Jump to content

תדירות ימי מילואים בשנה. לא הגזימו?

Recommended Posts

אהלן

רק לפני 4 חודשים התחלתי לעשות מילואים..

עשיתי שבועיים אימון, לפני כמה זמן עשיתי יום 1 בקטנה ועכשיו שלחתו לי מילואים לעוד חודשיים לעשות 10 ימים

אני שואל אם זה לא הגזמה?? כאילו באיזה מקום זה מציק ומפריע ומעצבן.. השאלה מה הסיבה לכמות כזאת של תדירות ימי מילואים ?

תודה..

אני מניח שפרקי הזמן של השבועיים וה-10 הימים שנשלחו הם פרקי אימונים של היחידה שלך.

זה לא מפתיע וסביר לעומת יחידות המילואים שאני מכיר וזו שאני משרת בה.

אני מניח שפרקי הזמן של השבועיים וה-10 הימים שנשלחו הם פרקי אימונים של היחידה שלך.

זה לא מפתיע וסביר לעומת יחידות המילואים שאני מכיר וזו שאני משרת בה.

כן זה נכון.

אבל הם צריכים להבין שיש חיים ואנשים מוכנים לתרום אבל לא צריכים לשגע את הבן אדם.. (כמובן שתמיד אפשר לבוא לחצי או אם יש משהו מתגמשים) אבל זה ממש מעצבן הקטע הזה.

אני הייתי תותחנים אבל סיפחו אותי להיות בקדמית של של גולני(זה חמ"ל שמנהל את הלחימה )

יש לי עוד שאלה, באמת יש חיילי מילואים שעושים חודש רצוף בשנה? כאילו ואז הם מסיימים עם המילואים כל השנה? אני לא יודע מה עדיף כבר.. אולי שבועיים פעם ב 4 חודשים עדיף..

אני מקבל כל 3 חודשים לאיזה שבוע עד 3 שבועות,

עם כל הכבוד לתרומה, שברוב האימונים אין שום תרומה כזאת- מזמנים לשבוע, יומיים התארגנויות, יורדים לשטח נתקע הנגמ"ש ליום וחצי עד שמגיעים החימושנקים ואז חוזרים לבסיס (קרה כבר פעמיים בדיוק הסדר הזה),

אנשים מתחילים למצוא דרכים לצאת ולאט לאט מצליחים.

הקצינים שם בצה"ל חייבים להתחיל להבין שיש חיים גם מחוץ לצבא לפני ששואלים למה כל כך מעט אנשים עושים מילואים.

אני מקבל כל 3 חודשים לאיזה שבוע עד 3 שבועות,

עם כל הכבוד לתרומה, שברוב האימונים אין שום תרומה כזאת- מזמנים לשבוע, יומיים התארגנויות, יורדים לשטח נתקע הנגמ"ש ליום וחצי עד שמגיעים החימושנקים ואז חוזרים לבסיס (קרה כבר פעמיים בדיוק הסדר הזה),

אנשים מתחילים למצוא דרכים לצאת ולאט לאט מצליחים.

הקצינים שם בצה"ל חייבים להתחיל להבין שיש חיים גם מחוץ לצבא לפני ששואלים למה כל כך מעט אנשים עושים מילואים.

בדיוק, לזה התכוונתי.

אני אומר כן לעשות מילואים כן לתרום אבל הם צריכים להבין שם שאי אפשר לשגע אנשים.. אולי זאת הסיבה שהרבה חיילי מילואים ניראים עייפים וחסרי מוטיבציה לא כמו פעם ? אני לא מבין את הקטע הזה.

• 3 weeks later...

אני הייתי תותחנים אבל סיפחו אותי להיות בקדמית של של גולני(זה חמ"ל שמנהל את הלחימה )

יש לי עוד שאלה, באמת יש חיילי מילואים שעושים חודש רצוף בשנה? כאילו ואז הם מסיימים עם המילואים כל השנה? אני לא יודע מה עדיף כבר.. אולי שבועיים פעם ב 4 חודשים עדיף..

כן, זה נקרא קו. ואז מותר להם לזמן אותי כל שנה רק לאימון(חמישה ימים) בשנה. למשך שלוש שנים, לפי מה שהבנתי, 40 יום בשלוש שנים. זה מה שמותר להם. גם אני סובל מעודף קריאות וקריאות ממושכות למרות שאני סטודנט, אין מה לעשות, כשזה לא מתאים אני פשוט לא מגיע.

הבנתי. תודה חברה.

הבעיה שלי היא שאני התחלתי לעבוד בעבודה חדשה כמדריך כושר גופני וזה לא מסתדר לי כי קבעתי עם אנשים לאימונים ואני רק נכנסתי לעבודה וקראו לי ל 10 ימים מילואים.. מה אני עושה כדי לבטל את זה עד הזימון הבא שיהיה בעוד 3-4 חודשים ?

כאילו זה באמת ידפוק אותי בהמשך זה בעייתי.. זה לא מסתדר..

הבנתי. תודה חברה.

הבעיה שלי היא שאני התחלתי לעבוד בעבודה חדשה כמדריך כושר גופני וזה לא מסתדר לי כי קבעתי עם אנשים לאימונים ואני רק נכנסתי לעבודה וקראו לי ל 10 ימים מילואים.. מה אני עושה כדי לבטל את זה עד הזימון הבא שיהיה בעוד 3-4 חודשים ?

כאילו זה באמת ידפוק אותי בהמשך זה בעייתי.. זה לא מסתדר..

תשמע אחי, יש עוד המון עבודות במשק שזה מאוד, אבל מאוד מפריע. זה בעייתי. זה מפריע לציבור שצריך אותך, ומפריע לך.

הבעיה המרכזית גם שזה בור ללא תחתית, אני עוד צעיר אבל אני כבר רואה את זה.. הקריאות לא נגמרות, זה מתסכל. יש פעמים שזה נחמד לצאת.. להתנתק קצת ולשרת, אבל בהמון מצבים זה פשוט תקוע.

זה מקשה על הלימודים באופן קריטי(אני לא איזה פרופסור. אם אני לא בכיתה מאוד מאוד קשה לי.) זה מקשה על העבודה, זה מקשה על המשפחה. זה באמת מפריע, ועדיין... לומדים לשלב את זה עם הזמן.

אני עושה להם בעיות בחלק לא קטן מהמקרים, ולפעמים זה מגיע לצעקות ולבלאגן, אין ברירה. אני כן ניסיתי להתגמש אבל אתה מכיר את זה, המערכת מרגישה שאתה מוכן להתגמש אז הם מנצלים את זה.

דבר איתם, אין הרבה מה לעשות, תקצין את הבעיה כמובן.

תשמע אחי, יש עוד המון עבודות במשק שזה מאוד, אבל מאוד מפריע. זה בעייתי. זה מפריע לציבור שצריך אותך, ומפריע לך.

הבעיה המרכזית גם שזה בור ללא תחתית, אני עוד צעיר אבל אני כבר רואה את זה.. הקריאות לא נגמרות, זה מתסכל. יש פעמים שזה נחמד לצאת.. להתנתק קצת ולשרת, אבל בהמון מצבים זה פשוט תקוע.

זה מקשה על הלימודים באופן קריטי(אני לא איזה פרופסור. אם אני לא בכיתה מאוד מאוד קשה לי.) זה מקשה על העבודה, זה מקשה על המשפחה. זה באמת מפריע, ועדיין... לומדים לשלב את זה עם הזמן.

אני עושה להם בעיות בחלק לא קטן מהמקרים, ולפעמים זה מגיע לצעקות ולבלאגן, אין ברירה. אני כן ניסיתי להתגמש אבל אתה מכיר את זה, המערכת מרגישה שאתה מוכן להתגמש אז הם מנצלים את זה.

דבר איתם, אין הרבה מה לעשות, תקצין את הבעיה כמובן.

כן הבנתי תודה רבה אחי..

בכללי שמע כל כך קריטי שאני יבוא?! כאילו אפשר לחשוב זה צו 8 או משהו כזה..

אני יתקשר אליהם יגיד להם את הבעיה עם העבודה וגם שזה ממש אבל ממש בא בזמן לא טוב עכשיו כי התחלתי במומנטום מסויים וזה יפגע לי בהמשך(אימוניים אישיים ודברים כאלה זה בעיה) המשכורת שלנו מורכבת מזה.

לדעתך אם אני יבקש להגיע כמה ימים באיחור זה יהיה אולי יותר קל למימוש?

אם זה אימון לא אמורים להקשות עלייך יותר מידי.

תדבר עם המ"מ שלך והוא יעזור לך. לא מאמין שיעשו לך בעיות, זה לא סדיר.

כן אחי צודק.. ומה שאמרת לי אמר לי המפקד של הצוות(הוא דרג יותר גבוה). הוא אמר לי לדבר עם הקצין שלנו ויהיה בסדר..

מקווה לטוב חייב את ה 3 חודשים האלה לפחות כדי להבין טוב את העבודה ולהכנס אליה קצת

סתם כדי להדגיש עד כמה הצבא איבד את הראש מבחינת המילואים בזמן האחרון-

סיימתי אימון של שבוע ביום חמישי, היום קיבלתי צו לעוד שבוע באמצע ינואר (כמובן שלא מתחשבים בזה שזה השיא של תקופת המבחנים).

למילואים האלה אני כבר לא מתכנן ללכת, באמת שלא אכפת לי מה יהיו ההשלכות. יש גבול..

אני מקווה שהסתדרת חבר. לא יצא לי לעקוב ואני מצטער, אבל נראה שהאחרים עושים את העבודה לא פחות טוב.

אני באמת מאמין שיהיה בסדר, זה גם אימון.. לא אמורה להיות בעיה.

ואיציק, אנחנו באותה סירה. לגמרי, אין להם שום תכנון או התחשבות - ולא - אני לא קורא ללהוציא אותך יומיים לפני מבחן הבייתה התחשבות.

אני הבנתי כבר, אני נתתי 3 שנים באמת יפות שבהן דיברתי יותר עם ג'אמיל משער שכם מאשר עם השכנים שלי, ואני אמשיך לתת, אבל מעכשיו זה בקצב שלי, בין אם זה מוצא חן בעיניהם, ובין אם לא.

כן אחי תודה.. ביטלו לי את המילואים היום הודיעו לי.

בנוסף ביקשתי שישלחו לי צוו ביטול מסודר בדואר שלא יהיה לי בעיות.. הקצינת קישור אמרה שאני יקבל את זה