Jump to content

בזבוזי הזמן. ומה (אם בכלל?) אנחנו יכולים לעשות עם הדבר הבזוי הזה.

מנש שער 11

Recommended Posts

זה בעיה כי אתה לא יכול לדעת, בשביל למתוח שריר אתה לא חייב שיעשו עלייך פאול.

מספיק שתהיה שחקן קבוצה זין כולשהו, שהתוצאה תהיה תיקו0-0,

והשעון יראה דקה 65 והופה נמתח לך..

מה שנקרא - התחזות, ודינה בדיוק כמו התחזות במקום אחר במגרש.

זה שאין לשופט דרך לוודא ב100 אחוז האם לשחקן באמת נמתח שריר או שהוא מתחזה ? נכון, אבל האם לשופט יש דרך לוודא ב100 אחוז שאין פנדל, והשחקן מתחזה ? גם לא, בדיוק באותה צורה... הוא יכול לסמוך רק על העיניים שלו\של עוזריו - שחקן שברור שלא באמת נפצע או נפגע, הוא מתחזה...

הייתי קובע משהו פשוט- שחקן שנפצע , בטח ב-20 דקות אחרונות, יוצא ל-3 דקות. הכי פשוט, הכי הוגן.

מצד אחד לא עונש קשה מידי לדעתי אם זו פציעה אמיתית, מצד שני ינטרל פציעות מדומות באחוז לא קטן לדעתי.

העניין הוא שזה צריך להיות ברמת הפיפ"א, ואם בעולם זו לא מכה שהורסת את המשחק, בטח ברמות הגבוהות, הם לא ישנו את זה.

צריך לזכור- החוק שיצא בשעתו נגד תפיסת כדור ע"י השוער לאחר שנבעט אליו ע"י שחקן קבוצתו בא אחרי המונדיאל הנורא באיטליה 90' ואחרי שזו נהייתה מכה בכדורגל העולמי ברמות הגבוהות בתחילת ה-90'. בארץ הזוועה הזו הייתה עוד בשנות ה-70 וה-80, למי ששמע פעם על אריה חביב מהפועל יהוד. 15 דקות אחרונות כל משחק הם היו מעבירים ככה והוציאו לכולם את המיץ.

בנתיים עד שכל ההצעות שלא תלויות בנו אלא בחסדי פיפ"א שמישהו שם יחליט מתישהו לשים סוף לתופעה הבזויה ולחייב שופטים להוסיף זמן על פציעות והתחזויות חשבתי על כמה דברים שאנחנו, כקהל, כן יכולים לעשות כדי להשפיע ולהעלות את העניין על סדר היום.

דבר ראשון, אסור לנו להיות שאננים. כמו שפלג אמר פה וכמו שאני אומר כל החיים מתחילת המשחק פשוט להלחיץ בבוז צורם בעיקר בבעיטות שוער וכל התמהמהות שלהם באשר היא. לבוא בגישה מהדקה הראשונה, מהחימום עוד שהם פה במטרה לבזבז זמן ולא לשחק כדורגל. מעבר לזה שזה פשוט נכון, זה גם יכניס את השחקנים שלנו לאטרף ויגרום להם לשחק מהר יותר בחידושי משחק והוצאות חוץ. כי מי שלא ממהר בדקה 20 ימצא את עצמו חסר אונים בדקה 70, ככה זה.

דבר שני, מחאת אוהדים והעלאת המודעות בנושא. לקחת משחק כמו המשחק הבא בבית מול רעננה למשל, ופשוט להציף בשלטים בשלל השערים. שלטים של תוספת זמן עם 15 ו-20 דקות. שלטים כמו שופט תוסיף זמן, בזבוזי זמן עד מתי? כדורגל משחקים 90 דקות? וכו'.

דבר נוסף, מחאה פעילה של הקהל במהלך משחק. לקחת נגיד את דקה 75-80 באותו משחק של שלטי המחאה, וכל אחד ביציע תופס בן זוג, האחד נשכב והשני מותח לו את השריר. זה יהיה להיט אני מבטיח לכם. רצוי גם שנוביל איזה 3-0 ככה שבכל מצב המצלמות יתמקדו בזה.

אני לא חושב שבאמת קורצקי או השופט יראו את השלטים והמחאות ויגידו סבבה, בואו נשחק כדורגל או סבבה, אני באמת אוסיף רבע שעה, אבל אני בטוח שדבר כזה יכול להעלות את המודעות בנושא לפחות לאיזה אייטם בחדשות הספורט / יציע העיתונות. ככה דברים מתחילים.

אני באמת חושב שהפתרון הוא אצלנו.

להוציא את השכונתיות ממועדונים שכונתיים להחריד זה קשה.

מכבי חייבת לדרוס כל מה שזז בלי רחמים.לנצל את המצבים שאנחנו מגיעים אליהם.

שקבוצות יבזבזו זמן ב4-0 כדי לא לקבל את ה5.

זה הכי ריאלי לפחות.

אם נדרוס כמה משחקים ככה,אני חושב שקבוצות יתחילו להתגאות בזה שהם לא עשו שכונה.

קיצור,אכלנו זין בעניין הזה,אבל זה הקוף שיש על גב הקבוצה המובילה בלוזון ליג.כל מה שצריך זה לאנוס ללא רחמים.

זה אולי נשמע מצחיק, אבל הפיתרון הכי טוב להצגות האלה זה לקלל.

אם יבואו לכל שחקן שמשתטח על הדשא ויזרקו לו מילה כמו פריצה/דאבור לגל אראל בבאר שבע, אז הם יקומו (רוב השחקנים ערסים. סמכו עליי, הם יקומו) ויראו שהם לא באמת פצועים, ולאט לאט יתחילו גם להוציא להם צהובים.

לראות את השחקנים שלהם נשכבים על הדשא ומבזבזים זמן פשוט מוציא אותי מהכלים, באמת שהתעצבנתי הרבה יותר מאשר מתי שקיבלנו את הגול..

אתה מדבר על לשנות את החוקים. כרגע, מותר להם לעשות את זה וזה צעד לגיטימי, גם אם אני לא אוהב אותו. עד שלא יקבעו ששחקן שזייף מתיחה (ואיך אפשר לקבוע את זה??) מורחק לשלושה משחקים, מותר להם לעשות את זה.

בדיוק כמו שאר בזבוזי הזמן וזיופי הפציעות.

כתבתי קודם - יפה לכם ששיחקתם ככה מול פרנקפורט (ברצינות), אבל אין לכם שום זכות לדרוש מקבוצות אחרות לשחק לפי הסטנדרטים של מכבי. הם קבוצות אחרות עם מטרות אחרות.

אין לי שום בעיה עם מה שבארסה עשו (יש לי בעיה עם בארסה בכלליות, אבל במקרה הזה הם נקיים), וגם אני רוצה שהקבוצות יפסיקו לעצור לבד את המשחק ושהשופט יהיה היחיד שיקבע את זה. אבל זה לא קשור לזה שיש להם כל זכות לעשות את זה.

רק קבוצות קטנות עושות את זה? נכון. הם פשוט מכירים בזה שכאן הם קבוצה קטנה מכם שהייתה בעמדה טובה מולכם, ופעלו לפי זה. אני בטוח שמול קבוצה מליגה לאומית הם לא היו מזייפים ככה פציעות, כי מולם הם לא קבוצה קטנה.

ברור שכרגע מותר להם, אם היה חוק שאוסר בזבוזי זמן הנושא לא היה עוסק במה אפשר לעשות בקשר לזה.

ההתייחסות שלך לא נכונה כי אתה מגדיר מראש את העצירה של המשחק ככלי לגיטימי, והיא לא. אני לא מצפה מהם לשחק מהר או פתוח, אבל קהל לאורך זמן לא יבוא לראות משחקים כאלה. וגם זה אינטרס של קבוצות קטנות.

שיעיפו כדורים, שיחזיקו כדור בקרן או כל רעיון יצירתי אחר, אבל לא יכול להיות שאחרי הגול של מכבי פ״ת בדקה ה-77 ועד הדקה ה-95 משחקים 6 דקות.

אין בזה אפילו טיפה של ספורטיביות, ואם הפיתוי גדול מידי למאמנים בלי הבנה טקטית ראויה אז כן, צריך ליצור חוק נגד זה.