Jump to content

לאוהדים שאומרים שכדורסל מעניין את התחת, שלום

לא לתת

Recommended Posts

בשביל מה היית צריך לצטט אותי, אנחנו לא נצא מהויכוח הזה עכשיו 30 הודעות, אין לי זין לזה, אתה לא תסכים איתי בחיים גם ככה, בוא פשוט נסכים שלא להסכים

אי אפשר לאהוד קבוצה אחת בענף אחד וקבוצה אחרת בענף אחר, זה נוגד את האידאה של המושג אהדה, לא אוהדים קבוצה רק כי אתה אוהב את השחקן שמשחק שם

אוהדים קבוצה בגלל אידיאולוגיה בכלל היסטוריה בגלל מסורת בגלל חזון

זה בסיסי לחלוטין חבר

נשמה לא מכיר אגודה.

אני מכיר מועדון כדורגל מכבי תל אביב.

שמע האידואלגיה

מעניינת לי את הזיין

אותי מעניין מכבי תל אביב כמועדון כדורגל בלבד

תארים הפסדים נצחונות הנאה זה מה שעושה לי את זה

אם אתה חושב שאכפת לי מהכדורסל כדוריד או כל דבר אחר

אז אתה טועה אני לא מסתכל אידאולוגית .

אהדה זה לאהוד משהו שאתה אוהב.

כל אחד כמו שיש אנשים שהיו באים למשחקים רק בשביל אבי נמני.

והיו רוצים בהפסד של מכבי אם נמני לא היה משחק.

אז מה היית אומר?

אז הנה אני אומר לך

ששרים לנמני אני מאלה ששורקים בוז כי נמני היה השחקן הכי גדול בארץ ואני מעריץ שלו.

אבל עבר זמנו והוא כרגע לא במכבי שצריך לשיר לו

כי מכבי זה מעל הכל.!

אז אל תבוא ותגיד לי אידואלגיות וכו.

נשמה לא מכיר אגודה.

שמע האידואלגיה

מעניינת לי את הזיין

אז מה היית אומר?

אז הנה אני אומר לך

ששרים לנמני אני מאלה ששורקים בוז כי נמני היה השחקן הכי גדול בארץ ואני מעריץ שלו.

כי מכבי זה מעל הכל.!

על איזה לחן זה?

נשמה לא מכיר אגודה.

שמע האידואלגיה

מעניינת לי את הזיין

אז מה היית אומר?

אז הנה אני אומר לך

כי מכבי זה מעל הכל.!

בקיצור לך לשיר עד המוות הפועל בשער 3...

בשביל מה היית צריך לצטט אותי, אנחנו לא נצא מהויכוח הזה עכשיו 30 הודעות, אין לי זין לזה, אתה לא תסכים איתי בחיים גם ככה, בוא פשוט נסכים שלא להסכים

אי אפשר לאהוד קבוצה אחת בענף אחד וקבוצה אחרת בענף אחר, זה נוגד את האידאה של המושג אהדה, לא אוהדים קבוצה רק כי אתה אוהב את השחקן שמשחק שם

אוהדים קבוצה בגלל אידיאולוגיה בכלל היסטוריה בגלל מסורת בגלל חזון

זה בסיסי לחלוטין חבר

הקטע של לאהוד קבוצה בגלל האידאולוגיה לא ממש תופס בישראל.

אם זה ככה אז מעבר למכבי והפועל ת"א, בית"ר, סכנין, בני יהודה ואולי עוד 2-3 קבוצות שפיספסתי אין צידוק לאהוד אחרות.

אנשים בוחרים קבוצות בעיקר בגלל הישגים, מקום מגורים, ומשפחה. אחר כך נכנס עניין המסורת ואחרי שאתה כבר אוהד הקבוצה אתה לומד את ההיסטוריה שלה.

יש יוצאי דופן אבל ככה זה לרוב. בישראל לפחות.

אני מרגיש שהסמל הזה של מכבי מייצג הרבה יותר ממועדון ספורט/ כדורגל

מבחינתי הוא מכיל בתוכו ערכים ודרך חיים

וזה כל היופי והמיוחד בלהיות אוהד מכבי מבחינתי

ככה אני מרגיש.

ורק לפרוטוקול, במקרה ונשמעתי ילד קטן ומושפע, אז בוא נגיד ואני על סף סיום תואר ראשון

סליחה מראש על הדוגמא ההזויה

אבל אם הייתם שומעים על בן אדם שגר בפטראס ביוון, אוהד כל חייו את פנאתנייקוס בכדורגל, אבל וואלה לא מתחבר

לפאו בכדורסל מאז ההצלחות באירופה, המנויים ליורוליג הפכו ליקרים, את המרצ'נדייז יכולים לקנות רק בתשלומים וכו'

והוא אוהד את הקבוצה של העיר שלו אפולון פטראס, שמשחקת באותה ליגה עם פאנתנייקוס.

במפגשים בין הקבוצות הקהל של אפולון מקלל את פאו. והוא איתם ביציע, הגיוני ?

יש לא להתחבר לכדורסל, להתרחק ממועדון הכדורסל שלנו בגלל ההנהלה והניכור (יכול להבין), אבל "על הזין מכבי כדורסל"?

לאהוד קבוצה אחרת בכדורסל וללכת למשחקים שלה שהקהל שר "פאק מכבי" ו"מכבי זונה" ?

באמת שלא יכול להבין.

http://www.youtube.com/watch?v=w1pBn_s6YLU

הקטע של לאהוד קבוצה בגלל האידאולוגיה לא ממש תופס בישראל.

אם זה ככה אז מעבר למכבי והפועל ת"א, בית"ר, סכנין, בני יהודה ואולי עוד 2-3 קבוצות שפיספסתי אין צידוק לאהוד אחרות.

אנשים בוחרים קבוצות בעיקר בגלל הישגים, מקום מגורים, ומשפחה. אחר כך נכנס עניין המסורת ואחרי שאתה כבר אוהד הקבוצה אתה לומד את ההיסטוריה שלה.

יש יוצאי דופן אבל ככה זה לרוב. בישראל לפחות.

ברוב המקרים אם אבא שלך ימני גם אתה תהיה ימני, אם אבא שלך ווינר, וכו', תקבל ממנו את החינוך (ואת הקבוצה, שהוא קיבל מחינוך של אבא שלו וכך הלאה, המדינה שלנו צעירה אז פה זה עדיין שונה, אבל תסתכל על זה קדימה? ככה זה אמור להיות)

לשאר הקבוצות ברובן אין צידוק לאהדה ובגלל זה אין להן גם אוהדים (ובגלל זה גם הכדורגל שלנו נראה כמו שהוא נראה)

בד''כ ההיסטוריה (לא רק ספורטיוית, מדינית פוליטית אידיאולוגית וכו') נמצאת בערים הגדולות, במיוחד במדינה קטנה כמו שלנו, ועם זה מזדהים אנשים, מכבי יפו למשל, אחלה דוגמא לקבוצה שלא מצליחה ספורטיוית ויש לה קהל אמיתי בגלל שהזיקה של הקהל לקבוצה היא לא על שחקן ההתחברות היא הרבה יותר עמוקה, אלה אוהדים אמיתיים

בגלל זה הממוצע פה הוא 2000 צופים למשחק, כי פה קודם בוחרים קבוצה, ורק אז בודקים אם בכלל יש איתה הזדהות, ואז מה, תחליף? TOO LATE

מכבי זה דרך חיים. חד וחלק.

אני לא אתווכח עם מי שחושב אחרת, כי אין טעם, אבל לדעתי מי שחושב שמכבי זה רק כדורגל, חושב עקום.

מכבי ת"א זה מועדון שמתבסס על 'יהדות השרירים' ונבנה על ערכים של ציונות, שימור מסורת ישראל, שאיפה למצוינות ופיתוח הגוף מתוך מטרה להפסיק להיות מושפלים כעם יהודי ולקום ולהראות שאפשר גם אחרת - והערכים האלה חיים ובועטים עד היום במועדון - למרות העידן המודרני והגלובליזציה. כן, כשהייתי ילד בן 6 לא כל כך הבנתי מה לעזאזל זה ציונות או 'יהדות השרירים', אבל לפני כמה שנים ישבתי עם עצמי באחד המשחקים והבנתי שאהדה בלי הבנה אמיתית על פשר המהות זה לא מה שמתאים לי כאוהד ובהתבסס על המשפט "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" אני מאמין בביטחון מלא ש"אוהדים שאינם יודעים את עברם, ההווה שלהם דל ועתידם לוט בערפל" וזה מתייחס בדיוק לכל אותם האוהדים שאיחלו למכבי ת"א בכדורסל להפסיד ושתישרף וכל אותם השטויות שנכתבו כאן - ספק מעצבים ספק ממחשבה צלולה. מכבי זה לא רק גולדהאר, מיכה, מרגוליס, שרן או פריצה. מכבי זה דרך חיים ועולם מלא ערכים. אני גיליתי עולם שלם שעומד מאחורי המושג "מכבי". לעולם הזה אני מתחבר. העולם הזה עולה כל שבוע על הדשא, על הפרקט ביד אליהו, בתיכונט ובהדר יוסף וכמו כן גם מחוץ ליציעים עם פעילויות קהילתיות שהקבוצות עושות - זה מכבי. ואיפה שמכבי תצטרך תמיכה - אני שם. בלי יותר מידי חשבון על מי משחק וכמה.

מודה עם יד על הלב שאני מרגיש רע כשאני קורא את התגובות של כמה משתמשים פה. למרות שאני יודע שהם לא מייצגים קונסנזוס וזה טבעי שבקהל הגדול בליגה תופעות חריגות יבואו יותר לידי ביטוי, אבל בכל זאת - אוהדי הכדורגל (קשה לי אפילו לכתוב את זה) חייבים הרבה מאוד לקבוצת הכדורסל שלנו. וכיום גם לי קשה להזדהות עם מה שקורה שם, אבל זו מכבי לא פחות מהכדורגל ואפילו יותר. התארים האירופאים של קבוצת הכדורסל גרמו לנו למלא את כיכר רבין ב-100 אלף אוהדים. זה לא היה אוסקר גרסיה או אלירן עטר. אלא השפעה ארוכת טווח ודריסת רגל באירופה שקבוצת הכדורסל עשתה - דבר שגרם לנו לפופולאריות ולהרתעה במדינה ולהמשגת המושג "מכביזם". והכדורסל הוא זה שגם שימר את המושג הזה כשהכדורגל התבזה פעם אחר פעם.

אז לכל האוהדים של קבוצות אחרות בכדורסל ולכל מי שמאחל למכבי ת"א בכדורסל להישרף וטוען שמכבי זה רק בכדורגל, אנא, לכו ללמוד על ההיסטוריה שלנו ויותר חשוב זה שתפסיקו לטנף את הפורום הזה עם קללות על מכבי. זה פורום של אוהדי מכבי אל תשכחו.

מכבי או מוות.

מכבי זו דרך חיים. חד וחלק.

אני לא אתווכח עם מי שחושב אחרת, כי אין טעם, אבל לדעתי מי שחושב שמכבי זה רק כדורגל, חושב עקום.

מכבי ת"א זה מועדון שמתבסס על 'יהדות השרירים' ונבנה על ערכים של ציונות, שימור מסורת ישראל, שאיפה למצוינות ופיתוח הגוף מתוך מטרה להפסיק להיות מושפלים כעם יהודי ולקום ולהראות שאפשר גם אחרת - והערכים האלה חיים ובועטים עד היום במועדון - למרות העידן המודרני והגלובליזציה. כן, כשהייתי ילד בן 6 לא כל כך הבנתי מה לעזאזל זה ציונות או 'יהדות השרירים', אבל לפני כמה שנים ישבתי עם עצמי באחד המשחקים והבנתי שאהדה בלי הבנה אמיתית על פשר המהות זה לא מה שמתאים לי כאוהד ובהתבסס על המשפט "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל" אני מאמין בביטחון מלא ש"אוהדים שאינם יודעים את עברם, ההווה שלהם דל ועתידם לוט בערפל" וזה מתייחס בדיוק לכל אותם האוהדים שאיחלו למכבי ת"א בכדורסל להפסיד ושתישרף וכל אותם השטויות שנכתבו כאן - ספק מעצבים ספק ממחשבה צלולה. מכבי זה לא רק גולדהאר, מיכה, מרגוליס, שרן או פריצה. מכבי זה דרך חיים ועולם מלא ערכים. אני גיליתי עולם שלם שעומד מאחורי המושג "מכבי". לעולם הזה אני מתחבר. העולם הזה עולה כל שבוע על הדשא, על הפרקט ביד אליהו, בתיכונט ובהדר יוסף וכמו כן גם מחוץ ליציעים עם פעילויות קהילתיות שהקבוצות עושות - זה מכבי. ואיפה שמכבי תצטרך תמיכה - אני שם. בלי יותר מידי חשבון על מי משחק וכמה.

מודה עם יד על הלב שאני מרגיש רע כשאני קורא את התגובות של כמה משתמשים פה. למרות שאני יודע שהם לא מייצגים קונסנזוס וזה טבעי שבקהל הגדול בליגה תופעות חריגות יבואו יותר לידי ביטוי, אבל בכל זאת - אוהדי הכדורגל (קשה לי אפילו לכתוב את זה) חייבים הרבה מאוד לקבוצת הכדורסל שלנו. וכיום גם לי קשה להזדהות עם מה שקורה שם, אבל זו מכבי לא פחות מהכדורגל ואפילו יותר. התארים האירופאים של קבוצת הכדורסל גרמו לנו למלא את כיכר רבין ב-100 אלף אוהדים. זה לא היה אוסקר גרסיה או אלירן עטר. אלא השפעה ארוכת טווח ודריסת רגל באירופה שקבוצת הכדורסל עשתה - דבר שגרם לנו לפופולאריות ולהרתעה במדינה ולהמשגת המושג "מכביזם". והכדורסל הוא זה שגם שימר את המושג הזה כשהכדורגל התבזה פעם אחר פעם.

אז לכל האוהדים של קבוצות אחרות בכדורסל ולכל מי שמאחל למכבי ת"א בכדורסל להישרף וטוען שמכבי זה רק בכדורגל, אנא, לכו ללמוד על ההיסטוריה שלנו ויותר חשוב זה שתפסיקו לטנף את הפורום הזה עם קללות על מכבי. זה פורום של אוהדי מכבי אל תשכחו.

מכבי או מוות.

אפשר לנעול תנושא

האמת שאני מסכים עם PELEG

אף על פי שלמועדון הכדורגל לא חסרים תארים,בשנים האחרונות השם מכבי מוחזק לבדו רק מהכדורסל

אז סבבה,לא מצפה ממי שלא רואה כדורסל להתחיל להתעניין ולעקוב..אבל קצת כבוד

מכבי זו דרך חיים. חד וחלק.

מכבי או מוות.

!

לסיכום, אני לא מבין מה כולכם רוצים. (גם אחרי 7 עמודים)

נכון יש כמה אנשים עם דעות שנויות במחלוקת (כמו אהדה להפועל חולון בכדורסל, או אנשים שרוצים שמכבי-סל ישרפו) (איפה הם?)

אבל הרוב המוחלט מהאנשים שלא גומרים על הכדורסל זה סה"כ אנשים שהספורט לא מעניין אותם. וזה בסדר.

וזה לא עושה אותם פחות מכביסטים.

כי אני באמת לא מבין איך אפשר לא לרצות שמכבי תנצח בדרבי בכדורסל, אבל אני בהחלט מבין איך אפשר שהתגובה להפסד תיהיה "באסה + עכשיו הבני זונות ירימו תאף" ולהמשיך בחיים כאילו רק תקעת את הזרת בקצה של השולחן.

מכבי או מוות.

אני אוהב אותך

מכבי או מוות.

ואני חשבתי שיהיה מבאס לקרוא עיתונים/אתרים היום כי כמו תמיד כולם מלקקים להפועל וחוגגים כאילו לקחו את אליפות הNBA.

רמת הגועליות והטמטום שזורמים פה מדהימים, ועוד עם טיעונים כאלו מגוחכים.

"מכבי אלקטרה"- מה ציפיתם שלא יהיה ספונסר? נהוג ששם הספונסר מצוין עם שם המועדון(תלוי כמה נותנים- מכבי חייה מהכנסות מהסוג הזה). בכלל, ככה היה במשך עשרות שני עם "עלית". פתאום זה מפריע לכם??

"נוקיה"- מה הקשר למכבי??? זה היכל עירוני, השם שלו והשימוש בו(פסטיגלים וכו') לא קשור בכלל למכבי ת"א. אני עדיין בהלם שמישהו העלה את זה בכלל.

שמעון מזרחי הביע צער על כך בעבר שלמכבי אין בית משלה, אולי יש לכם כמה עשרות(או אולי מאות) מליונים לקנות היכל למכבי?

"כבר אי אפשר להזדהות עם כל הזרים פה"- שוב, כבר עשרות שנים(אפילו ב-77') שמכבי מושתת בעיקר על שחקנים זרים.

היות והכדורסלן הישראלי יותר פח מהכדורגלן(למעט בודדים) אין הרבה ברירות. ברור, אפשר לשחוק רק עם ישראלים טהורים ואפילו שחקני בית, להיות בינונים ולא לעבור אפילו את מוקדמות היורוליג(מישהו אמר גליל עליון? אההה אבל יש להם נשמה! אפילו שכל שחקן שם היה חותך ת'ביצים בשביל להגיע למכבי). רק מעניין כמה ממכם באמת היו מתעניינים ומזדהים.

"איך אפשר ליהנות מ-50 אליפויות"- איזו פנינה!!! באמת סליחה שאנחנו הכי טובים וזוכים בתארים. אולי צריך להפסיד בכוונה? מכביסט עלאק...

איך אפשר לשמוח מ-20 אליפויות? 22 גביעים? נחנקנו כבר, כמה תארים אפשר לקחת.

אלו העיקרים, לא בא לי להמשיך לפרט את הגועל הזה. יש סיבות לחוסר שביעות רצון ממכבי בתחומים מסויימים ומי שבכלל לא אוהב ומתעניין בכדורסל זה משהו אחר, אבל שום דבר לא מצדיק את האנטי מכבי חסר הפרופורציות שיש פה.

אבל זה לא באמת התירוצים העלובים נכון? הרי לא כיף להיות "הקבוצה של המדינה", לא רוצים ללכת עם הזרם, רוצים להיות מיוחדים...

אה כן, רק אפס מאופס יכול להיות אוהד מכבי רגל ולשיר "פאק מכבי" נגד מכבי סל.

מעבר לעבר-הווה-עתיד מכביזם וכו', קבוצה זה קודם כל האוהדים שלה אז כשיד אליהו מלא רק באוהדים שיש להם כסף או סתם אנשים שיש להם כסף ועפים על עצמם שהם באים לראות מכבי-סל זה דוחה לפחות אותי אישית.

יש פה נושאים על חולצה ב-80 במקום 60 ועל מנויים יקרים ב 1000-12000 ש"ח כאשר כמה שורות מעלי מישהו רושם שמבקשים מעל 300 ש"ח למשחק אחד!!! לכסא הכי מסריח בהיכל!!!

אך הסיבה האמתית היא כנראה שכדור-סל פחות מעניין חלק גדול מהאנשים פה בפורום כדורגל...

אף אחד לא אמר מכבי על הזין אם כבר כדורסל על הזין בתור ענף לא מכבי ספציפית,מה קשה לאנשים להשלים עם זה שיש פה כאלה שלא אוהבים/מתחברים לכדורסל?? מה כל כך כואב לך אם בנאדם שגדל על הכדורגל מגיל אפס אוהב אך ורק את מכבי כדורגל ולא אוהב שום ענף אחר??!

ואני חשבתי שיהיה מבאס לקרוא עיתונים/אתרים היום כי כמו תמיד כולם מלקקים להפועל וחוגגים כאילו לקחו את אליפות הNBA.

רמת הגועליות והטמטום שזורמים פה מדהימים, ועוד עם טיעונים כאלו מגוחכים.

"מכבי אלקטרה"- מה ציפיתם שלא יהיה ספונסר? נהוג ששם הספונסר מצוין עם שם המועדון(תלוי כמה נותנים- מכבי חייה מהכנסות מהסוג הזה). בכלל, ככה היה במשך עשרות שני עם "עלית". פתאום זה מפריע לכם??

"נוקיה"- מה הקשר למכבי??? זה היכל עירוני, השם שלו והשימוש בו(פסטיגלים וכו') לא קשור בכלל למכבי ת"א. אני עדיין בהלם שמישהו העלה את זה בכלל.

שמעון מזרחי הביע צער על כך בעבר שלמכבי אין בית משלה, אולי יש לכם כמה עשרות(או אולי מאות) מליונים לקנות היכל למכבי?

"כבר אי אפשר להזדהות עם כל הזרים פה"- שוב, כבר עשרות שנים(אפילו ב-77') שמכבי מושתת בעיקר על שחקנים זרים.

היות והכדורסלן הישראלי יותר פח מהכדורגלן(למעט בודדים) אין הרבה ברירות. ברור, אפשר לשחוק רק עם ישראלים טהורים ואפילו שחקני בית, להיות בינונים ולא לעבור אפילו את מוקדמות היורוליג(מישהו אמר גליל עליון? אההה אבל יש להם נשמה! אפילו שכל שחקן שם היה חותך ת'ביצים בשביל להגיע למכבי). רק מעניין כמה ממכם באמת היו מתעניינים ומזדהים.

"איך אפשר ליהנות מ-50 אליפויות"- איזו פנינה!!! באמת סליחה שאנחנו הכי טובים וזוכים בתארים. אולי צריך להפסיד בכוונה? מכביסט עלאק...

איך אפשר לשמוח מ-20 אליפויות? 22 גביעים? נחנקנו כבר, כמה תארים אפשר לקחת.

אלו העיקרים, לא בא לי להמשיך לפרט את הגועל הזה. יש סיבות לחוסר שביעות רצון ממכבי בתחומים מסויימים ומי שבכלל לא אוהב ומתעניין בכדורסל זה משהו אחר, אבל שום דבר לא מצדיק את האנטי מכבי חסר הפרופורציות שיש פה.

אבל זה לא באמת התירוצים העלובים נכון? הרי לא כיף להיות "הקבוצה של המדינה", לא רוצים ללכת עם הזרם, רוצים להיות מיוחדים...

אה כן, רק אפס מאופס יכול להיות אוהד מכבי רגל ולשיר "פאק מכבי" נגד מכבי סל.

אתייחס רק לחלק המודגש:

סבבה שיש ספונסר, אבל למה צריך לראות בטלויזיה כתוביות כמו "מכבי אלקטרה - מכבי חיפה" ?

מכבי היא קבוצה תל אביבית או קבוצת מוצרי חשמל ?

בתקופת עלית היה רשום מכבי עלית תל אביב או מכבי תל אביב. מעולם שם העיר לא הושמט לפני עידן אלקטרה.

היית מקבל בשלווה מקרה שבו בליגת האלופות היו מספרים באירופה שאייקס אמסטרדם נוצחה על ידי מכבי בזק ??

כבודו של הספונסר במקומו מונח - אבל הגבול חייב לעבור איפהשהו.

אותו דבר לגבי הנוקיה.

היו יכולים לעשות את זה פחות ממוסחר. לא יודע, למשל - "היכל הספורט נוקיה ביד אליהו". משהו פחות קר ומנותק.