Jump to content

החרמת הדרבי

eliran ben ezri

Recommended Posts

הנושא הזה כבר דובר כאן. אני אכתוב את אותה תגובה שכתבתי אז:

זה שאתה שר "מוכן למות למענך" אומר שאתה תהיה מוכן למות בשביל הקבוצה?

אלה סיסמאות של אוהדים והכובעים האלה הם בסך הכל אופנות. לטעון שהגייט מושכים אש ממש מראה על חוסר הכרת הארגון והחברים בו.

זה לא קשור למוכן למות למענך או לא. פשוט נראה קצת הזוי שארגון שרושם לכוכב האדום who the fuck are you על דגל פריסה ועוד שלל עקיצות בתפאורות להפועל וכל מיני סממנים של אולטראס למיניהם פתאום נכנס לפאזה של ארגון שמנוגד לגמרי מהקטע הזה. שיבינו את ההשלכות לדברים האלה לטןב ולרע ושלא יתפלאו שאומרים שמה שהם עושים זה להתקפל

הכובע הוא לא חלק מהגוף, אתה מודע למה הוא מייצג. אתה לא מחפש את העניין, אל תנסה להתחכם.

לגבי השורה האחרונה. בתכלס, אתה באמת חושב שזה שמעניין את אולטראס הפועל ואת האולטרה טויז מחיפה?

זה המצב שנוצר, אם כל הרצון שכל העניין יגדל ויצמח לרמה של אירופה, זה חלק מהדברים הנלווים לכך.

אני ממש לא חושב שהכובע הזה מסמל משהו. זה כולה כובע. ואני לא זוכר שראיתי יותר מכמה בודדים חובשים אותו. אם כבר אז האופנה שם היא כובע טמבל עם שוליים צרות.

הניסיון שלכם להציג את גייט 11 כקבוצה של אנשים שבפעולות כמו חבישת כובע מסויים או ציור של כרזה שכתוב עליה הארדקור הם "משתינים נגד הרוח" הוא ניסיון פתטי לעלוב בהם בגלל ששיקול הדעת שלהם אמר להם להחרים את הדרבי וזה בניגוד לדעתכם.

הגייט הוא ארגון אוהדים וככזה הוא מצייר כרזות וסמלים שמאפיינים ארגוני אוהדים ברחבי העולם. אף כרזה או שלט שהגייט תלו לא מהווה הזמנה לאלימות.

מבחינתי מה שרשמת עכשיו זה להצדיק גבר שאונס בחורה בגלל חצאית קצרה.

הגייט 11 זה לא ארגון אולטראס, אתה יודע את זה וכדי שאתה תרגיש יותר טוב עם עצמך וגבר לשלוח חבורה של ילדים לתוך שער 5 בדרבי חם זה חוסר אחריות.

אם אתם רוצים שדברים כאלו לא יקרו בכדורסל אתם מוזמנים להגיע כארגון \ כיחידים לכדורסל, אבל אני בטוח ש90% מכם לא עושים את זה וצר לי, אבל עד שזה לא יקרה אין לכם בכלל את הזכות להעביר ביקרות.

תמיד ידעתי שאני אנס בפוטנציה, ומפעיל ארגון טרור.

שמע אתה יצור וכתבת פה שטויות (מעבר לזה שנראה לי שהמשפט השני שלך לא תחבירי בשום צורה שהיא).

אני מדבר בשם עצמי, לא בתור שום ארגון כלשהו

ולא זכור לי ששאלתי אם יש לי זכות להביע את דעתי ואם אתה מאשר לי לכתוב אותה או לא

אני ממש לא חושב שהכובע הזה מסמל משהו. זה כולה כובע. ואני לא זוכר שראיתי יותר מכמה בודדים חובשים אותו. אם כבר אז האופנה שם היא כובע טמבל עם שוליים צרות.

הניסיון שלכם להציג את גייט 11 כקבוצה של אנשים שבפעולות כמו חבישת כובע מסויים או ציור של כרזה שכתוב עליה הארדקור הם "משתינים נגד הרוח" הוא ניסיון פתטי לעלוב בהם בגלל ששיקול הדעת שלהם אמר להם להחרים את הדרבי וזה בניגוד לדעתכם.

הגייט הוא ארגון אוהדים וככזה הוא מצייר כרזות וסמלים שמאפיינים ארגוני אוהדים ברחבי העולם. אף כרזה או שלט שהגייט תלו לא מהווה הזמנה לאלימות.

אני ממש מנסה לא להשתמש בבדיחות המטומטמות של סויר,

אבל אתה לא משאיר לי ברירה

שמישהו יתייק ארגוני אוהדים בעולם לנושאים שאתה לא מבין בהם (וזה אנדרסטייטמנט לדברים שאתה כותב)

רביד זו היתממות, כובעי ברברי מסמלים רק דבר אחד (שים לב שחוץ מאוהדי כדורגל לא תראה אף אדם חובש כובע כזה).

כבר 2 גולשים הגיבו לך בטיעונים חזקים לשטויות שאתה כותב כגון שכרזה שכתוב עליה hardcore זו הזמנה לאלימות ואתה בתגובה בחרת לענות כמו ילד בן 3. אז סבבה תהנה מחר בגן חמודי. לילה טוב.

שורה תחתונה, לאוהדי מכבי אתה יכול לספר את הדברים האלה, את האוהדים של הקבוצות האחרות זה לא מעניין.

זה המצב, זאת המציאות, שכל אחד יבחר להתמודד איתה בדרך שבא לו.

לא בא לעלוב באף בן אדם ובאף ארגון, אם יהיו לי טענות או שאלות כלשהן לגייט 11 אני אשאל את אחד החבר'ה שם. לא כאן.

כבר 2 גולשים הגיבו לך בטיעונים חזקים לשטויות שאתה כותב כגון שכרזה שכתוב עליה hardcore זו הזמנה לאלימות ואתה בתגובה בחרת לענות כמו ילד בן 3. אז סבבה תהנה מחר בגן חמודי. לילה טוב.

טוב אתה צודק אח שלי גבר גברררררר

כל הגייט ילדים חמודים דתיים ג'ינג'ים כאלה כיפה סרוגה ובחיים לא רבו ובחיים לא חיפשו אלימות ובחיים לא ובחיים לא

2 (!!!!!!!) אנשים הגיבו לי בטיעונים חזקים (!!!!!!!!) שזה שטויות. וואו, הבאת פה טיעון מנצח. אני חושב שאתה צודק, מצטער.

תמיד ידעתי שאני אנס בפוטנציה, ומפעיל ארגון טרור.

שמע אתה יצור וכתבת פה שטויות (מעבר לזה שנראה לי שהמשפט השני שלך לא תחבירי בשום צורה שהיא).

אני מדבר בשם עצמי, לא בתור שום ארגון כלשהו

ולא זכור לי ששאלתי אם יש לי זכות להביע את דעתי ואם אתה מאשר לי לכתוב אותה או לא

נפגעתי :\

להגיד שבגלל שכמה ילדים הולכים עם כובע מסוים אז הם מחפשים מכות, זה פשוט אמירה מגוחכת בעייני ולא תצליח לשכנע אותי אחרת.

הייתי בשער 11 בכדורסל במשך שנים ואני מכיר את האנשים שם, אולי דברים השתנו מאז שעזבתי, אבל מעולם (לפחות בתקופתי) לא היו שם אנשים שחיפשו אלימות לפחות לא "המנהיגים".

וכן יש שם בערך פי 10 יותר אנשים עם כיפה על הראש מאשר הכובע המדובר. (ושלא נדבר על כובע טמבל או סתם כובע)

תלך לשער 11 בכדורסל ותגיד לי שאתה מרגיש שיש שם אווירה של אלימות.

זה שאוהדי מכבי לא הגיעו למשחק הזה זה מעצבן גם אותי שלא תבין, אבל אתה לא יכול להיתמם ולא להבין מאיפה הגיעה ההחלטה של הגייט.

בנוסף, כמות ההשמצות שרצו פה כנגד הארגון הזה שעושה עבודה מדהימה היא פשוט לא הוגנת, כי מבחינתי ביום שהחברה האלו מתייאשים יד אליהו סופית הופך להיכל נוקיה.

מה שערכת, זה בדיוק המהות של מה שאני אומר

אם תבוא לשער 11 אולי אין אווירה של אלימות (לא יודע, הייתי פעמיים בחיי במשחק כדורסל)

אבל אם תסתכל מבחוץ.. מציירים את זה כאילו יש פה ארגון שלא שונה בשום דבר משום ארגון אוהדים.

אז מה אתה רוצה שאוהדים של קבוצות אחרות יחשבו?

"אה לא משנה.. הם ג'ינג'ים עם כיפה.. לא נריב איתם הם חמודים, MTA פיס אנד לאב"

מה אתם אמיתיים עם עצמכם תגידו?

לא מעצבן אותי והאמת לא ממש מפריע לי שהם לא הלכו לדרבי. מפריע לי שאנשים משחקים בקקי אבל כשהוא מתהפך עליהם הם מפזרים את זה לכל הכיוונים רק לא להגיד "גם לנו יש חלק בזה"

ואני לרגע לא נכנס פה לכל הפן הזה של הפקרת הקבוצה שזה נושא בפני עצמו

אם קהל של קבוצה(ועוד בטופ האירופאי) לא מגיע למשחק דרבי של הקבוצה שלו בגלל שהוא לא מסוגל להגן על עצמו אין לו זכות קיום

ואני בכוונה אומר קהל כי גם אם ארגון הוא סגנון שחקן 12 שיש בו בעיקר ילדים, עדיין צריכה להיות מעטפת של מספיק מבוגרים ועם ערכים מספיק חזקים כדי להגן על הדבר הזה ולהגיע לדרבי

זה בלתי נתפס בעיניי להפסיד דרבי, ועוד הכפייה על שאר האוהדים? מה הם אשמים? המשטרה אישרה וההנהלה לא מאשרת להם להגיע? תארו לכם דבר כזה קורה בכדורגל

זה בכלל לא קשור למכות (זה פועל יוצא), זה הרבה יותר בסיסי, זה המהות של אהדה, ההנהלה של מכבי אומרת לקהל שלה לא לבוא לדרבי והם זורמים בכיף כאילו כלום

קהל של קולנוע לכל דבר, עצוב מאד. מדליק אורות אדומים בקשר למה שעלול להיות בכדורגל אם לא נתעורר, שלא יקחו לנו תקבוצה כוס אמק

מה שערכת, זה בדיוק המהות של מה שאני אומר

אם תבוא לשער 11 אולי אין אווירה של אלימות (לא יודע, הייתי פעמיים בחיי במשחק כדורסל)

אבל אם תסתכל מבחוץ.. מציירים את זה כאילו יש פה ארגון שלא שונה בשום דבר משום ארגון אוהדים.

אז מה אתה רוצה שאוהדים של קבוצות אחרות יחשבו?

"אה לא משנה.. הם ג'ינג'ים עם כיפה.. לא נריב איתם הם חמודים, MTA פיס אנד לאב"

מה אתם אמיתיים עם עצמכם תגידו?

לא מעצבן אותי והאמת לא ממש מפריע לי שהם לא הלכו לדרבי. מפריע לי שאנשים משחקים בקקי אבל כשהוא מתהפך עליהם הם מפזרים את זה לכל הכיוונים רק לא להגיד "גם לנו יש חלק בזה"

ואני לרגע לא נכנס פה לכל הפן הזה של הפקרת הקבוצה שזה נושא בפני עצמו

ערב עצוב, ואני באמת לא רוצה לחפור יותר מדי אבל להגיד שלא הודענו לכולם שאנחנו לא ב"סצנה" זה שטויות. אה, וסלח לי על זה שיש אנשים שהולכים עם כובע ברברי! זה באמת מראה שאנחנו מחפשים אלימות.

זה לא מעניין אותנו ואנחנו לא צריכים את זה. אנחנו באים למשחקים כדי לעודד את הקבוצה שלנו.

ללכת למשחק ולקוות שהערב לא יגמר עם נפגעים? אמממ אני חושב שפספסנו קצת את המטרה.

אתם אולי אוהבים לתאר את הגייט כילדים בני 15 אבל יש בארגון אנשים חזקים שלא מפחדים להגן שצריך, וכן עשינו את זה גם במפגש האחרון שלנו עם אוהדי הפועל בספורטק.

אני לא צריך ללכת למפגש פתיחת עונה עם חברים שלי ולחזור הביתה עם מכה בראש (עד עכשיו לא יודע ממה...) ומשקפיים שבורים (ואני יצאתי בזול, היו אנשים שסיימו את אותו הערב במיון)

וכמובן שזה לא המקרה היחיד...

יכול להיות שהיינו צריכים לעשות דברים אחרים לקראת המשחק הזה, אבל אפשר להבין מאיפה הצעד של הארגון נובע.

"איפה הקהל של מכבי" נזרקה השאלה באולם הקטן והקומפקטי בהדר יוסף, פעם אחר פעם. התשובה היא פשוטה - הוא בבית. כבר שנים הוא בבית. רואה כיצד הנהלה מנוכרת שולחת אותו "לראות את המשחק בטלוויזיה" ומרחיקה אותו ממנה, צעד אחד צעד. גם ביורוליג, 11 אלף מנויים, תפסו להם את הכסאות. כי בסופו של דבר זה מה שחשוב למכבי ת"א, אלה שיש להם מספיק בכדי לשלם על מנוי.

עצוב.

עם משהו אחד אני מסכים בענק עם ורטיקל, וזה שאתם לא יכולים לעלות לפייסבוק תמונות מטושטשות פנים, אבוקות באימונים, אבוקות בלילות מאחורי שלטי הארד-קור - ולהגיד שזה לא לצייר את הארגון כאולטראס. גם אם נתעלם מכובעי הברברי (למרות שגם בזה הוא צודק לדעתי, רק כדי לאזן את תאוריית ה"שני אנשים" של רביד).

ורטיקל צודק באלף אחוז וזה בדיוק מה שטענתי בתגובה שלי, כשכתבתי בתחילת הנושא שלכל ארגון יש השלכות למעשיו, לטוב ולרע. אתם יכולים לזלזל בכובעים או בכרזות עם ציורים, אבל עובדה, ארגוני אוהדים אחרים רואים את כל זה ומבינים שיש מולם ארגון אוהדים שנמצא ב"סצנה".

בדרבי האחרון שנכחתי בו, עונה שעברה בבית מכבי, הגיעו גייט 11 ועשו קונטרה להפועל בתפאורה (לא במתכוון?), הגיעו עם כיסויי פנים, אנשים ביציע שכחו שיש גם מחוץ ליציע והתגרו בשלל צורות (לפני שזה הסתיים בהפסד). זה ארגון שמרשה לעצמו להיות כמו כולם אבל רוצה להשאיר את האלימות בצד. זה לא עובד ככה.

הגייט 11 (גם דרך תגובות של אנשיו פה) אומר בכל מקום שהוא לא רוצה אלימות. בשביל זה צריך להפסיק להגיע עם הברברי, להפסיק עם ההארדקור, להפסיק עם קונטרות והקנטות בתפאורות וכל מה שיוצא בזה. אתה לא יכול להתנהג כמו כולם ואז לא להבין למה אתה שק החבטות של הליגה בכל הקשור לאלימות.

אי אפשר להראות כמו,להשמע כמו ואחרי זה להתנער מהכל כשזה בא נגדך.

איפה שיש כובעי ברברי, טשטוש פנים, אבוקות באימונים ושלטים עם סממנים של אולטראס שמוכרים בארץ ובאירופה יהיה גם בלאגן.

או שאתה בתוך זה או שאתה בחוץ. רק לא באמצע. כי מה שנראה ונשמע כמו אולטראס אבל לא כזה בתאכלס יהיה בבעיה בשלב כזה או אחר.

הגייט אני מניח נמצאים בין לבין ומעדיפים להיות מחוץ לסצנה על סמך כל הפעולות שלהם ובעיקר לפי ההחרמה. אם ההתנהלות בפועל תהיה דומה אז הם לא יצטרכו להחרים משחקים של מכבי

אם אני אחראי על ארגון שיש בו כמות ילדים/נשים/לא יודע מה מונע הצגוננות עצמית מינימלית אני לא מגיע לדרבי וחא לוקח אחריות על הילדים האלה.

גם אם הם טעו בכל המסביב,עדיף להיות חכם מצודק.

אני לא חושב שהפורום זה המקום לביקורת מהסוג הזה כי זה אוהדי מכבי בסופו של יום וחימום האווירה מיותר.

אם אני יודע על כמה חברה שבראש הגיייט אז בטוח ש90 אחוז כאן יודעים יותר טוב.

אפשר ורצוי לפנות אליהם באופן פרטי בשביל הביקורת על ההתנהלות.חבל על אנטי כזה גדול שיופנה לאנשים טובים.

מצטער אבל פנו אליהם מספיק גם בצינורות אחרים.

הם בוחרים להמשיך ואח"כ לצייר את זה כאנשים שבסה"כ מנסים למנוע אלימות

יש גבול לדמגוגיה, באמת.

מסכים עם החבר'ה פה. ורטיקל וזיגיפלד צודקים.

ארגון אוהדים הוא ארגון אוהדים וזה על כל המשתמע מכך, אם לא אז מה הטעם בארגון?

במיוחד בקבוצה מספר 1 בארץ, אי אפשר לנהל ארגון בלי אלימות, רעש ובלאגן.

הכדורסל הפך להיות מנוכר ומרוחק מהקהל בצורה שהיא בלתי נתפסת,

החל מההתנהלות של ההנהלה, השחקנים המאמנים ועד למחירי הכרטיסים.

אולי ההנהלה בכדורסל מעדיפה שיהיו 11 אלף איש כל יום חמישי שיצאו מהאיצטדיון 5 דקות לסוף וישרקו שלא הולך לדקה מאשר שלמכבי יהיה קהל אמיתי שיגיע גם לדרבי.

יש המון המון טעם לפגם באי הגעה לדרבי חוץ, אני לא מכיר את החבר'ה מהגייט ויכול להיות שהם נשמות טובות אבל ארגון אוהדים של קבוצה בסדר גודל הזה חייב להגיע לדרבי ואם לא אז אין לארגון זכות קיום.

מכבי כדורסל וה"קהל" שלה מרחיקים את האוהדים האמיתיים מהקבוצה והמשחקים ולכן אותי הם הפסיקו לעניין ואני מניח שעוד רבים מכדורגל אחרים חושבים ככה.

שון ג'יימס קפטן..נו באמת.

בתור מישהו שקבוע ביד אליהו ב10 שנים האחרונות, אני יכול להגיד (אולי ללא קשר לדיון הזה) שנראה שהנהלת מכבי עושה הכל כדי ששער 11 לא יהיה קיים. אם זה העלאת מחירים, (מנוי לשער 10 או שנמצא באלכסון עולה יותר מפי 2 ממנוי ל11 וככה מכבי אשכרה מקטינים את הגוש המעודד), אם זה חוסר שיתוף הפעולה וההתנכרות מהקהל, ועוד ועוד.

תוסיפו לכך את הפילוג הדבילי לדעתי בין 11 ל7 (ואני אומר את זה ממקום של מישהו שהיה כמה שנים טובות בגייט 11) ותקבלו גוש עידוד אחד בינוני ב11 שתקוע בסוף העולם ולא מצליח להשפיע על העידוד כמו שהיינו רוצים, ועוד גוש קטן ב7 ששר שירים אחרים לגמרי מ11, ותקבלו את המראה של אוהדי מכבי בכדורסל היום.

לא שאני אפסיק ללכת לכדורסל, אבל חבל לי מאוד שזה מה שנהיה מיד אליהו.