Jump to content

מה עושים במצב הזה לגבי תשלום ימי מילואים?

Recommended Posts

אהלן

אני עובד כמדריך בחדר כושר ואני עובד כמשרה חלקית 4 פעמים בשבוע.. השאלה שלי היא מה אני עושה עם הימי מילואים ? למי אני מביא את הטופס שלאחר המילואים ?

כי לא משתלם לי להביא למעסיק שלי שם כי אני רוצה לקבל על כל יום שאני במילואים אז עדיף לביטוח לאומי לא?

תודה רבה

זה לא משנה אם אתה מעביר דרך המעסיק או ישירות לביטוח לאומי,

השכר שאתה מקבל, כל עוד השכר הממוצע החודשי שלך לא עולה על 5600 או משהו כזה, קבוע ואתה מקבל אותו על כל יום מילואים. גם אם בתיאוריה לא היית עובד בימים האלה בכלל בעבודה שלך.

בגלל זה אני מציע לך להעביר את זה דרך העבודה, פחות כאב ראש.

מה גם שאתה מקבל אחרי חודש פלוס מינוס מכתב מהביטוח הלאומי על הסכום שהועבר לעבודה שלך, כדי שתוכל לבדוק בתלוש השכר שהועבר לך מלוא הסכום.

בכל מקרה, הנה מחשבון שאתה יכול לחשב בו כמה אתה אמור לקבל על השירות מילואים-

http://www.btl.gov.il/benefits/Reserve_Service/Pages/Calculator.aspx

השאלה שלך לא כזו ברורה, אז אני אחלק את התשובה ל-2 אופציות:

א. האחת-אתה מרוויח מתחת לסכום המינימום המחושב בתגמול המילואים(5600 ש"ח). במקרה זה זה לא משנה כי משרד הביטחון מתגמל את אלו שמרוויחים מתחת לסכום זה ע"י העובדה הפשוטה שגם אם אתה מובטל, עובד במשרה חלקית או פשוט מרוויח משכורת מינימום-הם יתגמלו אותך בחישוב מינימלי של משכורת שלא קטנה מ-5600 שקלים. במקרה זה-חסוך את כאב הראש והפנה את אישור המילואים למעסיק שיתמודד בעצמו מול הביטוח הלאומי וכך גם תוכל לעקוב ולהתנהל ביתר קלות.

ב. ביצעת כל סוג של עבודה, משמרת או משימה שעליה קיבלת תשלום ומדווחת בתלוש המשכורת בחדר הכושר בו אתה עובד מבלי שהמעסיק יודע שאתה נמצא בשירות מילואים פעיל. במקרה זה פנה לביטוח הלאומי והצהר על ימי המילואים שאושרו על מנת לקבל את התגמול. חשוב לציין כי אם אתה עובד ע"פ חשבון שכר לשעה ועל בסיס משמרות, יש סיכוי סביר שהמעסיק הצהיר על ביצוע המשמרת וכך יוודע לביטוח הלאומי כי ביצעת עבודה בשכר תו"כ שירות מילואים פעיל. לרוב אין בכך בעיה-אבל אני מכיר מקרים בהם ביטוח לאומי דרשו הסברים לדבר מקצינת הקישור, מהמילואימניק ובמקרה מסויים אף ביטלו את יום המילואים וביום נוסף קיצצו אותו לחצי יום מילואים בלבד.

אם אתה נתקל בעוד בעיות או שלא עניתי לך, אשמח לעזור.

שבת שלום.

תודה רבה עזרתם לי.

אז אם אני מרוויח הרבה פחות מ 5,600 עדיף בכל מקרה להביא למעסיק את התגמול מילואים ? כי בכל מקרה אני יקבל על כל יום מילואים שהייתי את הכסף(גם אם לא הייתי אמור לעבוד בימים שהייתי במילואים)

הבנתי נכון ?