Jump to content

החרמת הדרבי

eliran ben ezri

Recommended Posts

קודם כל מכביסט חולוני - יש בנושא הזה ובכלל בדיונים שהתפתחו לגביי ההחלטה של הארגון בשבוע האחרון המון ירידה/ביקורת על הארגון. אולי אתה אישית לא הפנית ביקורת כזאת, אבל היא קיימת ואליה כיוונתי את תגובותיי.

בלי לנקוט עמדה, אני רק אשאיר את זה כאן

אדלשטיין הגיב על אי הגעתם של אוהדי מכבי ת"א: "עזבו, זו פרובוקציה. זה איזשהו מהלך להשיג יתרון בהמשך במשהו אחר"

אין לי בעיה לתת פה את דעתי על כל הנושא אבל יש לי שאלה אחרת:

למה אנשים שלא רוצים להסתבך באלימות נקראים קוקסינלים? בשביל מה צריך את זה?

כמו שאמר עודד וייס בן אדם חכם שלמדתי ממנו המון: "לדמעות של אמא אין צבע"

אין פה הפניית אצבע מאשימה כלפי ארגון הגייט כי הם באמת עושים עבודה מדהימה ונותנים מזמנם ומירצם וזו החלטתם אז מכבדים אותה אך האכזבה היא מההנהלה שלא משכה את הכרטיסים כי יש עוד אוהדי מכבי חוץ מהם שרצו ללכת למשחק,ודווקא לשדר מסר של ספורטיביות ולנצח אותם במגרש שלהם ולחגוג להם בפנים- אין יותר מרגש מזה.

אם זה היה מכוון אליי, כתבתי שתמכתי בצעד שלהם. הם כן היו צריכים לדאוג לכך שיתאפשר למי שרוצה להגיע, כי יש אוהדים שלא מפספסים דרבי ואין סיבה שהם יפספסו את של מחר. אני לא חושש להגיע מחר וייתכן שאעשה זאת, לא מוצא סיבה שלא - כי אני לא חלק מארגון שלמעשיו יש השלכות.

אני אוהד מכבי תל אביב, לא אוהד גייט 11, לא השחקן ה-12 ולא הפנאטיקס. את ההשלכות למעשיהם הם סופגים ובאותה מידה גם מרוויחים מפעולות אחרות שלהם. אני עומד מאחורי הארגונים כשאני יכול או כאשר מתאפשרת לי ההזדמנות, אני לא חושב שיש כאן מישהו שיעיד אחרת, אבל משחק זו חובתי ומתוקף היותי אוהד אני לא מוצא סיבה שלא להגיע, גם אם הארגון המוביל דואג לביטחונו האישי (וזה לגיטימי וצודק)

ההודעה שלי לא הייתה מיועדת ספציפית אלייך אלא בכללי. לדעתי ארגון אוהדים כמו הגייט הוא ארגון שמונע מאהבת מכבי לפני הכל. העניין הוא שזה ארגון בגוון אחר. הם לא אולטראס ולא מתיימרים להיות. הארגון מורכב מילדים והוא לא בכיוון של אלימות כך שאין סיבה שיסכן את הילדים שנמצאים בו. אני אישית מאוד מעריך את זה שהם מגיעים מתוך כוונה לתמוך במכבי ולא מעניין אותם משחקי הכבוד והאגו המזויינים בין האוהדים (במגרש הכל כשר, הכוונה היא מחוץ למגרש) כי בסופו של דבר אלימות פוגעת גם באוהדים שלא קשורים ועל זה אין ויכוח. מעבר לזה, בזמן שאוהדים רבים בכלל לא מודעים לתוצאות משחקי הליגה, הגייט דואגים להגיע לכל משחק ולתמוך בקבוצה ואף מרימים הסעות ומכירת כרטיסים מטעם הארגון וזה מערך לא פשוט וראוי לציון.

ההחלטה שלהם לא להגיע למשחק היא לא כי הם לא רוצים אלא כי הם לא סומכים על הגורמים הרלוונטים שידאגו להם. לגיטימי. אם הקהל שלנו מגיע יש כאן הצהרה ש"הכל בסדר" והקהל שלנו יכול להגיע, אבל בפועל הגורמים הרלוונטים לא באמת מכירים את יחסי הכוחות בין הקהל ולא יודעים להבדיל בין ארגון לבין שאר הקהל, כך שבסופו של דבר הם היחידים שנפגעים בזה. ותאמין לי שאני מבין אותך לגמרי - אני רק מכבי. לפני אחים לסמל ולפני הכל. קודם כל טובת מכבי. אבל מכבי בשבילי זה לא רק הקבוצה, מכבי זה גם האוהדים שמלווים אותה. ואני חושב שהתגמול הראוי של הגייט לכל התמיכה שלהם בקבוצה היא לפחות שהקהל יגלה סולידריות ולא יגיע לדרבי. לא יקרה שום אסון. מכבי לא תהיה מופקרת ואם היא מישהו כאן דואג שהיא תהיה מופקרת שישאל את המשתמש "טלקר" אם הוא יכול לארגן לו כרטיס טיסה לבלגארד כדי שיתמוך במכבי גם במשחק חוץ בפרטיזן.

שמח שערכת חלק מההודעה הראשונית שלך, אבל לא באמת סיימת עם העריכה אם אתה באמת חושב שהגייט בסדר.

לא אמרתי שהם בסדר, בהחלטה הנוכחית אני לא מסכים איתם בכלל אבל זה מה שהחליטו אז צריך לכבד את זה אבל דחיל ראבאק שמעון תמכור לאוהדי מכבי אחרים ונוציא להם תעיניים לנבלות האלה.

לא אמרתי שהם בסדר, בהחלטה הנוכחית אני לא מסכים איתם בכלל אבל זה מה שהחליטו אז צריך לכבד את זה אבל דחיל ראבאק שמעון תמכור לאוהדי מכבי אחרים ונוציא להם תעיניים לנבלות האלה.

אתה מוכן ללכת למשחק ולהסתכן בזה שתקבל מכות

ולא יהיה מי שיעזור לך ?

אתה מוכן ללכת למשחק ולהסתכן בזה שתקבל מכות

ולא יהיה מי שיעזור לך ?

יש משטרה ואבטחה אז הכל בסדר, זה לא פלסטין, כולה אוהדי הפועל בהדר יוסף. אהבתי את ה "תסתכן בלקבל מכות", אני לא גיבור גדול אבל אף אוהד הפועל לא יתקרב ל115 ק"ג שלי ואם כן אז יקבל אחת.

רציתי ותכננתי ללכת אבל אם כל הארגונים לא הולכים אז אני מוכן לוותר על הדרבי הזה שגם ככה המשמעות הספורטיבית שלו זניחה.

כל הכבוד לגייט על ההחלטה האמיצה שלהם (שימו לב שאמרתי החלטה אמיצה, לא נכונה כי אין פה החלטה נכונה ולא נכונה). אנחנו חייבים להיות מאוחדים וטוב עשתה ההנהלה שמכריחה אותנו להיות כאלה רק חבל שזה חוסך לנבלות הרבה כסף. אולי היה עדיף לקחת את הכרטיסים ופשוט לא לנצל אותם ככה לפחות היינו מכניסים להם בקטנה ולא מחזקים את הביתיות שלהם.

יש משטרה ואבטחה אז הכל בסדר, זה לא פלסטין, כולה אוהדי הפועל בהדר יוסף. אהבתי את ה "תסתכן בלקבל מכות", אני לא גיבור גדול אבל אף אוהד הפועל לא יתקרב ל115 ק"ג שלי ואם כן אז יקבל אחת.

וואי אני כזה גדול אני סוסון אף אחד לא יתקרב. אל תשכח שאם מוכרים כרטיסים, יהיו שם גם ילדים קטנים וכאלה ששוקלים חצי ממך.

ואל תשחק אותה אדיש, אוהדי הפועל הם חולי נפש ואין להם אלוהים, לא חסר דוגמאות. אם הם היו עושים מה שהם עושים מחוץ לאולם, חצי מהם היו מאחורי סורג ובריח.

וואי אני כזה גדול אני סוסון אף אחד לא יתקרב. אל תשכח שאם מוכרים כרטיסים, יהיו שם גם ילדים קטנים וכאלה ששוקלים חצי ממך.

ואל תשחק אותה אדיש, אוהדי הפועל הם חולי נפש ואין להם אלוהים, לא חסר דוגמאות. אם הם היו עושים מה שהם עושים מחוץ לאולם, חצי מהם היו מאחורי סורג ובריח.

בלי הערות כאלה, תודה. אני מדבר אך ורק בשם עצמי, אני לגמרי מבין אי הגעתם של ילדים אבל וואלה אתם מגזימים "חולי נפש,אין להם אלוהים,סורג ובריח", בינתיים ראיתי רק שמרססים כתובות נאצה ובורחים, וגם אם כאלה אולטראס רעולי פנים מפחידים אחושרמוטה, אותי זה מצחיק כי וואלה זה לא מפחיד אותי.

אני באמת צריך לספר לך על מה שהקהל של הפועל עשה ועושה?

להזכיר לך את השיגור של נור התאורה ליציע שלנו (יותר מפעם אחת)? יקיר אילוז? אדהם שביטה? קריאות שואה? התעללות בבעלי חיים תוך כדי משחק? ביזוי ההמנון? תקיפת אוהדי מכבי\ביתר ועוד? תקיפת שופט? הטחת אין ספור חפצים למגרש? ניסיון לירי רקטות לבלומפילד בזמן משחק של מכבי?

יש עוד כל כך הרבה מקרים שאין מה להכביר במילים.

בעיה נוספת בתגובה שלך - "אני לגמרי מבין אי הגעתם של ילדים" ואני שואל למה? למה ילד צריך לפחד לבוא? הגייט צודקים שהם לא רוצים לבוא, למה לבוא ולהפגע סתם? לא צריך לחכות שיהיו הרוגים. צריך ללמוד ממקרי עבר במקומות אחרים ולהעביר את החוק שיש במשחקים של אולימפיאקוס ופנאתנייקוס.

יאלה למה מי הם בכלל עשיתם אותם עבריינים מהעולם התחתון בושה וחרפה שהגענו למצב שאנחנו לא הולכים למשחק נגדם כי מפחדים לקבל מכות

יאלה למה מי הם בכלל עשיתם אותם עבריינים מהעולם התחתון בושה וחרפה שהגענו למצב שאנחנו לא הולכים למשחק נגדם כי מפחדים לקבל מכות

אחרי זה מתפלאים למה אין קהל במגרשים.

אני באמת צריך לספר לך על מה שהקהל של הפועל עשה ועושה?

להזכיר לך את השיגור של נור התאורה ליציע שלנו (יותר מפעם אחת)? יקיר אילוז? אדהם שביטה? קריאות שואה? התעללות בבעלי חיים תוך כדי משחק? ביזוי ההמנון? תקיפת אוהדי מכבי\ביתר ועוד? תקיפת שופט? הטחת אין ספור חפצים למגרש? ניסיון לירי רקטות לבלומפילד בזמן משחק של מכבי?

יש עוד כל כך הרבה מקרים שאין מה להכביר במילים.

בעיה נוספת בתגובה שלך - "אני לגמרי מבין אי הגעתם של ילדים" ואני שואל למה? למה ילד צריך לפחד לבוא? הגייט צודקים שהם לא רוצים לבוא, למה לבוא ולהפגע סתם? לא צריך לחכות שיהיו הרוגים. צריך ללמוד ממקרי עבר במקומות אחרים ולהעביר את החוק שיש במשחקים של אולימפיאקוס ופנאתנייקוס.

מינימום ארגון טרור. הם לא הגבעתרון כן ואני נגעל מקריאות השואה אבל עדיין הם לא מרתיעים אותי בקמצוץ. יוון זה לא ישראל, שם אוהדים של א.א.ק, פאוק,אריס,פאו וכו' זה אפילו לא דומה למה שיש בארץ. לפעמים התקשורת מנפחת את מקרי האלימות וזה אין וכאפס לעומת מה שקורה בעולם, כמובן שזה לא המצב האידיאלי אבל המצב שלנו יחסית טוב. ולגביי ילדים במשחק כזה טעון הם לא צריכים לספוג את כל אווירת השנאה ושוטרים בכל מקום עם סוסים, לא בשבילם.

מינימום ארגון טרור. הם לא הגבעתרון כן ואני נגעל מקריאות השואה אבל עדיין הם לא מרתיעים אותי בקמצוץ. יוון זה לא ישראל, שם אוהדים של א.א.ק, פאוק,אריס,פאו וכו' זה אפילו לא דומה למה שיש בארץ. לפעמים התקשורת מנפחת את מקרי האלימות וזה אין וכאפס לעומת מה שקורה בעולם, כמובן שזה לא המצב האידיאלי אבל המצב שלנו יחסית טוב. ולגביי ילדים במשחק כזה טעון הם לא צריכים לספוג את כל אווירת השנאה ושוטרים בכל מקום עם סוסים, לא בשבילם.

אני מבטיח לך שאנשים ששוקלים פעמיים אתה (בהגזמה כן? אבל הבנת את הכוונה) קיבלו מכות של החיים במשחקי כדורגל/כדורסל, אין לזה שום קשר לגודל או עוצמה שלך כשמגיעים עליך עשרות אוהדים ביחד. אתה לא צריך אירגון טרור או אוהדי מיוון מולך כדי שיהיה בלגאן, מספיק כמה מטומטמים שיתחילו משהו שיגמר ברע, מולם או מול שוטרים. הדר יוסף לא בדיוק אולם עם הפרדה ראויה, במיוחד לאירוע טעון כמו דרבי ועוד יותר במיוחד אם בדיוק שבוע אחורה היה לך בלאגן עם בדיוק אותם חבר'ה לפני המשחק מול פ"ת שלא אופתע אם ידרבן אותם לעשות שטויות. לא נכנס כרגע להחלטה של ההנהלה לא למשוך בכלל כרטיסים, אבל סביר להניח שהסיבה של הגייט מספיק טובה אם החליטו לא להגיע למרות שהם מגיעים לכל משחק ולכל חור בארץ.

בלי להתייחס לכלום או להוסיף כלום לדיון (כי אני תמיד משתדל לא להגיב לנושאים שיתסיסו אנשים לפני דרבי), רק אציין משהו קטן שטעו כאן כמה פעמים - לכם יועד יציע נפרד מאחורי הסל בצד שרחוק מהגוש המעודד. זה לא היה אמור להיות בתוך היציע הכללי.

זהו, תמשיכו בדיון.

אני לא מבין את הקטע שאי אפשר ללכת.

אם היה משחק של מכבי (כדורגל) ולא היו לוקחים תכרטיסים (מכל סיבה שהיא) הייתי רוצח את מי שצריך עד שהיה לי כרטיס.

זה נשמע לי ממש מוזר.

לא מובן בעליל.

בלי הערות כאלה, תודה. אני מדבר אך ורק בשם עצמי, אני לגמרי מבין אי הגעתם של ילדים אבל וואלה אתם מגזימים "חולי נפש,אין להם אלוהים,סורג ובריח", בינתיים ראיתי רק שמרססים כתובות נאצה ובורחים, וגם אם כאלה אולטראס רעולי פנים מפחידים אחושרמוטה, אותי זה מצחיק כי וואלה זה לא מפחיד אותי.

אפשר להסתובב איתך?

ערן, רק תדע שארז גם טען שיש אוהדי מכבי שמגיעים למשחקים של הפועל כי כיף להם.

לא הייתי לוקח את מה שהוא אומר כתורה מסיני.

יש לי רק שאלה לאלירן ולכל היורדים והמזלזלים בארגון, איפה הייתם במשחקים נגד אשקלון, גליל בחוץ?

אתם מתעדכנים בתוצאות בכלל (לא מדבר אפילו על לבוא למשחקים)??

אני בטוח שאני יכול לנחש את התשובה של כמעט רובכם

אתם לא חיים את הקבוצה ומה שמסביב 24\7 כמו האנשים בארגון, קצת תמוה לי איך אתם מבקרים את הארגון שאפשר לספור את המשחקים שהגעתם בכמה שנים האחרונות על יד אחת.

אז וואלה, להתעורר כשיש דרבי והחלטה קיצונית הכי קל נכון? תאמינו לי לנו קשה פי אלף מכם לא להגיע, אז כנראה שההחלטה באה ממקום מסויים ויש לה איזהשהי הצדקה לא?

תחשבו פעמיים לפני שאתם כותבים דברים כאלה.

אני לא מבין את הקטע שאי אפשר ללכת.

אם היה משחק של מכבי (כדורגל) ולא היו לוקחים תכרטיסים (מכל סיבה שהיא) הייתי רוצח את מי שצריך עד שהיה לי כרטיס.

זה נשמע לי ממש מוזר.

לא מובן בעליל.

ואם הפאנטיקס היו מודיעים שהם מחרימים את אותו משחק איך היית לוקח את זה?