Jump to content

סרטי ספורט

Mike

Recommended Posts

יש איזה סרט של אולטראס משובח ככה להבין איך עובדכל זה מבפנים אולי?

בדרך כלל סרט שמנסה להסביר לך איך ארגון עובד מבפנים מסביר לך איך היוצר שלו חושב שימכור יותר כרטיסים.

אם אתה רוצה לדעת איך משהו עובד - תעודה, וגם אז זה לפעמים מוגזם. סוציולוגים שעוסקים בספורט נוהגים לשכתב את ההיסטוריה וליצור קשר דמיוני בין קבוצה שבחרת לאהוד בגיל 4 לבין תורה פוליטית של אדם מבוגר, כמו אלה שטוענים שאתלטיקו מועדון שמאל, שמשחק באדום כי סוציאליסט, כשבפועל הם התחילו בכחול-לבן ועברו לאדום משיקולים כלכליים עשור אחרי שהוקמו. שני האולטראסים מתנהגים אותו דבר, האנשים שאוהדים הם מכל מדריד, ויש ממש סקשן בויקיפדיה הספרדית להפריך את השטויות האלה, שבמקום להתעסק בהבדלים מתעסק בלהפריך את הטענות שהכניסו לאנשים לראש.

בארץ אנחנו רואים כמה העיסוק של אוהדי הפועל עם אולטראסים זרים טיפח אצלם דלוזיות שלא קשורות להיסטוריה.

תמיד כשאתה רוצה לדעת על תרבות ספורט תחפש אנשים שלא פעילים כרגע, וחוקרים שחקרו בעבר בזמן אמת, או לפחות משתמשים בעדויות מזמן אמת, ולא רק היום בדיעבד. זה מגביר את הסיכויים להתקרב לאמת.

אם אתה רוצה לראות איך אולטרס מתנהל אתה יכול לראות את the real football factory

למרות שאני נורא אהתבי גם את התוכנית של רוס קמפ על אולטרס (בלי קשר, כל דבר שרוס קמפ עושה הוא פשוט אדיר)

4 עמודים ואיש לא כתב - בערך כל סדרת סרטי 30 על 30 של espn.

הטוב ביותר שראיתי עד כה - the two escobars. סרט תיעודי על הקשר בין פאבלו אסקובר (ברון הסמים) ובין אנדראס אסקובאר (בלם קולומביה בעבר). מצמרר ומרתק. נדמה לי שאפשר למצוא גם ביוטיוב.

שאלה לגבי גרין סטריט חוליגנס(הראשון כמובן),

מישהו יודע משהו על הסיפור של הסרט? אמיתי? חצי אמיתי? משהו?

אני יודע רק מאוהד ווסטהאם בריטי שיצא לי לדבר איתו פעם שהדברים בסגנון של מה שהיה בסרט היו באנגליה בשנות ה-80 ואשכרה מכות אחרי כל משחק וכל זה, אבל מה לגבי הסיפור הספציפי מהסרט?

אני מאמין שהכושי ההוא שהיה מנהיג של ה-ICF בטוח עזר להם עם הסרט (כתב איזה אלף ספרים על התקופה שלו כחוליגן), רק חבל שהם לא השתמשו בדבר הכי מגניב שה-ICF עשו:

השאירו כרטיס ביקור אחרי שהם נפגשו עם חוליגנים יריבים

הטוב ביותר שראיתי עד כה - the two escobars. סרט תיעודי על הקשר בין פאבלו אסקובר (ברון הסמים) ובין אנדראס אסקובאר (בלם קולומביה בעבר). מצמרר ומרתק. נדמה לי שאפשר למצוא גם ביוטיוב.

ראיתי עכשיו בעקבות ההמלצה שלך. מצמרר ומרתק הן בדיוק שתי המילים שבאתי להשתמש בהן לפני ששמתי לב עכשיו שכתבת.

מה עוד מומלץ מהסדרה?

ראיתי עכשיו בעקבות ההמלצה שלך. מצמרר ומרתק הן בדיוק שתי המילים שבאתי להשתמש בהן לפני ששמתי לב עכשיו שכתבת.

מה עוד מומלץ מהסדרה?

יש אחד מעולה על שחקן כדורסל (אני לא זוכר את שמו לצערי) שהיה כוכב מכללות ושיחק בבוסטון סלטיקס תוך כדי התמכרות קשה לסמים ומספר על הסיפור שלו (בשיא הסרט הוא מספר איך 5 דקות לפני משחק במדיסון סקוור גארדן, עם המדים של הקבוצה, הוא נפגש מחוץ לאולם עם הדילר שלו כי הוא פשוט חייב).

יש אחד על היריבות בין רג'י מילר לניקס בשנות ה90 שמאוד אהבתי.

עוד אחד שמאד אהבתי הוא סרט על החברות והריב בין ולאדה דיבאץ לדראזן פטרוביץ', שמספר בעצם את סיפורה של התפרקות יגוסלביה והמלחמות.

סרט אדיר

לא להאמין איך בנבחרת כל כך טובה היו כל כך הרבה נרקומנים

מאותה סדרה יש את אחים דיבאץ ודראזן פטרוביץ שהיו חברים הרבה מאוד שנים עד תחילת המלחמה בסרביה

מאז הם לא דיברו ואחרי כמה שנים דראזן נהרג בתאונת דרכים

גם רואים שם את דיבאץ נכנס לראשונה לשטח קרואטיה ותגובות של אנשים ברחוב שרואים אותו לראשונה שם

סרט עצוב ומרגש

וואלה עכשיו ראיתי את מלך הסלים, סרט נדיר, דובי גל בתפקיד חייו.

Sent from my unicorn using Tapatalk

התאפקתי לא לכתוב את זה קודם. סרט ענק.

מה עוד מומלץ מהסדרה?

אני ראיתי:

על דיבאץ ופטרוביץ - סרט שהוא מין ראיון עם ולאדה דיבאץ, שלמעשה מסביר את התהליך שעבר עליו בשנות ה- 80 ביוגוסלביה, התפרקות המעצמה, הריב עם דראזן פטרוביץ וכו. בינוני.

רגעי קסם - מעולה! על היריבות המטורפת בין רג׳י מילר לניו יורק ניקס במהלך שנות ה- 90.

לא זוכר את השם אבל על השנה של ג׳ורדן בבייסבול. מדהים מה קרה לקבוצה ששיחק בה (כלכלית בעיקר).

ועוד אחד שאיני זוכר את שמו - על סטיב בארטמן, אוהד שיקאגו קאבס שתפס כדור במהלך משחק בייסבול והפך לשנוא העיר שיקאגו - מעולה גם כן!

אני ראיתי:

על דיבאץ ופטרוביץ - סרט שהוא מין ראיון עם ולאדה דיבאץ, שלמעשה מסביר את התהליך שעבר עליו בשנות ה- 80 ביוגוסלביה, התפרקות המעצמה, הריב עם דראזן פטרוביץ וכו. בינוני.

רגעי קסם - מעולה! על היריבות המטורפת בין רג׳י מילר לניו יורק ניקס במהלך שנות ה- 90.

לא זוכר את השם אבל על השנה של ג׳ורדן בבייסבול. מדהים מה קרה לקבוצה ששיחק בה (כלכלית בעיקר).

ועוד אחד שאיני זוכר את שמו - על סטיב בארטמן, אוהד שיקאגו קאבס שתפס כדור במהלך משחק בייסבול והפך לשנוא העיר שיקאגו - מעולה גם כן!

סטיב בארטמן הזה זה בכלל סיפור ענק...הבנתי שבכלל בתכלס הוא לא אשם כי השחקן שלהם ככה או ככה לא יכל לתפוס את הכדור וסתם מיררו לו תחיים במשך כמה שנים..

אני ראיתי:

פספסתי או שני האסקובר זה היחיד על כדורגל?

דווקא ראיתי שישחררו שם סרטים בנוגע לכדורגל לקראת המונדיאל בקיץ, החל מחודש הבא לדעתי.

פספסתי או שני האסקובר זה היחיד על כדורגל?

דווקא ראיתי שישחררו שם סרטים בנוגע לכדורגל לקראת המונדיאל בקיץ, החל מחודש הבא לדעתי.

לא יודע מה היה, אבל לפי זה - http://en.wikipedia.org/wiki/30_for_30#List_of_30_for_30:_Soccer_Stories_films - רק לפני כחודש וחצי אי אס פי אן הודיעה על סדרת סרטים שתעסוק רק בכדורגל. בין היתר:

על אסון הילסבורו

על השפעת המלחמה באיי פוקלנד על ארדילס וארגנטינאים אחרים ששיחקו אז באנגליה

גארינצ'ה

השוער של ברזיל במונדיאל 50

מראדונה

ועוד.

חלק מהסרטים קצרים (חצי שעה) וחלק יהיו באורך מלא.

• 2 weeks later...
  • 4 months later...

זקוק בדחיפות ללינק לצפייה בסרט של אי אס פי אן על הבד בויז של דטרויט פיסטונס.

מהסדרה של ה 30for30

https://vimeo.com/92387757

זה ?

ב-HD

http://www.sockshare.com/file/89BA7DC223ED01C6