Jump to content

קונצרט אליהו

kutomer

Recommended Posts

1469787_10151696260636831_2103915979_n.j

ישבתי והסתכלתי על התמונה הזאת בפייסבוק בערך 20 דקות ופשוט לא ידעתי אם לצחוק או לבכות.

כואב לי לראות מה עושים מהאולם הנפלא הזה, בקרוב - אפליקציה שגם מעודדת בשבילך.

הדבר הזה הוא ממש לא הבעיה שלנו. העולם מתקדם, ויש דברים שצריך לדעת לקבל.

הבעיה האמיתית והמרכזית שלנו היא שאין לנו יציע של אלפיים איש מאחורי הסל שיכולים לעמוד ולדחוף את הקבוצה.

אם היה לנו דבר כזה (וזה פועל יוצא של החלטת הקבוצה שלא יהיו יותר מדי מקומות עמידה+מחירי מנויים), למי אכפת אם מישהו יכול לקבל משלוחי מזון לכיסא שלו.

אבל אנחנו מתלוננים על זה בפורום הזה כבר כמה שנים, ולצערי אף אחד מאיתנו לא עושה כלום (חוץ מאותם אוהדים שמגיעים ומעודדים כמובן), ויותר גרוע מזה, זה גם נראה שכבר ממזמן אין לנו כלים כדי לשנות את זה.

לא הבנתי מה הקשר בין אפליקציה, שאתה בעצם מחליט אם להשתמש בה או לא, בשביל לקנות אוכל ולא לקום מהמקום לבין לעודד....

זה קשור, משנה לשנה ניתן להרגיש כמה הקבוצה עוברת תהליך של התמסחרות, איך אחוזי האנשים שמכבי מעניינת להם את הביצה עולים, איך כל פעם שאתה מעודד כל היציע מסתכל עליך כאילו אתה הפריק ולא הם.

זה עוד שלב בדרך לאולם קונצרטים או הצגה בהבימה, זה שאנשים יקבלו את האוכל שלהם למקום לא קשור באופן ישיר לעידוד אבל, האוויריה הכללית שנוצרת מכל הדברים האלו היא פשוט של קונצרט.

אני מסכים הבעיה הכי גדולה של הקבוצה היא העובדה שאין לנו שער עידוד של 2000 איש, אין לי מושג מה אפשר לעשות בנידון, אם בכלל.

קודם כל, כאשר מדברים על שינוי אווירה כן או לא ומה שקורה בכדורסל אסור להתייחס למשחקי ליגה רגילים.

אלו, ואני חוזר ומדגיש את זה בכל הזדמנות כאן- מאז ומעולם היו משעממים וחסרי אווירה. יתרה מזאת, המצב בעשור וקצת האחרונים במשחקי הליגה הרגילים טוב בהרבה ממה שהיה בעבר הרחוק, אז היו משחקים של 300-500 צופים ביד אליהו, שזה בית קברות וכמו משחק אימון. המצב היום, עם 3000-4000 איש, אפילו אם הם לא מעודדים במיוחד, עדיף בהרבה על משחק אימון בהיכל מול כמה מאות אנשים.

לגביי גוש עידוד למטה: לא יקרה, אין סיכוי. מאז ומתמיד הקבוצה העדיפה שלמטה יהיה יקר יותר מלמעלה , וזה לא חדש. הייתה תקופה קצרצרה שהיה מעין גוש עידוד בשער 7 למטה, ב-1995, אבל זה נעלם מיד כשעונה אח"כ כמות המנויים גדלה.

לגביי יציעים לא מסומנים למעלה: אם אני לא טועה, נכון להיום למעלה יש רק 2 יציעים לא מסומנים- 6 למעלה, ו-12 למעלה. עד 2006 היו למעשה 6 יציעים לא מסומנים למעלה- כל אלו מאחורי הסל (בכרטיסים, למי שזוכר, היה כתוב 5-6-7 גוש עליון לא מסומן או לחילופין 11-12-1 גוש עליון לא מסומן).

אני מסכים לחלוטין שיש תהליך התמסחרות בכדורסל, אני לא נהנה מחגיגת הפרסומות המעיקה הזו ולא יכול לשמוע את השם אלקטרה כבר. לצערנו, זו אחת הנגזרות לכך שהפדרמנים לא מביאים תקציב גבוה במיוחד. אחד הדברים האהובים עליי בכדורגל זה לשמוע את שי סידי אומר "מכבי תל-אביב". בלי פרסומות, ובלי כלום. משהו קטן, אבל סמלי....

ועדיין, בעונה הטובה האמיתית האחרונה, לפני 3 עונות, עם כל השטויות האלה הייתה אווירה טובה בהיכל, בטח ובטח במשחקים החשובים (בסדרה נגד ויטוריה היה טוב מאוד).

לגביי גוש עידוד למטה: לא יקרה, אין סיכוי. מאז ומתמיד הקבוצה העדיפה שלמטה יהיה יקר יותר מלמעלה , וזה לא חדש. הייתה תקופה קצרצרה שהיה מעין גוש עידוד בשער 7 למטה, ב-1995, אבל זה נעלם מיד כשעונה אח"כ כמות המנויים גדלה.

שיבטלו את שער 6/7 ושיהפכו את הקשת של 11-12-1 ליציע עמידה בחלק התחתון שלו, כמה זה פוגע בתקציב?

לדעתי העידוד שהקבוצה תקבל+האווירה שתהפוך את המשחקים למשהו הרבה יותר נעים+קצת גוון שונה בהיכל של אנשים שיגרום להזדהות (מיום ליום ליד אליהו מודבקת הסטיגמה של רולקסים בלבד) לאורך זמן ישתלמו לנו כלכלית.

אני מאוד בעד שהקבוצה תמצא דרכים לייצר הכנסות, גם אם לפעמים זה צורם. בסה"כ זה הולך לחיזוק הקבוצה.

אבל באותה נשימה צריך לשמור על איזון ולהבין שאובר התמסחרות, גם אם בטווח הקצר נכנס יותר כסף, יכולה בסופו של דבר להוביל לכך שבעתיד יכנס פחות.

הכוח המרכזי של מכבי מעולם לא היה עשר אלף האוהדים ביד אליהו, אלא מאות האלפים שבבית ושראו בטלויזיה מכבי.

הם אלה שבגללם יד אליהו סגור למנויים (כי שיש ביקוש והיסטריה, אז אנשים משריינים מקום) והם אלה שבגללם ספונסרים באים.

זה נכון שאהדה למכבי לא כמו פעם (נתוני הריינטייג למשל), משלל סיבות, לדעתי זה גם קשור לזה שהחלו לעלות מחירי מנויים במספר פעימות לאורך השנים, ובכך מכבי התנתקה מכמה אוכלוסיות.

שיבטלו את שער 6/7 ושיהפכו את הקשת של 11-12-1 ליציע עמידה בחלק התחתון שלו, כמה זה פוגע בתקציב?

לדעתי העידוד שהקבוצה תקבל+האווירה שתהפוך את המשחקים למשהו הרבה יותר נעים+קצת גוון שונה בהיכל של אנשים שיגרום להזדהות (מיום ליום ליד אליהו מודבקת הסטיגמה של רולקסים בלבד) לאורך זמן ישתלמו לנו כלכלית.

אני מאוד בעד שהקבוצה תמצא דרכים לייצר הכנסות, גם אם לפעמים זה צורם. בסה"כ זה הולך לחיזוק הקבוצה.

אבל באותה נשימה צריך לשמור על איזון ולהבין שאובר התמסחרות, גם אם בטווח הקצר נכנס יותר כסף, יכולה בסופו של דבר להוביל לכך שבעתיד יכנס פחות.

הכוח המרכזי של מכבי מעולם לא היה עשר אלף האוהדים ביד אליהו, אלא מאות האלפים שבבית ושראו בטלויזיה מכבי.

הם אלה שבגללם יד אליהו סגור למנויים (כי שיש ביקוש והיסטריה, אז אנשים משריינים מקום) והם אלה שבגללם ספונסרים באים.

זה נכון שאהדה למכבי לא כמו פעם (נתוני הריינטייג למשל), משלל סיבות, לדעתי זה גם קשור לזה שהחלו לעלות מחירי מנויים במספר פעימות לאורך השנים, ובכך מכבי התנתקה מכמה אוכלוסיות.

אמן,

אני באמת לא חושב שזה יפגע בתקציב באופן כזה חמור, זה נטו עניין של החלטה ורצון.

הדבר הזה הוא ממש לא הבעיה שלנו. העולם מתקדם, ויש דברים שצריך לדעת לקבל.

הבעיה האמיתית והמרכזית שלנו היא שאין לנו יציע של אלפיים איש מאחורי הסל שיכולים לעמוד ולדחוף את הקבוצה.

אם היה לנו דבר כזה (וזה פועל יוצא של החלטת הקבוצה שלא יהיו יותר מדי מקומות עמידה+מחירי מנויים), למי אכפת אם מישהו יכול לקבל משלוחי מזון לכיסא שלו.

אבל אנחנו מתלוננים על זה בפורום הזה כבר כמה שנים, ולצערי אף אחד מאיתנו לא עושה כלום (חוץ מאותם אוהדים שמגיעים ומעודדים כמובן), ויותר גרוע מזה, זה גם נראה שכבר ממזמן אין לנו כלים כדי לשנות את זה.

מגעילה אותי ההתמסחרות של הכדורסל.יד אליהו הפך מהאולם הכי חם באירופה להיכל נוקיה.טבעת תחתונה של אנשים שלא באמת אכפת להם איך יגמר המשחק,שעושים מנוי בשביל המעמד ובורחים לפני סיום המשחק גם אם 40 הפרש על צסק״א.המחירים יקרים ומרחיקים אוהדים צעירים מהקבוצה.האנשים שכן מעודדים תקועים ליד התקרה ואפילו שי סידי לא מספיק כדי לגרום לקהל להוציא הגה.2 דברים לסיום-אם אני אוהד מגיל 0 של המועדון והולך בכל שנה ל35 משחקים בערך בכדורגל ורק בשנה שעברה הייתי פעם ראשונה במשחק בדרבי 4 סל (דרך אגב,עוד בושה שהאולם לא מלא אם זה לא יורוליג),זה אומר הכל. 2-עוד פעם אחת אני שומע ״אלקטרה״ אני מקיא על עצמי

מגעילה אותי ההתמסחרות של הכדורסל.יד אליהו הפך מהאולם הכי חם באירופה להיכל נוקיה.טבעת תחתונה של אנשים שלא באמת אכפת להם איך יגמר המשחק,שעושים מנוי בשביל המעמד ובורחים לפני סיום המשחק גם אם 40 הפרש על צסק״א.המחירים יקרים ומרחיקים אוהדים צעירים מהקבוצה.האנשים שכן מעודדים תקועים ליד התקרה ואפילו שי סידי לא מספיק כדי לגרום לקהל להוציא הגה.2 דברים לסיום-אם אני אוהד מגיל 0 של המועדון והולך בכל שנה ל35 משחקים בערך בכדורגל ורק בשנה שעברה הייתי פעם ראשונה במשחק בדרבי 4 סל (דרך אגב,עוד בושה שהאולם לא מלא אם זה לא יורוליג),זה אומר הכל. 2-עוד פעם אחת אני שומע ״אלקטרה״ אני מקיא על עצמי

תמשיכו להתלונן על ה״אלקטרה״ כאילו זו בעיית התמסחרות בלעדית למכבי בזמן שבכל השידורים של הכדורסל שמות הקבצות נכתבים בתור ״מגדל ירושלים״ ״בזן חיפה״ ״פתאל אילת״ ו״ברק נתניה״

בכלל, מצחיק שכל כך הרבה אוהדים שנטשו את הקבוצה לא מפסקים להתלונן כבר שנתיים על הכיסאות הריקים ועל העידוד שנחלש בלי להבין שהם הגורם לכך

אין ספק שההיכל לא מה שהיה פעם אבל אוהדים שבאים לראות הצגה תמיד היו לנו, תפסיקו להתייחס לזה כאל משהו חדש

ובליגה אף פעם לא היה מלא, היום אפילו יש במשחקי ליגה יותר אוהדים מפעם ו5000 אוהדים למשחק מול אשדוד במוצ״ש זה בטח לא בושה.

תמשיכו להתלונן על ה״אלקטרה״ כאילו זו בעיית התמסחרות בלעדית למכבי בזמן שבכל השידורים של הכדורסל שמות הקבצות נכתבים בתור ״מגדל ירושלים״ ״בזן חיפה״ ״פתאל אילת״ ו״ברק נתניה״

בכלל, מצחיק שכל כך הרבה אוהדים שנטשו את הקבוצה לא מפסקים להתלונן כבר שנתיים על הכיסאות הריקים ועל העידוד שנחלש בלי להבין שהם הגורם לכך

אין ספק שההיכל לא מה שהיה פעם אבל אוהדים שבאים לראות הצגה תמיד היו לנו, תפסיקו להתייחס לזה כאל משהו חדש

ובליגה אף פעם לא היה מלא, היום אפילו יש במשחקי ליגה יותר אוהדים מפעם ו5000 אוהדים למשחק מול אשדוד במוצ״ש זה בטח לא בושה.

לא הבנתי את הטענה שלך.זה שגם השאר מתמסחרים אז אין בעיה?.ידוע שאוהדי הצגות תמיד יהיו,הבעיה היא בשנים האחרונות הם הפכו לרוב הקהל.פחות מחצי אולם למשחק ליגה זה גם לא בשמיים,הבעיה שאפילו ב״משחקיח חשובים״-דרבי,ירושלים,חיפה,פלייאוף,האולם חצי ריק. מה זה הזלזול הזה בכל מה שלא יורוליג?. דרך אגב,אני מעולם לא נטשתי את הקבוצה כי אף פעם לא יכולתי להגיע למשחקים במחירים כאלה.אנחנו כל שבת שנייה מוחים על מחירי כרטיסים בכדורגל שעולים על 80 שקל,אז מה נגיד על המחירים בכדורסל שהם מינימום פי 3-4?