Jump to content

ביום חמישי מכבי כדורעף פותחת עונה

נועם שוהם

Recommended Posts

ביום חמישי הקרוב תתחיל מכבי כדורעף את העונה במשחק חוץ במוסינזון נגד הוד השרון בשעה 19:30, שידור ישיר בערוץ הספורט.

כמו שזה נראה נכון לרגע זה, הולכת להיות ליגה לא פשוטה למכבי.

כל הקבוצות החתימו זרים (יש כאלה ששלוש) - מכבי מסיבות כלכליות לא החתימה אחד.

הנתון המשמח: חצי הרכב נבחרת ישראל ואולי יותר, נמצא במכבי: שוורץ, בן גל, כצנלסון ואמר וינרסקי.

אליהם תוסיפו את עומר דננברג, יואב קרואני, זיו שמש, מיכאל מילשטיין שהגיע מהפועל ירושלים ואת הצעיר ירוסלב גסאן שהגיע מהאקדמיה בויניגט, ותקבלו את הסגל הישראלי הטוב בליגה.

לתואר זה כנראה לא יספיק (אולי לגביע שבמשחק אחד הכל יכול להיות), אבל זה בסיס נהדר לקבוצה חזקה מאוד, באם יביאו זרים.

בגדול, הליגה התחזקה מאוד ביחס לעונה שעברה, ויש 3-4 קבוצות חזקות יחסית, משהו שלא קרה בליגה הזאת בשנים האחרונות.

רשימה קצרה של הקבוצות והשחקנים הבולטים יותר שלהם נכון לעכשיו:

מטה אשר - 3 זרים טובים מאוד, בצקל'ה וויסמן (שלו סעדה כמנחית יכול לפרוץ העונה).

הוד השרון - שני זרים (פרד טישיירה שהיה עונה שעברה במכבי ומוסר נבחרת רומניה), יוחאי דדון, ג'קי ג'פט וקליינשטין.

הפועל המעפיל - שני זרים, תום שובל, זיו בר נצר וקינן קופץ'.

הפועל כפ"ס - פצרז הפולני, מנחית אמריקאי זר, מרטין אפרון ועומר רובינשטיין.

ישלימו את הליגה קרית אתא (3 זרים) ואליצור הוד השרון והפועל ירושלים.

בסה"כ ליגה די מאוזנת, שמטה אשר בחצי רמה, ואולי יותר מהשאר, אבל זאת בטח לא הליגה של העונה שעברה ושל השלוש-ארבע האחרונות, שהיה פער מאוד מאוד גדול בין המקום הראשון לשאר הליגה.

צפוייה ליגה מאוד מעניינת, מומלץ לעקוב בתקווה שמכבי שלנו תביא זרים ונעלה רמה-שתיים.

עצוב שאין סיכוי לתואר.

חבל שכל המחלקות שלנו הכי טובות בכל הענפים (הכדוריד נכנס חזק השנה) ודווקא הכדורעף שהיינו רגילים לדאבל כל שנה, נחלש.

יש סיכוי לתואר.

יכולים להביא זר-שתיים בעוד חודשיים, ואם הם יהיו טובים, האליפות תהיה פתוחה ויותר מזה, יש פלייאוף בסוף העונה (אגב, קיצרו את הסדרות לטוב משלושה משחקים).

אין פרסום של נתונים, וקשה לי להעריך את זה, אבל אני לא התפלא אם תקציב השחקנים (200 אלף ש"ח מהתקציב של מכבי, וזה חלק לא קטן ממנו, הולך לאולם - מה שקבוצות הקיבוצים למשל מקבלות בחינם, בנוסף לדירה ואוכל לזרים שגם שם זה חינם) של מטה אשר הוא הגדול בליגה. ייתכן ומכבי אחריה עקב שלושה ישראלים יקרים יחסית.

הוד השרון באמת פתחו את הכיס העונה, בטח ובטח בהתחשב בעובדה שהעירייה שם צריכה לממן עכשיו שתי קבוצות שבליגה הראשונה (אליצור הוד השרון עלתה לראשונה לליגת העל).

המאמן של מטה אשר כבר אמר שכנראה האליפות שלהם, והאפשרות היותר מסבירה, שעכשיו אפשר לזכות בתארים, ביחס למה שהיה עד לפני עונה שמכבי שלטה בליגה די לחלוטין, די עודדו את הקבוצות להשקיע.

עונה שעברה לא היו להוד השרון ולכפ"ס זרים.

מסתמנת שנה של התפתחות הצעירים סטייל 2005-6, כשלא מכוונים לתואר ואין יותר מדי ציפיות. עונה פיננסית כזאת אבל עם מטרה שהיא הבשלה של הצעירים שעוד שנתיים ישלטו בליגה.

האמת, מעדיף כזו מאשר שנה של סגל בינוני וזרים בינוניים שהובאו רק בשביל שיגידו שיש זרים כמו עונה שעברה.

אני מקווה מאוד שיימצא תקציב לזר נוסף. עוד קבלן ואנחנו יכולים להתמודד על האליפות. אם בנוסף לקבלן יגיע גם מנחית אין סיבה שלא נשחזר את השליטה שלנו בליגה.

הבעיה המרכזית שלנו העונה תהייה היעדר עומק. אין מספיק אופציות בהתקפה ומספיק ששחקן אחד יהיה ביום לא טוב כדי שכל האיזון בקבוצה ייפגע. עם זאת, מעריך שניתן לזכות בגביע (בתמיכה ובדחיפה של קהל צהוב גדול) ולהגיע לגמר הפלייאוף.

ניקו עבר לשחק בארגנטינה.

בעקבות המשחק עם הוד השרון,

ירוסלב גסאן, חוסם האמצע החדש שלנו, די הפתיע אותי ביכולת שלו. מעניין מה יצא ממנו בעוד שנתיים. נתונים פיזיים יש לו (2.04). נתן 9 נקודות, שמתוכן 7 חסימות.

חוץ מזה מכבי קבוצה סופר צעירה, לוחמת, מוכשרת שמשחק עם הרבה לב.

הוד השרון (בנו קבוצה טובה) היתה צפוייה לנצח אותנו די בקלות, אבל לא היינו רחוקים מניצחון.

זיו, לפי התקציר והתגובות אני בהחלט מבין שירוסלב הפתיע לחיוב. הוא שחקן צעיר וכשרוני כך שצפויות לו עליות וירידות במהלך העונה.

אני לא מופתע מהיכולת של הקבוצה שלנו. ה"שלד" רץ תקופה ארוכה וזהר וגיל זה צוות אימון אדיר, שביחד עם עמרי שוורץ (הליברו הכי גדול בתולדות הענף ואני לא מגזים) יש לנו קבוצה מעולה. הבעיה היא העומק בסגל (כפי שניתן היה לראות בהתפרקות במערכה החמישית) וחוסר הניסיון (כפי שניתן היה לראות בהזדמנויות לסגור את המשחק).

אני אופתע מאוד אם לא נסיים בשלישייה הראשונה, כשגם גביע והגעה לגמר פלייאוף באים בחשבון. בסדרות קצרות יש לנו סיכוי להפתיע, בטח ובטח אם יתגייס קהל כמו שצריך.

אין לנו קבוצה מעולה. יש לנו בסיס מעולה. הכי טוב בליגה, אבל רק בסיס.

כרגע הקבוצה בלתי מאוזנת, חסר לנו עוד מתקיף חזק שיביא נקודות, וקבלנים עם ניסיון (בן גל יכול להיות תותח עד מחר, אם משחק הקבלה שלנו לא טוב, אז זה מקשה על בן גל להביא את היכולת שלו), וגם חוסם.

מבחינת סגל אנחנו כרגע לא בשלישיה הראשונה.

מטה אשר עדיפים עלינו, הוד השרון גם, וכנראה גם המעפיל שכבר עם שני זרים והשלישי בדרך, וישראלים לא רעים בכלל. ואחריהם יש עוד את כפ"ס עם שני זרים טובים ומרטין אפרון, רובינשטיין וכמה צעירים נחמדים.

בקיצור, אם אנחנו מביאים שני זרים טובים הכל משתדרג פה פלאים.

נ.ב

אפרופו כפ"ס, ביום שלישי הקרוב פוגשים אותם בהדר יוסף (19:30) למשחק מסקרן.

זיו, אני חושב שאתה מזלזל קצת בסגל שלנו. יש לנו את הליברו הכי טוב בליגה בפער, יש לנו את המנחית הכי טוב בליגה (בן גל) ובנוסף יש לנו קבלן, מוסר וחוסם אמצע שהם בטופ של הליגה (וינרסקי, כצלנסון ודננברג). מסכים שהקבוצה בלתי מאוזנת ושחסר לנו עומק. אם ירוסלב גסן ימשיך להציג את היכולת הזאת, הוא יסגור לנו את העמדה של החוסם. לגבי הקבלן אנחנו תלויים כמעט אבסולוטית בוינרסקי ובקראווני, כשהראשון בהחלט ברמה מספקת, והשני להערכתי עוד יהיה. החיסרון המשמעותי ביותר בעיניי הוא במתקיף נוסף לצד בן גל.

עצם זה שאם יגיעו מנחית וקבלן אנחנו הופכים למועמדים הכי רציניים לדאבל מראה שהקבוצה שלנו מעולה, אבל הסגל שלנו לא מספיק עמוק. בשביל לשפוט את הסגל של קבוצות אחרות בהשוואה אלינו צריך לבדוק שחקן מול שחקן בכל עמדה. לדעתי בדיקה כזאת תגלה שאנחנו בטופ 3.

עם הפנים לכפר-סבא!

זה לא יהיה נכון לבדוק שחקן מול שחקן, כי אתה יכול להיות טוב בארבע מתוך 6 העמדות, אבל שתי העמדות האחרות שבהן בשחקן מול שחקן אתה פחות טוב, יכולות לחרב לך את היתרון (כי שוב, אם אין קבלה טובה, כצנלסון מתקשה לספק מסירות למביאי הנקודות ועוד כל מני דברים מתגלגלים בסגנון הזה). זה בעיקר שאלה של איזון קבוצתי.

נכון לעכשיו תענוג לראות את מכבי. הם מציגים קבוצה סופר מחוברת ומגובשת, כיף לראות אותם. כמו שבוסה רשם זה די מזכיר את מה שהיה לפני 7 שנים עם החבורה הצעירה דאז.

שרגא חי את המשחק כמו שהרבה זמן לא ראיתי, כנ"ל זהר שבסוף משחק עמד על הקווים (יש בגלריה בפייסבוק) והחליף כיפים עם השחקנים כאילו זה הילדים שלו, עמרי מנהיג את הקבוצה כמו גדול, ומכבי מתחילים להציג כדורעף מחובר וזורם כמו שמכבי ידעה בשנים האחרונות, רק כמה שאפשר עם הכלים הנוכחיים, מול כפ"ס זה עבד טוב.

1393658_381634378634772_1255845872_n.jpg

מבחן נוסף היום למכבי-עף - בחוץ מול עמק חפר/המעפיל. פיקנטריה: זהר בר נצר יתמודד מול שני אחיו (המאמן והמוסר של המעפיל).

http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/517/743.html?hp=3&cat=605&loc=21

עדכון משמח: מכבי גוברת 3:1 בחוץ על מנשה/חדרה/עמק חפר - 25:17, 17:25, 25:23, 25:23. ניצחון מרשים ומעודד מאוד מבחינת זה שגברנו על קבוצה חזקה עם אולם ביתי ושני זרים ברזילאים טובים.

חדשות משמחות ביותר, וגם ברזילאי ודומיניקני נשמע מבטיח. הקבלן נשמע כמו מה שהיה חסר לנו, וחוסם האמצע יספק לנו עומק. אני מקווה שהוא לא ייפגע יותר מדי בדקות של ירוסלב גסן, שעשה עד כה עבודה לא רעה. גסן ויואב קראווני (קבלן) אמורים לעבור לספסל ולהמשיך את ההתפתחות שלהם. בן גל נשאר המנחית היחיד שלנו, ונראה שעכשיו העונה באמת תקום ותיפול עליו ועל ההשתלבות של זרים. אפשר לחלום על דאבל.

הרקורד של באטיסטה מרשים מאד. נקווה שזה לא עוד זר עם רקורד אדיר בסיום דרכו כמו הקולומביאני מלפני שנתיים.

מסכים, אבל האמת שגם מורנו (נדמה לי שזה השם של הקולמוביאני) עדיין נתן תפוקה, והיה גם את הזר מונצאולה נדמה לי שבכלל היה אדיר ושיחק רק באירופה.

האמת שבעמדה שלו עד עכשיו (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה) היו לנו שחקנים ותיקים מעולים - מרטין אפרון, ז'יבולוז'ני וכמובן מרסלו סאקי. נקווה שהוא ימשיך את המסורת.

*הזר מונצאולה זה רונאלד סארטי. בעמדת הקבלן היה לנו גם את מאוריסיו ארואה שהיה טוב.

הקבלן לא שיחק איזה חצי שנה בגלל פציעה. מגיע עם חתיכת רזומה יחסית לשחקנים שנוחתים בארץ.

הקבוצה שהגיעה ממנה מגרמניה זה עולם אחר של כדורעף.

מעניין מאוד לראות את הקבוצה איתם. סביר להניח שייקח איזה חודש של הרצה.

אם שניהם טובים, זה ללא ספק משרד את מכבי בצורה ניכרת.

גם אם הם יציגו יכולת בינונית, עצם הנוכחות שלהם מקנה למכבי עומק בסגל ואפשרויות נוספות בהתקפה, שכרגע מבוססת כמעט בלעדית על בן-גל ומדי פעם וינרסקי (לפחות לפי המעט שראיתי, שמעתי וחלוקת הנקודות שקראתי). מניח שהם גם יסייעו להכשיר את גסן וקראווני הצעירים. הלוואי שהקבלן יהיה בינגו כי אז אנחנו יכולים אפילו להיחשב כפייבוריטים לתואר השנה.