Jump to content

בזבוזי הזמן. ומה (אם בכלל?) אנחנו יכולים לעשות עם הדבר הבזוי הזה.

מנש שער 11

Recommended Posts

קודם כל, הפסדנו את המשחק הזה רק בגללנו, רק בגללנו שלא שמנו 7 כבר בדקה 60. וזה שרעננה רמה"ש פ"ת וכל שאר המתחזים לכדורגלנים מקצוענים מבזבזים זמן כי זו הדרך היחידה שלהם זה כבר עובדתי וצפוי. אבל רבאק, איך יכול להיות שאיך שהם משווים, כשהכדור מוחזר לעיגול האמצע, כבר שחקן "מותח שריר"?!

ואיך יכול להיות שאחריו עוד שחקן ועוד שחקן ועוד שחקן ופשוט חוקתית או מעשית אין לך מה לעשות בנדון. שחקן מחליט שהוא נשכב ברחבה והשופט עוצר. וגם אם השופט לא עוצר אז הכדור יוצא לחוץ מתישהו והמשחק נפסק ואז השופט לא מחדש. פשוט אין מה לעשות, חוץ מלבעוט לשחקן בראש ולקבל אדום.

הטענות שלי הם לשופטים שלא מוסיפים את הזמן הזה. בהרבה מקומות בעולם מבזבזים זמן. משחקים לאט, שוער מתמהמה בהוצאת כדור ומקבל צהוב, הכל הולך. אבל פשוט לצנוח לדשא ולביים פציעה ואין מי שיעצור את זה. הדבר הכי מתסכל שאני חווה כאוהד מכבי ומהיציע אנחנו פשוט לא יכולים לעשות כלום חוץ מלקבל התמוטטות עצבים.

ועכשיו בדיוק אני רואה בחדשות הספורט כתבה על קבוצה איטלקית בשם נוצ'רינה השחקנים שם קיבלו הוראות ואיומים מהאולטראס שלהם לא להופיע למשחק (בגלל שהאוהדים הורחקו מהמשחק הזה) ותוך כמה דקות ביימו פציעות זה אחר זה אחר זה ובסוף הגיעו ל-7 שחקנים ופוצצו את המשחק. נשבע לכם שזה נראה בדיוק כמו מה שפ"ת עשו היום.

זה היה ככ מגעיל.

אני במצב כזה אם אני השופט אני נותן 30 דקות תוספת זמן.

באמת.

זה ככ עלוב ונורא. זה לא כדורגל, זה לא ספורט וזה מחליא אותי.

כשאני רואה את זה קורה אני מאבד את כל השלווה שלי ובא לי לפרוץ למגרש ולבעוט בראש של השחקן שמתחזה. במטרה להרוג.

אין. אני לא עומד בזה.

לאחר שכבר התרגלתי לשחקנים שנשכבים מהדקה השלישית, פתח תקווה בהחלט היתה בגבול הסביר היום.

המשחק לא התעכב בגללם עד שכבשנו את הראשון וזה דיי נדיר.

די, אם אני איכשהו חוזר למשחק הזה מ2-0 ככה אני דוקר את עצמי ברגל רק כדי לארגן אלונקה. מסריח, אבל וואלה קשה לי להתבכיין על זה.

אתה אמיתי? 80 דק הכל טוב.

במהלך של הגול שחקן שלהם בהגנה נשכב.

זה היה הכי מוגזם ומגעיל איי פעם. איך זה הגיוני בעולם כלשהו?

כמו שכבר כתבתי - לא הגיוני ששחקן יימשיך לשכב על הדשא גם כשאלונקה צמודה אליו,וייקח עוד כמה דק'.

חייבים לעשות משהו!

אין מה לעשות אתה לא יכול להוכיח את זה שהם סתם שוכבים על הדשא ולא באמת כואב להם.

זה כדורגל מסריח , בעצם זה בכלל לא כדורגל אבל זה הדרך היחידה שלהם להוציא נקודות

אתה אמיתי? 80 דק הכל טוב.

במהלך של הגול שחקן שלהם בהגנה נשכב.

זה היה הכי מוגזם ומגעיל איי פעם. איך זה הגיוני בעולם כלשהו?

הכי מגעיל בעולם, אבל לא יכול להתלונן על בזבוזי זמן היום, פשוט לא יכול

ברור שאין לזה קשר לתוצאה. והם בזבזו ממש מעט זמן יחסית כי רק בדקה 80 הם השוו והתחילו לבזבז.

אבל זה עדיין היה גועלי ברמות פסיכיות.

חובה לעשות משהו.

מספיק.

בשבועות האחרונים אנחנו מסתכלים על הכל חוץ מעל עצמנו.

זה שלא ניצחנו את המשחק הזה זה רק על השחקנים שלנו.

הלאה למשחק הבא.

ברור שאין לזה קשר לתוצאה. והם בזבזו ממש מעט זמן יחסית כי רק בדקה 80 הם השוו והתחילו לבזבז.

אבל זה עדיין היה גועלי ברמות פסיכיות.

חובה לעשות משהו.

להבקיע פעם בעשר מצבים יכול לעזור

אין מה לעשות אתה לא יכול להוכיח את זה שהם סתם שוכבים על הדשא ולא באמת כואב להם.

זה כדורגל מסריח , בעצם זה בכלל לא כדורגל אבל זה הדרך היחידה שלהם להוציא נקודות

יש הרבה מה לעשות.

למשל - ענישה.

אם ידוע שקבוצה מסויימת נמצאת במצב שהיא מרוצה ממנו (כמו התיקו היום), על כל דקה ששחקן שוכב על הדשא, מוסיפים 2 דקות למשחק. ואם השחקנים באמת נפצעים אחד אחרי השני וזאת לא הצגה - אז אפשר להגיד שזה עונש לקבוצה שהשחקנים שלה לא בכושר ובגלל זה האוהדים סובלים.

אפשרות אחרת לענישה היא ששחקן שמושך לפחות 15 שניות על פציעה, יישאר מחוץ לקווים אוטומטית למשך 2 דקות. הרי שחקן שבאמת נפצע לא יוכל לחזור למגרש.

אפשרות שלישית היא להקפיד על החוקים של היום: השופט יריץ את הסטופר של דבר שנקרא פעם "זמן פציעות" ביד ימין, ויוסיף בדיוק את אותו מספר דקות שרשום שם.

יש הרבה מה לעשות.

למשל - ענישה.

אם ידוע שקבוצה מסויימת נמצאת במצב שהיא מרוצה ממנו (כמו התיקו היום), על כל דקה ששחקן שוכב על הדשא, מוסיפים 2 דקות למשחק. ואם השחקנים באמת נפצעים אחד אחרי השני וזאת לא הצגה - אז אפשר להגיד שזה עונש לקבוצה שהשחקנים שלה לא בכושר ובגלל זה האוהדים סובלים.

אפשרות אחרת לענישה היא ששחקן שמושך לפחות 15 שניות על פציעה, יישאר מחוץ לקווים אוטומטית למשך 2 דקות. הרי שחקן שבאמת נפצע לא יוכל לחזור למגרש.

אפשרות שלישית היא להקפיד על החוקים של היום: השופט יריץ את הסטופר של דבר שנקרא פעם "זמן פציעות" ביד ימין, ויוסיף בדיוק את אותו מספר דקות שרשום שם.

כמה שנים אתה רואה כדורגל?

עניין הענישה הוא שינוי חוקתי, וזה ייקח עוד שנים אם בכלל ייכנס.

עניין התוספת זמן הוא נכון, אבל כמו שאמרו- אנחנו רואים כדורגל איזו עונה אחת או שתיים. הם לא מוסיפים את זה בד"כ.

היו כמה דברים שפשוט הוציאו אותי מדעתי.

- דיא סבע מבקיע, כל הקבוצה רצה חוגגת, באים לחדש את המשחק, שחקן צונח אל הדשא. (מה?! איך?! מההה יא בן של.)

- שחקן מכבי ופתח תקווה נפצעו שניהם בתיקול במרכז המגרש, ממשיכים, עומר גולן מקבל בעיטה בכאילו מבן חיים הודף עם המצח, עומד כמה שניות, נזכר בתוצאה, צונח.

- באותו מהלך עוד שחקן של פ"ת החליט ליפול באמת שאין לי מושג למה.

- שחקן של פ"ת מתח שריר, פריצה מותח אותו שעתיים, השופט בודק וחוקר, "אלונקה חברים". השחקן מפונה, תוך כדי שחקן אחר מדבר איתו על האלונקה ולא נותן לאלונקאים להוציא אותו אל מחוץ למגרש.

אני יכול להשתגע מזה, פשוט להשתגע. רק בתוך התוספת זמן הם ביזבזו עוד 2 דקות.

- שחקן מכבי ופתח תקווה נפצעו שניהם בתיקול במרכז המגרש, ממשיכים, עומר גולן מקבל בעיטה בכאילו מבן חיים הודף עם המצח, עומד כמה שניות, נזכר בתוצאה, צונח.

לגבי הפציעה באמצע המגרש, שמתם לב שהשחקן של מכבי (מיטרוביץ'?) נפצע באמת, והשחקן של פ"ת פשוט חיכה עד שמיטרוביץ'(?) יקום?

ברגע שהוא קם והמשיך לדדות, השחקן של פ"ת קם ישר, דפק ריצה כדי להחזיר את הבקבוק מים לספסל ואז רץ חזרה למגרש.

לאחר שכבר התרגלתי לשחקנים שנשכבים מהדקה השלישית, פתח תקווה בהחלט היתה בגבול הסביר היום.

המשחק לא התעכב בגללם עד שכבשנו את הראשון וזה דיי נדיר.

בוא תסביר לי רגע אבל, בואו כולם תסבירו לי אופרטיבית, מה מונע ממני כמאמן או קבוצה אם השגתי את התוצאה הרצויה מבחינתי בדקה 60, 70 או 80 פשוט להשכיב שחקן ב"מתיחת שריר" או "התקף חרדה" או שקר כלשהו אחר ופשוט לחכות לאלונקה. ואז שהוא חוזר להשכיב עוד אחד אחר. ועוד אחד, ועוד אחד ועוד אחד.

הלא גם אם השופט יגדיל מתישהו בעוד מליון שנה ונניח שיוציאו צהובים על התחזות לפצוע, כמו ההתחזויות של טב"ח ברחבה, גם אז זה לא יעזור אלא רק יעכב יותר את המשחק. ולך תוכיח, הוא החליט שנמתח לו השריר, מה תעשה נגד זה?

אין צורך לשחק כדורגל ולהתגונן מול קבוצה חזקה, פשוט אפשר מתיחות שריר בשרשרת, כמו העישון בשרשרת שאני עשיתי באותן דקות וזהו, נגמר הסיפור. בסוף השופט יוסיף 5 דקות, מתוכן ישחקו דקה בלחץ ונלך הביתה. פשוט וקל.

בוא תסביר לי רגע אבל, בואו כולם תסבירו לי אופרטיבית, מה מונע ממני כמאמן או קבוצה אם השגתי את התוצאה הרצויה מבחינתי בדקה 60, 70 או 80 פשוט להשכיב שחקן ב"מתיחת שריר" או "התקף חרדה" או שקר כלשהו אחר ופשוט לחכות לאלונקה. ואז שהוא חוזר להשכיב עוד אחד אחר. ועוד אחד, ועוד אחד ועוד אחד.

הלא גם אם השופט יגדיל מתישהו בעוד מליון שנה ונניח שיוציאו צהובים על התחזות לפצוע, כמו ההתחזויות של טב"ח ברחבה, גם אז זה לא יעזור אלא רק יעכב יותר את המשחק. ולך תוכיח, הוא החליט שנמתח לו השריר, מה תעשה נגד זה?

אין צורך לשחק כדורגל ולהתגונן מול קבוצה חזקה, פשוט אפשר מתיחות שריר בשרשרת, כמו העישון בשרשרת שאני עשיתי באותן דקות וזהו, נגמר הסיפור. בסוף השופט יוסיף 5 דקות, מתוכן ישחקו דקה בלחץ ונלך הביתה. פשוט וקל.

ספורטיביות.זהו. משחקים בונקר? לגיטימי ומבין לגמרי. התחזות על פארש? מגעיל.

יש הרבה מה לעשות.

למשל - ענישה.

סבבה ואיך אפשר לדעת אם הוא באמת פצוע או שהוא סתם שוכב...

הוא יכול למשוך את הזמן בגלל שהוא קיבל איזה בעיטה או משהו לא חייב מתיחת שריר

ואז הוא חוזר אחרי דקה למגרש שכביכול כבר לא כואב לו או משהו כזה כי שמו לו ספריי

בכל זאת... הייתי הולך על האפשרות השלישית למרות שזה בחיים לא יקרה

יש הרבה מה לעשות.

למשל - ענישה.

זה ברמות של פיפ"א אחי, הנחיה מלמעלה גלובלית לכל ההתאחדויות ואיגודי השופטים לגביי בזבוזי זמן. הרעיונות שלך הם מעולים, אני בכלל בעד לעבור לשחק כמו בכדורסל שבכל פעם שהכדור לא במשחק השעון נעצר וזהו. הבעיה זה איך בכלל מקדמים דבר כזה והשאלה היא אם זה מפריע למישהו שם למעלה או שזה "היופי שבכדורגל" וסבבה לכולם.

אפשרות הזויה אחרת היא פשוט להוסיף את הזמן הדרוש + תוספת "עונש" על בזבוז יתר. כלומר ביזבזו מעל 10 דקות בטופר? נותנים תוספת 20 בלאנקו. אולי ככה אנשים יתחילו להיזהר.

חבל על הלחץ דם שלכם.

כדורגל זה אחד ממשחקי הכדור המקצועיים היחידים שהנטו שמשחקים אותו הוא קרוב לחצי מהזמן ברוטו.

תתרגלו, עשר קבוצות ליגה לפחות יעשו את זה. יש לנו עוד ארוכה ולא פשוטה.