Jump to content

קרויף

שולח מיייל

Recommended Posts

כמה פעמים יצא לנו לדבר בין חברים ולהגיד שאפשר שלבארסה, ריאל ובאיירן לא יהיה מאמן ועדיין הם יהיו בטופ העולמי בגלל האיכות של השחקנים שלהם- לדעתי זו טעות ענקית

הסגל שיש למכבי בשנה וחצי האחרונות לא יותר טוב על הנייר מהסגל של נמני ומזרחי, ומהסגל של מוטי איווניר.

אבל ההבדל הגדול זה הניהול ובעיקר גורדי קרויף

אין יותר שחקנים שעושים שכונה, אין עיתונאים שמשפיעים על ההרכב, אין כמעט הדלפות, מי שטוב ישחק, מי שלא נותן 100 אחוז כל אימון לא ישחק, אין שחקן שגדול מהמועדון!!

זה רק חלק ממה שגורדי בנה פה בשנה וחצי האחרונות.

תראו את עטר שלפני קרויף ועטר של העונה שעברה, את יצחקי, את יואב זיו וכו

אבל הדבר החשוב שגורדי מיישם פה זה שהניהול לא פחות חשוב ולפעמים יותר חשוב מאיכות השחקנים ומאיכות המאמן, ובעיקר הוא סתם את הפה לכל אלה שאמרו שזרים לא יכולים להצליח בספורט הישראלי בגלל המנטליות הישראלית.

נקווה שישאר פה כמה שיותר זמן

* הנושא נכתב בעקבות הכתבה עליו בone ובגלל שיעמום מהשמירה?

כמה פעמים יצא לנו לדבר בין חברים ולהגיד שאפשר שלבארסה, ריאל ובאיירן לא יהיה מאמן ועדיין הם יהיו בטופ העולמי בגלל האיכות של השחקנים שלהם- לדעתי זו טעות ענקית

הסגל שיש למכבי בשנה וחצי האחרונות לא יותר טוב על הנייר מהסגל של נמני ומזרחי, ומהסגל של מוטי איווניר.

פה איבדת אותי.

פה איבדת אותי.

זו הדעה שלי

כמו שעטר ויצחקי שלפני עידן קרויף היו לא מקצוענים וזה השפיע על היכולת במגרש

אז לדעתי קרויף היה מצליח לשנות את המנטליות של עוד כמה שחקנים מוכשרים; מדוניאנן זוהדוגמה הכי בולטת

ולגבי הפסקה הראשונה

תראה את ברצלונה בעונה שלפני פפ או את יונייטד אחרי ופרגי, ואת אתלטיקו ודורטמונד לפני סימאונה וקלופ

אבל ההבדל הגדול זה הניהול ובעיקר גורדי קרויף

סטרול, סבן, ישראלביץ', ניבאלדו שטראובר

הכל טוב איתך אחינו?

הכל טוב איתך אחינו?

הכול מצויין

שוב יכול להיות שקצת הגזמתי עם ההשוואה בין הסגלים, אבל הרבה שחקנים שלא נראו טוב בשנים האלה פרחו אצל קרויף: יצחקי, עטר, זיו, ואלברמן. ואני אומר לך בוודאות שקרויף היה משדרג גם את מדוניאנן, ראנגלוב ובוזגלו

מה שהתכונתי לומר שלדעתי הניהול יותר חשוב מחומר השחקנים באירופה מוכיחים את זה כבר שנים

הכל טוב איתך אחינו?

אני מסכים שהסגל הנוכחי הרבה יותר חזק, אבל זה חלק מהקטע של ג'ורדי.

חלק מהתפקיד שלו זה לדעת להביא בן הרוש במקום סבן וקרלוס גארסיה במקום ניבאלדו.

את ההבדלים בסגלים אי אפשר להציג כנתון נייטרלי - זו עבודה שרשומה על ג'ורדי.

מסכים איתך

עובדתית לנימני ולמזרחי היה תקציב הרבה יותר גדול

זה שנימני בחר בכסף הזה להביא את ניבאלדו ומדו כשחקני רכש זרים זה כבר עניין אחר

ג'ורדי הוא היצור הכי מושלם שנחת אי פעם על אדמת ישראל ולא ברור למה יישות שמיימית שכזו בחרה להגיע בכלל למדינה הנידחת הזאת.

בכל אופן, ביום שהוא יעזוב אני אגזור על עצמי צום. לא רואה איך אנחנו ממשיכים בלעדיו.

הכל טוב איתך אחינו?

אם בן הרוש, ראדי, קרלוס (טוב לא קרלוס) וכו' היו באים לפני ג'ורדי גם היית אומר אותם באותה רשימה.

בדיוק כמו שיואב זיו ושירן ייני נחשבו לשחקנים בינוניים שלא מתאימים למכבי, זה לא שבשנה אחת הם קבלו כוחות ונהיו שחקני על.

אם היית אומר אז שאלה יהיו שחקני הרכב של קבוצה אלופה היו צוחקים עליך.

הכל מתחיל ונגמר בשינוי שחל במועדון. ובמילה אחת - מקצוענות.

סגל השחקנים לא היה הבעיה שלנו אז, גם לא המאמנים, הכל מתחיל ונגמר בניהול.

גם השנה הסגל שלנו לא איכותי או מוכשר משמעותית משל חיפה או הפועל, אולי יותר עמוק זה כן, אבל ההבדל העיקרי בינינו לשאר הליגה הוא הניהול המקצועי(=ג'ורדי)

מדוניאנין אחד השחקנים הכי מוכשרים שנחתו פה, תחת קרויף-אוסקר במקום גונזאלו יכל לתת לדעתי עונה ענקית, עזב רק בגלל היחסים עם הקהל.

הסגל של מכבי תחת איווניר היה מאוד מוכשר, הבעיה שלו הייתה במחסור בשחקנים בעלי ניסיון ברמה גבוהה, שזה בדיוק מה שקרויף הביא איתו.

הכל נכון, זה ברור.

לגבי הסגל נאמר כך - הסגל היום כנראה טוב יותר ובעיקר בנוי בצורה יותר מאוזנת. אבל גם הסגל של נמני ומזרחי היה אמור להוציא הרבה יותר מאשר מקום 3 במרחק 30 נקודות בערך ממקום 2. מעבר לכך, אם לא קרויף, אוסקר וכו, כנראה שלא היינו מביאים אליפות גם בעונה שעברה.

גם השנה הסגל שלנו לא איכותי או מוכשר משמעותית משל חיפה או הפועל, אולי יותר עמוק זה כן, אבל ההבדל העיקרי בינינו לשאר הליגה הוא הניהול המקצועי(=ג'ורדי)

חארטה,

הסגל שלנו יותר טוב בפער גדול מזה של חיפה ובפער עצום מזה של הפועל

חארטה,

צודק, על הפועל אין בכלל מה לדבר (מספיק לראות את הספסל שלהם מול הספסל שלנו ולהבין). הסגל של חיפה דווקא סבבה ועם צוות מקצועי כמו שלנו הם יכולים להתמודד איתנו על האליפות (עם זאת עדיין הסגל שלנו יותר טוב).

הסגל של היום טוב בפער מהסגלים של נמני ואיווניר. העניין שמבחינת התקציב פחות או יותר התקציב היה דומה. זה שקרויף מצא את טיבי בחאווה מתחת לאף של שירצקי ואת ראדי מסכנין תמורת מנה שווארמה ואחרים הביאו דולי ג׳ונסונים וכאלה זה אחד ההבדלים המרכזיים.

וכמובן, ההתנהלות של קרויף הן תקשורתית והן מבחינה מקצועית שגמרנו עם השכונה שהיתה כאן.

מדוניאנין אחד השחקנים הכי מוכשרים שנחתו פה, תחת קרויף-אוסקר במקום גונזאלו יכל לתת לדעתי עונה ענקית, עזב רק בגלל היחסים עם הקהל.

הסגל של מכבי תחת איווניר היה מאוד מוכשר, הבעיה שלו הייתה במחסור בשחקנים בעלי ניסיון ברמה גבוהה, שזה בדיוק מה שקרויף הביא איתו.

באמת ניראה לך שאכפת לו מהיחסים שלו עם הקהל???

מי שישים יותר כסף יקח אותו ולמכבי יהיה הרבה יותר קל להחתים ישראלים בגלל שהיא אלופה

מיקרה כמו עם בן חיים או ורמוט לא יקרה השנה

ואני לא רואה את הפועל שמה סכומים גדולים

חארטה,

קח את הסגל שלנו ושים אותו בחיפה עם הצוות המקצועי שם והם לא לוקחים אליפות.

תעשה הפוך ואנחנו לפחות נלחמים על האליפות(ךדעתי גם לוקחים).

הסגל שלנו יותר טוב בפער לא גדול מחיפה, אולי מהפועל כן.

אבל מה שעושה לנו את ההבדל זה הצוות המקצועי, בלעדיו גם לא היינו לוקחים אליפות שנה שעברה.

קח את הסגל שלנו ושים אותו בחיפה עם הצוות המקצועי שם והם לא לוקחים אליפות.

תעשה הפוך ואנחנו לפחות נלחמים על האליפות(ךדעתי גם לוקחים).

הסגל שלנו יותר טוב בפער לא גדול מחיפה, אולי מהפועל כן.

אבל מה שעושה לנו את ההבדל זה הצוות המקצועי, בלעדיו גם לא היינו לוקחים אליפות שנה שעברה.

אכן יש לנו צוות מקצועי מעולה,שבסופו של דבר גם עושה את השחקנים יותר טובים.אבל יש לך טעות גדולה בנושא הסגל.לא לחיפה ולא להפועל יש איכות סגל כמו שיש למכבי.אני אלך יותר רחוק-לאף קבוצה מאז ומעולם בישראל לא היה כזה סגל.יש לך 2 שחקנים איכותיים על כל עמדה.לחיפה יש את אלון תורגמן בהרכב (!!!) שובל גוזלן וכל מיני אנונימים מהנוער.והפועל?זר כושל,שון מלכה וכל מיני פדידות למיניהם.יותר מזה?להפועל יש חיקוי של צ׳קול.חיקוי.

זה שיש לנו צוות מקצועי מטורף זה א׳.

זה לא צריך לבוא על חשבון זה שיש לנו סגל מטורף עוד יותר.לא מציצה עצמית ולא שחצנות-ריאליזם.

אכן יש לנו צוות מקצועי מעולה,שבסופו של דבר גם עושה את השחקנים יותר טובים.אבל יש לך טעות גדולה בנושא הסגל.לא לחיפה ולא להפועל יש איכות סגל כמו שיש למכבי.אני אלך יותר רחוק-לאף קבוצה מאז ומעולם בישראל לא היה כזה סגל.יש לך 2 שחקנים איכותיים על כל עמדה.לחיפה יש את אלון תורגמן בהרכב (!!!) שובל גוזלן וכל מיני אנונימים מהנוער.והפועל?זר כושל,שון מלכה וכל מיני פדידות למיניהם.יותר מזה?להפועל יש חיקוי של צ׳קול.חיקוי.

זה שיש לנו צוות מקצועי מטורף זה א׳.

זה לא צריך לבוא על חשבון זה שיש לנו סגל מטורף עוד יותר.לא מציצה עצמית ולא שחצנות-ריאליזם.

הסגל שלנו השנה הכי עמוק בליגה בלי תחרות בכלל זה ברור, אני מדבר מבחינת איכות שחקנים שהפערים הם לא כמו שמציירים פה.

רב הפער נוצר מהידע העצום של הצוות אל מול החובבנות והבורות הישראלית.

הרי רוב השלד שאתו לקחנו אליפות היה גם לפני ג'ורדי והצוות, אז פתאום הם הכי טובים בפער ענק?

מישהו יכל להגיד שבן הרוש מגן שמאלי הכי טוב בארץ לפני שהגיע לפה? שים אותו בהפועל ואתה קורא לו בלוף.

אז אתה אומר שבכל עמדה יש לנו את השחקנים הטובים בליגה, אבל הם הכי טובים הרבה בזכות ההדרכה שנותנים להם.

הסגל שלנו השנה הכי עמוק בליגה בלי תחרות בכלל זה ברור, אני מדבר מבחינת איכות שחקנים שהפערים הם לא כמו שמציירים פה.

רב הפער נוצר מהידע העצום של הצוות אל מול החובבנות והבורות הישראלית.

הרי רוב השלד שאתו לקחנו אליפות היה גם לפני ג'ורדי והצוות, אז פתאום הם הכי טובים בפער ענק?

מישהו יכל להגיד שבן הרוש מגן שמאלי הכי טוב בארץ לפני שהגיע לפה? שים אותו בהפועל ואתה קורא לו בלוף.

אז אתה אומר שבכל עמדה יש לנו את השחקנים הטובים בליגה, אבל הם הכי טובים הרבה בזכות ההדרכה שנותנים להם.

מסכים לחלוטין.

תורג'מן זה שחקן שעם הכוונה נכונה ומיצוי היכולות, תופר פה את הליגה עם 18+ שערים בעונה.

אבוקרט, עד השנה, לא נתן פחות בקריירה שלו מאשר איינבינדר.

גבאי (שבקושי משחק שם), הוא שחקן שלפני שנה כמעט כל אוהד של מכבי היה יותר משמח אם יגיע למכבי.

לחיפה יש סגל מצויין. פערי האיכות בינינו לבינם קטנים. אלו דברים אחרים שעושים את ההבדל.

מסכים לחלוטין.

תורג'מן זה שחקן שעם הכוונה נכונה ומיצוי היכולות, תופר פה את הליגה עם 18+ שערים בעונה.

אבוקרט, עד השנה, לא נתן פחות בקריירה שלו מאשר איינבינדר.

גבאי (שבקושי משחק שם), הוא שחקן שלפני שנה כמעט כל אוהד של מכבי היה יותר משמח אם יגיע למכבי.

לחיפה יש סגל מצויין. פערי האיכות בינינו לבינם קטנים. אלו דברים אחרים שעושים את ההבדל.

אלון תורגמן??18 גולים?אתה מקשיב לעצמך?

הקיצוניות פה הזויה.או שעושים מחיפה אלוהים או ממכבי פח אשפה.אין אמצע.

אז ככה-אלון תורגמן לא שחקן לרמות האלה.אבוקרט?עצם העובדה שאשכרה השוואת בינו לבין איינבינדר(????) מדברת בפני עצמה.אלעד גבאי אומנם גרם לחלק מאוהדי מכבי(כולל אותי) לחשוב שהוא שחקן,אבל משומר,כן כן משומר משחק לפניו.

עכשיו,מעבר לשלושה שציינת,האם למכבי חיפה יש חלוץ מחליף?(במכבי-דאבור,פריצה,יצחקי שיכולים לשחק 9)

עזוב,אני אנסח מחדש-האם למכבי חיפה יש חלוץ?קשר אמצע?בלם?איש משק מחליף?

שוב-למכבי תל אביב יש סגל שלא נראה עוד בארץ הקודש.איכות השחקנים שווה כקבוצה וכבודדים ולעשות השוואת לסגל של חיפה זה פשוט לא הגיוני,ועושה עוול גדול עם מכבי.

אלון תורגמן??18 גולים?אתה מקשיב לעצמך?

הקיצוניות פה הזויה.או שעושים מחיפה אלוהים או ממכבי פח אשפה.אין אמצע.

אז ככה-אלון תורגמן לא שחקן לרמות האלה.אבוקרט?עצם העובדה שאשכרה השוואת בינו לבין איינבינדר(????) מדברת בפני עצמה.אלעד גבאי אומנם גרם לחלק מאוהדי מכבי(כולל אותי) לחשוב שהוא שחקן,אבל משומר,כן כן משומר משחק לפניו.

עכשיו,מעבר לשלושה שציינת,האם למכבי חיפה יש חלוץ מחליף?(במכבי-דאבור,פריצה,יצחקי שיכולים לשחק 9)

עזוב,אני אנסח מחדש-האם למכבי חיפה יש חלוץ?קשר אמצע?בלם?איש משק מחליף?

שוב-למכבי תל אביב יש סגל שלא נראה עוד בארץ הקודש.איכות השחקנים שווה כקבוצה וכבודדים ולעשות השוואת לסגל של חיפה זה פשוט לא הגיוני,ועושה עוול גדול עם מכבי.

הקיצוניות ההזויה שאתה מדבר עליה, מתבטאת היטב בהודעה שכתבת.

תורג'מן הוא חלוץ עם פוטנציאל טוב מאוד, שעם מיצוי היכולות וההכוונה הנכונה, כפי שציינתי מקודם, יכול לסיים עונה בליגת העל עם 18 שערים ומעלה.

אתה חושב אחרת ? זכותך. תשובות לשאלה נקבל רק בעוד 6-7 שנים.

אבוקרט ואייבינדר הם לחלוטין ברי השוואה - שחקנים בעמדה דומה, שסומנו עוד בנוער כפוטנציאל טוב (ואף הובילו את קבוצותיהם לאליפות). המספרים שלהם בליגה גם הם דומים.

אם אבוקרט היה משחק במכבי, ואיינבינדר בחיפה, היית רושם את אותה תגובה קיצונית ולא מידתית, רק בכיוון השני.

אני לא אמשיך להתווכח איתך על שאר הדברים, כי זה מיותר ואנחנו לא נסכים.

מה שכן, אני אגיד שמה שכתבת בסוף, על כך ש"ההשוואה עושה עוול למכבי" - מדגים הסתכלות לא נכונה.

דווקא העובדה שהסגל של מכבי לא עדיף בצורה כל כך משמעותית על זה של חיפה (הוא כן עדיף, אבל לא מדובר בפערים של שמיים וארץ כפי שההודעה שלך מרמזת), גורמת

לי להעריך אפילו יותר את העבודה הגדולה במיצוי הכישרון שמתבצעת במועדון.

מה יותר מרשים בעיניך, לנצח קבוצה עם רמת כישרון דומה לשלך ? או לנצח קבוצה שהפערים ביניכם כל כך בולטים ?

גם אני חושב שהפערים בין הסגל שלנו לבין זה של חיפה הוא לא גדול. העליונות של מכבי מתבטאת בקבוצתיות ובטקטיקה נכונה, תודות לצוות מקצועי איכותי מאוד.

ובהזדמנות זו אפשר להגיד שאני מתרשם מאוד ממודריץ׳, זה נראה מבחוץ כאילו יש לו חלק גדול בקבלת ההחלטות המקצועיות בקבוצה. אני מחכה שייצא סרטון היכרות איתו כמו שעשו עם חואן טוריחו.

אנילא קיצוני ויודע שתורגמן לא שווה 18 גולים בעונה (אלא אם יעשה התקדמות מטאורית) ופרט לקשר המשפחתי מעולם לא שמעתי דבר על אבוקרט, בעוד שאיינבינדר כבר היה שחקן מוביל בקבוצת צמרת.