Jump to content

ניקולה מיטרוביץ'

Chris

Recommended Posts

אחרי צפייה בשידור החוזר -

לצד הרבה כדורים מצוינים לעומק שיוצרים מצבים נפלאים, היו אינספור (ואני לא מגזים) איבודים, דבר שפשוט לא מתקבל משחקן בעמדה שלו.

והאבסורד הוא שהאיבודים לא מגיעים תחת לחץ או ממסירות קשות. את הפסים הפשוטים הוא מפספס, וחבל.

זה, אגב, נטו עניין של ריכוז וכושר גופני.

במערך של שלושה בלמים, מבחינה טקטית, מיטרוביץ' עדיף בהרבה על אלברמן.

באופן כללי, אין מקום לקשר גרזני מובהק במערך שכזה, כיוון שהאמצע אמור להיות סגור הרמטית על ידי הבלמים.

לכן הוא גם תמיד יועדף.

זה נכון שאלברמן הוא סטופר איכותי מאוד, אבל אין לו את ראיית המשחק, יכולת האיום על השער, והדרייב לדחוף קדימה שיש לניקולה.

להגיד שאחד יותר טוב מהשני זה מצחיק. הם שחקנים שונים.

במערך של שלושה בלמים, מבחינה טקטית מיטרוביץ' עדיף בהרבה על אלברמן.

באופן כללי, אין מקום לקשר גרזני מובהק במערך שכזה, כיוון שהאמצע אמור להיות סגור הרמטית על ידי הבלמים.

לכן הוא גם תמיד יועדף.

זה נכון שאלברמן הוא סטופר איכותי מאוד, אבל אין לו את ראיית המשחק, יכולת האיום על השער, והדרייב לדחוף קדימה שיש לניקולה.

להגיד שאחד יותר טוב מהשני זה מצחיק. הם שחקנים שונים.

להגיד שגל לא דוחף קדימה זה מצחיק! לא מזמן היה ניתוח סטיסטי שאומר ש86% מהמסירות שלו הלכו לעומק. כמעט 95% אחוזי דיוק בפסים אחורה וקדימה ושלא נדבר על ההגנה כי בקטע הזה ניקולה נראה כמו סולי צמח ליד אלברמן.

בחייאת רבאק, הוא שחקן טוב, מטריף את הקהל ויש לו מסירות עומק (חלקן) טובות אבל הוא וגל זה השוואה מגוחכת גל פשוט יותר טוב

להגיד שגל לא דוחף קדימה זה מצחיק! לא מזמן היה ניתוח סטיסטי שאומר ש86% מהמסירות שלו הלכו לעומק. כמעט 95% אחוזי דיוק בפסים אחורה וקדימה ושלא נדבר על ההגנה כי בקטע הזה ניקולה נראה כמו סולי צמח ליד אלברמן.

בחייאת רבאק, הוא שחקן טוב, מטריף את הקהל ויש לו מסירות עומק (חלקן) טובות אבל הוא וגל זה השוואה מגוחכת גל פשוט יותר טוב

אוקיי.

בינתיים, עמודת הסטטיסטיקה של התמורה ההתקפית של מיטרוביץ', מדגדגת ומאיימת לעקוף בקרוב את זו של אלברמן שמשחק פה כבר שלוש שנים.

אם אלברמן היה "פשוט יותר טוב" אני מניח שהיית רואה אותו משחק יותר משחקים בהרכב הפותח. לא ככה ?

יש סיבה שמיטרוביץ' מועדף על פניו במשחקים מסויימים, ממליץ לך לקרוא את ההודעה הקודמת שלי.

תבחן משחקים של קבוצות שדוגלות בשיטת שלושה בלמים, ותראה איזה טייפקאסט של קשר אחורי הן בוחרות ללהק.

ביובנטוס לדוגמא, פירלו משחק בעמדת הקישור האחורית ביותר.

לפירלו יש יכולות הגנתיות שפחותות אפילו מאלו של סולי צמח, אבל יש לו עומק וניהול משחק, ועצם כך שיש

מאחוריו שלושה בלמים שנוטים למרכז, מאפשרים לו את החיפוי והשקט לעשות את מה שהוא יודע לעשות.

כדורגל זה לא "שחור" או "לבן" , יותר טוב או פחות טוב. יש טיפה יותר עומק מזה.

אוקיי.

בינתיים, עמודת הסטטיסטיקה של התמורה ההתקפית של מיטרוביץ', מדגדגת ומאיימת לעקוף בקרוב את זו של אלברמן שמשחק פה כבר שלוש שנים.

אם אלברמן היה "פשוט יותר טוב" אני מניח שהיית רואה אותו משחק יותר משחקים בהרכב הפותח. לא ככה ?

יש סיבה שמיטרוביץ' מועדף על פניו במשחקים מסויימים, ממליץ לך לקרוא את ההודעה הקודמת שלי.

תבחן משחקים של קבוצות שדוגלות בשיטת שלושה בלמים, ותראה איזה טייפקאסט של קשר אחורי הם בוחרים ללהק.

ביובנטוס לדוגמא, פירלו משחק בעמדת הקישור האחורית ביותר. לפירלו יש יכולות הגנתיות שפחותות אפילו מאלו של סולי צמח, אבל יש לו עומק וניהול משחק, ועצם כך שיש

מאחוריו שלושה בלמים שנוטים למרכז, מאפשרים לו את החיפוי והשקט לעשות את מה שהוא יודע לעשות.

המודגש הראשון - נחנקנו מהמשפט הזה. באמת שנחנקנו.

המודגש השני - התפקוד של פירלו בעמדה הזאת היא כדי שהוא ייקח את הכדור מההגנה וינהל את המשחק מאחורה, כשלפניו יש שני קשרים שעושים הגנה והתקפה ברמה גבוהה. אני בספק אם יש יותר מ5 קבוצות באירופה עם שלישיית קישור ברמה כזאת.

המודגש הראשון - נחנקנו מהמשפט הזה. באמת שנחנקנו.

המודגש השני - התפקוד של פירלו בעמדה הזאת היא כדי שהוא ייקח את הכדור מההגנה וינהל את המשחק מאחורה, כשלפניו יש שני קשרים שעושים הגנה והתקפה ברמה גבוהה. אני בספק אם יש יותר מ5 קבוצות באירופה עם שלישיית קישור ברמה כזאת.

1. שתה כוס מים, זה עוזר.

2. לא התכוונתי לפתח דיון על יובנטוס, מה גם שהמערך שלה קצת שונה מזה של מכבי.

רק רציתי להמחיש את העובדה שבדרך כלל, במערך של שלושה בלמים, ישנה עדיפות לקשר אחורי שמסוגל גם ליצור בחלק הקדמי.

נדיר לראות גרזנים משחקים במערך הזה (ואלברמן הוא גרזן מובהק).

אוקיי.

תבחן משחקים של קבוצות שדוגלות בשיטת שלושה בלמים, ותראה איזה טייפקאסט של קשר אחורי הם בוחרים ללהק.

ביובנטוס לדוגמא, פירלו משחק בעמדת הקישור האחורית ביותר. לפירלו יש יכולות הגנתיות שפחותות אפילו מאלו של סולי צמח, אבל יש לו עומק וניהול משחק, ועצם כך שיש

בהחלט נכון, כל מילה.

מה שמתסכל אצל אלברמן זה שלא מדובר בנגר מבחינה טכנית, יש לו טיפול בכדור מצויין, מסירות מדודות, עצירת כדורים תחת לחץ וכו' אבל לפעמים נראה כאילו הוא משחק מהוסס מידי, פוחד לשלוח כדור עומק או לרוץ קדימה ולשמש איום בבעיטות מרחוק. המשחק שלו סולידי מידי . הוא משתדל תמיד להיות בסדר והוא באמת בסדר אבל דווקא בעמדה שלו הייתי רוצה לראות שחקן יותר "רע" במובן החיובי של המילה. נראה כאילו אין לו רצון לשפר אלמנטים מסויימים במשחק שלו וחבל כי יש לו את הפוטנציאל לעשות פעולות התקפיות יותר.

1. שתה כוס מים, זה עוזר.
2. לא התכוונתי לפתוח דיון על יובנטוס, מה גם שהמערך שלה קצת שונה מזה של מכבי. רק רציתי להמחיש את העובדה שבדרך כלל, במערך של שלושה בלמים, ישנה עדיפות לקשר אחורי שמסוגל

גם ליצור בחלק הקדמי. נדיר לראות גרזנים משחקים במערך הזה (ואלברמן הוא גרזן מובהק).

1. בכיף, אבל המשפט הזה כבר ממש נמאס כי הוא לא בהכרח נכון.

2. אתה הצגת את אלברמן כשחקן אחורי שלא יכול ליצור בחלק הקדמי, למרות שהוא כן. מה גם שבמשחקים חשובים עדיף את אלברמן על מיטרוביץ' בגלל הניסיון שהוא מביא למשחק יחד עם העובדה שבמשחקים צמודים, כשהקבוצה השנייה מצופפת, מאוד קשה לו ליצור ויש לו נטייה לקרוס ולהתחיל לאבד כדורים בקצב מסחרר.

אני לא יודע איך אתה מגדיר את המושג "יכול", אז קצת קשה לי להגיב.

אם הכוונה לזה שיש לו על הנייר את התכונות כדי ליצור, אז אני מסכים חלקית.

אני כן חושב שהוא מסוגל לספק כדורי עומק מפתיעים, אבל שוב, לא ברמה של מיטרוביץ', שנותן כל משחק למעלה משתי מסירות כאלה.

הבעיטה שלו לשער רחוקה מלהיות מאיימת. אני חושב שהוא השחקן עם יכולת הסיום הכי חלשה בקבוצה. כל הקור רוח שכל כך מאפיין אותו באזור עיגול האמצע, פשוט מתאייד לחלוטין

כשהוא מגיע לרדיוס של 25 מטר מהשער.

בסופו של דבר, יש מספרים.

ועם כמה שאפשר להגיד, ובצדק, שמספרים זה לא הכל, הם עדיין הכלי הכי טוב שיש לך כדי לבדוק פרמטרים כאלו.

הם הדרך היעילה ביותר להבדיל בין היכולת והפוטנציאל על הנייר, לבין מה שאתה תכל'ס מביא איתך לדשא.

אם תשים בצד את הצמד החריג שלו מול נתניה בגביע הטוטו בעונה שעברה, אלברמן כבש שני שערים במכבי. בכמעט 130 משחקים. יש לו מספר דומה של בישולים.

מיטרוביץ' הצליח לנפק כמעט את אותם מספרים, בעשירית מההופעות. להגיד שזו לא אינדיקציה, זה לשקר לעצמך.

שים את אלברמן בעמדה שממנה ניקולה כבש מול פתח תקווה (עזוב שהוא בקושי מגיע לעמדות האלה), והוא יצליח לגלגל אולי שלושה כדורים לכיוון המסגרת מתוך עשרה.

אגב לגביי היכולת ההתק]ית של אלברמן, חשבתי על זה ונזכרתי שבבית"ר הוא היה אשכרה סקורר יחסית למה שהוא אצלנו. אני חושב ששם הוא תופקד יותר קדימה קצת, ובואטנג היה אחורי מובהק, אני זוכר נכון?

שחקן. האיבודים שלו נובעים מכך שהוא (בניגוד גמור לאלברמן) מחפש כל הזמן את העומק ולדחוף את הכדור קדימה. אמנם זה עולה באיבודים (שלא נעשנו עליהם עד כה תודה לאל / טיבי וקרלוס) אבל זה גם מייצר לנו הרבה מצבים טובים, ולקבוצה עם הגנה כמו שלנו שמתמודדת מדי שבוע עם בונקרים מפוארים זה הרבה יותר חשוב וחיובי במאזן העלות-תועלת.

כל האמור לעיל תקף עד דקה 65-70.

מהדקה הזאת אם הוא במגרש (ופתח תמשחק) הוא נגמר ומאבד כי אין לו אוויר.

אגב לגביי היכולת ההתק]ית של אלברמן, חשבתי על זה ונזכרתי שבבית"ר הוא היה אשכרה סקורר יחסית למה שהוא אצלנו. אני חושב ששם הוא תופקד יותר קדימה קצת, ובואטנג היה אחורי מובהק, אני זוכר נכון?

זוכר נכון

מנש צודק.

צביקה תנוח.

מיטרוביץ התקפית עולה על אלברמן בכל אספקט שקיים (עזוב אותי בלוגרים, מסתכל על משחק, אין מסירת עומק שלו, אין לו בישולים, ראבאק 4 עונות וצמד בגביע הטוטו זה השיא שלך? התקפית לא משהו) הגנתית? מקבל, ועדיין, כל קבוצה שלוחצת את האמצע גורמת לאיבודים, שיש לך שלושה בלמים אין לך צורך בו.

וכן, אם הוא היה טוב לא היו מביאים גם את אייבינדר וגם את ניקולה....

בלי קשר? מיטרוביץ' אדיר, שחקן מפחיד, אבל בלי כושר למשחק שלם, מקווה שזה ישתפר בהמשך.

צריך להסתכל על זה כחבילה כוללת. מיטרוביץ' אחלה שחקן, לא מערער על זה, אבל הקטע שהוא קורס בכל משחק באיזור הדקה ה70 (לא יודע אם זה כושר או לחץ) ומתחיל לאבד כדורים בלי הפסקה זה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. איפה היו מסירות העומק והבעיטה מרחוק שלו נגד פתח תקווה כשהיו צריכים אותן?

לדעתי אלברמן לא מיותר במערך של 3 בלמים, תשים לב שבזמן האחרון קבוצות מגיעות ליותר מצבים נגדנו מאשר קודם.

צריך להסתכל על זה כחבילה כוללת. מיטרוביץ' אחלה שחקן, לא מערער על זה, אבל הקטע שהוא קורס בכל משחק באיזור הדקה ה70 (לא יודע אם זה כושר או לחץ) ומתחיל לאבד כדורים בלי הפסקה זה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. איפה היו מסירות העומק והבעיטה מרחוק שלו נגד פתח תקווה כשהיו צריכים אותן?

לדעתי אלברמן לא מיותר במערך של 3 בלמים, תשים לב שבזמן האחרון קבוצות מגיעות ליותר מצבים נגדנו מאשר קודם.

נראה לי כשהוא שם גול מחוץ לרחבה זה נחשב בעיטה מרחוק.

נכון לעכשיו מבחינה הגנתית אלברמן הרבה יותר טוב מניקולה, מה גם שבמשחקים האחרונים מרבים יותר להגיע אלינו לשער.

עם הזמן הכושר שלו יהיה יותר טוב ואז נוכל להשוות באמת .

לדעתי ולדעתך יש משקל של אוויר, לדעתו של סוזה הוא מיותר.

וטוב שככה.

איפה היו הבעיטות שלו מרחוק? אחת הייתה בשער, ושל אייבינדר במשקוף, איפה היו הבישולים והשערים של אלברמן מאז שנחת?

צאו כבר מהסרט וסתכלו אובייקטיבית, יש לך מרכז מגרש שמניע כדור מקדימה ואתה מרוויח את זהבי יותר קדימה בניגוד לעונה שעברה.

בטח שראדי לא מסוגל לבעוט גם באוויר כרגע.

אלברמן בשיאו במכבי לא היה שחקן מוביל, ובטח לא שחקן שישנה משחק בפס, לא יעזור כלום.

הגנתית? אייבינדר לא נופל ממנו והציוות של ניקולה עם אייבינדר מצויין.

לדעתי זה יהיה ההרכב שירוץ רוב העונה.

• 2 weeks later...

החיבור שלו לקבוצה ולאוהדים פשוט מדהים, תאכלס הוא לא שחקן מדהים, הוא לא זר תותח אבל אני בטוח שהוא עושה את שלו בחדר הלבשה וזה משפיע לטובה על כל הקבוצה.

מה שהוא עשה היום בחימום :wub_anim: :wub_anim:

החיבור שלו לקבוצה ולאוהדים פשוט מדהים, תאכלס הוא לא שחקן מדהים, הוא לא זר תותח אבל אני בטוח שהוא עושה את שלו בחדר הלבשה וזה משפיע לטובה על כל הקבוצה.

מה שהוא עשה היום בחימום :wub_anim: :wub_anim:

חחחח איזה חולה הוא יאללללה

ככה אני קורא את המצב.. הרבה פעמים מיטרוביץ בא על חשבון ה"פליימייקר" המקשר הקלאסי בין משחק ההגנה להתקפה.. משמע כשמיטרוביץ על המגרש בד"כ המרחקים בין החוליות גדלים והוא אמור להיות הגורם המקשר, כשהאופי שלו בכלל של גרזן והמיקום שלו יותר מאחורה משחקנים דוגמאת איינבינדר.. מכאן אני מאמין נובעים איבודי כדור רבים בניסיון הדחיפה של הקבוצה קדימה.. אוהב אותו,חושב שהוא על הכיפאק.. ולא יודע אם עדיף על אלברמן, אבל המערך ששניהם יחד מוכיח את עצמו מול קבוצות גדולות ומיותר מול רעננה.