Jump to content

שומעים רגע? יש משחק מחר

BuSa

Recommended Posts

בעיקרון מי שקנה מנוי, לא קיבל הנחה מהמחיר בקופה כי הוא אוהד נורא נחמד, אלא כי הוא התחייב מראש לרכוש את כל הכרטיסים למשחקי הבית העונה. ההתחייבות הזו מתומחרת בכסף מבחינת מכבי ואין סיבה שמי שלא התחייב באופן דומה יזכה להנחה דומה. קורה שמנוי לא יכול להגיע למשחק או שניים ויצטרך למכור ניקוב. במקרה הזה או שהקונה המזדמן ירוויח מכך שיזכה בהנחה של כ-50% ממחיר הכרטיס לעומת חברו המזדמן והפחות בר-מזל, או שהמנוי ירוויח מהנחה זניחה בעלות המנוי. אני חושב שגם מבחינת שיעור ההנחה, וגם מבחינת ההגינות (שכן עדיף להחזיר למי שכבר השקיע והתחייב לבין לתת הנחה לאוהד המזדמן) ראוי להעדיף את האופציה השנייה. כמובן שזה לא שולל מקרים שבהם אוהד, מסיבות כאלו ואחרות לא יכול להתחייב ולרכוש מנוי, ובמקרים האלו יש מקום להעדיף את האוהד הזה לעומת אוהד מזדמן אמיתי.

גל

קודם כל תקרא את סעיף 8 שכתבתי בהודעה למעלה. לא מחשיב בן אדם כסוג של ספסר אלא כאחד שעושה טעות ואין לו מודעות. זה שונה.

שנית - יש לך אלפי אוהדים ששומרים שבת, עוד אלפים שגרים בצפון הרחוק, בדרום הרחוק (לא חסר מאילת גם כאן בפורום) וכמו שציינו קודם - אוהדים במצב כלכלי לא טוב.

כל האחרונים לא מסוגלים לרכוש מנוי. כן, יש כאלה. אנחנו בתור קהל שתמיד בוכים על מחירי הכרטיסים צריכים לבוא לקראתם ולעזור.

בהתחשב בזה שיש גם סטיקים שקופצים על ההצלחה של הקבוצה ויכול להיות מצב שתמכור לאוהד שמגיע בגלל ההצלחה ולא בגלל הסיבות שציינתי - אני אומר מעולה. הרווחנו עוד אוהד עם שייכות למכבי שהוא פוטנציאל לקנות מנוי בעתיד. מה רע?

סוייר, בוסה - החוק הוא לא הדבר המשמעותי כאן וכך גם ההגדרה הלא מעניינת של אוהד פלוני שמוכר ניקוב אקראי כספסר או לא. שילמת מחיר מסויים על כרטיס למשחק ואתה מוכר אותו לאוהד אחר - תמכור באותו מחיר. אין שום סיבה לאוהד לעשות רווח על אוהד אחר וזה לא משנה אם זה המחיר בקופה. הדבר המשמעותי פה הוא יחסי הגומלין בין אוהד אחד לשני ואני לעולם לא אבין איך אנשים שחיים את היציע ופועלים למענו לא מבינים את זה.

אני גם לא מבין מה החוק מעניין פה. החוק הוא לא פונקציה בנושא משום שאם הוא היה רלוונטי אז היינו רואים אכיפה משטרתית. כאן אנחנו "קובעים" את החוקים והם נקבעים מהבחינה המוסרית שלנו ומההשקפה שלנו על עתיד היציעים. רוצים יציע טוב יותר? זה מתבטא גם בדברים האלה. גל כמה אנשים הכרת כתוצאה מזה שהלכת לקראתם ופירגנת להם? כמה אתה יובל? אני מאמין שהרבה. אני מאמין גם שאנשים שעוזרים להם יעזרו בחזרה. ואם אתה אומר לי שכל היציע יהיה בסופו של דבר בסגנון הזה אני אומר לך שזה ימשוך אוהדים כמו מגנט ואתה תראה את בלומפילד מלא לא רק כשהקבוצה מצליחה אלא כי המקום עושה להם טוב מבחינה חברתית.

פלג אני אהיה איתך גם אם.תפתח קבוצה בפייסבוק למסירת ניקובים בחינם. על המשחק פעם בשלוש שנים שאני מפספס לא אכפת לי להפסיד כסף כדי שיהיה לאיזה חייל יותר כיף בחיים.

זה עדיין לא אומר שזה הגיוני לעשות דה לגיטימציה למי שמוכר במחיר קופה. כי פשוט אין שום דבר לא הגיוני בלמכור במחיר קופה. אני קניתי מנוי בסכום שלא צריך לעניין אף אחד ואני מוכר את הניקוב במחיר שווה ערך למה שהיית קונה אם היו כרטיסים בקופה. שום פסול.

אם יש רגע שאני זוכר כאוהד מכבי הוא שעוד בהתחלה בהתחלה אולי המשחק ה-2 שהלכתי לבד לבלומפילד נגד בני יהודה עמדתי בקופות לקנות כרטיס, ואדם נחמד שראה שאני מחכה שאל אותי אם אני צריך כרטיס, שאלתי כמה בתמימות והוא אמר לי משהו כמו "מה אני נראלך ספסר, קח כפרעלייך" והביא לי כרטיס חינם.

חוץ מזה שהייתי בן איזה 11 וכולי חושב לעצמי "איזה פראייייר מטורף" בסוף זה היה מרגש חחחח

הרכב מכבי פתח תקווה למשחק
צחי גיגי, דור אלו, איבן הרצג, עומר גולן, שמוליק מלול, גידי קניוק, חגי גולדנברג, לידור כהן (זיטו), אלרואי כהן, פדרו גלבאן, רועי דיין.

עומר גולן בלם , רועי דיין חלוץ

פחות מ3 זה כשלון

צחי גיגי, דור אלו, איבן הרצג, עומר גולן, שמוליק מלול, גידי קניוק, חגי גולדנברג, לידור כהן (זיטו), אלרואי כהן, פדרו גלבאן, רועי דיין.

מחר ימית 2000 סגור, כל המצילים בהרכב.

:yahoo:

פחות מ3 זה כשלון

http://www.youtube.com/watch?v=PdLIerfXuZ4

סוייר, בוסה - החוק הוא לא הדבר המשמעותי כאן וכך גם ההגדרה הלא מעניינת של אוהד פלוני שמוכר ניקוב אקראי כספסר או לא. שילמת מחיר מסויים על כרטיס למשחק ואתה מוכר אותו לאוהד אחר - תמכור באותו מחיר. אין שום סיבה לאוהד לעשות רווח על אוהד אחר וזה לא משנה אם זה המחיר בקופה. הדבר המשמעותי פה הוא יחסי הגומלין בין אוהד אחד לשני ואני לעולם לא אבין איך אנשים שחיים את היציע ופועלים למענו לא מבינים את זה.

מילה שכל פעם שאני רואה את השם משתמש שלך אני נזכר בפוקימון

פחות מ3 זה כשלון

וואו, זה אחד ההרכבים הכי נגריים אי פעם, וזה מבלי להכיר 90% מהשחקנים.

נגרים? כולם נגרים. רמה"ש נגרים, סכנין נגרים, כולם נגרים. השאלה זה מתי אתה שם את הגול, זו שאלת המפתח בכל משחק בליגה הזו. אני מקווה מאוד שמכבי לא תעלה זחוחה או עם ירידת מתח אחרי התצוגה המדהימה מול פרנקפורט ואם חלילה כן - אני מקווה שאנחנו הקהל נהיה שם להעיר אותם על ההתחלה כי אם נותנים לבונקר להרוג דקה ועוד דקה, בסוף אתה מוצא את עצמך דקה 60 בלחץ אטומי. והפעם גם אין את דור מיכה שיושיע.

רועי דיין במדי עכו לפני 3-4 שנים שם לנו גול מאיזה 20 מטר לחיבור?

הבאתי אמריקאי שאירחתי למשחק, הובלנו 2-0 ובדקות האחרונות הם השוו ל2-2.

בתקופה שכל אקס של מכבי היה שם לנו גול.

אני לא חושב שאין שום ספסרות בלמכור כרטיס במחיר קופה.

אני קניתי את המנוי, ולכן אני נהנה מהעובדה שיוצא לי שכלל הכרטיסים הם במחיר מוזל יותר.

אבל אין הבדל בין הכרטיס שלי בזמן המשחק לבין כרטיס שנקנה מהקופה.

למה שמישהו יקנה ממני יקבל מחיר שונה מאשר שהוא היה קונה מהקופה.

אני לא יכול להגיע למשחק ולכן אני מוכר לו את הכרטיס במחיר הנקוב עליו.

מלבד העובדה שזה -החוק- ולעולם לא תוכל להאשים מישהו כזה בספסרות, זה דבר מאוד הגיוני.

אני מסכים איתך שאם מישהו בא לקנות מנוי אך ורק כדי למכור אותו וככה לעשות רווח אז הוא בן זונה

ולא צריך למכור לו לא כי הוא "ספסר" אלא כי הוא לוקח את המקום לבן אדם אחר שיכל להיות מנוי במקומו. ובגלל שהמטרה שלו היא באמת לעשות כסף על אוהדי מכבי.

אבל אני לא רואה שום פסול באם בן אדם לא מגיע ל2-3 משחקים בשנה והוא מוכר את הכרטיס שלו בשווי המדוייק של הכרטיס.

אני אישית לא מפספס משחקים ולכן המנוי שלי לעולם לא נמכר, אבל אם במקרה זה היה קורה אין לי ספק שהייתי מעביר אותו למישהו שאני מכיר ובחינם. כי זה אני

ויש פה לא מעט אנשים שיכולים לספר על זה שהם קיבלו ממני ניקובים חינם מחברים שהעברתי מהם, או באמת 50 שקל מקסימום לניקוב (ושוב, בד"כ חינם).

אבל גם אם יש אוהד שמחליט למכור במחיר הקופה הוא לא ספסר בשום דרך.

אפשר לבוא ולהסביר לו או לשכנע אותו למה כדאי לו למכור ב50 שקלים, והכל טוב ויפה - אבל זה לא עושה אותו ספסר גם אם הוא יבחר למכור במחיר קופה (ולא שקל יותר)

אם נקח את "אדון ארגנטינה" הוא מכר בעונה שעברה (או לפני 2 עונות) ניקובים למשחקים שהוא לא היה מגיע ב70 ש"ח (אני זוכר הרבה נושאים)

אתה יכול להגיד שהוא ספסר? שהוא לא בסדר? שהוא היה עושה משהו לא כשורה? לא. הוא היה מוכר במחיר נוח והוגן, נמוך מהקופה. וגם אם היה יוצא לו "12 שקל רווח" זה לא היה בשביל הרווח.

(אלוהים ישמור דקה ראשונה 1-0 יובה, איזה מרגש)

אני יכול להניח שהיום ה"מודעות" שלו למצב שונה, והוא גם מכיר אנשים שזקוקים לכרטיסים (גם מסיבות כספיות קשה להם לשלם יותר) ואני מעריך שהוא לא מוכר ביותר מ50, וזה נפלא.

אבל זה לא עושה אותו פחות או יותר ספסר מלפני שנתיים.

עריכה:

בקשר לאנשים שאין להם כסף לעשות מנוי ובגלל זה הם צריכים לקנות ניקובים.

לא יודע, הפיתרון לא צריך לבוא ממכירת ניקובים במחירים מוזלים, אלא בעזרה של המועדון (לשלם בתשלומים, למצוא דרך לפרוש להם) או בתהארגנות של גוף כמו אחים לסמל שמכיר את אותם אנשים שהוא יודע שהסיבה היחידה שהם לא עושים מנוי היא כי אין להם כסף ובקנייה מרוכזת של כמה מנויים למכור להם ניקובים במחיר עלות לפי מה שהם ירצו.

למרות שגם זה דבר שהוא לא ברור לי מאוד, "לפי מה" הם יבחרו למה לבוא. לפי מה שדרבי וחיפה ומשחק חשוב?

כי אז זה מאבד את העניין, לפחות מבחינתי.

ניחא, משאיר לך לאבי מזרחי ולצוות השיווק של מכבי ת"א לפתור את זה

נניח ואני מקבל את מה שאמרת.

אתה קנית מנוי שערכו כ50 שקלים למשחק.

אתה מוכר בפי 2 כסף?

אתה סוחר ולא שום דבר אחר, זה נקרא לספסר.

שום דבר שתגיד עכשיו לא ישנה את זה.

קנית בחמישים? מחיר עלות זה חמישים, אם אתה טוען או חושב אחרת? כל מה שלמדת שווה לתחת אח שלי.

אח שלי מחיר עלות זה 52₪

אח שלי אם הכרטיס היה שלי והיה מיותר הייתי נותן חינם ויש פה אנשים שיעידו...

ידידה החליטה מחיר קופה וזהו... וכן זה המחיר עלות שלך ללכת לקנות מהקופה ובתור בונוס מיוחד אתה נכנס ל11

אמיר צודק,למה שאני כאוהד יקנה מנוי ממיטב כספי תוך כדי סיכון שהקבוצה לא תצליח וככה המשחקים לא יהיו כל כך אטרקטיביים ובינתיים אוהדים מחכים לראות מה מצב הקבוצה ושיקבלו אפשרות לקנות כרטיס במחיר מנוי,אוהד שרוצה לשלם מחיר מנוי פר משחק שיעשה מנוי ולא יבנה על אנשים אחרים

לפי דעתי ניקוב צריך למכור במחיר קופה

אמיר צודק,למה שאני כאוהד יקנה מנוי ממיטב כספי תוך כדי סיכון שהקבוצה לא תצליח וככה המשחקים לא יהיו כל כך אטרקטיביים ובינתיים אוהדים מחכים לראות מה מצב הקבוצה ושיקבלו אפשרות לקנות כרטיס במחיר מנוי,אוהד שרוצה לשלם מחיר מנוי פר משחק שיעשה מנוי ולא יבנה על אנשים אחרים

לפי דעתי ניקוב צריך למכור במחיר קופה

צודק במיליון אחוז