משחק במטרה לנצח ועבור קבוצה ישראלית לנצח קבוצות מהליגה הצרפתית ומהבונדסליגה זה משהו שנותן ערך מוסף לא רק למכבי, אלא גם לכדורגל הישראלי בכלל".

LinkBlueArrow.gifלכתבה המלאה

על הנקודה הזאת, הנתינה לכדורגל הישראלי, אפשר להתעכב, שכן זה משפט שחוזר על עצמו לאחרונה רבות ע"י אנשי הצהובים וקרויף מסביר: "זה נותן תזכורת קטנה לאירופה שיש כדורגל טוב גם בישראל ואני חושב שזה הרווח החשוב ביותר מכל. אנחנו לא מגיעים עכשיו עם לחץ, לא משנה מה יקרה בליגה האירופית, זה לא יאכזב אותנו כי כבר הראנו שהכדורגל הישראלי מסוגל לנפק דברים יפים ומעניינים ולפעמים זה חשוב יותר מהתוצאה הסופית. העובדה שפתחנו קצת את העיניים לאנשים באירופה היא טובה וכמובן שאנחנו כאן ואנחנו ננסה, אבל לא נשים לחץ לא הכרחי על הקבוצה. אנחנו מרוצים מאיך שהדברים מתנהלים ומקווים שכך זה ימשיך".

gg1127422.jpg שחקני מכבי חוגגים. "מסוגלים לנפק דברים יפים" (יניב גונן)

"גאה באיך שגדלנו ב-18 החודשים האחרונים"
"המשחק הכי חשוב עבור מכבי הוא תמיד המשחק הבא אז כמובן שהמשחק נגד אפואל הוא הכי חשוב", מספר ההולנדי, שנוגע גם במטרה המרכזית של קבוצתו. "זה ברור שעבור מכבי, אחרי המון שנים בלי אליפות עד העונה האחרונה הדבר הכי חשוב זה שהיא תהיה תחרותית בכל עונה ושבכל עונה תילחם על האליפות. היא לא תזכה בכל עונה אבל המטרה היא להיות תמיד בטופ 2, לא לסיים פעם ראשונים, פעם במקום השלישי ופעם במקום השישי, אלא תמיד להיות בטופ 2 ולהילחם על האליפות. זה מה שאנחנו נלחמים כדי להשיג וזה תהליך".

כאמור, ג'ורדי גאה במה שהוא רואה במכבי אבל עבורו, מכבי זה לא רק בעלים, שחקנים או מאמן. זה כולם. "אני באופן אישי מאוד מרוצה וגאה באיך שהשחקנים, האוהדים, הקהל והמועדון גדלו ב-18 חודשים. שני צוותי האימון שבאו הביאו איתם את הידע שלהם, את המסירות והמקצועיות. השחקנים לומדים ומשתפרים דרכם על בסיס יומי. אני מרוצה מהתהליך, אבל כמובן שכולנו אנשים בעלי שאיפות ואנו יודעים כי שלב הבתים של הליגה האירופית הוא צעד אחד ואנחנו רוצים תמיד לגדול ולהשתפר כמועדון".

gg1104578.jpg הצלחת הצהובה. "חייבים להתמודד תמיד על האליפות" (חגי ניזרי)

כל משחק לגופו
על ההבדלים בין העונה לאשתקד הוסיף: "אני חושב שיש לנו סגל תחרותי יותר מאשר בעונה שעברה, יש לנו מאמן שהוא קצת שונה מאוסקר. אוסקר היה אדם שהלך בדרך אחת אבל לאוסקר לא היה את המסגרת האירופית, אז הוא היה צריך לחשב את העונה שלו עם לפחות 10-12 משחקים פחות ממה שיש העונה. פאולו הוא טקטיקן חזק, מאמן עם דרישות גבוהות מאוד מהשחקנים. הוא משתמש בשיטות משחק רבות וגורם לשחקנים לעבוד קשה יותר וחכם יותר".

"ההרכב שלו יהיה תמיד לפי מה שהמשחק הספציפי דורש", ממשיך ג'ורדי. "זה מוביל למצב שזה דורש יותר מהשחקנים, שזה דבר טוב. הוא לוקח כל משחק לגופו ואני חושב שבכדורגל אין אמת אחת, יש כמה אמיתות ולשחקנים הצעירים זה טוב ללמוד שיטות עבודה שונות וזה רק יכין אותם לעתיד למקרה שיום אחד הם יילכו לאירופה והם ידעו לאן הם נכנסים".

gg1128179.jpg סוזה וג´ורדי. "שונה מאוסקר" (רדאד ג´בארה)

"כל מי שמקבל החלטות - גם טועה"
בשלב זה של הראיון, אחד משחקני אפואל יוצא מחדר ההלבשה של הקפריסאים ואומר מספר מילים בחמימות לג'ורדי, בספרדית כמובן. ומיד עולה השאלה הבאה - האם כשבאת לישראל ציפית להותיר חותם כמו שהצלחת להותיר בקפריסין? ההולנדי בשלו. "אני לא אדם אגואיסט, לא באתי במטרה להאדיר את עצמי. כאשר חתמתי במכבי הצבתי לעצמי מטרות שהבטחתי לעצמי לעמוד בהן. אשמח אם כאשר אעזוב אנשים יישארו עם רושם טוב עליי ויגידו 'הוא עשה טעויות בדרך', כי כל אדם שמקבל החלטות טועה, 'אבל הוא הצליח לעזור לנו לעשות צעד אחד קדימה', זה מבחינתי מספיק. אני לא מחפש הכרה אישית. הדבר המרכזי שעבורו אני עובד הוא הכבוד של הבעלים, מיץ' גולדהאר, ושל נציגו, ג'ק אנגלידיס, שהביאו אותי לפה ואם הם מרוצים ממני, אז אני שמח".

המנהל המקצועי של מכבי הותיר חותם בקפריסין עם תקציב קטן מאוד, בשונה מבמכבי. "תקציב הוא דבר חשוב, ותקציב זה משהו שתמיד היה במכבי, אבל אני לא יכול להתייחס לדברים שהיו לפני אלא רק לעצמי", הוא מבהיר. "ההיסטוריה שלי במועדון עם תקציב קטן, כמו א.א.ק לרנקה, דיברה בפני עצמה". וכאן נכנס האלמנט של ישראל לתמונה. "ישראל מדינה מורכבת, היא מדינה קשה עם המון לחץ ובישראל אתה תמיד טוב כמו המשחק האחרון שלך, אנשים לא ממש חושבים לטווח ארוך. היום אתה המלך ומחר לא, ואני רואה שבמצבים מסויימים אנשים רוצים תוצאות מיידיות אבל כדורגל זה תהליך. לפעמים גם להיות טוב או להיות לא טוב זה תהליך, אבל בישראל לפעמים התהליך הוא רק 90 דקות. צריך להבין שמדובר בשחקנים שהם בני אדם, המאמנים הם בני אדם ובכדורגל לפעמים אתה מנצח ולפעמים אתה מפסיד, זה המשחק".

gg1114908.jpg מיץ´ גולדהאר. "עובד עבור הכבוד שלו" (משה חרמון)

נהנה במכבי, לא חושב על הנבחרת
אז אחרי כל אלו, נשאלת השאלה האם ג'ורדי מרוצה בקריית שלום? התשובה היא חדה: "אני מרוצה מאוד במכבי, כשאתה מנצח והתוצאות טובות זה נותן לך עוד מוטיבציה ואתה נהנה יותר מהכל, אבל אני תמיד חושב כמה צעדים קדימה ותמיד מוכן להכל, לכל סיטואציה כי זה התפקיד שלי. אני אוהב מאוד את קפריסין ואני מקווה שכאשר ישאלו אותי בעתיד על התקופה שלי בישראל, אוכל להגיד את אותם הדברים".

לסיום, נשאל קרויף האם יסכים לבצע את תפקיד המנהל המקצועי בנבחרת ישראל אם יציעו לו: "זאת שאלה קשה כי אני לא יודע כל-כך מה מנהל מקצועי עושה בנבחרת, איך הוא עובד בדיוק. העבודה שלי כיום היא עבודה על בסיס יומי. אנסח את זה ככה, חלק מעבודתי זה להיות בקשר תמידי עם אנשי כדורגל, מועדונים אחרים, סוכנים ומאמנים ככה שאני לא יודע לגבי נבחרת זה שונה. מבחינתי, אני עובד במכבי. מיץ' וג'ק האמינו בי והמחוייבות שלי היא להחזיר להם. לא חשבתי מעולם על הנבחרת הלאומית, זה לא עבר בראשי.

אין לי מילים על הבן אדם,פשוט אין

לא חושב שאני מעצים אותם בשום צורה.

אני פשוט נותן להם קרדיט על מה שהם שווים, ולא מחפש לקטול ולהפוך אותם לאפסים (הם לא) רק בגלל שהם משחקים בקבוצה שהיא לא הקבוצה שאני אוהב.

אז זהו, לדעתך זה מה שהם שווים, לדעתי הם פחים.

גולסה ותורג'מן לא שווים מכבי, גולסה עוד שחקן לגיטמי, תורג'מן לא שווה ליגת על.

בניגוד אליהם חן עזרא שחקן מעולה, וגם דקל קינן, צ'וצאליץ', בוקלי שחקנים מעולים.

זה שאתה בוחר להלל שחקנים שאתה חושב שהם טובים- אחלה , בחירה שלך. זה שאני חושב שהם פחים זה לא הופך אותי למתנשא או שחצן.

לא, בעונת האליפות של ק"ש איינבינדר היה שחקן שעשה עונה לא רעה בבית"ר, רק בתחילת העונה הקודמת הוא עבר לשם.

הוא שיחק שם שנה אחת בלבד לפני שעבר אלינו, ולא לקח שם שום תואר (הפסד בגמר גביע לר"ג).

סטרול, סבן, ישראלביץ', ניבאלדו שטראובר

הכל טוב איתך אחינו?

קודם כל ב 120 מיליון שקל יכולת לבחור איזה שחקנים שרצית.

אלה השחקנים שהמאמן והמנג'ר הקודמים בחרו. רובם היו גם שחקני נבחרת שהבלאגן במכבי רק הרס אותם.

שחקנים כמו מדוניאנין, עטר, יצחקי ובוזגלו הם שחקנים שחייבים הכוונה נכונה וקבוצה עם היררכיה כדי שאפשר יהיה להוציא מהם יותר.

ברגע שיש בלאגן ברגע שיש דברים לא מקצועיים ברקע יחד עם מריבות וקומבינות בהנהלה זה הורס הכל.

"הצבר"

ברעיון הוא צודק אין למכבי כוכבים גדולים, חוץ מיצחקי וזהבי

וגם זהבי גדול ככל שיהיה שדרג את עצמו הרבה בזכות מכבי, מכבי עושה את השחקנים שבה גדולים ולא להיפך.

הקיצוניות ההזויה שאתה מדבר עליה, מתבטאת היטב בהודעה שכתבת.

תורג'מן הוא חלוץ עם פוטנציאל טוב מאוד, שעם מיצוי היכולות וההכוונה הנכונה, כפי שציינתי מקודם, יכול לסיים עונה בליגת העל עם 18 שערים ומעלה.

אתה חושב אחרת ? זכותך. תשובות לשאלה נקבל רק בעוד 6-7 שנים.

אבוקרט ואייבינדר הם לחלוטין ברי השוואה - שחקנים בעמדה דומה, שסומנו עוד בנוער כפוטנציאל טוב (ואף הובילו את קבוצותיהם לאליפות). המספרים שלהם בליגה גם הם דומים.

אם אבוקרט היה משחק במכבי, ואיינבינדר בחיפה, היית רושם את אותה תגובה קיצונית ולא מידתית, רק בכיוון השני.

אני לא אמשיך להתווכח איתך על שאר הדברים, כי זה מיותר ואנחנו לא נסכים.

מה שכן, אני אגיד שמה שכתבת בסוף, על כך ש"ההשוואה עושה עוול למכבי" - מדגים הסתכלות לא נכונה.

דווקא העובדה שהסגל של מכבי לא עדיף בצורה כל כך משמעותית על זה של חיפה (הוא כן עדיף, אבל לא מדובר בפערים של שמיים וארץ כפי שההודעה שלך מרמזת), גורמת

לי להעריך אפילו יותר את העבודה הגדולה במיצוי הכישרון שמתבצעת במועדון.

מה יותר מרשים בעיניך, לנצח קבוצה עם רמת כישרון דומה לשלך ? או לנצח קבוצה שהפערים ביניכם כל כך בולטים ?

איזה 18 גולים?אתה חבר שלו או משהו?אלון תורג'מן לא שווה 18 גולים כי הוא פשוט לא שחקן.לא מהיר,לא חזק,בלי משחק ראש או בעיטה יוצאת דופן.הוא עוד שחקן.דווקא מחיפה הייתי מצפה לחלוץ קצת יותר מנוסה בעמדה כה חשובה.הם העיפו את עמאשה בכזאת שחצנות וכל כך התפארו באבוחצירא ואנדלובו והכל פשוט התפוצץ להם בפנים.האמת?זה כיף מאוד לראות.

איינבינדר ואבוקרט פשוט לא ברי השוואה.דן היה מעולה בק"ש והיה בורג משמעותי בבית"ר לפני שהם נהיו כאלה פחים.רן אבוקרט?הפועל חיפה.זה הכל.הוא מקביל של חנן ממן..אולי אפילו כפיל.סטייל אזולאי ותורג'מן ( מי זה מי?)

מדובר בפערים מאוד מאוד גדולים,שאם אתחיל לציין את כולם עכשיו לא נסיים היום.ולא כי חיפה כאלה גרועים אלא כי מכבי תל אביב בנתה פה סגל מוכשר בצורה מטורפת.הקיצוניות שאני מדבר עליה היא קיצוניות של אוהדים כמוך.מרוב שפימפמו פה אלפי פעמים שאוהדי מכבי מרימים את האף,אתם כבר לא מרשים לעצמכם להיות ריאליסטים.מה שאתם עושים זה מפארים,או גורמים לקבוצה אחרת להיראות ברת השוואה,כדי שאם שזה יהיה נכון,תוכלו להגיד "אבל הנה,לא ציפינו ולא קיווינו" ואם תראו שזה לא נכון?תוכלו להגיד וואלה,כיף לאכול כובע.במציאות?מכבי תל אביב כמה צעדים קדימה מכל הקבוצות.מבחינת סגל,צוות מקצועי,מתקנים..הכל.

הלו,10 שנים סבלנו.אני לא אומר לך שכל שנה אנחנו נהיה ברבע גמר צ'מפיונס.אבל אני מרשה לעצמי להיות ריאליסט בכל הנוגע לסגלים בישראל.נכון לעכשיו?מכבי תל אביב מבחינת סגל נטו-עוקפת את חיפה בסיבוב.

כבר אמרתי שתורג'מן לא שווה כרגע 18 גולים ואני מסכים לא מהיר במיוחד ולא חזק במיוחד ולא טכני במיוחד ואין לו משחק ראש או מיקום טובים במיוחד, אבל דווקא בעיטה יוצאת דופן כן יש לו. חלק גדול מהשערים (הלא רבים) שהוא כובש מגיעים מבעיטות טובות מחוץ לרחבה או פצצות מתוך הרחבה.

אני מכיר אישית סקאוטים שחושבים אחרת.

אני כן יכול להסכים שאין אמת אחת מוחלטת, ועד שהוא לא ייתן עונה כזו, יהיה קשה להסכים עם ההתכנות שלה.

ספציפית תורג'מן (ולא, אני לא מכיר אותו), בעיני סקאוטים, עונה בדיוק להגדרה של חלוץ שיש לו הכל.

אמנם לא שום דבר יוצא דופן או מיוחד, אבל יש לו הכל.

יש לו מהירות, יש לו משחק ראש, יש לו טכניקה סבירה, והוא בעיקר יעיל מול השער. מזכיר בתכונות שלו את דודו ביטון.
אם שחקנים ברמה של עמיר תורג'מן וקובי רפואה הצליחו לתת פה עונות של 18 גולים, גם הוא יכול, אולי לא כרגע (כפי שרשמתי שלוש פעמים כבר),

אבל הפוטנציאל שלו הוא באזורים האלו חד משמעית. עונה של 18-15 שערים בליגת היא לא הישג כל כך סנסציוני עבור חלוץ.

במקרה של אייבינדר ואבוקרט אנחנו גם לא נסכים לעולם. דן נתן עונה לא רעה בבית"ר לפני שנתיים, הוא לא היה שם שחקן מפתח משמעותי.

בעונה שעברה במדי ק"ש הוא באמת היה מעולה, אבל כך גם אבוקרט בהפועל חיפה.

אתה טוען ששחקן בהפועל חיפה לעומת שחקן בק"ש זו גלקסיה אחרת ? זכותך, לדעתי ממש לא.

כל ההלך רוח של לפאר/להקטין/לאכול כובעים, לא תקף לגבי.

אני לא מגבש את הדעות שלי בנוגע לשחקנים וקבוצות מתוך רצון להמנע מ"להרים את האף".
קח עצה לחיים, אל תנסה לשייך דעות של אנשים, בטח כאלה שאתה לא מכיר, למגמות שמסתדרות לך טוב בראש.

אני מכיר אישית סקאוטים שחושבים אחרת.

אני כן יכול להסכים שאין אמת אחת מוחלטת, ועד שהוא לא ייתן עונה כזו, יהיה קשה להסכים עם ההתכנות שלה.

ספציפית תורג'מן (ולא, אני לא מכיר אותו), בעיני סקאוטים, עונה בדיוק להגדרה של חלוץ שיש לו הכל.

אמנם לא שום דבר יוצא דופן או מיוחד, אבל יש לו הכל.

יש לו מהירות, יש לו משחק ראש, יש לו טכניקה סבירה, והוא בעיקר יעיל מול השער. מזכיר בתכונות שלו את דודו ביטון.

אם שחקנים ברמה של עמיר תורג'מן וקובי רפואה הצליחו לתת פה עונות של 18 גולים, גם הוא יכול, אולי לא כרגע (כפי שרשמתי שלוש פעמים כבר),

אבל הפוטנציאל שלו הוא באזורים האלו חד משמעית. עונה של 18-15 שערים בליגת היא לא הישג כל כך סנסציוני עבור חלוץ.

במקרה של אייבינדר ואבוקרט אנחנו גם לא נסכים לעולם. דן נתן עונה לא רעה בבית"ר לפני שנתיים, הוא לא היה שם שחקן מפתח משמעותי.

בעונה שעברה במדי ק"ש הוא באמת היה מעולה, אבל כך גם אבוקרט בהפועל חיפה.

אתה טוען ששחקן בהפועל חיפה לעומת שחקן בק"ש זו גלקסיה אחרת ? זכותך, לדעתי ממש לא.

כל ההלך רוח של לפאר/להקטין/לאכול כובעים, לא תקף לגבי.

אני לא מגבש את הדעות שלי בנוגע לשחקנים וקבוצות מתוך רצון להמנע מ"להרים את האף".

קח עצה לחיים, אל תנסה לשייך דעות של אנשים, בטח כאלה שאתה לא מכיר, למגמות שמסתדרות לך טוב בראש.

שוב,מותר לאנשים להגיד דעה שונה.אתה לא צריך להיעלב או לקחת ללב,ככה פורום עובד.אני מקבל את הדעה שלך אבל לא מסכים איתה,ואם זה לא נראה לי אישית-אין שום סיבה שלא אגיד את דעתי הנגדית.

לגבי תורג'מן,שוב-אתה אומר "חלוץ שיש לו הכל" ואז "שום דבר מיוחד" אז אתה בעצם אומר וואלה,יש לו הכל אבל אין לו כלום.ואני מסכים.שום דבר מיוחד.עליו הומצאה ההגדרה "פרווה".חלוץ שתואם את המנטליות של מכבי חיפה?אולי המנטליות של היום,לא של חיפה שהכרנו עד עכשיו.מצד שני-גם מכבי שינתה מנטליות..רק לצד השני.הטוב.

ל18 גולים אלון תורג'מן לא יגיע.אני בספק אם יגיע לחצי..ואם יקרה מצב,כלשהו..שהוא יגיע למשהו בכיוון-זה אך ורק כי יש לו שחקן כמו חן עזרא לידו.עליו הסקאוטים לא אמרו כלום?

אני לא יודע עם איזה סקאוטים אתה עובד או על זה איזה סקאוטים אתה מדבר,אבל זה לא משנה.אני כותב מה שאני חושב,ולא מה שסקאוטים או כל מיני עיתונאים חושבים.אז להגיד "וואלה,אבל אלה שעובדים בזה אומרים אחרת" זה פשוט לא פרקטי מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים שעובדים בזה לא אמורים לעבוד בזה,לפחות לא בישראל.אז אין צורך לנפנף בכך.

אבוקרט ואיינבינדר הם שני שחקנים שונים,גם מבחינת מה שעברו וגם מבחינת צורת המשחק.אין לי כוח לפרט כי זה לא ייגמר,אבל אני פשוט אומר שנסכים לא להסכים.

אין שום צורך לקחת דעות שונות בצורה אישית.אני מקבל את דעתך ומכבד אותה,את דעתך,ולא דעתם של סקאוטים כאלה ואחרים.כי את האמת?אם תאמר לי שאתה הסקאוט הראשי של ריאל מדריד,או מצד שני-תגיד לי שאתה ילד בן 15 שאוהב מכבי ורואה מהכורסא-לי זה לא משנה.אני רואה אותך כבן אדם בעל דעה שונה וזה בסדר גמור.

אף אחד לא ניסה לייחס לך כלום.אני אומר מה שנראה לי לנכון וכל עוד זה במסגרת הדיון זה בסדר גמור.אתה בוחר לקחת את זה בצורה אישית וחבל,אבל זה לא יגרום לדעתי להשתנות.המגמות שרצות לי בראש הרבה יותר גדולות מאיינבינדר ואבוקרט,או תורג'מן ומכבי חיפה,תאמין לי.לא ניסיתי לכפות את דעתי עלייך,ניסיתי להסביר לך אותה.זה הכל.

בנקודה הנוכחית בקריירה שלו, אלון תורג'מן שווה מספר שערים דו-ספרתי בליגה, אך ורק בגלל שהוא משחק במכבי חיפה ונהנה מואקום הזוי ובו לקבוצה כל-כך בכירה אין ולו חלוץ אחד טוב לרפואה. לחיפה יש מסורת, יש קהל, יש גם גאוות מועדון. היא תנצח משחקים, בשביל לנצח, צריך לכבוש, מישהו הרי צריך לכבוש לא? זה בעיקר עזרא, לפעמים אנדלובו ולפעמים תורג'מן. מדי פעם גם אבוחצירא.

קח את אלון תורג'מן כיום, שחקן מאוד בוסרי, שים אותו בקבוצת אמצע טבלה בליגה שלנו ועם ניצול המצבים הלוקה מאוד בחסר שלו וקבלת החלטות גרועה מאוד, אני לא מאמין שהוא מגיע לדו-ספרתי. אני מאמין שבינואר חיפה יביאו חלוץ זר שיהנה מקרדיט, אז נבחן אותו ובכלל בהמשך.

אני כן יכול לומר שהקרדיט העצום שהוא מקבל מכורח הנסיבות יעשה לו שירות מדהים עוד יותר בהמשך והוא יהפוך לחלוץ לגטימי בליגת העל. לא באחת מהמובילות לטעמי.