Jump to content

שאלה לבוגרי תיכון

עדו

Recommended Posts

1. כמות ההרחבות שעשיתם השפיע על קבלה לאוניברסיטה וכו'?

2. יש מישהו באמצע תיכון החליט לעבור להיבחן אקסטרני? אם כן אשמח שתשלחו לי הודעה, יש לי כמה שאלות.

לעבור להבחן אקסטרני באמצע השנה זה טעות איומה. בכל מקרה תשלח פרטית ואני אוכל לעזור לך.

כמות ההרחבות משפיעה, כמו שזה משפיע לטובה זה גם יכול להשפיע לרעה. תבדוק את הציונים שלך ותראה אם זה משתלם לך בכלל או לא.

תעשה הכי טוב שאתה יכול וכמה שיותר. עכשיו זה בחינם, אחרי הצבא זה יעלה לך אלפים... הרבה אלפים...

אם אתה פוזל לכיוון ההנדסה/ מדעי המחשב, תעשה פיזיקה.

לגבי ההרחבות אני חושב שלא ניסחתי טוב. נגיד אני ויוסי רוצים להתקבל למסלול א באוניברסיטה, שנינו קיבלנו אותו ציון בפסיכומטרי ואותו ציון משוקלל בתעודת בגרות רק שיוסי עשה 5 יחידות יותר ממני, האם יש מצב שהוא מתקבל ואני לא בגלל ה5 יחידות גיאוגרפיה(נגיד וגיאוגרפיה בכלל לא קשור למסלול שאנחנו רוצים)? אני שואל את זה כי במידה ואני אכן יעבור לאקסטרני אני לא רואה א עצמי עושה אותו כמות הרחבות כמו עכשיו.

לגבי האקסטרני, אני לא מדבר על אקסטרני שאני הולך לאנקורי או משהו בסגנון ומשלם להם מיליונים ואז אני ניגש בלי ציון מגן, אני מתכוון לאקסטרני שאני הולך למשרד החינוך פותח תיק נבחן אקסטרני ב150 שקל, לומד לבד בבית, ואז ניגש חינם למה שבראש שלי (מגיל 18 זה 30 שקל לבגרות).

תעשה הכי טוב שאתה יכול וכמה שיותר. עכשיו זה בחינם, אחרי הצבא זה יעלה לך אלפים... הרבה אלפים...

אם אתה פוזל לכיוון ההנדסה/ מדעי המחשב, תעשה פיזיקה.

זה דוגמא מצויינת למה שכתבתי למעלה, כרגע אני מרחיב גם הנדסה גם מדעי המחשב וגם פיסיקה, האם יש לי יתרון כזה משמעותי על מישהו שלמד רק פיזיקה ושנינו בסופו של דבר סיימנו עם אותם ציונים?

זה דוגמא מצויינת למה שכתבתי למעלה, כרגע אני מרחיב גם הנדסה גם מדעי המחשב וגם פיסיקה, האם יש לי יתרון כזה משמעותי על מישהו שלמד רק פיזיקה ושנינו בסופו של דבר סיימנו עם אותם ציונים?

מדעי המחשב יעזור לך

לא יותר מדי, מסתכלים בעיקר על הממוצע שלך ולא על כמות היחידות.

אם אתה רוצה ללמוד מדעי המחשב ספציפית, כדאי לך ללמוד מדעי המחשב בתיכון, זה מאוד מועיל ונותן בסיס..

בכללי, אם אתה רוצה מקצוע הנדסה, 5 מתמטיקה ופיסיקה זה די בסיסי, אז תעשה גם.

אם הציונים שלך טובים, כן.

בממוצע המשוקלל מקבלים נקודות בונוס על ההרחבות שאתה עושה, ככה שלרוב זה מעלה את הממוצע.

בנוגע למה שאמרו - פיזיקה לרוב יעזור לך להתקבל לכל מקצועות ההנדסה, אין קשר למדעי המחשב.

(פרט לטכניון, ששם מי שלא עשה פיזיקה צריך בכל מקרה להשלים או לעבור מבחן כניסה בפיזיקה)

וכמובן שללמוד מדעי המחשב בתיכון יעזור לך בתואר כזה (בעיקר בהתחלה).

חוץ מזה, מדעי המחשב זה די קל, בגרות לא קשה (ממה שאני זוכר), עם בונוס ואפשר גם לעשות עבודה של 5 יחידות (עדיין יש את זה?)

שגם עליה מקבלים בונוס וציון טוב.

קיצור, זה משתלם לעשות מדעי המחשב.

חוץ מזה, מדעי המחשב זה די קל, בגרות לא קשה (ממה שאני זוכר), עם בונוס ואפשר גם לעשות עבודה של 5 יחידות (עדיין יש את זה?)

שגם עליה מקבלים בונוס וציון טוב.

קיצור, זה משתלם לעשות מדעי המחשב.

כן זה הולך ככה וזה באמת לא כזה קשה

אני עושה עכשיו 10 יחידות מדעי המחשב .. את של י סיימתי 3 יחידות על 95 הקטע שאין לי 5 פיזיקה . השאלה שלי זה אם לא מסתכלים על מישהו בגלל אי הרחבת פיזיקה

אתה חייב פיזיקה.

ובהחלט מסתכלים על המקצועות הראליים בכל הקשור לחישובי סכם להנדסה. עד כדי כך שבבן גוריון הציונים הראליים הם היחידים (כמעט) שקובעים את סכם ההנדסה.

אתה חייב פיזיקה.

ובהחלט מסתכלים על המקצועות הראליים בכל הקשור לחישובי סכם להנדסה. עד כדי כך שבבן גוריון הציונים הראליים הם היחידים (כמעט) שקובעים את סכם ההנדסה.

מה זה "חייב פיזיקה"? אני אמנם לא לומד תואר במדעי המחשב או בהנדסה, אבל נשמע לי ביזארי שמועמד לא יתקבל בגלל שהוא לא הרחיב מקצוע ספציפי בלי שהמוסד הלימודי יספק איזושהי אלטרנטיבה. יכול להיות שיש מקומות שעצם היותך זכאי לבגרות בפיזיקה מעלה לך את ציון הסכם עבור תואר מסוים (זה ככה בת"א עבור דברים מסוימים, אם אינני טועה), אבל אם יש לך ציונים מספיק גבוהים במקצועות אחרים - גבוהים מספיק כדי לעבור את הסכם גם בלי פיזיקה - נשמע לי מאוד מוזר שהאוניברסיטה לא תהיה מוכנה לקבל אותך לתואר מסוים. אולי תופנה לאיזושהי מכינה או משהו בסגנון.

אני סיימתי 10 יחידות מדעי המחשב ו5 פיזיקה. 5 יחידות מתוך ה10 של מדעי המחשב זה פרוייקט שהמורה מחליטה לעשות, את רוב רובו אתה מקבל מוכן וצריך להוסיף כמה פעולות.
קטע דפוק שפרוייקט שאתה משקיע עליו בגג כמה שעות שווה ערך למקצוע מוגבר שאתה מגביר במשך שנתיים.

מה זה "חייב פיזיקה"? אני אמנם לא לומד תואר במדעי המחשב או בהנדסה, אבל נשמע לי ביזארי שמועמד לא יתקבל בגלל שהוא לא הרחיב מקצוע ספציפי בלי שהמוסד הלימודי יספק איזושהי אלטרנטיבה. יכול להיות שיש מקומות שעצם היותך זכאי לבגרות בפיזיקה מעלה לך את ציון הסכם עבור תואר מסוים (זה ככה בת"א עבור דברים מסוימים, אם אינני טועה), אבל אם יש לך ציונים מספיק גבוהים במקצועות אחרים - גבוהים מספיק כדי לעבור את הסכם גם בלי פיזיקה - נשמע לי מאוד מוזר שהאוניברסיטה לא תהיה מוכנה לקבל אותך לתואר מסוים. אולי תופנה לאיזושהי מכינה או משהו בסגנון.

אצלי בבית ספר פיזיקה זה חובה. בית הספר טוען שבלי פיזיקה אי אפשר להתקבל לשום תואר

אצלי בבית ספר פיזיקה זה חובה. בית הספר טוען שבלי פיזיקה אי אפשר להתקבל לשום תואר

נשמע לי קצת ביזארי להתייחס לטיעון כל כך פשטני ברצינות, אבל כמובן שבכל האוניברסיטאות ניתן להתקבל לרוב התארים בלי פיזיקה. למעשה, בכולן פרט לטכניון אני מוכן לחתום על כך שזה רוב מוחלט (98% ומעלה) מהתארים. בנוגע ל-2% הללו, ברוב האוניברסיטאות יש מכינה למי שלא עשה בגרות בפיזיקה. כמובן שבגרות בפיזיקה עוזרת עבור תארים ריאליים מאוד, אבל מה שבית הספר שלך אומר זו הקצנה פרועה של המציאות.

אני סטודנט למדעי המחשב ולא למדתי פיזיקה. אם זה באמת מה שאתה רוצה ללמוד אתה לא צריך פיזיקה, מה שכן, כמו שאמרו פה, 5 יחידות מדמ"ח בתיכון עוזרות מאוד בהתחלה.

חוץ מזה ש"אי אפשר להתקבל לשום תואר" זה כבר נשמע מפוקפק, לא הייתי סומך יותר מדי על מה שהבית ספר הזה אומר.

חבר'ה בלי לבלבל את המוח יותר מדי, בשביל הנדסה באוניברסיטה צריך 5 יחידות בפיזיקה. במידה ואין לך 5 יח' בפיזיקה ואתה בכל זאת מתקבל, תצטרך לעבור סוג של קורס בפיזיקה.

בקשה לכל מי שעסוק בניחושים, תרשמו את הניחושים שלכם בפתק ושימו בכיס, אל תכתבו כאן כי אתם מטעים את הבחור הצעיר. (הבקשה נכתבה באופן כוללני אך פונה בעיקר לסטודנטים למדעי הדשא :thumbs: )

אני עושה 10 יחידות הנדסה תוכנה.

והחלטתי לא ללכת על 5 יחידות פיזיקה בגלל שזה דופק לי עומס מטורף על המערכת, וגם אני לא אוהב את המקצוע אז סביר להניח שהסיכוי שאני אעבור את הבגרות לא באמת שווה את הבונוס שאקבל, עדיף לי להשקיע כבר במתמטיקה או באנגלית שעליהם אני עומד 5 יחידות...

אם כבר פתחו נושא כזה, אני כתה י בחמש יחידות אנגלית, ולמרות שכולם אומרים שהבגרות באנגלית נחשבת הכי קלה. כרגע זה המקצוע שאני הכי מתקשה בו.... מה עושיםםם? מורים פרטיים יכולים לעזור לי עם ספרות אנגלית?

חבר'ה בלי לבלבל את המוח יותר מדי, בשביל הנדסה באוניברסיטה צריך 5 יחידות בפיזיקה. במידה ואין לך 5 יח' בפיזיקה ואתה בכל זאת מתקבל, תצטרך לעבור סוג של קורס בפיזיקה.

בקשה לכל מי שעסוק בניחושים, תרשמו את הניחושים שלכם בפתק ושימו בכיס, אל תכתבו כאן כי אתם מטעים את הבחור הצעיר. (הבקשה נכתבה באופן כוללני אך פונה בעיקר לסטודנטים למדעי הדשא :thumbs: )

לא מצאתי שום דבר שסותר את מה שכתבת. כלל תארי ההנדסה הם בתוך ה-2% מהתארים שדיברתי עליהם, וגם אליהם - כמו שאמרת - ניתן להתקבל בלי בגרות בפיזיקה, פשוט צריך לעבור קורס הכנה (כמו שאמרתי).