Jump to content

חואן פאבלו קולינאס

maynard_prica

Recommended Posts

קטע גדול... מאשימים אותו פה עכשיו בכושר הרע של טיבי ובמשחק ההגנה המזעזע שלנו בשלושת המשחקים האחרונים.

אני חושב שהוא גם אשם בהחמצות של אייבינדר נגד פ״ת ואתמול, ושרק בגללו לא שרקו לנבדל בגול של ברדה.

א-, באיזה גיל שורה הגיע? ובן כמה קולינאס? כי לא נראה לי שקולינאס יהיה האגדה שלנו ב12 שנים הקרובות.

ב) זה שזה קרה לשורה לא אומר שלכל זר מגיע 1000 צאנסים.

שורה הגיע בגיל 31, עם מונדיאל ברזומה.

חואן פבלו שוער לא מספיק טוב בשביל לשבת על הספסל של מכבי. הבעיה היא שגם על הספסל יושב ברק לוי, שוער עם תגובות איטיות ומיומנות נמוכה. מה עדיף? באמת לא יודע. רק לא רוטציה בניהם

חואן פבלו שוער לא מספיק טוב בשביל לשבת על הספסל של מכבי. הבעיה היא שגם על הספסל יושב ברק לוי, שוער עם תגובות איטיות ומיומנות נמוכה. מה עדיף? באמת לא יודע. רק לא רוטציה בניהם

אפשר תרגום??

הכוונה היא ששני השוערים הראשונים (ברק וחואן) לא ברמה הנדרשת. אבל אם זה מה שיש כרגע אז צריך לבחור אחד וללכת איתו עד הסוף, ולא להתחיל ברוטציה שתוריד להם את הביטחון (כמו שחלק כאן מציעים).

עם החלק השני אני מסכים,זה לא בריא לעשות רוטציה בעמדה הזו. בקשר לחלק הראשון,אני כן חושב ששני השוערים ברמה טובה. ברק היה מצויין בשנה שעברה כשאניימה נסע לאליפות אפריקה(ספג רק שער אחד כמדומני וגם הוא מנבדל של 600 מטר) וחואן פאבלו גם לא פראייר. תקופות פחות טובות יש לכל שחקן אבל אצל שוערים זה בולט יותר כי אין מי שיתקן.

ברק השוער הכי טוב בליגה,זאת אומרת אולי לא הכי טוב כרגע אבל אם הייתי מרכיב קבוצה וצריך לבחור את אחד השוערים שיש בליגה הייתי בוחר בו

עם החלק השני אני מסכים,זה לא בריא לעשות רוטציה בעמדה הזו. בקשר לחלק הראשון,אני כן חושב ששני השוערים ברמה טובה. ברק היה מצויין בשנה שעברה כשאניימה נסע לאליפות אפריקה(ספג רק שער אחד כמדומני וגם הוא מנבדל של 600 מטר) וחואן פאבלו גם לא פראייר. תקופות פחות טובות יש לכל שחקן אבל אצל שוערים זה בולט יותר כי אין מי שיתקן.

מכבי חייבת לשאוף לשחקן הכי טוב בליגה בכל עמדה. חואן וברק במקרה הטוב שוערים ממוצעים ביחס לליגת העל.

מכבי צריכה שוער שמביא נק", חואן בינתיים רק גרם לאיבוד נק בכל משחק שהיה איום אמיתי על השער של מכבי.

ולגבי ברק, אומנם היה טוב במשחקים שאניימה היה בחול, אך לפי דעתי הוא שוער עם מיומנות בינונית (כדורי גובה, משחק רגל, אחד על אחד וכו") ובטח לא אחד ששווה הרכב באלופת המדינה ובקבוצה שרצה בשלבים הגבוהים באירופה.

כמו שציין מעליך אבי, אני לא רואה שוער בליגה שהוא רמה אחת מעל מה שיש לך כרגע. תבין, אני לא אומר שחואן פאבלו הוא קסיאס וברק הוא ואלדס, אבל בחיאת, להפוך אותם לגרועים הדרך ארוכה מאוד. שורה תחתונה,אין שוער בליגת העל שהייתי לוקח במקום השניים האלה.

הוא ממש לא גרוע כמו שעשיתם ממנו, אבל זה כבר נהיה הרגל כאן שחייבים למצוא איזה שעיר לעזאזל ולשרוף אותו.

על מה כל העליהום פה עליו? בגלל היציאה מול אבידור שהלחיצה אותו ושמה אותו במצב קשה לכיבוש שבסופו של דבר לא נגמר בגול?

לפחות תהיו הוגנים ותציינו שהוא הציל גול מיציאה דומה במחצית הראשונה.

כל חוליית ההגנה שלך בתקופה רעה- כי היא לחוצה, לא בטוחה וזה נובע מהלחץ גם מהתוצאות אבל בעיקר מהצעקות הבלתי פוסקות של חואן פאבלו.

אני יודע ששנאה לשחקן או טיפוס על עץ גבוה מדי יכולים ליצור פער בין מה שאנשים רושמים לבין המציאות, אבל ממש הגזמת.

ההגנה נלחצת בגלל הצעקות של פאבלו? אז מעניין מה קרה שנה שעברה לטיבי אחרי שאניימה ניסה לבעוט עליו כדור כי הוא לא הקשיב לו.

שוער זה הרבה מעבר להצלה אחת או שתיים במשחק. זה הביטחון של ההגנה, זו החוליה האחרונה בדרך לרשת.

קולינאס לא רק לא מספיק טוב, הוא נזק של ממש לקבוצה. ראינו את זה מול באר שבע, מול פרנקפורט, מול מכבי פת ואתמול. זו שרשרת משחקים שבכל אחד מהם הייתה לו לפחות טעות קריטית אחת.

חוסר הביטחון שהוא משרה מתבטא בפעולות הפשוטות של ההגנה - והדוגמא הטובה ביותר היא היציאה לנבדל. כמה שיבחנו את משחק ההגנה וקו הברזל שמכניס לנבדל כל חלוץ בליגה? ברגע שאתה יודע שהחוליה האחרונה בדרך לשער חזקה מספיק, יש לך מספיק ביטחון בבניית קו נבדל ראוי. גם אם פספסת, השוער מספיק טוב כדי להתמודד. ברגע שכל המבנה הזה מתערער ע"י שוער לא מספיק טוב, שחקנים חושבים ארבע פעמים לפני שהם לוקחים צעד קדימה בניגוד לאינסטינקט שלהם לטובת יצירת קו נבדל, מה ששובר אותו.

אני לא רואה בושה בלהודות בטעות כבר בינואר ולהביא שוער טוב יותר. ג'ורדי כבר עשה את זה פעם אחת, ואין סיבה שיחשוש לעשות זאת שוב.

כמה שטויות, כל הנבדלים שלא נשרקו זה אך ורק טיבי וזיו שמכרו שם...מה קשור השוער?

הם לא יוצאים לנבדל בגלל השוער?

כמה שטויות...

אח יקר תלך ללמוד מה המילה דמגוגיה אומרת ואז תחזור, לא היה במה שאני אמרתי לך אפילו שמץ של דמגוגיה,

אתה אמרת הוא מצלם אז אני אמרתי שבמשחק האחרון הוא נמנע מלעשות את זה, אני לא צריך לראות שום דבר מחדש במשחק אני צפיתי וראיתי שהתגובות שלו בסדר גמור, היציאות שלו פחות.

הקביעה שלך ששחקן לא יכול לשנות את הטעויות שלו גם שגויה לטעמי, אני חושב אם יעבדו איתו באימונים ויסבירו לו שאסור לו לצאת כמו מטומטם אז הוא בסוף יעשה את מה שמבקשים ממנו כי בסופו של דבר הפרנסה שלו תלויה בזה.

ושוב פעם, את השטויות שלך לגבי הדמגוגיה שלי תשאיר לזמן שאני באמת אהיה דמגוג, כרגע פשוט הסברתי שרואים שהשחקן לא צילם את הבעיטות או לפחות ניסה, ראיתי שהוא קפץ לכל כדור גם אם לא היה קרוב למסגרת.

בגלל שזה קצת מצחיק אם אני אביא את השיטות של דמגוגיה, לא נכנס לדיון מיותר בעניין. בהתאם-אני אפנה אותך לחיפוש קצר אחר עקרונות דמגוגים ולאחר מכן לחזור חכם יותר.

התגובה הזו לדוגמא רחוקה מדמגוגיה-נטולת ביטויים "את המצלמה שלך שמור לעצמך" וכדומה.

הוא לא ילד, הוא שוער ותיק עם שנים ארוכות בליגה השנייה בספרד ועוד מספר שנים בודדות בליגה הראשונה. ההרגלים שלו בתור שוער-יציאות מחוץ לרחבת ה-16, מיקום יחסי לעומת הכדור ומהלך המשחק הם דברים טכניים אבל בגילו הם הפכו להרגל מוחלט. אני בספק גדול אם תוכל לשנות בצורה משמעותית את החסרונות שלו-ובמידה וכן שורה ביצע את הבלתי אפשרי.

הוא ממש לא גרוע כמו שעשיתם ממנו, אבל זה כבר נהיה הרגל כאן שחייבים למצוא איזה שעיר לעזאזל ולשרוף אותו.

על מה כל העליהום פה עליו? בגלל היציאה מול אבידור שהלחיצה אותו ושמה אותו במצב קשה לכיבוש שבסופו של דבר לא נגמר בגול?

אני יודע ששנאה לשחקן או טיפוס על עץ גבוה מדי יכולים ליצור פער בין מה שאנשים רושמים לבין המציאות, אבל ממש הגזמת.

ההגנה נלחצת בגלל הצעקות של פאבלו? אז מעניין מה קרה שנה שעברה לטיבי אחרי שאניימה ניסה לבעוט עליו כדור כי הוא לא הקשיב לו.

קשה לייחס לי שנאה או יצירת שנאה כלפיי שחקן כלשהוא. אני מנסה להמשיך בקו הזה.

לשאלתך-כן, הגנה נלחצת בגלל צעקות של שוער. שוער בדר"כ הוא החוליה החשובה ביותר במערך ההגנתי-בארגון, בסדר ובעיקר בעידוד ובסטירה פה ושם שצריך.

כמה שטויות, כל הנבדלים שלא נשרקו זה אך ורק טיבי וזיו שמכרו שם...מה קשור השוער?

הם לא יוצאים לנבדל בגלל השוער?

כמה שטויות...

טיבי וזיו מוכרים, כן, אני בטוח. ואתה משתמש בביטוי "כמה שטויות". שטויות משהו...

כאשר מכבי משחקת עם קו הגנה גבוה בשנתיים האחרונות, היכולת של הקבוצה ליצור קו נבדל ברמה גבוהה זה מצרך הכרחי. יחד עם שתי טעויות של יואב, ניתן להבחין כי הם מתמהמהים לאחרונה ביצור של הקו הזה ומעדיפים להימנע ממנו. אם זה ביטחון בשוער, אם זה בלבול-אתה יכול להניח את האצבע היכן שתרצה. אני בוחר בחוסר ביטחון בשוער יחד עם מעין "פקק" שהשתחרר בביטחון של חוליית ההגנה כולה בחמשת המשחקים האחרונים.

תרדו מקימחי, קולינאס נפילה וזהו. לגביי ההשוואה ללחץ מאניימה, יש הבדל אם שוער שעוד לפני ששיחק אצלך הוכיח במשך שלוש שנים שהוא שלוש רמות מעל כולם ונמצא פה בטעות לבין שוער שבכל שבוע עושה טעות של גול (לפעמים מנצלים אותה ולפעמים לא, אבל עדיין טעות קריטית אחת לפחות במשחק)

תרדו מקימחי, קולינאס נפילה וזהו. לגביי ההשוואה ללחץ מאניימה, יש הבדל אם שוער שעוד לפני ששיחק אצלך הוכיח במשך שלוש שנים שהוא שלוש רמות מעל כולם ונמצא פה בטעות לבין שוער שבכל שבוע עושה טעות של גול (לפעמים מנצלים אותה ולפעמים לא, אבל עדיין טעות קריטית אחת לפחות במשחק)

שטויות.

עד לפני חודש הוא היה אולי קאן ופתאום הוא דודו גורש?

תקופה לא טובה, מאוד חסר ביטחון.

אניימה הוא לא, זה בטוח, אבל הוא גם רחוק מלהיות נפילה.

ההשוואה לאניימה מראש לא הוגנת כי הם לא באותה רמה.

הבעיה היא אצלנו, שהתרגלנו כנראה לטוב מדי.

שוער של גול למשחק לא מחזיק רשת נקייה 6 משחקים.

אגב, הטעויות של הגולים לאחרונה שמכבי סופגת, הם לרוב של איתן טיבי, לא של קולינאס.

גם הוא בתקופה לא טובה, זה אומר שהוא שחקן לא טוב?

שטויות.

אגב, הטעויות של הגולים לאחרונה שמכבי סופגת, הם לרוב של איתן טיבי, לא של קולינאס.

הוא מעולם לא היה קאן

לא ביציאה ההזויה מול גיור, לא מול באזל, לא מול בני יהודה וכן הלאה.

תפס יום טוב מול פרנקפרוט בחוץ, וזהו. עד אותו משחק כולם כאן הסתלבטו ואמרו שלא יודעים מה הרמה שלו כי לא בועטים לנו לשער בכלל. אז משחק אחד הוא היה באמת טוב, בחלק אי אפשר היה לשפוט, ובשאר הוא עשה שטויות. לפעמים זה עלה לנו בגולים ונקודות, ולפעמים ניצלנו ולא ספגנו.

לגבי ההשוואה עם טיבי - טיבי הוכיח במשך כל כך הרבה זמן שהוא בלם נהדר. פאבלו לא. זה ההבדל.

(וחוץ מההחלקות שאין להן ממש הסבר, הוא לא היחיד שמחליק בקבוצה הרי, אפשר לומר שלפאבלו יש חלק לא מבוטל בירידה בכושר של שחקני ההגנה)

שמע, ב-6 המשחקים שלא ספגנו, בכולם ביחד בעטו לנו איזה 3-4 פעמים לשער, חן עזרא פעמיים ואנדלובו לפינה של השוער שהוציאה את המתפרצת של זהבי את פריצה. באירופה הוא פתח טוב ובפרנקפורט הוא היה ענק, מאז הגול של נסאר הוא על הפרצוף.

שטויות.

כאשר פרט למשחק מול מכבי והפועל חיפה בועטים לך בממוצע בעיטה אחת למסגרת המאזן שלו לא טוב, בלשון המעטה.

משחק טוב אחד הוא סיפק, וגם הוא לא יוצא דופן(לפחות לטעמי).

כאשר איתן אשם ב-3 גולים(בשניים מהם החליק) וקולינאס ב-3, זה קצת שונה מהמציאות שאתה מתאר.

רוב הטענות שלי מופנות להתנהלות שלו על המגרש-שנעה בין צעקות אינסופיות לחוליית ההגנה, יציאות מרובות שרובן לא מוצדקות מחוץ לרחבת ה-16, חוסר החלטיות ביציאה לכדורי רוחב וגובה, "צילום" בעיטות ומיקום בעייתי בלא מעט חלקים מהמשחק.

השערים הם פועל יוצא שמבחינתי הוא משני. הערעור ביכולת ההגנתית הוא הרבה יותר משמעותי עבורי ועבור כולנו.

יש לו יותר חוסר מזל מחוסר יכולת.

אומרים שהוא לא מתאים ולא נותנים תחליף, יופי.

מה אתם משווים אותו לאניימה, שוער של מליון יורו בעונה, לעומת שוער של 300 אלף?

עוד מעט תשוו את פריצה לדייגו קוסטה,.

וסתם, בשביל הקטע, אם נשווה לאניימה הוא בסדר גמור, סתם מתנפלים עליו..

את הגול בב"ש (הכדור פגע בשחקן אחר בדרך לשער), גם אניימה לא לוקח, הגול הראשון בפ"ת זה מלא חוסר מזל,

את הגול השני אף שוער לא לוקח, וגם את החצי עצמי של טיבי נגד הפועל חיפה.. מה רציתם שהוא יעשה? איך אניימה היה לוקח את זה?

קיצור, תפסיקו לחיות בסרט, גם אם אתם משווים אותו לאניימה הוא עוד לא באמת קיבל גולים שערורייתיים יותר מדי, סתם מגזימים.

ד"א, כנראה שכחתם כמה קטלו את אניימה עונה שעברה (המשחק נגד רמה"ש?)..

עוד שנתיים נגיד איך ברק לוי לא לוקח כדור שקולינאס לוקח..

יש לו יותר חוסר מזל מחוסר יכולת.

אומרים שהוא לא מתאים ולא נותנים תחליף, יופי.

מה אתם משווים אותו לאניימה, שוער של מליון יורו בעונה, לעומת שוער של 300 אלף?

עוד מעט תשוו את פריצה לדייגו קוסטה,.

וסתם, בשביל הקטע, אם נשווה לאניימה הוא בסדר גמור, סתם מתנפלים עליו..

את הגול בב"ש (הכדור פגע בשחקן אחר בדרך לשער), גם אניימה לא לוקח, הגול הראשון בפ"ת זה מלא חוסר מזל,

את הגול השני אף שוער לא לוקח, וגם את החצי עצמי של טיבי נגד הפועל חיפה.. מה רציתם שהוא יעשה? איך אניימה היה לוקח את זה?

קיצור, תפסיקו לחיות בסרט, גם אם אתם משווים אותו לאניימה הוא עוד לא באמת קיבל גולים שערורייתיים יותר מדי, סתם מגזימים.

ד"א, כנראה שכחתם כמה קטלו את אניימה עונה שעברה (המשחק נגד רמה"ש?)..

עוד שנתיים נגיד איך ברק לוי לא לוקח כדור שקולינאס לוקח..

לא יגידו על ברק לוי הם ימצאו שעיר לעזאזל אחר בזמן חילופי השוערים :)

חלאס אחי אף אחד לא מחפש אותו והוא לא שעיר לעזאזל,

כולם קיבלו אותו בזרועות פתוחות כשהוא הגיע,

נתנו שקט וקרדיט גם על טעויות שעשה בתחילת העונה,

אבל זה נהיה מלחיץ כבר.

עוד פעם, אני רוצה שהוא יצליח, אני מאמין שאף אחד לא רוצה שהוא יכשל,

אבל הוא עושה הרבה שטויות אחי וזאת האמת, וזה מקרין על ההגנה, לא יעזור אחי. לא סתם כולם אמרו על אניימה שמעבר לזה שהוא שוער מעולה הוא גם מקרין שקט וביטחון להגנה. הגנות חיות מזה, משקט ורוגע,

וברגע שהם יודעים שבארטז בשער, זה כבר מחשבה אחת מיותרת של האם להחזיר לו פס אחורה או לא כי למה לסבך אותו.

שוערים הרבה יותר גדולים מפאבלו צועקים על ההגנה שלהם, זה נקרא קומיוניקציה, הם צועקים כי יש רעש מסביב ואם הם ידברו בקול נורמלי ההגנה לא תשמע אותם. אני לא מאמין שאשכרה צריך לכתוב את זה.

קשה לייחס לי שנאה או יצירת שנאה כלפיי שחקן כלשהוא. אני מנסה להמשיך בקו הזה.

לשאלתך-כן, הגנה נלחצת בגלל צעקות של שוער. שוער בדר"כ הוא החוליה החשובה ביותר במערך ההגנתי-בארגון, בסדר ובעיקר בעידוד ובסטירה פה ושם שצריך.

זה בסדר, תתחמק מהחלק הכי חשוב בשאלה. ורק כדי לחדד, שנה שעברה היו שומעים את אניימה צועק לא פחות מהשדרים ככה שהטיעון הזה לא נכון, אלא אם כן אתה טוען שאניימה וכל שאר שוערי העולם רק מלחיצים את ההגנות שלהם.

ואני רק חייב להגיד את זה עוד פעם אם זה לא היה ברור למישהו. אניימה בעט כדור על איתן טיבי.

חלאס אחי אף אחד לא מחפש אותו והוא לא שעיר לעזאזל,
כולם קיבלו אותו בזרועות פתוחות כשהוא הגיע,
נתנו שקט וקרדיט גם על טעויות שעשה בתחילת העונה,
אבל זה נהיה מלחיץ כבר.
עוד פעם, אני רוצה שהוא יצליח, אני מאמין שאף אחד לא רוצה שהוא יכשל,
אבל הוא עושה הרבה שטויות אחי וזאת האמת, וזה מקרין על ההגנה, לא יעזור אחי. לא סתם כולם אמרו על אניימה שמעבר לזה שהוא שוער מעולה הוא גם מקרין שקט וביטחון להגנה. הגנות חיות מזה, משקט ורוגע,
וברגע שהם יודעים שבארטז בשער, זה כבר מחשבה אחת מיותרת של האם להחזיר לו פס אחורה או לא כי למה לסבך אותו.

מאיפה אתה יודע שהוא מלחיץ את ההגנה? טיבי וקרלוס אמרו לך?

באותה מידה אני יכול להגיד לך שההגנה מלחיצה אותו.

תביא דברים קונקרטים, אל תמציא ותשחק בנדמה לי.

וזה שכן או לא נתתם לו קרדיט בהתחלה או זה שאתם כן או לא רוצים שהוא יצליח לא הופך אותכם ליותר צודקים.

שוערים הרבה יותר גדולים מפאבלו צועקים על ההגנה שלהם, זה נקרא קומיוניקציה, הם צועקים כי יש רעש מסביב ואם הם ידברו בקול נורמלי ההגנה לא תשמע אותם. אני לא מאמין שאשכרה צריך לכתוב את זה.

זה בסדר, תתחמק מהחלק הכי חשוב בשאלה. ורק כדי לחדד, שנה שעברה היו שומעים את אניימה צועק לא פחות מהשדרים ככה שהטיעון הזה לא נכון, אלא אם כן אתה טוען שאניימה וכל שאר שוערי העולם רק מלחיצים את ההגנות שלהם.

ואני רק חייב להגיד את זה עוד פעם אם זה לא היה ברור למישהו. אניימה בעט כדור על איתן טיבי.

מאיפה אתה יודע שהוא מלחיץ את ההגנה? טיבי וקרלוס אמרו לך?

באותה מידה אני יכול להגיד לך שההגנה מלחיצה אותו.

תביא דברים קונקרטים, אל תמציא ותשחק בנדמה לי.

וזה שכן או לא נתתם לו קרדיט בהתחלה או זה שאתם כן או לא רוצים שהוא יצליח לא הופך אותכם ליותר צודקים.

אתה תשכנע רק את המשוכנעים כל אלה כבר לא ישנו את דעתם ככה זה