Jump to content

בזבוזי הזמן. ומה (אם בכלל?) אנחנו יכולים לעשות עם הדבר הבזוי הזה.

מנש שער 11

Recommended Posts

אפשרות שלישית היא להקפיד על החוקים של היום: השופט יריץ את הסטופר של דבר שנקרא פעם "זמן פציעות" ביד ימין, ויוסיף בדיוק את אותו מספר דקות שרשום שם.

אתה מודע לזה שבמשחק ממוצע משחקים נטו רק בערך 60 דקות, וזה אומר שאתה מאריך כל משחק שאין בו ביזבוזי זמן בחצי שעה כל פעם, כן?

וזה לא רק בארץ - בליגה האנגלית הממוצע עומד על 55 דקות ובליגת האלופות זה על 64 דקות. ההממוצע בארץ (נכון ללפני כמה שנים, שזה הפעם האחרונה שראיתי מחקר שבדק את זה) עומד על 59 דקות, אז המצב שלנו לא רע יחסית.

ברור שאין לזה קשר לתוצאה. והם בזבזו ממש מעט זמן יחסית כי רק בדקה 80 הם השוו והתחילו לבזבז.

אבל זה עדיין היה גועלי ברמות פסיכיות.

חובה לעשות משהו.

הדבר היחידי שאנחנו יכולים לעשות זה לא להגיע למצב הזה.

מגעיל . עוד יותר מגעיל זה שאין דרך לעצור את זה.

ברור שאין לזה קשר לתוצאה. והם בזבזו ממש מעט זמן יחסית כי רק בדקה 80 הם השוו והתחילו לבזבז.

אבל זה עדיין היה גועלי ברמות פסיכיות.

חובה לעשות משהו.

רציני אני שואל אחי, מה אפשר לעשות כקהל? הרי מחצית ראשונה חוץ מהשוער הם שיחקו לגיטימי מה שנקרא, ובדקה 70 או 80 זה כבר מאוחר מידי. ומעבר לזה שזה דופק כל יכולת ליצר איזה שהוא מומנטום של לשכב להם על השער כי בחיים לא יהיו לך 2 התקפות רצופות.

להתנפל על השופט והקוונים? לפוצץ משחק אחד? מה כבר אפשר לעשות?!

זה ברמות של פיפ"א אחי, הנחיה מלמעלה גלובלית לכל ההתאחדויות ואיגודי השופטים לגביי בזבוזי זמן. הרעיונות שלך הם מעולים, אני בכלל בעד לעבור לשחק כמו בכדורסל שבכל פעם שהכדור לא במשחק השעון נעצר וזהו. הבעיה זה איך בכלל מקדמים דבר כזה והשאלה היא אם זה מפריע למישהו שם למעלה או שזה "היופי שבכדורגל" וסבבה לכולם.

אפשרות הזויה אחרת היא פשוט להוסיף את הזמן הדרוש + תוספת "עונש" על בזבוז יתר. כלומר ביזבזו מעל 10 דקות בטופר? נותנים תוספת 20 בלאנקו. אולי ככה אנשים יתחילו להיזהר.

מספיק שיו"ר איגוד השופטים נותן הוראה מיידית לכל השופטים להעניש על בזבוזי זמן, ותראה הקפדה יתרה.

יש לשופטים מרחב תמרון עצום בקביעת תוספת זמן, פשוט צריך לומר להם שיש מכת מדינה כזאת במשחקים נגד מכבי ת"א (או לצורך העניין של כל קבוצה קטנה נגד הקבוצה שנחשבת לגדולה באותו זמן נתון), ולכן ההחלטה של הנהלת האיגוד היא שברגע שהשופט מרגיש שיש בזבוז זמן, הוא חייב להוסיף תוספת זמן גדולה מאוד כדי לקבל ציון גבוה מהמבקר.

תוך שבוע תראה את ההבדל.

חבל על הלחץ דם שלכם.

כדורגל זה אחד ממשחקי הכדור המקצועיים היחידים שהנטו שמשחקים אותו הוא קרוב לחצי מהזמן ברוטו.

בפוטבול יש בערך 10% משחק נטו.

בפוטבול יש בערך 10% משחק נטו.

נכון, אבל מה הקשר?

זה כמו להגיד ששכטר נופל בגלל שיש לו רגל אחת קצרה.

זה לא שייך אחד לשני.

אתה מודע לזה שבמשחק ממוצע משחקים נטו רק בערך 60 דקות, וזה אומר שאתה מאריך כל משחק שאין בו ביזבוזי זמן בחצי שעה כל פעם, כן?

וזה לא רק בארץ - בליגה האנגלית הממוצע עומד על 55 דקות ובליגת האלופות זה על 64 דקות. ההממוצע בארץ (נכון ללפני כמה שנים, שזה הפעם האחרונה שראיתי מחקר שבדק את זה) עומד על 59 דקות, אז המצב שלנו לא רע יחסית.

אתה מודע לזה שבפורום של אוהדי מכבי ת"א, אנחנו רואים משחקים של מכבי ת"א, ואנחנו רואים טוב מאוד מה הזמן שמשחקים פה לעומת המשחקים באירופה.

הממוצע בליגת העל לא מעניין בכלל, הגיוני מאוד שמתוך 7 משחקים בשבוע ב-6 משחקים 90 דקות ורק במשחק שלנו הקבוצות עושות הצגות כי הן רוצות להוציא תיקו.

(לגבי החישוב שעשית, אני לא חושב ש-30 דקות במשחק שחקנים נופלים על הדשא, ודיברתי על המקרים האלה)

ה"תופעה" בזויה ולא לגיטימית בשום צורה שהיא. באמת שלא הייתי כועס על השחקנים אם היו מפוצצים את המשחק או את השופטים במקרה זה. זה מול העיניים שלך יא בן זונה, אחרי שהתוצאה 2-2 תוך חצי שנייה שחקן שלהם שהיה בכלל בקצה השני של העולם נופל ונשכב על הדשא

שוב, שם משחקים אפילו פחות זמן נטו מאשר כאן.

לא יודע כמה זמן משחקים שם, אני רואה כל שבוע הרבה משחקים מאירופה ומה שקורה בליגה זבל שלנו זה ביזיון אחד גדול בהקשר הזה ששחקנים מחליטים ליפול מתי שבא להם.

שעיר לעזאזל.

אני רואה הרבה מאוד משחקים באירופה, גם של קבוצות תחתית.

אף פעם אני לא רואה הצגות וביומי פציעות כאלו. אף פעם.

אז תפסיק לזיין בשכל ותזדיין מכאן

לא יודע כמה זמן משחקים שם, אני רואה כל שבוע הרבה משחקים מאירופה ומה שקורה בליגה זבל שלנו זה ביזיון אחד גדול בהקשר הזה ששחקנים מחליטים ליפול מתי שבא להם.

זה כי הרמה נמוכה.

זה לא שייך לשופט כזה או אחר.

הכי מעצבן היה אחרי השער השני שלהם, שחקן חגג כמו חולה נפש ואיך שמכבי באים לחדש את המשחק הוא נשכב על הדשא.

מכבי חייבים לעשות דבר אחד: לא לעצור את המשחק גם אם לשחקן מולם נקטעה הרגל.

זה קורה רק נגדנו. נגד קבוצות אחרות לא עושים את זה.

ממש מגמתי נגד מכבי.

צריך לחוקק חוק שהשופט לא עוצר את המשחק רק אם שחקן נפגע בראש ובאמת קרה לו משהו, כי זה ברור כל הנפילות האלה גם לשופטים שזה סתם, אבל אין להם מה לעשות והם עוצרים מחשש שיזיינו אותם אנערף.

ואנחנו פשוט לא נוציא את הכדור וגם לא נחזיר.

וככה מתישהו יפסיקו את זה. בפעם הבאה ששחקן נופל ברחבה שלו ממשיכים לשחק שישבור את הנבדל הבן זונה נבקיע להם גול ובסוף יבינו שנגדנו לא עושים את זה יותר.

הממוצע בליגה ירד לפי מה שאני יודע. קראתי איפשהו שבשנה שעברה למשל משחק ממוצע של הפועל משוחק נטו כ-52 דקות (הכי מעט בליגה שנה שעברה).

ובמשחקים של מכבי נגד קטנות אני לא לגמרי משוכנע שמשחקים יותר מ-48 דקות בממוצע, כשתוספת זמן אולי מעגלת ל-50. זה מגוחך.

יש 2 בעיות , הבעיה הראשונה ששחקן חייב לצאת החוצה רק אם הוא קיבל טיפול מהצוות המקצועי. זאת אומרת שאם הוא נשכב על הדשא ומשך דקה\שתיים והחליט לקום לבד , הוא יכול להמשיך לשחק.

הבעיה השנייה זה שאם כבר יוצאים החוצה - השופט מחזיר אותם תוך שנייה חזרה למגרש.

ברגע שמוציאים החוצה כל שחקן שגרם לעצירה של המשחק בגלל פציעה , ומשאירים אותו בחוץ לפחות את אותו זמן שהמשחק הופסק בגללו, מהר מאוד יפסיקו לבזבז כל כך הרבה זמן

נמאס כבר מהחרא הזה.

נמאס שכל איזה רמה"ש מזדיינת באה לבלומפילד רק במטרה שישוחק כמה שפחות כדורגל.

נמאס משופטים מפגרים שבאים לגנוב את ההצגה.

נמאס מקבוצות שיותר שמחות מזה שהן הרסו למכבי מזה שהן הרוויחו נק'.

נמאס מתרבות ישראלית שמעודדת את הגועל נפש הזה במקום לגנות אותו.

נמאס מהתקשורת המסריחה הזאת שגם סותמת את הפה רק כי זה נגד מכבי.

נמאס שזה רק נגד מכבי.

יש 2 בעיות , הבעיה הראשונה ששחקן חייב לצאת החוצה רק אם הוא קיבל טיפול מהצוות המקצועי. זאת אומרת שאם הוא נשכב על הדשא ומשך דקה\שתיים והחליט לקום לבד , הוא יכול להמשיך לשחק.

הבעיה השנייה זה שאם כבר יוצאים החוצה - השופט מחזיר אותם תוך שנייה חזרה למגרש.

ברגע שמוציאים החוצה כל שחקן שגרם לעצירה של המשחק בגלל פציעה , ומשאירים אותו בחוץ לפחות את אותו זמן שהמשחק הופסק בגללו, מהר מאוד יפסיקו לבזבז כל כך הרבה זמן

לא.

יש בעיה אחת, והיא שאין אכיפה לבזבוזי זמן.

וזה לא רק בארץ, זה כל הענף הזה.

אתה מודע לזה שאתה אוהד הפועל בפורום של מכבי, ושלהגיב בנושאים אחרי תיקו-שקול-להפסד תגובות מציקות זה וואחד להשתין מהמקפצה?

אתה מודע לזה שבפורום של אוהדי מכבי ת"א, אנחנו רואים משחקים של מכבי ת"א, ואנחנו רואים טוב מאוד מה הזמן שמשחקים פה לעומת המשחקים באירופה.

הממוצע בליגת העל לא מעניין בכלל, הגיוני מאוד שמתוך 7 משחקים בשבוע ב-6 משחקים 90 דקות ורק במשחק שלנו הקבוצות עושות הצגות כי הן רוצות להוציא תיקו.

(לגבי החישוב שעשית, אני לא חושב ש-30 דקות במשחק שחקנים נופלים על הדשא, ודיברתי על המקרים האלה)

אז זה הקטע, שאתה רואה משחקים של מכבי בתור אוהד מכבי. בשאר לא משחקים 90 דקות.

זה כמו זה שאני שמתי לב להמון המון בזבוזי זמן במשחק שלנו בשבת, ובמשחק שלכם היום לא שמתי לב כמעט לכלום. זה לא אומר שלא היו או שאצלנו היו יותר, אלא שמן הסתם, כל אחד שם לב לדברים שמפריעים לו יותר. אובייקטיביות מעולם לא אמורה להיות תכונה של אוהד קבוצת כדורגל.

גם מולנו עושים הצגות. גם מולנו השוער של רעננה קיבל צהוב על ביזבוז זמן באמצע המחצית הראשונה. (אגב, למען ההגינות אגיד שמאוד לא אהבתי את איך שהשתלחו אז אחרי המשחק ברעננה וזה היה מאוד צבוע לדחוף את זה לתקשורת) גם מולנו השופט לא מחזיר את הזמן (ולרוב מוסיף פחות זמן מבמשחקים שלכם).

ואני בטוח שגם מול קבוצות אחרות, אבל אני מן הסתם לא שם לב לזה.

וזה לא חישוב שעשיתי. זה לא מעט מחקרים שראיתי (אתם מוזמנים לחפש effective playing time בגוגל). אני לא מוצא עכשיו את המחקר על ישראל, אבל זה הנתונים שאני זוכר אני אמשיך לחפש בכל מקרה.

אבל ביזבוז זמן זה ביזבוז זמן. אין הבדל בין שחקן שנשכב על הדשא לבין שוער שעוצר לקשור שרוכים לבין בעיטה חופשית שלוקח יותר מדקה להוציא אותה לבין חילוף שהשחקן היוצא מתחיל לזחול באיטיות מירבית מקצה המגרש לנקודת החילוף, לבין שוער שאחרי כל פעם שתופס כדור משטתח לחצי דקה וכו׳.

זה לא מכה של הכדורגל הישראל, זה חצי בילתי נפרד מהמשחק העולמי, בין אם נרצה ובין אם לא.

הדרך האפקטיבית היחידה היא לעשות כמו שעשו בהתחלה ב-mls עד שפיפ״א הכריחו אותם לשנות את זה, שהיה כמו בכדורסל: שעון שסופר לאחור, כל פעם שהמשחק נעצר השעון גם עוצר, וברגע שמגיעים ל-45 יש באזר והמשחק נגמר, גם אם זה בדרך לשער בטוח.

המשמעות של זה היא פשוט משחק משמעותית יותר ארוך (בערך בשליש לפי המחקרים הללו), וזה גם אומר לשנות מהותית את כל הטקטיקה.

אתה מודע לזה שאתה אוהד הפועל בפורום של מכבי, ושלהגיב בנושאים אחרי תיקו-שקול-להפסד תגובות מציקות זה וואחד להשתין מהמקפצה?

אם אתה שם לב, אני בכוונה לא מגיב על שם דבר שקשור ספציפית למשחק שלכם, אלא רק על דברים שאני חושב שיש לי מה להוסיף לדיון.

כמו תמיד, אם אחד המנהלים חושב שאני מגזים - שיעירו לי ואפסיק.

אז זה הקטע, שאתה רואה משחקים של מכבי בתור אוהד מכבי. בשאר לא משחקים 90 דקות.

זה כמו זה שאני שמתי לב להמון המון בזבוזי זמן במשחק שלנו בשבת, ובמשחק שלכם היום לא שמתי לב כמעט לכלום. זה לא אומר שלא היו או שאצלנו היו יותר, אלא שמן הסתם, כל אחד שם לב לדברים שמפריעים לו יותר. אובייקטיביות מעולם לא אמורה להיות תכונה של אוהד קבוצת כדורגל.

גם מולנו עושים הצגות. גם מולנו השוער של רעננה קיבל צהוב על ביזבוז זמן באמצע המחצית הראשונה. (אגב, למען ההגינות אגיד שמאוד לא אהבתי את איך שהשתלחו אז אחרי המשחק ברעננה וזה היה מאוד צבוע לדחוף את זה לתקשורת) גם מולנו השופט לא מחזיר את הזמן (ולרוב מוסיף פחות זמן מבמשחקים שלכם).

ואני בטוח שגם מול קבוצות אחרות, אבל אני מן הסתם לא שם לב לזה.

וזה לא חישוב שעשיתי. זה לא מעט מחקרים שראיתי (אתם מוזמנים לחפש effective playing time בגוגל). אני לא מוצא עכשיו את המחקר על ישראל, אבל זה הנתונים שאני זוכר אני אמשיך לחפש בכל מקרה.

אבל ביזבוז זמן זה ביזבוז זמן. אין הבדל בין שחקן שנשכב על הדשא לבין שוער שעוצר לקשור שרוכים לבין בעיטה חופשית שלוקח יותר מדקה להוציא אותה לבין חילוף שהשחקן היוצא מתחיל לזחול באיטיות מירבית מקצה המגרש לנקודת החילוף, לבין שוער שאחרי כל פעם שתופס כדור משטתח לחצי דקה וכו׳.

זה לא מכה של הכדורגל הישראל, זה חצי בילתי נפרד מהמשחק העולמי, בין אם נרצה ובין אם לא.

הדרך האפקטיבית היחידה היא לעשות כמו שעשו בהתחלה ב-mls עד שפיפ״א הכריחו אותם לשנות את זה, שהיה כמו בכדורסל: שעון שסופר לאחור, כל פעם שהמשחק נעצר השעון גם עוצר, וברגע שמגיעים ל-45 יש באזר והמשחק נגמר, גם אם זה בדרך לשער בטוח.

המשמעות של זה היא פשוט משחק משמעותית יותר ארוך (בערך בשליש לפי המחקרים הללו), וזה גם אומר לשנות מהותית את כל הטקטיקה.

בזבוזי הזמן זה חלק מהמשחק אין ספק וזה גם ידוע. אבל יש הבדל בין בזבוז זמן של הכנה לבעיטת קרן/כדור חופשי, לבין בזבוז זמן של נפילות תיאטרליות וגלגלונים של שחקנים (תקרא לזה איך שאתה רוצה) שלא קשורים למשחק ומכוונים כדי להעביר את הזמן.

בליגות הבכירות אתה לא רואה את הדברים האלה - אולי רק את הריצה לקרן ובזבוז הזמן שם, שזה לגיטימי לגמרי.