Jump to content

מרגוליס בעקבות רמת השרון

Rafi_V

Recommended Posts

מה קשור דור מיכה

אני מבין שאתה חושב שהוא שיחק טוב היום, אבל לא צריך להיסחף ולהתחיל לכנות אותו דור מיכה.

מצטער,

קפץ לי מהתקופה שהייתי צריך להגן על דור מיכה על זה שהוא "חלבי" "לא מתאים למכבי" "צריך לצאת להשאלה" "לא יודע לבעוט" וכ"ו.

זה לא רק סוזה, כל איש מקצוע שעבר במכבי בשנתיים האחרונות מזהה בו כשרון.

שחקנים כאלה מחכים לפריצה שלהם, שיכולה להגיע בכל אחת מה-4 שנים הבאות.

אין ספק שיש שם כישרון שמחכה לפרוץ, אני לא חושב שמכבי הנוכחית זה המקום האידיאלי שבו הוא יפרוץ.

אם להיות הוגנים, זה לא רק שכולם היו בינוניים גג היום, אלא שכולם היה ככה כתוצאה מהמגרש, כמו שתמיר כתב בנושא אחר.

חבל שאת ההזדמנות הראשונה בהרכב הוא מקבל באיכסטדיון, אבל יהיו עוד הזדמנויות.

מצטער,

קפץ לי מהתקופה שהייתי צריך להגן על דור מיכה על זה שהוא "חלבי" "לא מתאים למכבי" "צריך לצאת להשאלה" "לא יודע לבעוט" וכ"ו.

אבל מיכה באמת היה ככה, והשתפר המון, והנקודה החשובה היא שלו היתה הפריבילגיה לרוץ שנתיים וחצי בהרכב, שנה וחצי כשמכבי לא רצה לשום מקום, ועוד שנה אחרי שכבר היה יותר טוב, ובמהלכה באמת עשה את הקפיצה. לגאל אין את הפריבילגיה הזאת.

הרי אין קשר בין דור הגולמי שעלה לבוגרים לבין דור שאנחנו רואים החל מסוף העונה שעברה.

לא אומר שבהכרח כדאי שגאל יעזוב, כי לדעתי האימונים של פאולו יכולים לשפר אותו מאוד, אבל זה לא אותו מצב.

כושר ויכולת של שחקני כדורגל הם דברים דינמיים. כל הביקורות על דור היו נכונות בזמנו, חוץ מלהגיד שצריך לצאת להשאלה לדעתי.

מי שצריך להבין את זה אלה לא בהכרח אלה שמבקרים, אלא אלה שמגנים מכל ביקורת ולא מבינים שהיא דבר לגיטימי.

מיכה הוא באמת היה ככה והשתפר המון, והנקודה החשובה היא שלו היתה הפריבילגיה לרוץ שנתיים וחצי בהרכב, שנה וחצי כשמכבי לא רצה לשום מקום, ועוד שנה אחרי שכבר היה יותר טוב, ובמהלכה באמת עשה את הקפיצה. לגאל אין את הפריבילגיה הזאת.

הרי אין קשר בין דור הגולמי שעלה לבוגרים לבין דור שאנחנו רואים החל מסוף העונה שעברה.

לא אומר שבהכרח כדאי שגאל יעזוב, כי לדעתי האימונים של פאולו יכולים לשפר אותו מאוד, אבל זה לא אותו מצב.

אוסיף ואומר שמרגוליס במכבי של לפני שנתיים (שלא לומר שלוש) בכיף שחקן הרכב.

וואלה עומר,

תבוא ותגיד שגאל מרגוליס בכלל העונה או 2 עונות האחרונות לא מראה שהוא יכול להשתלב? נתווכח על זה.

תגיד שלדעתך השאלה תעשה לו טוב ועדיף להשאיל אותו? אולי. גם על זה אפשר לתהווכח.

להגיד שהיום היה לו משחק רע?! אתם אמיתיים?

אני חושב שבשיקלול ה90 דק הוא היה הטוב ביותר בחלק ההתקפי. יותר טוב מפריצה, מבן חיים, מראדי. (זהבי נכנס מחליף)

איך אחרי משחק כזה אפשר לפתוח נגדו? דווקא היום?

מתייחס גם אלייך ביסטר.

האמת שאני מאוכזב קצת בשביל דאבור.

הרי פריצה הולך לפתוח בפרנקפורט במאה אחוז ודור מיכה ויצחקי פצועים. מה שאומר שהיה מקום בהחלט לשתף היום את דאבור.

מאוד מוזר לי שדאבור לא שותף היום אפילו לרבע שעה.

פריצה השלים 90 דקות היום ויש כבר משחק ביום חמישי שצריך את הנסיון והפיזיות שלו מול הגרמנים.

לא כל כך ברור לי ההחלטה הזאת של סוזה למשוך עם פריצה היום את כל ה 90 דקות. ולא כל כך ברור לי לא לשתף בכלל את דאבור על אחת כמה וכמה שיצחקי ומיכה פצועים.

אבל נראה.. אולי סוזה מכין לנו הפתעה בפרנקפורט שרק אז אני אבין את השיקול לא לשתף את דאבור היום.

וואלה עומר,

תבוא ותגיד שגאל מרגוליס בכלל העונה או 2 עונות האחרונות לא מראה שהוא יכול להשתלב? נתווכח על זה.

אני חושב שבשיקלול ה90 דק הוא היה הטוב ביותר בחלק ההתקפי. יותר טוב מפריצה, מבן חיים, מראדי. (זהבי נכנס מחליף)

מתייחס גם אלייך ביסטר.

אני לא חושב שהיה לו משחק "רע", אני כן חושב שלגיטימי להגיד את זה.

וחופש הביטוי הוא תמיד חופש הביטוי של זה שחושב אחרת (פרפראזה על רוזה לוקסמבורג, אמרה את זה על חופש בכללי).

וואלה עומר,

מתייחס גם אלייך ביסטר.

לא יודע אם רע, אבל היה די חלש לעניות דעתי. צריך לראות ש.ח כמובן, אבל הרגיש לי מאוד לא מרוכז בפעולה האחרונה. ובכל מקרה, לא הייתי פותח נושא נגדו ולא על בסיס משחק בודד. זו ההתרשמות שלי ממנו מתחילת העונה, כולל היום.

אני מסכים, הוא לא נכנס לעונה הזאת, עד היום.

שבו שניכם, צפו בש.ח (אני בדקה 1 ו15 שניות. מוכן לחכות לכם) ותגידו לי את דעתכם.

עזבו את כל הנלחם בהגנה וחילוצי כדור. זרקו את זה לצד. זה עניין של רצון, לא של יכולת.

לא היה מרוכז בפעולה האחרונה? הוא?!

דקה 17 זיו מוסר לו כדור נוראי, הוא מצליח להתגבר על הבלם ולהוציא כדור מושלם לטב"ח (כדור אמן) טב"ח איכשהו מסרב לנגוח.

היה לו מסירת רוחב חצי גובה כדור חזק ונהדר לפריצה שאיחר בחצי שניה, היה לו הרמה אדירה לפריצה שהחליט להשכב על הרצפה וללטף את הכדור במקום לכבוש.

הייתה לו מסירה מצוינת לראדי שהכניס כדור מסוכן פנימה

הוא היה שותף לפחות ל4-5 מהלכים מאוד מסוכנים שהיו צריכים להגמר בגול. היה נהדר בפעולה האחרונה.

אני מסכים, הוא לא נכנס לעונה הזאת, עד היום.

שבו שניכם, צפו בש.ח (אני בדקה 1 ו15 שניות. מוכן לחכות לכם) ותגידו לי את דעתכם.

בכנות, אני כל כך שמח שהמשחק הזה נגמר ואני לא בטוח שאני רוצה לראות אותו שוב.

אז נסכם שאני מאמין לך, והלוואי שבפעם הבאה שישחק בהרכב זה יהיה באצטדיון כדורגל.

דאבור יותר טוב ממנו.

לא מבין מאיפה הקרדיט הזה שסוזה מביא

מה שכן משחק ראשון וסוףסוף הוא נזכר להלחם על כדורים

מזל שמכבי כבר לא מתנהלת בקוצר רואי כפי שמופגן באשכול הזה. הכל מהר, כאן ועכשיו. מזל.

אם מאמינים בגאל(ומאמינים) אז הוא צריך זמן משחק. ומשחק כזה, הוא קלאסי למטרה הזאת. לא גאל יהיה ההבדל בין ניצחון או לא מול קבוצת הוותיקים ששיחקנו מולה היום.

אז אפשר לספור עד עשר ״ולספוג״ יכולת פושרת כאשר רואים את התמונה הגדולה.

וגם היום הוא הצליח לייצר כמה קרוסים שהיו אמורים להיות בישולים. הכל בסדר.

מזל שמכבי כבר לא מתנהלת בקוצר רואי כפי שמופגן באשכול הזה. הכל מהר, כאן ועכשיו. מזל.

אם מאמינים בגאל(ומאמינים) אז הוא צריך זמן משחק. ומשחק כזה, הוא קלאסי למטרה הזאת. לא גאל יהיה ההבדל בין ניצחון או לא מול קבוצת הוותיקים ששיחקנו מולה היום.

אז אפשר לספור עד עשר ״ולספוג״ יכולת פושרת כאשר רואים את התמונה הגדולה.

וגם היום הוא הצליח לייצר כמה קרוסים שהיו אמורים להיות בישולים. הכל בסדר.

בגדול כמובן מסכים. מצד שני, בדיוק בגלל דאגה לזמן המשחק שלו לגיטימי להגיד שאולי לא מספיק טוב כרגע, ולהעלות את האפשרות שייצא לשנת השאלה.

כמו שאמרתי מקודם, לדעתי עדיף שיישאר במכבי בגלל סוזה. אני באמת חושב שפאולו יכול להיות קריטי להתפתחות שלו (בטח כשנראה שהוא באמת מחזיק ממנו), ושבשביל זה שווה שיישאר במכבי גם במחיר של פחות דקות משחק.

אכן חייב להשתפר בהרמות שלו. התנועה שלו טובה, גם לצד וגם לעומק. בהתחלה זה היה נראה כאילו המגן בצד שלו מסתדר איתו אבל ככל שהזמן עבר הוא הצליח לנער אותו מעליו ולהרים כדורים. אני עדיין חושב שהוא צריך להיכנס כרגע כמחליף כשמובילים בדקה 60 ככה אבל בהיעדר מיכה ויצחקי ואגף, בהחלט סבבה לתת לו צ'אנס.

לא גאל יהיה ההבדל בין ניצחון או לא מול קבוצת הוותיקים ששיחקנו מולה היום.

בכוונה ערכתי כי עם כל השאר אני מסכים. שמע, ניצחנו היום 0-1 למרות שהגענו לכמה מצבים. מצד שני 2 טעויות שלנו הביאו ל-2 מצבים יחידים לרמה"ש, שהיו מסוכנים יותר מרוב המצבים שלנו. בקלות יכל להיגמר אחרת במגרש המסריח הזה. הפעם הוא לא היה ההבדל, אבל נגד בני-יהודה ההבדל היה בהרמה המדוייקת והמתוזמנת להפליא של מיכה.

אני בדעה שאסור לזלזל, באף אחד, בשום מצב ופשוט לפתוח עם ההרכב הכי חזק שלך בכל משחק (זהבי) לפחות כל עוד הפער הוא בר השגה. היום זהבי נכנס והביא את השינוי (התנועה שלו לעומק היתה נפלאה יותר מהגול בעיניי) יחד עם המעבר ל-3 בלמים. לא תמיד זה יעבוד, אסור לזלזל באף אחד. גאל יכול בשקט להיכנס כמחליף כשמובילים כמה משחקים ואז לצבור ביטחון.

נושא הזיה.

היה הכי טוב היום במגרש (למעט ההגנה שהיא תמיד הכי טובה וזהבי).

פעיל מאוד, כמעט כל ההתקפות שלנו עברו דרכו, יצר המון מצבים לכדורי רוחב שלפחות 2-3 זה לגול בטוח.

ואתם באים אליו בטענות? מה בן חיים עשה במשחק? או פריצה? או ראדי שאיבד כל כדור ונראה כבוי מתחילת העונה..

בקיצור אחלה סיפתח למשחק ראשון בהרכב העונה.

צריך לפתח את היכולת שבירה למרכז המגרש ולאתגר את עצמו יותר בדריבל מול המגן. הוא מהיר בצורה משמעותית כמעט מכל שחקן הגנה בארץ אבל כמעט ולא שמים לב לכך במגרש מסיבה לא מובנת. יכולת המסירה שלו טובה- אבל הבעיה של מכבי לאורך השנה היא בחוסר תמיכה של המגן דרך דאבל פס או שבירה אלכסונית- ואולי אם זה היה מגיע לידי ביטוי אז היינו יותר נהנים מהיכולות שלו כשחקן אגף.

הייתי שמח לראות את גאל בעמדה מתחת לחלוץ במשחקים בהם יצחקי/דאבור/זהבי משחקים כחלוץ שני ולראות את היכולת שלו מול השער ובניהול המשחק ההתקפי.

סך הכל יכולת מעודדת להמשך, מקווה שימשיך בקו העליה...