Jump to content

מכבי - קאחה

לכל משחק הגעתי

Recommended Posts

מאז שפתחנו אותם בגמר ב-2005 וחוץ מהפלייאוף ב-2011 לא זכור לי מתי ניצחנו את הנבלות האלה.

ב-2006 אנסנו אותם בחצי הגמר בפראג

בשנה שעברה ניצחנו אותם בחוץ בקאמבק הגדול בטופ16 וזה רק מה שעולה לי כרגע בראש

יש בקבוצה בעיה עמוקה מאוד. לא הגיוני שאנחנו לא לוקחים ריבאונדים (ובהגנה זה הרבה חדות ונחישות) ולא הגיוני שאנחנו כל משחק על 60-70 נקודות.

ככה אי אפשר לנצח, הקבוצה לא נבנתה טוב.

עצוב מה שנהיה מהקבוצה הזאת, הקהל לא מעודד, אין מלחמה על הפרקט. אין זהות.

הכי מפחיד במועדון הכדורסל זאת ההנהלה הצעירה שבגלל העליהום מסוגלת לפטר את בלאט.

העליהום של התקשורת?

מי נראה לך אחראי על העליהום אם לא ההנהלה הצעירה? זה ככה עוד מהעונה שעברה.

בלאט מאמן אדיר בלי שום צל של ספק.

אבל אפשר לראות שהוא טעה בבחירת שחקני הרכש כאשר הביא רכז שהוא לא רכז עם מגבלת גובה.

ובעמדת הסנטר החליט להחזיר באופן תמוה את סופו שאינו ידוע כריבאונדר כשיודעים שזאת בעיה רצינית במכבי

במקום להביא ביג מן ששולט בריבאונד.

ואינגלס נו באמת זה רכש למועדון מפואר כמו מכבי?

אבל אני לא שם את כל האשמה בבלאט כי ידוע שהוא מוגבל תקציבית

ולכן כל האשמה אך ורק בפדרמנים!! וכל עוד הם במערכת מכבי תתנהל כמו חברה בעמ

בלאט מאמן אדיר בלי שום צל של ספק.

אבל אפשר לראות שהוא טעה בבחירת שחקני הרכש כאשר הביא רכז שהוא לא רכז עם מגבלת גובה.

ובעמדת הסנטר החליט להחזיר באופן תמוה את סופו שאינו ידוע כריבאונדר כשיודעים שזאת בעיה רצינית במכבי

במקום להביא ביג מן ששולט בריבאונד.

ואינגלס נו באמת זה רכש למועדון מפואר כמו מכבי?

אבל אני לא שם את כל האשמה בבלאט כי ידוע שהוא מוגבל תקציבית

ולכן כל האשמה אך ורק בפדרמנים!! וכל עוד הם במערכת מכבי תתנהל כמו חברה בעמ

גם סופו וגם אינגלס הם שחקני רכש מעולים שעושים את מה שמצפים מהם.

רייס לעומת זאת הוא נפילה מצוק אבל עדיין לא מאוחר להחליף אותו ברכז מוכח.

גם סופו וגם אינגלס הם שחקני רכש מעולים שעושים את מה שמצפים מהם.

רייס לעומת זאת הוא נפילה מצוק אבל עדיין לא מאוחר להחליף אותו ברכז מוכח.

סופו אולי ביליתי ניתן לעצירה בישראל אבל ידוע לכל שהוא לא ריבאונדר וזאת בעיה במכבי

ולכן אולי עליו אפשר להתווכח אם בנוסף אליו היו מצרפים ביג מן במקום טיוס.

ואינגלס נו באמת, היה אפשר להביא שחקנים בהרבה יותר טובים

איזה שטויות. אינגלס הוא שחקן מצוין וההחתמה הכי טובה שלנו השנה.

ריבאונד זה לא רק עניין של גובה, זה יותר תזמון ומיקום (ע"ע דורון פרקינס).

הרבה זמן לא ראיתי את מכבי ככה כבויה כמו אתמול. לא עושים פאולים, נותנים לי אפים חופשיים, מאבדים כדורים קריטים במאני טיים...

דני פדרמן הורס את הקבוצה שלי.

סופו אולי ביליתי ניתן לעצירה בישראל אבל ידוע לכל שהוא לא ריבאונדר וזאת בעיה במכבי

ולכן אולי עליו אפשר להתווכח אם בנוסף אליו היו מצרפים ביג מן במקום טיוס.

ואינגלס נו באמת, היה אפשר להביא שחקנים בהרבה יותר טובים

אני אפתיע אותך

דווקא בישראל סופו מאוד ניתן לעצירה. באירופה הוא יותר טוב.

בארץ בשניה שהוא מקבל כדור קופצים עליו 3 שחקנים. ההגנה מתמקדת בו וכל המטרה של הקבוצה השניה היא לעצור אך ורק אותו. הבעיה היא שהתרגילים נגמרים כשהכדור מגיע אליו כשבעצם זה השלב שבו הם צריכים להתחיל.

באירופה הרבה מאוד פעמים לא מביאים עליו בכלל דאבל אפ ובגלל זה הרבה יותר קל לו לקלוע ולסחוט עבירות.

לגבי הריבאונד זו בעיה קריטית בכל פעם שדווין סמית' או אינגלס משחקים 4. שניהם לא יודעים לשמור על גבוהים בעיקר סמית' שאצלו זו בעיה קריטית. הגנה על גבוהים היא הרבה יותר מסובכת כי היא כוללת הרבה יותר עבירות, שמירה גם עם הפנים וגם עם הגב לסל והכי חשוב בניגוד למה שדווין סמית' חושב היא לא נגמרת ברגע שזרקו לסל אלא ממשיכה ומסתיימת רק כשהכדור בידיים שלך. הוא פשוט לא עושה בוקס אאוט ולא פלא שפוטסיס, סונגליה ובייליצה פשוט חגגו עליו עם 4-5 ריבאונד התקפה לכל אחד.

היו צריכים לחתוך השנה את דווין סמית', להביא 4 נורמלי, רכז נורמלי במקום רייס והיו רצים יפה באירופה. התקציב של הפדרמנים והרקאנטים לא מספיק כדי להתמודד עם הטופ 6 באירופה.

עדיין יש סגל טוב אבל המומנטום שלילי.

המומנטום השלילי הוא גם של בלאט שלא מנהל טוב את 2 המשחקים האחרונים שראיתי ואתמול היה מקום לדקות ליובל נעימי, להחליף אותו בעוזר הכושל שלו גודס לא יוביל לכלום.

אני אפתיע אותך

דווקא בישראל סופו מאוד ניתן לעצירה. באירופה הוא יותר טוב.

בארץ בשניה שהוא מקבל כדור קופצים עליו 3 שחקנים. ההגנה מתמקדת בו וכל המטרה של הקבוצה השניה היא לעצור אך ורק אותו. הבעיה היא שהתרגילים נגמרים כשהכדור מגיע אליו כשבעצם זה השלב שבו הם צריכים להתחיל.

באירופה הרבה מאוד פעמים לא מביאים עליו בכלל דאבל אפ ובגלל זה הרבה יותר קל לו לקלוע ולסחוט עבירות.

לגבי הריבאונד זו בעיה קריטית בכל פעם שדווין סמית' או אינגלס משחקים 4. שניהם לא יודעים לשמור על גבוהים בעיקר סמית' שאצלו זו בעיה קריטית. הגנה על גבוהים היא הרבה יותר מסובכת כי היא כוללת הרבה יותר עבירות, שמירה גם עם הפנים וגם עם הגב לסל והכי חשוב בניגוד למה שדווין סמית' חושב היא לא נגמרת ברגע שזרקו לסל אלא ממשיכה ומסתיימת רק כשהכדור בידיים שלך. הוא פשוט לא עושה בוקס אאוט ולא פלא שפוטסיס, סונגליה ובייליצה פשוט חגגו עליו עם 4-5 ריבאונד התקפה לכל אחד.

לא מסכים לגבי מה שכתבת על הריבאונד. כן, יש בעיה, אבל זה לא משהו ספציפי אצל דווין סמית'. הוא דווקא הכי חסין במכבי בהיבט הזה בערך.

סמית' ואינגלס לוקחים הכי הרבה ריבאונדים במכבי - שניהם 4.8 למשחק. בלו שלישי עם 4.7

הבעיה היא יותר ששון ג'יימס מוריד רק 4 למשחק, וסופו עומד על 3.3. זה נובע מכך שג'יימס מנסה הרבה פעמים לחסום שחקנים, ואז הוא חסר בריבאונד, וסופו.. לסופו פשוט אין ניתור.

עכשיו יש משהו נוסף - כשמדברים בארץ על "גבוה עם קליעה מבחוץ", המילה "גבוה" בורחת להרבה אנשים מהראש, ונוצרת תפיסה שבה בלו וסמית' הם שחקנים אידיאליים לכך. כן, בלו נותן בדרך כלל תפוקה כשהוא עולה מהספסל בעמדה הזאת, אבל החיסרון הזה בגובה הוא קריטי. רוב הקבוצות ביורוליג משחקות עם 2 גבוהים, כאשר אחד מהם הוא 2.10+. קשה להתמודד עם נחיתות בגובה לאורך זמן.

במכבי של "השושלת" שיחקנו עם באסטון ווויציץ'. שניהם היו בגובה 2.11. זה פרט שהרבה אנשים שוכחים.

באסטון היה 2.05 או 2.06

אבל מסכים איתך שמכבי של השושלת היתה בנויה נהדר.

שאראס היה 1.93 שזה גובה פצצה לרכז

לידו שיחקו 2 גארדים גבוהים- פארקר ובורשטיין. פארקר היה ריבאונדר טוב מאוד. בורשטיין היה סביר. באסטון וניקולה היו בגבהים מושלמים לעמדות שלהם. מהספסל היה חסר גובה אבל זה פחות קריטי.

אינגלס בניגוד למה שנדמה במבט ראשון הוא לא ריבאונדר טוב. כמות הריבאונד שלו גבוהה כי הוא משחק כמעט 35 דקות לערב. יחסית לשחקן 2.03 הוא לא ריבאונדר טוב בכלל.

היו צריכים לחתוך השנה את דווין סמית', להביא 4 נורמלי, רכז נורמלי במקום רייס והיו רצים יפה באירופה. התקציב של הפדרמנים והרקאנטים לא מספיק כדי להתמודד עם הטופ 6 באירופה.

עדיין יש סגל טוב אבל המומנטום שלילי.

המומנטום השלילי הוא גם של בלאט שלא מנהל טוב את 2 המשחקים האחרונים שראיתי ואתמול היה מקום לדקות ליובל נעימי, להחליף אותו בעוזר הכושל שלו גודס לא יוביל לכלום.

מי זה היו צריכים ? מי הביא את רייס ? לא בלאט ? מי החליט להחזיר את סופו ?

ויש למכבי תקציב גבוה, מה התקציב של אולימפיאקוס ?

הוא היה צריך לעזוב בסוף העונה שעברה וחבל על מה שקורה עכשיו.

לא, לא בלאט

בלאט אולי אישר להביא אותו, אבל מדיניות הרכש הזו היא של מחלקת הסקאוטינג בראשות דני פדרמן

אם אתם חושבים שמשהו ישתנה בעתיד עם מאמן אחר, אתם טועים.

בלאט אולי צריך ללכת כי הוא איבד את הדרך בתוך המערכת הזו ואין לו שום אפשרות לעבוד בצורה בריאה כשחותרים תחתיו כל הזמן.

למכבי יש תקציב מספיק גבוה כדי להצליח, אם היו מנצלים אותו על בניה נכונה.

ותפסיקו להשוות לאולימפיאקוס, התקציב שלהם אמנם הצטמצם אבל אנחנו עדיין לא מתקרבים לשם.

לא, לא בלאט

בלאט אולי אישר להביא אותו, אבל מדיניות הרכש הזו היא של מחלקת הסקאוטינג בראשות דני פדרמן

אם אתם חושבים שמשהו ישתנה בעתיד עם מאמן אחר, אתם טועים.

בלאט אולי צריך ללכת כי הוא איבד את הדרך בתוך המערכת הזו ואין לו שום אפשרות לעבוד בצורה בריאה כשחותרים תחתיו כל הזמן.

למכבי יש תקציב מספיק גבוה כדי להצליח, אם היו מנצלים אותו על בניה נכונה.

ותפסיקו להשוות לאולימפיאקוס, התקציב שלהם אמנם הצטמצם אבל אנחנו עדיין לא מתקרבים לשם.

אולימפיאקוס גם חרא קבוצה הם בבית שמקום שני שם זה גלא ושלישי זה ביירן...

ואם זה נכון מה שפירסמו שאיזה בכיר מפגר הרשה לעצמו להגיד ״אני לא יכול כבר לראות את דיוויד בלאט״ אז דיוויד צריך ללכת זה ממש חוסר כבוד כלפי בלאט וגם שהפדרדביל הזה עולה לתקשורת ומעביר ביקורת על בלאט (חצי שנה בערך אחרי גמר יורוליג ודאבל)

בכלל דיוויד מאמן תותח ולא מגיע להנהלה המפגרת הזאת(לא שמעון) מאמן כמוהו

אם אני לא טועה בלאט בכלל היה זה שלפני שנתיים ניסה להוציא את סופו ממכבי, אני ממש בספק אם הוא היה זה שדחף להחזיר אותו. חוץ מזה, סופו שחקן לא רע לסגל ובתאכלס ברוב המשחקים הוא נותן תפוקה יפה יחסית לשחקן שגם הרבה פעמים לא עולה בחמישייה. רייס הוא אכן נפילה, אבל לא מפתיע בהתחשב בעובדה שהתקציב של מכבי מאוד מוגבל וקשה להביא רכז מוכח מהטופ האירופי (שבכל מקום אחר מקבל שכר גבוה בהרבה ממה שיקבל במכבי). אז צריך להביא רכזים מקבוצות קטנות, לפעמים זה עובד טוב אבל לרוב זה לא תופס. הגיעו הזמן שתצאו מהסרט, מכבי במדיניות הרכש הנוכחית שלה לא מסוגלת לחטוף ליווניות או לספרדיות איזה סופרסטאר מבין הידיים. זה יקרה רק כשמישהו בהנהלה יתעורר ויפתח יותר את הכיס.

הבעיה של מכבי רחוקה מלהיות דיוויד בלאט, זה כ"כ תרבות הספורט הישראלי להפיל הכל על מאמן אחרי תקופה לא טובה, בפועל הוא אחד המאמנים הכי מנוסים ומוערכים באירופה ואין (כרגע לפחות) אלטרנטיבה יותר טובה. ביום שהוא יפוטר (ולצערי ימיו ספורים במערכת החולה שלנו) זה יסמן עוד נקודת שפל של המועדון שבשנתיים האחרונות עושה את כל השגיאות האפשריות (מקצועיות והסברתיות).

אם אני לא טועה בלאט בכלל היה זה שלפני שנתיים ניסה להוציא את סופו ממכבי, אני ממש בספק אם הוא היה זה שדחף להחזיר אותו. חוץ מזה, סופו שחקן לא רע לסגל ובתאכלס ברוב המשחקים הוא נותן תפוקה יפה יחסית לשחקן שגם הרבה פעמים לא עולה בחמישייה. רייס הוא אכן נפילה, אבל לא מפתיע בהתחשב בעובדה שהתקציב של מכבי מאוד מוגבל וקשה להביא רכז מוכח מהטופ האירופי (שבכל מקום אחר מקבל שכר גבוה בהרבה ממה שיקבל במכבי). אז צריך להביא רכזים מקבוצות קטנות, לפעמים זה עובד טוב אבל לרוב זה לא תופס. הגיעו הזמן שתצאו מהסרט, מכבי במדיניות הרכש הנוכחית שלה לא מסוגלת לחטוף ליווניות או לספרדיות איזה סופרסטאר מבין הידיים. זה יקרה רק כשמישהו בהנהלה יתעורר ויפתח יותר את הכיס.

הבעיה של מכבי רחוקה מלהיות דיוויד בלאט, זה כ"כ תרבות הספורט הישראלי להפיל הכל על מאמן אחרי תקופה לא טובה, בפועל הוא אחד המאמנים הכי מנוסים ומוערכים באירופה ואין (כרגע לפחות) אלטרנטיבה יותר טובה. ביום שהוא יפוטר (ולצערי ימיו ספורים במערכת החולה שלנו) זה יסמן עוד נקודת שפל של המועדון שבשנתיים האחרונות עושה את כל השגיאות האפשריות (מקצועיות והסברתיות).

100%

+1

אני מאוד אוהב את דיוויד,

אבל הוא איבד את זה.

אין סיכוי שאתה משחק עם 6 שחקנים במשך מחצית שלמה, אין סיכוי שרייס למרות שהיה סביר ברבע הראשון לא משחק יותר לאחר מכן, אין סיכוי שאתה נותן להיקמן לרכז מחצית שלמה ולא מנסה דברים שיש לך על הספסל (נעימי). אין סיכוי שאתה רואה שלא הולך לך כלום בריב', בהתקפה ובהגנה ולא עושה שינויים.

גם ביום שני (איפה הגנה איזורית???) וגם ביום חמישי הוא פשוט ניהל את המשחק בצורה מחפירה ולא הגיב.

הוא לא אשם בהכל, אבל מי שאומר שאין לו חלק בזה טועה לדעתי.

פניני שיחק במוצ"ש שעבר די טוב, כנ"ל ג'ייק כהן- למה הם לא שיחקו כמעט במשחקים במהלך השבוע?

למה לא לתת לג'יימס הנחייה- לקפוץ פחות לחסימות ולהתמקד יותר בריב'? למה לא לנסות לשחק עם 2 גבוהים? למה לא לעשות יותר עבירות ולא לתת סלים קלים (הנתון שרביד רשם הזוי ולא לדבר על השלשה שחטפנו בסוף הרבע הראשון שנותרו 2 עבירות לתת 4 שניות לסיום...)

אנחנו רואים כדורסל לא טוב. נקודה.

היה דבר אחד טוב במשחק- לא היה את התקווה! אני רואה את השחקנים עולים על הפרקט, ועדיין אין התקווה. ואז מתגנבת תקווה קטנה, אולי הפעם זה לא יהיה? הקול הפסימי אומר לי "עזוב, תיכף הם יתחילו שם למעלה עם השטות הזו, אל תצפה". אבל השניות עוברות וכלום. השחקנים כבר סביב עיגול האמצע. זוהי נקודת האל חזור, אם עכשיו הם לא יתחילו עם זה, זה כבר לא יהיה. להחזיק אצבעות....אין!

רק שיימשך ככה במשחקים הבאים.

לא אמרתי שדיויד מאמן לא טוב, אני פשוט חושב שהוא מיצה את עצמו והיה צריך לעזוב כבר בסוף העונה שעברה.

בספורט 5 אומרים שמכבי מחפשים קבוצה לטיוס, לא היה יותר טוב להשאיר את אליהו במקום להביא את טיוס + גייק כהן + נעימי ? איזה התנהלות מפגרת של מכבי.

כולם נהיו גנרל מנגרים בדיעבד...

קל מאוד להגיד למה הביאו את טיוס הבעיה זה שבקיץ כולם צעקו להביא אותו. ואליהו היו חילוקי דעות חוץ מזה הוא פשוט רך וכל השנים אומרים את ואז שהוא עוזב פתאום איך נותנים לו..

וכל הכבוד להנהלה (פדרמן רקאנטי ומזרחי) על ההודעה(דרך גלדסטון עיתונאי חצר שלנו) שבלאט ישאר בכל מקרה והוא לא תלוי בהפסד פה והפסד שם